Hmyz

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Re: Hmyz

Poslaťod macmatej » 30 Júl 2012, 22:08

Po slimakoch, mravcoch a konikoch som sa pustil aj do cvrckov. Delikatesa, chut nieco medzi arasidmi a zemiakmi.

Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Hmyz

Poslaťod Jozzo » 04 Sep 2012, 22:09

Dážďovky nie je vhodné vo veľkom konzumovať, nakoľko v sebe zachytávajú množstvo ťažkých kovov. To je dôvod, prečo nie sú používané ako krmivo. Ale keď už, je vhodné ich nechať vylúhovať vo vode, aby sa im vyprázdnili črevá od humusu. (podobne slimáky sa nechávajú pár hodín vyprázdniť v prázdnej nádobe)

Mravce možno chytať na kilá pomocou pet flaše s trochou sladkej vody zahrabanej v mravenisku. Samozrejme je to mimo zákon.
Viac tu http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.php?t=41
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Hmyz

Poslaťod Mego » 24 Nov 2012, 23:21

Jááááj kamarati moji. V lete na tabore, že pokladovka...
Zobudili ma o pol tretej v noci, povedali: Maš 5 minut na zbalenie švestiek. Zbalil som, čo sa dalo do maleho batoha, ešte že som si zobral KAPEZETKU a lekarničku, povedali mi: Azimut 260 stupňov a kračaj kym nevyjdeš z lesa... z lesa som vyšiel o 6 rano. :-#
Myslel som, že ich dokopem... potom pokladovka, štandardne značky, odkazy, šifry a všetky tieto bludy. Napokon reku, ej lačny som jak sviňa, čo budem konzumovať... nič ma nenapadlo, tak som žral hmyz. Začal som mravcami, potom nejake lietajuce čuda, či čo to bolo a nakoniec som sa odvažil na megalarvu, biela bola. Dvakrat som ju vydavil, kym som to zožral. Ako povedal bear grylls- chuti to, akoby vam niekto zobral steak, vyvaľal ho v psom truse a nenapadne vam ho vratil späť. Presne tak to chutilo :D Ale tak prežil som to
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Hmyz

Poslaťod Chesus » 03 Nov 2017, 15:47

Tak... už som sa odvážil i ja. Buffalo červy na masti, cesnaku a domácom chilli. Nebolo to také zlé ako to vyzerá. Chuťovo mi za surova trocha pripomínajú šťavel (mierne kyslastá chuť). Niektoré majú trocha orieškovú chuť. Po vysmažení chutili ako bedle. Pri konzumácii viac dostávala zabrať psychika než jazyk a žalúdok.
Prílohy
č2.jpg
č.jpg
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Hmyz

Poslaťod Chesus » 25 Jún 2018, 17:22

A pokračujem. Pražené cvrčky s chilli a limetkou. Chuťovo lepšie a hlavne chrumkavešie ako červy :mrgreen:
Prílohy
DSCI1316.JPG
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Hmyz

Poslaťod juraj1974 » 26 Jún 2018, 08:03

Konečne gurman.. :wink: Neviem čo myslis pod praženim ale lepsie je fritovanie v oleji(masti) Az potom dochucovanie. Cvrcek je vtedy chutnejsi a je to menej pracne. Odporucam pred fritovanim odstranit zadne nohy. Zle sa vyberaju z krku.. :wink: Tie cervy sa lepsie pripravuju na suchej panvici. Potom za tepla posolit. Chutia ako oriešky.. :wolf:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hmyz

Poslaťod 72janik » 26 Jún 2018, 13:13

Musis mi to niekedy pripraviť...
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Hmyz

Poslaťod juraj1974 » 26 Jún 2018, 13:22

co k ako priloha k bobrovi..? :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hmyz

Poslaťod Zápalka » 27 Dec 2020, 22:56

Ahojte, prvý krát prezerám fórum už ako registrovaný člen a našla som túto fajn tému, žiaľ dlhšie neaktívnu. Tak pridávam aspoň svoju skúsenosť s larvami fúzača. U nás na hrade sme kresali duby a síce bol nálet lariev dosť malý (na ostatných drevách ich bolo toľko, že by sa z jedného-dvoch stromov dalo zasýtiť), ale rozhodli sme sa ich konečne ochutnať. Stačilo opatrne odkôrniť, larvy pozberať, osmažiť na oleji a trochu osoliť. Výsledok bol fajnový, podobný škvarkom :) rozhodne odporúčam. Len treba vystihnúť dobu, keď sú larvy väčšie, vtedy majú aj niekoľko cm.
Prílohy
56119618_401335740694035_1421690220004245504_n.jpg
Obrázok užívateľa
Zápalka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Dec 2020, 21:43
Bydlisko: ZV, NR
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Hmyz

Poslaťod samotár » 29 Dec 2020, 11:01

Ahoj,
ja osobne klobásku a podobné pochutiny
ešte sa stretneme, svet je malý
Obrázok užívateľa
samotár
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 29 Jan 2014, 14:20
Bydlisko: Rožňava
Dal Ďakujem: 506 x
Dostal Ďakujem: 211 x

Re: Hmyz

Poslaťod juraj1974 » 04 Jan 2021, 08:59

Zápalka píše:Ahojte, prvý krát prezerám fórum už ako registrovaný člen a našla som túto fajn tému, žiaľ dlhšie neaktívnu. Tak pridávam aspoň svoju skúsenosť s larvami fúzača. U nás na hrade sme kresali duby a síce bol nálet lariev dosť malý (na ostatných drevách ich bolo toľko, že by sa z jedného-dvoch stromov dalo zasýtiť), ale rozhodli sme sa ich konečne ochutnať. Stačilo opatrne odkôrniť, larvy pozberať, osmažiť na oleji a trochu osoliť. Výsledok bol fajnový, podobný škvarkom :) rozhodne odporúčam. Len treba vystihnúť dobu, keď sú larvy väčšie, vtedy majú aj niekoľko cm.



Vidim že si bez predsudkov co sa mi paci... :wink: K tym larvam.. Je viacej druhov lariev ktore su po celkom jednoduchej priprave jedle a pomerne chutne.. V podstate vsetky larvy su jedle. Staci zaklad v podobe oleja v ešuse a ide to. Rovnako to plati aj pri hmyze. Dobre su saranče ale aj svrcky. Tam vsak odporucam oddelit zadne nohy bo... no tazko sa žuju a ostavaju v zuboch.. :lol:
Je kopu zaujimavych prilezitosti co sa da v lese pri trochu snahy vyuzit aby si niečo dostala do brucha. Mozme niekedy pokecat.. Isto pride aj na najzaujimavejšiu temu ako je nafukovanie jezka cez nos pred opalovanim pichliačov.. :lol:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hmyz

Poslaťod Zápalka » 05 Jan 2021, 17:03

Myslím, že človek konzumuje na bežnej báze horšie veci ako sú larvy :) je to len o zvyku. Prvý krát ochutnať a zistiť, že je to úplne v pohode a človeku sa otvoria nové obzory. Takisto s dumpsterdivingom. Človek sa raz ocitne v Kodani bez peňazí a naučí sa aj vyberať smeťáky :D aj to je len o predsudkoch.
Saranče a cvrčky jedávala občas spolubývajúca na intráku, ako chovateľ hadov to mala po ruke. Tiež vravela, že je to dobrota.
Ale teraz som zvedavá aj na toho ježka, začal si zaujímavo :lol:
Obrázok užívateľa
Zápalka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Dec 2020, 21:43
Bydlisko: ZV, NR
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Hmyz

Poslaťod juraj1974 » 07 Jan 2021, 07:54

Noo... co ti poviem.. Taky ježko... To je legenda ktora sa rozprava pri spolocnom ohni pri spolocných vandrikoch alebo zrazoch... :camp:
Je to moja skusenost ked som sa este za mlada tak trosku viacej venoval survivalu..
Ide o to ze jest sa da v podstate vselico. A taky jezko ma svoj postup pripravy... medzi ine cinnosti patri aj tzv. opalovanie tela jezka nad ohnom aby zisli dole pichliace. Robi sa to tak ze ho nafuknes cez nufak a v takom tvare (lopty) ho opalujes nad ohnom a nozom oškrabavaš pichliace.. ak sfukne tak ho prifukneš a pokracujes az ti vznikne ciste telo bez koze... Tvar ako vacsi potkan alebo morča... Potom uz postupujes s pripravou podla chuti.. :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hmyz

Poslaťod Zápalka » 07 Jan 2021, 21:26

Tak to je skvelé! Toto vidieť na živo musel byť zážitok :D určite si zapamätám na horšie časy. Už mám odporúčania na morčatá a mačky, ale to už akosi vybočuje z kategórie hmyz :)
Obrázok užívateľa
Zápalka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Dec 2020, 21:43
Bydlisko: ZV, NR
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Hmyz

Poslaťod juraj1974 » 08 Jan 2021, 07:53

Ano ano.. pripustam.. Je to uz inde ako je tema hmyz... ale len som plnil zelanie.. :wink: :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia