Aký bude bushcraft potom???

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod oneho » 10 Jún 2012, 12:40

Trocha mimo témy, no celkom pekné video:

http://www.youtube.com/watch_popup?v=6Cf7IL_eZ38&vq=medium

Otázka ako to ovplyvní naše hobby?
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod sally » 10 Jún 2012, 13:03

Podľa môjho názoru sa ešte viac posilní trend návratu k pôvodným materiálom, technikám, zvykom. Človek bude ešte viac unavený a "zmagorený" z moderných technológií, ktoré nás uzatvárajú do akejsi pomyselnej sterilnej bubliny.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod Rafael Ingvis » 10 Jún 2012, 13:17

Ja by som povedal že nijako. Veď buškraft nieje hobby ale životný štýl 8)
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod stormmast3r » 10 Jún 2012, 13:26

Študujem IT no čim ďalej tym viac sa teším na tu slnečnu erupciu, ktorá ma zničiť všetku elektroniku na Zemy.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod 72janik » 10 Jún 2012, 14:49

Netreba dávať vinu technológiám. Technológie sú pokrokom ľudí, ktoré by mali byť v prospech všetkého a všetkých. To že niekto neholduje bushcraftu nemusí byť zatracovaný a takisto nech nezatracuje iných. Takže mali by sme hľadať chyby iba v sebe. Ak ix nájdu všetci alebo sa o to budú snažiť tak bude všetko v najlepšom poriadku. Lenže mi naopak hľadáme chyby iba v iných a tým pádom sa vymýšľajú stupídne zákony a robia zlé veci. Takže ak prídu veľké katastrofy tak budeme pykať všetci. Akurát uvedomelejší to budú mať ľahké lebo budú vedieť čo majú robiť. :-)
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod Kapo » 10 Jún 2012, 19:26

Mám pomalý net, tak videjká nepozerám. Len podla príspevkov si domýšlam, čo tam asi tak bolo. Dnes /aj vďaka kinematografii/ sa vela ludí zamýšla, čo by bolo, keby. Keby padol tento systém, alebo nastala dáka prírodná katastrofa.

Elektromagnetická slnečná búrka by pravdepodobne našej civilizácii dala riadne cez držku. A bolo by jedno, či je niekto zálesák či buškraftér.

Viete si predstaviť, že naraz padnú všetky lietadlá? Svet ostane bez rádia, televízie, internetu, telefónov? Nastane chaos a panika, rabovanie. Prestane fungovať zdravotníctvo, polícia, logistika, doprava. Aspon tak, ako sme ju poznali. Čoskoro v mestách prestane fungovať veškerá sieť, ako elektrika, vodovod, kanalizácia, plyn a aj kúrenie. Pravdepodobne padne mena, banky, nebude práca, a ani pláca. Sám si to neviem ani predstaviť. A aj keď som na to celkom pripravený, tak vám to vôbec neželám... :wolf:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod sally » 10 Jún 2012, 21:11

Kapo - súhlasím s tým, čo si napísal, no to patrí skôr do inej témy (ako sa pripraviť na vojnu a spol.). To úvodné video zobrazuje hi-tech domácnosť, noviny sa čítajú na priehľadnom "plexiskle," fotky na chladničke sú digitalizované, dajú sa premiestňovať... proste idylická rodinka úžasných, vždy usmiatych ľudí - to, čo nám servíruje za vzor reklama už dnes, len s menej technológiami a menej hi-tech (no v dnešných reklamách sú aspoň zlatí retrieveri :yees: ).

Preto by som poprosil v tejto téme postapo problematiku nerozoberať, skôr sa zamyslieť na zálesáctvom v hi-tech spoločnosti. Dík :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod helbo » 10 Jún 2012, 23:03

a mozno budeme pouzivat hi-tech aj u nas ... napr priehladna celta s integrovanym domacim kinom :) (samozrejme o hrubke 1mm)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod Kapo » 12 Jún 2012, 23:08

No, zas keď porovnáš dnešného zálesáka z mesta, a niekdajšieho hraničiara z americkej divočiny, tak taktiež je to sakramenský rozdiel.

Dopravíš sa do lesa autom, vlakom, šlapeš si v goratexoch a všakovakom oblečení, ktorých názov ani neviem vysloviť, oheň rozložíš firestelom, alebo zapalovačom, k obedu si otvoríš konzervu s emulgátormi a zvýrazňovačmi chute, večer si zasvietiš samorozkladacom stane solárne nabíjanou baterkou, ležíš na samonafukovacej karimatke a pozeráš na družice, alebo surfuješ po internete na table či i-pade..... a keď ťa divočina omrzí, alebo potrebuješ pomoc, jednoducho zdvihneš telefón a zavoláš.... :yees:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod Pája » 30 Apr 2013, 22:25

Pokáď vůbec bude nějaký:

Kód: Vybrať všetko
http://www.novinky.cz/veda-skoly/300174-lidstvo-nechape-vlastni-hrozby-tohle-muze-byt-nase-posledni-stoleti-soudi-vedci.html
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Aký bude bushcraft potom???

Poslaťod mihal » 01 Máj 2013, 12:40

ja by som bral vykurovany spacak s nejakym reaktorom :D a klimatizovanu koselu na leto :)
ono v podstate aj firesteel je hi-tec. v poriovnani s tym co bolo pred 30 rokmy.
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia