Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Bacil » 06 Feb 2012, 12:13

Ja mám tieto :

Obrázok

Normálna pracovná obuv Rock Clay - chodí sa v tom výborne :-)
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod macky » 07 Feb 2012, 01:05

V sobotu som stravil par hodin v PP a nakoniec som vybral tieto:
Kód: Vybrať všetko
http://www.vibram.com/index.php/us/SPORTS/TrekkingHiking/Powered-by/Featured-Items/TRE-KAYLAND-Zephyr
,pre mna neznama znacka ale recenzie celkom fajn.Zlacnene,model 2009...cas ukaze.
macky
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 13 Nov 2011, 15:29
Bydlisko: Spišský Hrhov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod vercingetorix » 21 Feb 2012, 21:52

Ja som strávil zopár dní za netom a hľadal som a hľadal a nakoniec som sa rozhodol pre tieto :

Kód: Vybrať všetko
http://www.exisport.com/sk/produkt/449784-Kayland-Zenith


tak isto neznáma značka pre mňa ale Vibram podrážka a Event-membrána ma presvedčili že za podobnú cenu by som inde nenašiel.
vercingetorix
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 23 Dec 2011, 15:27
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod gandalf625 » 17 Máj 2012, 20:10

Nazdar

Rozmýšľam nad kúpou nových topániek. Neviem sa rozhodnúť medzi LOWA Renegade II Mid, SALEWA MTN Trainer MID GTX a SALOMON Quest 4D GTX. Ak by ste mi poradili bol by som vďačný. Osobne sa mi najviac páčia LOWA Renegade II Mid, no ako prvé ma oslovili SALOMON Quest 4D GTX, ale odradili ma "odsunutou" pätou. Bojím sa, že sa to odtrhne.
gandalf625
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 10 Jún 2011, 19:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 18 Máj 2012, 21:29

Salomon robí kvalitné bežecké veci. Čo sa týka turistiky, neverím mu. Tak ako si nekúpiš boty na túru od Adidasu.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod gandalf625 » 18 Máj 2012, 22:48

Viac menej som sa už rozhoodol asi zoberiem tie Salewa http://www.salewa.cz/product/alpine-approach-5/ms-mtn-trainer-mid-gtx-3.
Majú výborné nepremokavé vlasnosti a boky sú z jedného kusu látky.
gandalf625
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 10 Jún 2011, 19:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 19 Máj 2012, 00:03

Len tak, ako pri každej látkovej topánke s membránou, rátaj, že nepremokavé budú cca 2-6rokov (podľa používania). Keď umrie membrána, začnú tiecť. Impregnáciou sa dá troška pomôcť ochrane pred dažďom, no na brodenie to už nebude. Koža je koža (no zas menej dýcha, tak si vyber :mrgreen: )
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod jupos23 » 03 Júl 2012, 17:13

caute. viete mi poradit dobre boty? vyuzitie: Vysoke Tatry a Nizke Tatry, plus sem tam nejaky ten les, ako napr. Slovensky raj. vyuzitie prevazne mimo zimy. na zimu mam topanky. cital som tu, ze vacsinou uprodnostnujete kozene topanky, ale bojim sa toho, ze mi strasne budu v lete smrdiet nohy :oops: bojim sa este jednej veci na topankach. a to podrazky. mam strach z toho, ze Vibram bude paradne smykat v Tatrach na kamenoch a to by som teda vobec nechcel. vrtulnikom som este neletel, ale z Tatier sa mi zrovna nechce "tenkrat po prve" :D samozrejme by mali byt nepremokave. v podstate mi na vyzore nezalezi, hlavne nech su funkcne. dakujem velmi pekne
jupos23
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 02 Júl 2012, 16:49
Bydlisko: BA, poprad
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod stormmast3r » 04 Júl 2012, 11:31

Celokožene bezpodšivkove kanady vz. 2007 su jedine moje boty z ktorych mi noha nesmrdi. Aj v lete v nich nosim vlnene ponožky. Nohy smrdia od umeliny a neviem jakych membran.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Snypo » 17 Júl 2012, 18:52

Ja nosim Haix Tibet leto zima les skaly. Boty lahke,odolne,nesmika podrazka. Velmi prijemna chôdza.
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Filini » 18 Júl 2012, 16:35

Ahojte, chcem si kupit lepsie topanky a som na 90% presveceny o Meindl Island MFS Active
Co hovorite na toto?
Recenzia: MEINDL Island pro MFS
Dobre fixujú nohu.
páči: dizajn,vzhľad
Tvrdá podrážka nie je vhodná do kĺzkého terénu ( napr. ležiace mokré konáre v lese, kamene...), hrozí riziko úrazu. Kožený zvršok po 1 - 2 hodinovom pohybe v mokrom trávnatom poraste prepúšťa vlhkosť v mieste ohybu špičky a to aj napriek ošetrovaniu predpísanými prípravkami.Podotýkam, že topánky som ešte nestačil tzv. vylámať. To je moja osobná skúsenosť pri nosení tejto topánky po dobu asi 1 roka. Som veľmi sklamaný, od ceny 220 EUR človek očakáva určite niečo viac!!! A to mi pri zakúpení obuvi v predajni Exisport Prešov,Hlavná 137 tvrdili,že vydržia roky,ak nie do konca života...
nepáči: pomer ceny a kvality

Mate niekdo skusenost? dakujem :yees:
Filini
 

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Rolf » 21 Júl 2012, 14:24

Nemám dôvod neveriť tomu, čo je napísané vo vyššie citovanej recenzii, hoci nemám s touto obuvou žiadne skúseností a ešte som ju ani nevidel "naživo"... :D Bezpochyby Meindl je špičková, svetová značka obuvi, čo sa týka použitých materiálov a spracovania a určite vydrží roky a niekomu aj celý život (závisí to od toho, ako často je používaná...)

Myslím si, že táto recenzia veľmi pekne poukazuje na to, ako asi dosť ľudí uvažuje o tom, čo je kvalitné (merané množstvom zaplatených peňazí...) a následne prichádzajú prípadne sklamania (pomerne často...)

Táto obuv nie je nekvalitná preto, lebo po hodine nosenia v mokrej tráve premokla... Ono (paradoxne) aj tá najkvalitnejšia obuv je len dobre spracovaná obyčajná koža a nič viac ani menej... :wink: A človek môže tú kožu natierať čímkoľvek a aj tak časom vlhkosť prepustí... Je to prírodný materiál... Je to niečo podobné ako naše staré čsla kanady vz.60: kvalitná koža a spracovanie, dlhovekosť, len menší komfort a pre mnoho ľudí neatraktívny vzhľad, ale cena... :wink: : ja som ich pred rokmi kúpil ešte za 17 eur!... (od známej) a nebojím sa ich porovnať, ohľadne kvality kože a spracovania (šitie), s ktoroukoľvek značkovou, outdoorovou obuvou... A v niektorých prípadoch vydrží ešte viac ako niektoré značky obuvi... Človek dosť prepláca tovar iba preto, lebo je to renomovaná značka...

Veľa ľudí si myslí, že ak za nejaký tovar dá "ťažké tisíce", tak z neho už nikdy "krv nepotečie"... :D :wink: , t. z., že vec vydrží (bez údržby) a pri hocakom (nešetrnom) zaobchádzaní "naveky"... :wink: Myslím si, že je to trochu naivné ponímanie..., hlavne v dnešnej dobe, kedy človek nájde nejaké "chybičky krásy" už aj u tých "naj..." značkách, pri rôzných tovaroch... :wink:

Chcem poukázať na to, aký je pomer-nepomer kvality a ceny v dnešnej dobe, ak to porovnáme s minulosťou: trebars pri spomínaných kanadách vz.60 a turistickou obuvou "dnešných dní"... :) Podobných príkladov by sa dalo uviesť veľmi veľa. Snáď každý už niekde počul:... niekedy, keď som si kúpil..., tak to bola iná kvalita..., nie ako teraz... :D :wink:

Čiže, podľa mňa je trochu chybou orientovať sa pri výbere tovaru iba výškou ceny a značkou..., je to dosť skresľujúce... Mnohokrát si človek kúpi podobnú kvalitu za lacnejší peniaz... Vravím to z vlastných skúseností, pri rôznych tovaroch...
Naposledy upravil Rolf dňa 23 Júl 2012, 21:37, celkovo upravené 1
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod ogonok » 21 Júl 2012, 17:37

mam doma dva pary bot od Meindlu a s hore uvedenou recenziou sa nestotoznuje. Nove boty od meindlu su dimenzovane na 500km pochod po potoku/malej riecke. (proste bota stale vo vode) a tusim ze sa na to vstahuje aj zaruka- pokial pretecu (nie z hora) tak ti tie boty vyreklamuju. Navyse od Gore-tex je dvoj rocna zaruka na membranu.

Co sa tyka kupy bot od Meindlu dal by som si pozor na vyber kategorie- pre teba je uplne zbytocna bota kat. B/C. Ty tu botu proste nevyuzijes, alebo ju vyuzijes ked budes kazdy vikend travit nikde v alpach. Mam kategoriu B a Tatry to zvlada s nadhladom. Na zalesacke potulky by som volil botu max kategorie B...

TO Rolf: mal som nejedny kanady vz 60- mam v nich odchodene zopar km ale uz v zivote by som si ich nedal na nohy. A porovnavat Meindl so 60tkami? Myslim ze je zbytocne sa nad tym vobec pozastavovat...
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod jano75 » 24 Júl 2012, 14:00

ahoj Filini,

meindl island je obuv kategorie C, na to daj bacha. myslim ze je vedena ako B/C ale podla mna je to cistokrvne Cko, maju tvrdu podrazku urcenu do hor ako su Alpy , ci V.Tatry. Mam Scarpa Triolet a Islandy su min rovnako tvrde . z meindlov mam vakuum high, kde na krabici je tiez B/C, ale na rozdiel od Island su to zas uplne ciste Bcka. oproti Isladom su lahsie a hlavne maksie. uvedom si co chces robit a na co ich vyuzivat. ak mas zaujem o Meindl, pozri aj Hanwag, Lowa, Asolo,Scarpa, resp pozri aj slovenskeho vyrobcu MAKARA. aj Planika sa zas objavila, kamarat ich ma hadam 12 rokov. pobehali vsetko aj ladovce cez 4000m a neda na ne dopustit.
ak nechodis do hor, skal, topanky kategorie B su jasna volba.

myslim ,ze porovnavat topanky tohto typu s kanadami je nezmysel. suhlasim su drahe, ale ked si ich obujes rozdiel je absolutne jasny. su niekde inde. to su potom urcite lepsie dake robotnicke bakance. poznam chlapa co v nich vysiel Materhorn, Grosglockner, DOM, Monte Rosu, Grand Paradiso - to som videl na vlastne oci a ine kopce typu nieco -frau.

vdaka a nech sa Vam dari
Obrázok užívateľa
jano75
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 29 Jún 2011, 20:23
Bydlisko: od Banska Bystrica
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod rafoo » 26 Júl 2012, 19:17

V Meinloach alebo robotníckych bagandžiach?
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť