Hodinky

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Hodinky

Poslaťod stormmast3r » 14 Máj 2012, 13:07

polmetrovy pad a toto ? :shock:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Hodinky

Poslaťod mark » 14 Máj 2012, 13:10

ano, bohuzial..keby nepadali z mojho zapastia a este som sa zohol aby nepadli z vysky tak by som neuveril...skusim to poslat do Casia co oni na to...kazdopadne rozmyslam, ze dalsie hodinky budu celokovove aj ked neviem ci je lepsie sa niekde zavadit a nechat tam dlan aj s hodinkami alebo tam nechat len hodinky :)
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod Ruso11 » 18 Máj 2012, 13:09

Uf, to je ale hodne nepríjemné. Ja s ProTrek modelmi mám iba dobré skúsenosti. Ak chceš vyskúšať inu značku (odolnejšiu) skus toto: http://www.luminoxsk.com/
Používa to armáda... :twisted:
"Šťastie praje pripraveným..."
Obrázok užívateľa
Ruso11
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 19 Feb 2011, 19:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Hodinky

Poslaťod medved » 29 Máj 2012, 20:26

zaujimalo by ma ci podla hodiniek Casio rady ProTrek dokazem presne urcit svoju polohu na mape.mam na mysli ci to funguje tak,ze mi to ukaze suradnice E a N. priklad,viem,ze som niekde v Kremnickych vrchoch,mam mapu Kremnickych vrchov,absolutne netusim ake kopce su okolo mna aby som si mohol urcit orientacne body od ktorych sa odrazim ...
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Hodinky

Poslaťod mark » 30 Máj 2012, 13:48

V týchto hodinkách máš elektronickú verziu klasického kompasu. Pokiaĺ nevieš aspoň približne kde si a nenájdeš aspoň nejaké orientačné body tak s kompasom veľa šancí nemáš. To čo si napísal vidím skôr na úlohu pre GPS s mapou alebo aspoň GPS a papierová mapa. Inak klasická topografia a navigácia podľa mapy.

medved píše:zaujimalo by ma ci podla hodiniek Casio rady ProTrek dokazem presne urcit svoju polohu na mape.mam na mysli ci to funguje tak,ze mi to ukaze suradnice E a N. priklad,viem,ze som niekde v Kremnickych vrchoch,mam mapu Kremnickych vrchov,absolutne netusim ake kopce su okolo mna aby som si mohol urcit orientacne body od ktorych sa odrazim ...
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod obluda » 30 Máj 2012, 18:02

A nebo sextant a pomoci tabulek a polohy slunce mesice ci jinych obektu se dopocitat k poloze
obluda
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Jún 2011, 11:52
Bydlisko: Vyskov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hodinky

Poslaťod medved » 30 Máj 2012, 19:08

mark píše:V týchto hodinkách máš elektronickú verziu klasického kompasu. Pokiaĺ nevieš aspoň približne kde si a nenájdeš aspoň nejaké orientačné body tak s kompasom veľa šancí nemáš. To čo si napísal vidím skôr na úlohu pre GPS s mapou alebo aspoň GPS a papierová mapa. Inak klasická topografia a navigácia podľa mapy.

medved píše:zaujimalo by ma ci podla hodiniek Casio rady ProTrek dokazem presne urcit svoju polohu na mape.mam na mysli ci to funguje tak,ze mi to ukaze suradnice E a N. priklad,viem,ze som niekde v Kremnickych vrchoch,mam mapu Kremnickych vrchov,absolutne netusim ake kopce su okolo mna aby som si mohol urcit orientacne body od ktorych sa odrazim ...


takze tieto hodinky su na dve veci ,kedze potrebuju neustalu kalibraciu ... nevedeli by ste o nejakych solidnych hodinkach zobrazujucich GPS suradnice bez tych serepeticiek ako merac tep.frekvncie,palenie kalorii ,... ktore by nevyzerali ako kalkulacka na ruke
Dakujem
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Hodinky

Poslaťod mark » 31 Máj 2012, 08:33

medved píše:takze tieto hodinky su na dve veci ,kedze potrebuju neustalu kalibraciu ... nevedeli by ste o nejakych solidnych hodinkach zobrazujucich GPS suradnice bez tych serepeticiek ako merac tep.frekvncie,palenie kalorii ,... ktore by nevyzerali ako kalkulacka na ruke
Dakujem


hodinky su fajn az na tu konstrukciu naramku :( podla toho co pises skus nejake suntoo s gps aj ked sa mi viac osvedcilo normalne gps v smarfone a potom uz len hodinky s kompasom a mapa to staci ak sa s tym naucis robit. kalibraciu v tych hodinkach potrebuje len barometer, kedze je dost zavisly na okolitej teplote od toho zavisi aj vyskomer. pouzival som ich par rokov na trekking a nestratil som sa ani raz a to sme chodili po inych chodnickoch :)
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod stormmast3r » 31 Máj 2012, 08:44

Tiež som zháňal hodinky s GPS, no nakoniec som si kupil garmina a ostal pri obyčajných.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Hodinky

Poslaťod jupos23 » 02 Júl 2012, 16:54

caute, mam na vas prosbu. planujem si kupit konecne lepsie hodinky (urobim si konecne radost) a rozhodujem sa medzi Suunto Core, alebo Suunto Vector HR. mate s nimi skusenosti? skutocne funguje ten Storm alarm na Suunto Core? ako to funguje? Vector HR to nema, ci? viete mi niekto povedat pre a proti? dakujem vam velmi pekne
jupos23
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 02 Júl 2012, 16:49
Bydlisko: BA, poprad
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod Rolf » 02 Júl 2012, 18:18

Môj brat má aj jedny, aj druhé... Záleží na Tebe, na čo ich potrebuješ... Najprv si kúpil Vector (obyčajné), tie storm alarm nemajú a asi po troch týždňoch si kúpil aj Core... Pýtal som sa ho, ako by ich porovnal a ktoré by uprednostil: odpovedal, že Core sú vlastne akoby vylepšená verzia Vector, majú naviac nejaké vychytávky: ukazujú čas východu a západu slnka, ďalej, napr. funkcie ako barometer, výškomer (Core majú naviac aj hĺbkomer pri potápaní) pri Vector si prepínaš na displeji, čo chceš, aby Ti ukazovali prednostne a na Core máš aj automatickú funkciu, ktorú, keď zapneš, tak Ti uvedené funkcie bude automaticky hodinka sama prepínať. Napr., keď sa budeš potápať, tak sa zapne hĺbkomer, keď vylezieš z vody a budeš kráčať, tak samé sa prepnú a budú ukazovať nadmor. výšku. A keď budeš najaký čas bez pohybu, tak sa zapne barometer... Čo sa týka toho storm alarmu, tak ten funguje... No treba mať na pamäti, že pri zmene polohy, miesta treba stále kontrolovať a nastavovať nadmor. výšku a atmosf. tlak. Od toho závisí, ako presne bude ten storm alarm fungovať... :wink: Pri prudkej zmene počasia asi hodinu pred búrkou (dažďom) začne pískať... Brat mi tak vravel, ja som nepočul (nebol som vtedy pri ňom)... :) Ďalej, napr. Core majú lepšie znázornené barometr. údaje (stĺpcovitý graf). Pýtal som sa brata, že ktoré by si vybral on, tak povedal, že jemu sa páčia jedny aj druhé... Mne osobne z "imidžového" hľadiska sa páčia trochu viac Vector..., no Core majú vylepšené funkcie... Skús si aj na nete prečítať nejaké recenzie... Záleží iba na Tebe... :wink:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Hodinky

Poslaťod jupos23 » 02 Júl 2012, 18:48

Rolf píše:Môj brat má aj jedny, aj druhé... Záleží na Tebe, na čo ich potrebuješ... Najprv si kúpil Vector (obyčajné), tie storm alarm nemajú a asi po troch týždňoch si kúpil aj Core... Pýtal som sa ho, ako by ich porovnal a ktoré by uprednostil: odpovedal, že Core sú vlastne akoby vylepšená verzia Vector, majú naviac nejaké vychytávky: ukazujú čas východu a západu slnka, ďalej, napr. funkcie ako barometer, výškomer (Core majú naviac aj hĺbkomer pri potápaní) pri Vector si prepínaš na displeji, čo chceš, aby Ti ukazovali prednostne a na Core máš aj automatickú funkciu, ktorú, keď zapneš, tak Ti uvedené funkcie bude automaticky hodinka sama prepínať. Napr., keď sa budeš potápať, tak sa zapne hĺbkomer, keď vylezieš z vody a budeš kráčať, tak samé sa prepnú a budú ukazovať nadmor. výšku. A keď budeš najaký čas bez pohybu, tak sa zapne barometer... Čo sa týka toho storm alarmu, tak ten funguje... No treba mať na pamäti, že pri zmene polohy, miesta treba stále kontrolovať a nastavovať nadmor. výšku a atmosf. tlak. Od toho závisí, ako presne bude ten storm alarm fungovať... :wink: Pri prudkej zmene počasia asi hodinu pred búrkou (dažďom) začne pískať... Brat mi tak vravel, ja som nepočul (nebol som vtedy pri ňom)... :) Ďalej, napr. Core majú lepšie znázornené barometr. údaje (stĺpcovitý graf). Pýtal som sa brata, že ktoré by si vybral on, tak povedal, že jemu sa páčia jedny aj druhé... Mne osobne z "imidžového" hľadiska sa páčia trochu viac Vector..., no Core majú vylepšené funkcie... Skús si aj na nete prečítať nejaké recenzie... Záleží iba na Tebe... :wink:

Caves, dakujem za popis. hladal som aj nieco na nete, ale velmi ma laka to, ze k Vectorom je aj pas na srdcovy tep. toto by bolo celkom fajn, na druhej strane by mi dost pomohol ten strom alarm v horach, kedze u nas v tatrach je pocasie nepredvidatelne :? neviem sa rozhodnut.....ach jo...
jupos23
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 02 Júl 2012, 16:49
Bydlisko: BA, poprad
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod mipa » 03 Júl 2012, 08:33

Cauky ja mam Suunto Core, tomu storm alarmu neprikladaj nejaku velku vahu, ja som ho nemal este ani raz spusteny, zevraj viac-menej spolahlivo funguje ked si stale v jednej nadmorskej vyske a ide burka, teda nie ked slapes po kopcoch a neustale menis n.m. vysku (a ze zerie vela baterky-ako aj kopas). Inak priamo na displeji (to ma aj Vector) je sipka ktora ti ukazuje, ci sa meni razantne tlak smerom hore, dole alebo je viac menej nemenny - podla toho sa vies celkom zariadit. Core ma navyse aj hlbkomer do 10 metrov; vyskomer treba pravidelne upravovat podla dostupnych udajov, to plati pre vsetky bezne vyskomery, ktore pracuju na barometrickom tlaku. Barometer je pekne vykresleny v grafe, nejak casto ho netreba kalibrovat je vcelku presny. Kompas som doteraz nevyuzil. Co vsak vyuzivam je zaznam priebehu nejakeho vyletu, kde ti zaznamena a vykresli vyskovy graf v case co je celkom sranda, mozes si to spatne prezriet. Ako si pisal Vectory maju navyse hrudny pas na zaznam tepovej frekvencie - to je dobre ked napr behavas/sportujes a vidis ako sa zlepsujes, ale zasadny prinos pre turistu tov lastne ani nema. Ja som si kupoval Corace ojazdene cez Bazos.sk, v zaruke a za super cenu, este som sa pozeral aj na e-bay, mali tam celkom slusne ceny. Plus je tiez vybavenie reklamacie u Suunta, sice sa hodiny vyrabaju v Cine ( ktore vyrobky nie :D ), ale vsetky reklamacie sa vybavuju vo Finsku. Chalanisko, od ktoreho som ich kupil, mal nieco s displejom, tak im popisal zavadu potom ich poslal - prisiel kurier zobral ich - ze tam vymenili vsetky creva - a za tyzden ich mal spat, vsetko postovne platili Suuntaci - cize aj z tohto pohladu super.
Mal som uz jedny hodiny z vyskomerom, ale Corace zatial jednoznace vedu, niekto povie ze su moc drahe, ze je to iba o znacke, ale ja by som ich nemenil, zatial max spokojnost.
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Hodinky

Poslaťod jupos23 » 03 Júl 2012, 09:06

mipa píše:Cauky ja mam Suunto Core, tomu storm alarmu neprikladaj nejaku velku vahu, ja som ho nemal este ani raz spusteny, zevraj viac-menej spolahlivo funguje ked si stale v jednej nadmorskej vyske a ide burka, teda nie ked slapes po kopcoch a neustale menis n.m. vysku (a ze zerie vela baterky-ako aj kopas). Inak priamo na displeji (to ma aj Vector) je sipka ktora ti ukazuje, ci sa meni razantne tlak smerom hore, dole alebo je viac menej nemenny - podla toho sa vies celkom zariadit. Core ma navyse aj hlbkomer do 10 metrov; vyskomer treba pravidelne upravovat podla dostupnych udajov, to plati pre vsetky bezne vyskomery, ktore pracuju na barometrickom tlaku. Barometer je pekne vykresleny v grafe, nejak casto ho netreba kalibrovat je vcelku presny. Kompas som doteraz nevyuzil. Co vsak vyuzivam je zaznam priebehu nejakeho vyletu, kde ti zaznamena a vykresli vyskovy graf v case co je celkom sranda, mozes si to spatne prezriet. Ako si pisal Vectory maju navyse hrudny pas na zaznam tepovej frekvencie - to je dobre ked napr behavas/sportujes a vidis ako sa zlepsujes, ale zasadny prinos pre turistu tov lastne ani nema. Ja som si kupoval Corace ojazdene cez Bazos.sk, v zaruke a za super cenu, este som sa pozeral aj na e-bay, mali tam celkom slusne ceny. Plus je tiez vybavenie reklamacie u Suunta, sice sa hodiny vyrabaju v Cine ( ktore vyrobky nie :D ), ale vsetky reklamacie sa vybavuju vo Finsku. Chalanisko, od ktoreho som ich kupil, mal nieco s displejom, tak im popisal zavadu potom ich poslal - prisiel kurier zobral ich - ze tam vymenili vsetky creva - a za tyzden ich mal spat, vsetko postovne platili Suuntaci - cize aj z tohto pohladu super.
Mal som uz jedny hodiny z vyskomerom, ale Corace zatial jednoznace vedu, niekto povie ze su moc drahe, ze je to iba o znacke, ale ja by som ich nemenil, zatial max spokojnost.

caves, diky za obsiahle info. prave to, ze behavam, tak to ma na Vectoroch pritahuje najviac, kedze by som nemusel dodatocne kupovat hrudny pas s nejakym pristrojom na meranie pulzu. ale na druhej strane sa mi Core pacia viac a aj tie vychytavky, ktore vyssie popisal Rolf su mi blizsie. bude to takze rozhodovanie. na obe nemam, takze neviem..... :cry: preco nemozu mat Core aj meranie pulzu???...sakris
jupos23
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 02 Júl 2012, 16:49
Bydlisko: BA, poprad
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod mipa » 03 Júl 2012, 10:01

Pred tymito coracmi som mal oregon scientific hodiny s vyskomerom a s meranim pulzu, co sa mi nazaciatku dost pacilo, ale pouzival som to mozno 2 mesiace, potom ma to uz len otravovalo. Dolezite je ako sa zlepsujes co sa tyka casu + potesi aj ako si nastupal celkovu n.m. vysku - ale to je o baveni sa s funkciami.
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron