spanie v hamake

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: spanie v hamake

Poslaťod manek2364 » 11 Dec 2011, 21:49

BushrangerCZ ,mas tu hamaku na fotke hladal som to na internete ale nasiel som len nieco taketo
Prílohy
88e66023.jpg
1989067582.jpeg
Marian
Obrázok užívateľa
manek2364
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 07 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: Nitra ,Kamenna 94
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod el Fuego » 04 Feb 2012, 01:40

Neviem, ci vam to na nieco bude ale hodi sa to do temy :D http://hammock-outlet.eu/brazilian-reclining-technique
Obrázok užívateľa
el Fuego
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 12 Sep 2011, 16:31
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Chodes » 21 Máj 2012, 13:34

Dnes som sa vrátil z víkendovej akcie kde som dva noci skúšal moju prvú hamaku od amazonas. Trochu som mal obavy či to vydrží. Pre istotu som zobral do možnosti 150kg. Po rozbaleni som mal pocit že material je veľmi tenký a jemny nato aby ma udrzala celú noc. Prvý krát som len donej sadol a.zaťažovalu a keďže nepovolil tak som si lahol a bol to zvláštny pocit už.to hojdanie uspava. Nanoc som mal pod spacakom karimatku ani neprefuklo zospodu. Najviac som bol zvedavý nanoc.dosť sa v spánku otacam ale ani.teraz som necitil sa.obmedzene. Je pravda že na brucho sa ťažko otaca ale ležať sa nejak dá. Spánok bo veľmi príjemný zobudil som sa.len dvakrát a ráno ma nikde nič netlacilo a chrbát nebolel na moje prekvapenie. Takže na záver z hamaky mám veľmi dobrý pocit stala sa súčasťou narobí a výstroja na spánok.samozrejme celta knej tiež patrí.
Chodes
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 15 Apr 2012, 12:45
Bydlisko: Prakovce
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod stormmast3r » 21 Máj 2012, 15:51

Používate do hamaky spacak? Ako sa izolujete od chladu?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod rafoo » 21 Máj 2012, 16:04

Myslím, že väčšina má dvojvrstvové takže len zazipsuješ karimatku.
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 21 Máj 2012, 16:46

rafoo - myslím, že skazený skaut mal na mysli niečo iné, nie ochranu karimatkou alebo dekou od chladu "zo spoda." (môžem sa ale mýliť)

Mne sa osvedčilo nosiť do hamaky spacák (mám len jeden), pričom v lete ho mám rozopnutý, prípadne v ňom mám len nohy. Ak je fest teplo, tak spacák ide podomňa a hamaka ostáva odzipsovaná (zväčša spím vzipsovaný v hamake)

Ak je chladnejšie, tak je spacák nutnosť - alebo si zakúriť a postačí aj deka (viď Rafael na zimnom zraze pri Novákoch).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Chodes » 26 Máj 2012, 07:57

Tak ja mam praveze jednovrstvovu hamaku s moskytierou.a zatial mi staci karimatka a spacak, kedsom ju skusal tak teploty v noci sa pohybovaly okolo 5-8 stupnov. inac som celu noc nepocitoval zeby mi bolo zima aurat ked som hlavu vystrcil vonku ale to ztoho ze cerstvo zhodene dlhe vlasyboli a aspon ciapku som mal si dat :)
Chodes
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 15 Apr 2012, 12:45
Bydlisko: Prakovce
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod macmatej » 29 Aug 2012, 20:06

Ako ste si iste vsimli, nejako sa nam premnozili myši. Normalne mi prekusali to zelene lano od DDHammocks. Neviem ci som ho pochytal zo slaninovymi rukami, ale rano som nasiel odstrihnuty asi 30cm kus lana co sa dotykal zeme. Druhe lano polo ohryzene tak, ze drzalo uz len na kusku, a po zatazeni by sa urcite roztrhlo.

Minule som si zavesil igelitku s jedlom na konar, aby sa do toho nedostali a prestavte si, ze normalne zosplhali po spagate do igelitky. Tak bacha nech vam neprehryzu nosne lano. Hlavne ak hamakujete vo svahu. To by asi bolelo.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Bic0 » 29 Aug 2012, 23:02

Hlodavce su potvory, prelezu naozaj hocikade. Nemyslim ze by boli premnozene, len je leto, vsade same semiacka takze uplne idealne podmienky. Navyse dive mysi rodia kludne kazdy mesiac, hadam aj do 10 mladych v 1 vrhu (tak podobne je to u laboratornych ktore vychadzaju z tych obycajnych). Tak mi napadlo ze by bolo proti nim na ten spagat na ktory zavesis tasku s jedlom navliect nejaky hladky kus plastu ktory by im stazoval splhanie. Nieco ako tanier s dierkou v strede.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod macmatej » 31 Aug 2012, 23:30

Casta otazka o hamake: A najdes niekde dva stromy kde sa to da zavesit ? (obr. z netu)
Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod atti.hombre » 01 Sep 2012, 06:22

:roll: to je choré- to je ako chatová oblasť...len sa zbaliť a ísť pohladať kúsok pekného lesa inde pre seba! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Pája » 01 Sep 2012, 08:21

A co teprv na lodi, spojená hamakářská & Co. :mrgreen:

Obrázok

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod noxon » 04 Okt 2012, 21:50

Ja mam DD Travel Hammock a uz som bol dva krat vonku s nou. Prvykrat som sa bal ze sa zobudim zlamany alebo ze sa nevyspim (zaspavam na bruchu).
Po prerusovanom spanku (vsade to teraz ruci a vela zvery okolo mna prechadzalo) som sa rano zobudil krasne vyspinkany. Lepsie ako doma v posteli. Ani sa mi z toho hamaku nechcelo ist :D
Prvykrat som si ju az moct vysponoval. Sice som bol skoro rovno ale bola uzka. Druhykrat som trosku povolil a bola akurat.
A zeby som mal pocit ze vypadnem? To vobec nie.
Aj vliezanie do spacaku je v pohode. Ked ide niekto 5x v noci mocit (co bolo asi zakon schvalnosti) tak sa to aj nauci :D
Zatial som mal iba dve noci (teraz cez vikend chcem vybenut nad Racu) ale som spokojny. Lepsie ako v stane :yees:
noxon
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 09 Sep 2012, 22:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod aviatik » 28 Nov 2012, 18:20

hamaku som si kupil hlavne pre vodactvo, casto na brehu rieky nie je suche rovne miesto na zemi. Mam Ferrino T=hammock, lebo ta je aj s moskytierou, co je pri vodactve super vyhoda. Ale uspesne v nej spavam aj v zime, napr. tu je clanok aj videjko:
http://www.aviatik.info/modules.php?nam ... le&sid=106
aviatik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Nov 2012, 15:33
Bydlisko: Topolcany
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod B-Boy » 29 Nov 2012, 22:27

Po preštudovaní tohto vlákna som si jednoznačne kúpil DD camping niekedy začiatkom augusta,
Som maximálne spokojný, spím zazipsovaný v nej, bez karimatky. Spacák mám stále bez ohľadu na teplotu.
Nad seba natiahnem diagonálne britskú bashu, som chránený pred dažďom a vetrom.

len by som sa chcel opýtať, kam dávate batoh? Ja ho dám pod seba na vrsvu driev, aby mi ho silnejší dážď nezmočil, no ešte som hamaku neotestoval v silnej búrke a tak neviem na koľko je to efektívne....
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron