Bushcraft vs slovenske zakony

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod conepatus_suffocans » 08 Okt 2012, 15:10

Chcem sa spýtať: Ako to je so zakladaním ohňa v lese alebo v jeho blízkosti a zákonmi?
conepatus_suffocans
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Okt 2012, 14:30
Bydlisko: NZ
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod medved » 08 Okt 2012, 17:12

keby si bol menej pohodlny a trosku si presiel aspon prislusny zakon ,zistil by si,ze klast ohne na lesnych pozemkoch mimo vyznacenych miest je zakazane.
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod conepatus_suffocans » 08 Okt 2012, 17:18

medved - Hej, myslel som si. Zaujímalo by ma, či to aj ľudia z tohto fóra dodržiavajú. Ešte som nevidel tabuľu, ktorá by to povoľovala. U nás máme táborisko, kt. sa používa už roky a žiadna tabuľa v okolí. Počúvam rôzne fámy ohľadom zakladania ohňa a vôbec netuším, či na tom konkrétnom mieste to je povolené alebo nie.
conepatus_suffocans
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Okt 2012, 14:30
Bydlisko: NZ
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Chameleon_sk » 08 Okt 2012, 17:19

medved píše:keby si bol menej pohodlny a trosku si presiel aspon prislusny zakon ,zistil by si,ze klast ohne na lesnych pozemkoch mimo vyznacenych miest je zakazane.


+ 50m ochranna zona od hranice lesa.


Viem ze je to forum a clovek sa sem obrati pre radu ci pomoc, ale zakladom je najskor pouzit google a ked nenajdes odpoved tak potom sa pytaj.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod conepatus_suffocans » 08 Okt 2012, 17:31

Chameleon_sk - Je rýchlejšie položiť otázku a získať holú odpoveď "áno/nie" než sa rýpať v krkolomných textoch, z ktorých by som získal odpoveď po hodine. Ako vraví "medved", toto je pohodlnejšie a nevidím problém. Je to relevantná otázka, zdvorilo položená a nie je to spam.

A ešte toľko... Kam chodíte teda, ľudia ako "hombre", "sally" a proste bushcrafťáci, chodia na potulky?
conepatus_suffocans
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Okt 2012, 14:30
Bydlisko: NZ
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Chameleon_sk » 08 Okt 2012, 17:54

A presne o tom medved pisal....je to pohodlnejsie. Tak nebud pohodlny a nastuduj si. Ak nenajdes fundovanu odpoved, potom sa pytaj. Vynaloz trosku energie. Ludia na fore nie su "mamicka ktora ti polozi pred nos tanier".

Co sa tyka toho kam ludia chodia: do prirody, do prirody. je jedno kam. Najcastejsie niekde v ich blizkom okoli. Krasnych lokalit je na Slovensku neurekom. Zalezi len od osobnych preferencii. Niekto chodi do prirody "kempit a relaxovat". Niekto chodi do prirody, aby toho co najviac pochodil a videl za cas ktory ma k dispozicii. Niekto preferuje hory, niekto len miernejsie kopce a niekto to strieda podla nalady - ale kazdy ma zaiste nejaku srdcovku kam ho to taha a kam sa najradsej vracia. To je uz vsak ina tema - ine vlakno.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod conepatus_suffocans » 08 Okt 2012, 17:58

Posledná otázka: Ako sa dá od-registrovať? Počul (prečítal) som totiž toho dosť a namietať sa evidentne neoplatí.
conepatus_suffocans
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Okt 2012, 14:30
Bydlisko: NZ
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod sally » 08 Okt 2012, 18:12

Odregistrovať sa nedá, aspoň o tom neviem. Môžeš sa rozhodnúť na toto fórum nechodiť alebo len tak to tu čítať alebo sa zapojiť do diskusie a podeliť sa s nami o svoje názory. Ja sa napr. s Medveďom v mnohom nezhodnem, no obaja sme stále nažive :camp:

Ohľadom toho, kde sa smie v lese zakladať oheň - upravuje to lesný zákon a teda oheň sa smie legálne zakladať len na miestach na to vyznačených, to platí najmä pre CHKO a vyššie stupne ochrany. Kde všade zakladajú ohne čundráci, tuláci, zálesáci a iné lesné tvory - to je na dlhšiu debatu a zväčša víťazí zdravý rozum nad zákonom - teda asi nikto súdny nezaloží oheň na vyschnutej lúke uprostred leta :yees:

Kam ja chodím do lesa? Všade tam, kde sa mi páči :) Som zo Západného Slovenska, teda Malé Karpaty a spol. :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod atti.hombre » 08 Okt 2012, 19:27

conepatus_suffocans:
V prvom rade by som napísal,že k vôli pár príspevkom hned v prvej debate sa snažiť o zrušenie registrácie nie je nutné. Aj na ulici sa najdú ludia s ktorými nesúhlasíme.

Ja chodím do prírody tu na okolí kde bývam,ale aj na pozvanie kamarátov,alebo podla doporučenia, fotiek na nete a podobne. Ja sa snažím zákony dodržiavať v každom smere, ale nie je to vždy možné- viď u nás zákon o zakladaní ohňov. Keby boli ludia rozumní tak žiadny zákon netreba,ale bohužial to tak nie je a je kopa požiarov z blbosti.Verejné ohniská sú označené tabuľou- ale ja som ich za život videl len zopár.Vo všeobecnosti platí,že klásť oheň v lese je zakázané- treba si však pozrieť čo je vlastne les- definíciu. Pri každom táborení sa riskuje pokuta-tak to je hoci sme veľmi opatrní a zásadoví pri udržiavaní a hlavne uhasení.

P.S. Určite mám inak radšej severnejšie lesy s hlbokými dolinami aj ked pochádzam z juhu z lužných lesov :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod IbaPalino » 11 Sep 2013, 23:55

čavte. Pri piatej stránke tohoto vlákna som prestal z čítaním, pretože 99% toho čo sa tu píše je pravda či z jedne j strany či z druhej. O to aby sa mohli zmeniť Slovenské zákony o lesoch by trebalo niekoho veľmi vplyvného alebo mať proste veľké šťastie pri poukázaní na jeho nedostatky. Prácu poľovníkov uznávam a aj som kamarátovi poľovníkovi už pomáhal. Ale jedna vec mi je nejasná. Prečo lesy vôbec niekto môže vlastniť. Lesy by mali byť štátne a teda majetkom štátu, aby sa v nich jeho občania mohli voľne pohybovať. Ja som rybár a môžem ryby chytať a nemusí my patriť kus vodnej plochy. Vodné plochy sú majetkom štátu ktorý spravujú nižšie celky (krajské mestá) atď. Nikomu nič nepatrí je to štátne. Prečo by mali potom niekomu patriť lesy? Zákony by v nich mali platiť a aj by mali byť ich ochrancovia. A poľovníkom je za ich starostlivosť o les predsa povolenie uloviť si nejakú tú zver a nemuseli by nič vlastniť. A čo sa týka ohňa, tak nesúhlasím zo zákonom. Trebalo by to nejako upraviť.
Obrázok užívateľa
IbaPalino
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 09 Sep 2013, 14:32
Bydlisko: Vrbové
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Elév » 12 Sep 2013, 07:53

IbaPalino píše:... poľovníkom je za ich starostlivosť o les predsa povolenie uloviť si nejakú tú zver a nemuseli by nič vlastniť.


Veď ani nič nevlastnia a o les sa starajú asi ako ja o bazén môjho suseda, polovné združenia zväčša nie sú vlastníkmi pozemkov v ich revíroch, od majiteľov pozemkov v ich revíri (súkromných aj štátu) si prenajímajú len tzv. polovné právo, nie samotný pozemok.
A to "staranie sa o les" všeobecne, je v podstate pestovanie drevnej hmoty na komerčné účely, na naše "účely" by bolo najvhodnejšie NESTARANIE SA o les! :mrgreen:
Vitaj na fóre IbaPalino... :wink:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod IbaPalino » 12 Sep 2013, 15:17

No ale poväčšine je to tak že v spolku väčšina vlastní kus lesa. A celkovo ma tieto lesné zákony hnevajú ako sú zle vymyslené. A najviac ma hnevá že sa nájde málokedy poľovník čo sa o ten les naozaj stará a nechce s neho iba profitovať. Ale ako som povedal pokým sa nenájde niekto vplyvný a nebude to chcieť zmeniť tak to bude po starom. Ďakujem za privítanie. :D
Obrázok užívateľa
IbaPalino
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 09 Sep 2013, 14:32
Bydlisko: Vrbové
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod sally » 12 Sep 2013, 21:44

IbaPalino - základná otázka: prečo by sa mal niekto "z hora" vôbec unúvať niečo meniť, keď súčasný stav umožňuje drancovať našu prírodu a bohatnúť na nej, dáva príležitosť si za peniaze (a nie príliš veľké) zastreliť zviera pre svoju potechu (a potechu brucha na guláš)...zatiaľ čo lúza maká za pár peňazí vo fabrike a smeje sa na dementoch v Paneláku a spol?

Žiadny politik nemá a nie je dôvod, aby mal, záujem a príčinu niečo meniť k lepšiemu. Do politiky sa nechodí pomáhať krajine, ale jedine a iba pomôcť peňaženke svojej, svojich kamarátov a rodiny. Treba sa s tým zmieriť a žiť. A buď dane a spol. platiť, alebo optimalizovať (pokiaľ s tým, čo papaláši robia).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod IbaPalino » 12 Sep 2013, 22:09

Ja viem že nič moc proti tomu robiť nemôžme, ale vždy existuje spôsob ako niečo zmeniť, lenže tu by trebalo asi najprv vyhodiť túto vládu zo štátu na čele zo smerom a až potom by sa mohli meniť zákony. Ale myslím si že sa neoplatí viacej hovoriť na našich politikov lebo keď hovoríš somárovi aj tak si spraví po svojom. :D
Obrázok užívateľa
IbaPalino
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 09 Sep 2013, 14:32
Bydlisko: Vrbové
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod root » 13 Sep 2013, 06:59

LOL .. ako tie iné vlády, či strany sú zárukou že bude fajn ?! Aspoň tak to vyznelo. Všetko jeden hnoj a jeden horší, ako druhý. Je úplne jedno kto tam je z dnes verejne známich politikov. Zúri tu kapitalizmus (?! ) tak si zvykajte že vlastníctvo je postavené nad všeobecný záujem.

Howgh
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia