Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Flase na vodu

Poslaťod Ifrit » 23 Apr 2012, 11:29

Nedavno som si zaobstaral svedsku flasku zaujalo ma na nej sposob nosenia a ono je to fakt lepsie ked chce mat flasku po ruke na opasku hlavne pri vetsiom ruksaku s bedernym pasom sa to sikne material plast ale nijako nesmrdi ani nic podobne zatial spokojnost za 6 € (tusim uz si nepamatam presne) fajn kupa.
P4230004.JPG
P4230003.JPG
to live and create in harmony with nature, to respect nature
Obrázok užívateľa
Ifrit
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17 Nov 2011, 19:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod sally » 23 Apr 2012, 22:12

Ifrit - ako sa to používa, keď sa chceš napiť? Musíš to vyvliekať spod opasku?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Ifrit » 24 Apr 2012, 08:35

Hej presne tak treba odopnut karabinku a prevliect
to live and create in harmony with nature, to respect nature
Obrázok užívateľa
Ifrit
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17 Nov 2011, 19:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Chesus » 25 Apr 2012, 15:16

Používam 2 staré dobré Čsla čutory s filcovým obalom. Tie verzie s hliníkovými pohármi na vrchu. Ako tu už bolo spomenuté, fungujú trocha ako termosky, celkom slušne držia teplotu. Hliníkové poháriky mám už celé zčernené, kedže ich používam na varenie kávy a čaju. Nemajú žiadne uško, ale ako provizórne uško mi celkom dobre poslúži rúčka z tej menšej časti čsla ešusu. Dajú sa nosiť na opasku, alebo ich nosím zvonku na batohu či malej poľnej, aj ked ich pripevnenie je trocha pracné. Naviac pri krku majú také dve ušká cez ktoré by sa dal prevliecť nejaký drôt a v núdzi, by sa dala celá čutora použiť v pohode na prevarenie vody. A kedže ma nestáli ani cent nakolko som ich zdedil, tak plná spokojnosť :D
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod helbo » 29 Apr 2012, 12:08

ak by ste mali niekto zaujem o http://www.shopcity.sk/tovar.php?id=3427 tak este mate par hodin na kupu :)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod mihal » 29 Apr 2012, 12:22

no co ja viem ci je 5 eur zrovna dobra cena, http://www.ebay.com/itm/Vapur-Portable- ... 871wt_1024 a netreba sa ponahlat
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Blade » 18 Máj 2012, 11:20

Nedávno som bol von a mal som so sebou len hliníkovú fľašu podobnú SIGG fľašiam a potreboval som uvariť vodu, tak som ju použil. Dočítal som sa ale, že všetky hliníkové fľaše majú vnútri plastovú vrstvu a že nie je vhodné v nich variť. Potom som narazil na fľaše Klean Kanteen:

Obrázok

Na obrázku sú modely Wide, ale robia aj classic s úzkym hrdlom.

Tie fľaše majú viacero výhod:
- sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele vhodnej na styk s potravinami
- vnútro fľaše nemá žiadne ostré prechody kde by sa mohli množiť riasy, huby atď
- sú nepriehľadné čo zabraňuje rastu húb a rias vnútri kvôli slnku
- vody vo fľaši sa dotýka len kov, teda ani plastový uzáver sa vraj nedotýka vody (plastový uzáver je tiež z plastu, ktorý je BPA free)
- ekologickejšia ako plastové fľaše

majú samozrejme aj nevýhody:
- vyššia cena oproti plastovým fľašiam
- vyššia váha

Zaujali ma tie fľaše keďže je priamo v nich možné uvariť vodu, aj keď samozrejme často býva výhodou mať samostatnú nádobu na varenie vody. Niekedy ale treba prevariť vodu keď si človek nie je istý jej kvalitou a takáto fľaša sa môže vtedy hodiť.
V SR ich majú na stránke http://www.kvalitavody.sk/index.php/nerezove-flase.html a keď som porovnal ceny, tak sú veľmi prijateľné oproti zahraničiu.

Má niekto skúsenosť?
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod onebadboy » 03 Jún 2012, 11:40

má niekto z Vás skúsenosti s fľašou NALGENE Multi Drink? Jedná sa mi o to, či samovoľne nevyteká voda z fľaše cez tú vysúvaciu "násosku"... :?:
Obrázok
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod atti.hombre » 04 Jún 2012, 18:39

onebadboy: Ja používam fľašu od Márky...Ty nepoužívaš tú fľašku od Márky?!...nechce sa mi veriť! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Rafael Ingvis » 04 Jún 2012, 18:43

:shock: Vy nepoužívaťe fľaše od (s) pivom?
Sekcia vtipov je inde.
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod onebadboy » 04 Jún 2012, 22:38

no chlapi (atti, Rafael), moc ste mi teda neporadili, ale som rád že ste to aspoň odľahčili... :yees:
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod tomtt » 05 Jún 2012, 12:27

Blade

ja som si kupuil tuto nerezovku
http://www.greenbottleonline.sk/41/diza ... /stainless

a som spokojny,su k tomu dva uzavery (jeden cyklo a jeden normalny aj s karabinkou) - voda je pre mna z tejto flase chutna,ziaden zapach ani kovovu pachut necitim,ale zalezi na kazdom - sto ludi sto chuti..
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Blade » 05 Jún 2012, 14:09

onebadboy: Podľa mňa je tá fľaša zbytočne pretechnizovaná. Mal som jednu Nalgene OTG fľašu a vytekala z nej voda tak som ju hneď druhý deň vymenil za inú. Takže od Nalgene odporúčam jedine tie s klasickým šrobovacím uzáverom, perfektná je N-Gen, tú nosím denno denne už pár mesiacov a nemôžem povedať krivé slovo.
tomtt: Dík, super alternatíva za lepšiu cenu, len mi tam vadí to užšie hrdlo.
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod onebadboy » 05 Jún 2012, 17:09

každodenne používam od Nalgene litrovku "Wide mouth", ale vadí mi jedna vec - takmer vždy sa pri pití okvapkám nepatrným množstvom vody, ktorá ostáva v závite na fľaši a vrchnáku. Nehodí sa to ak sa osviežujete niekde v spoločnosti (na prednáške, úrade, v banke...). V prírode mi to nijak nevadí, práve naopak - veľmi som si ju obľúbil... 8)
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Nataniel » 10 Mar 2013, 12:39

No ja na LH akciach pouzivam takuto cutoru http://scottish.livinghistory.cz/galler ... cutora.jpg a na vandre nosim klasiku cutoru CSLA no a rozmyslam nad http://www.army-shop.cz/produkty/jideln ... 37/75.html . No a co vy ostatni ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia