V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod sally » 13 Feb 2012, 17:40

Ďusi - ak sú farby stratené len vďaka špine a prachu, tak opranie zvykne pomôcť (či už s perwolom a inými hovadinami alebo aj bez nich). No ak sú už vyťahané od slnka, resp. matroš je ošúchaný, tak už nič. No pripájam sa ku Kapovi - ošúchané oblečenie do lesa proste patrí, má svoju patinu a históriu. Nebráň sa tomu! Dokonca britskí výsadkári úmyselne vláčia svoje maskáče na základni za džípmi po cestách, aby sa ošúchali a zaprášili - lepšie potom maskujú :camp: (toto info sa dá dohľadať na nete...)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Ďusi » 13 Feb 2012, 18:29

Sally dikes za radu :) Su vytahane od slnka ale už to nebudem riešiť hlavna vec že služia ako maju :)
Ďusi
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 24 Okt 2011, 15:21
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Nataniel » 21 Feb 2012, 22:20

fremen píše:Tak som sa stal stastnym majitelom rakuskej parky M-65 (ako ju volaju rakusania, neviem)- tej z bavlny. Pred casom som sem pisal o jej Gore-texovej sestre. Na vandre som zastanca starej skoly, preto ma tato absolutne nadchla (gorac je dobry, ale nie vzdy). Strih je vyborny, farba podla mna super. Tesim sa, ze ju cez vikend otestujem. :P


Kde si zohnal túto bundu ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod fremen » 22 Feb 2012, 08:09

Ahoj Nataniel! (si to ty?) :D
Asi ta celkom sklamem- bundu mi kupil kamarat v nejakom armyshope pod tatrami- ani neviem, kde presne to bolo. Mali tam vypredaj vsemoznych armadnych veci a tato bunda stala cosi do 10e... Kde sa da zohnat bohuzial ani len netusim... urcite by to slo cez ebay.at (kedze je to ich domaca uniforma), pripadne v dakych viedenskych armyshopoch... :( moc som nepomohol....
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Nataniel » 22 Feb 2012, 08:32

No jasne ze som to ja. Nevadi. Budem zhanat dalej.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod juraj1974 » 23 Feb 2012, 11:42

Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod fremen » 23 Feb 2012, 19:57

Ak by uz bola ochota kupovat z ebay-a.at, tak staci pozriet rovno:
http://www.ebay.at/sch/i.html?_from=R40 ... Categories
- a hned je par ponuk tych pariek... V zasade su o dost lacnejsie, ako tie US army, material je hrubsi, tmavsi...(co su podla mna vyhody)... par detailov maju inak ladenych- US ma take tie "chlopne" na rukavoch, tie rakuske maju normalne manzetove gombiky... Uz je to len o tom, kto co chce...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod rkw » 24 Aug 2012, 20:21

nosim vijenske maskace bud US alebo nase SR a niake tricko plus do batohu philosophi of sherpa nepremokavu bundu
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Bic0 » 25 Aug 2012, 10:53

Viem ze gramatika nie je to najdolezitejsie na svete, ale skus si aspon obcas po sebe pecitat a opravit prispevky. Citat to je uplna hroza. Preklep kde-tu urobi kazdy, ale niektori jedinci podavaju nadpriemerny vykon v tejto oblasti stabilne.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod carlos9780 » 13 Okt 2012, 07:03

Smithi píše:Klacicke maskace vz. 97 a som snimi nadmieru spokojny :D + do dazda ponco

Ako keby si mi z duše hovoril.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod juraj1974 » 14 Okt 2012, 21:13

Military maniaci.... :roll:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jasommato » 15 Okt 2012, 12:33

ja sa v lese snazim byt co najmenej militarny nech ma je dobre vidno keby sa daco prihodilo pekne outdorove oblecenie s reflexnimi prvkami :-)

takze od ihlicakoveho konga na jarne rybacky aj s ihlickovimi gatami ku praci a do lesa
zeleny vz 85 konga na zimu na rybacku a do prirody 85 bluza ktora bola oficialne povisena na grilovaciu (85gate mam ale nesedia mi vosielby somdonich na 2x)
vz 97 bluza univerzalne do lesa a na koncerty gae a kongo zhanam
od nasej armady mam este asi vz 2000 ale isty si niesom tak bundu vraj letecku alebo protileteckej obrany na zimu najlepsia zelena bomberovi strih nosim ju vsade
ked sa ochladi najlepsie zahreje sucastny sveter ceskej armady a je uzasny lebo ma skoro kilo mal som aj britsky ale zdedill ho po mne stari otec ten nebolaz taky pohodlny
na jesen a lachsiu zimu mam komplet bundes wehr kongo aj s vlozkou a gate uz len ciapku prikupit ten ich punktran je absolutne dokonali maskac v tom sa clovek stratinajlepsie
na poriadnu zimu teple pradlo zase bundeswehr ale aj slovenske spodky a hlavne uplne dokonali ceskoslovensky navliekaci sal
na leto 3/4 gate svajciarske skracoval som sam a su fakt kvalitnepevne hrube ale v tommateriali neni teplo
do dazda mam nemecky trilaminat je to niecopodobne goratexu len ich vlastnymaterial a je to masaker :-)
a aby som nezabudol nemam rad kapucne takze do dazda alebo ked sa trosku ochladi nosim na rybacku polovnicky plsteny klobuk :D muskarit sa ma zo stylom

nech zije kvalitne civilne oblecenie
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jasommato » 15 Okt 2012, 12:38

maskace jedinej armady mi isto nikdy nepribudnu v zbierke a to US nieze by sommal nieco proti ich uniformam mne vadia oni
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod root » 15 Okt 2012, 14:01

nohavice - ČSSR vz. 85 oliv, SR vz. 97, ľahké trek bavlnené gate - letné, rifle, ...
bundy - ČSSR, ešte komanč civil oliv parka s kožušinovou odním. vložkou ( aj v kapucni ), SR bundoška vz. 97, civil vesta Heavy tools tmavá oliv s veľkým hrubým skladacím úpletom až do pol hlavy ( osvedčené s fleeckou na pochody do -10°C ), čakám tento týždeň na tovar do "môjho" armshopu - Srbská parka s tepl. vložkou, Polská parka s tepl. vloškou vz. M65 a CZ parku s tepl. vložkou vz. 95, ( obrázky v prílohe ) vyberiem si na mieste ktorá sa mi bude zdať naj na zimu. ( pokiaľ vie niekto porovnať , rád prečítam ! )
boty - Lomer - polovičky treky Goretex, Lomer - celé, koženné so zosilnenou membránou a na zakázku ručne šité špeciály vraj z klokanej kože ( v koži sa nevyznám tak hádam .-D ), vážia cca do pol kila - zatiaľ ( rok ) nesmierna spokojnosť, už som v nich aj 2x brodil Váh (vody nad pás) a sú v 100% kondícií po vysušení a preimpregnovaní ( prestrek sprayom ) .. určite si dám robiť aj ďaľšie keď tieto budú dožívať.

samozrejme flanelové košele, bavlnené tričká, sveter z domácej ovčej vlny, tenké termoprádlo ( komplet ) 100% mikropolypropilén a hrubé dvojvrstvové termo 50% mikropolypropilén + 50% plyš, ...

Inak kto plánujete kúpiť klasické "humusáky" ( tie komančské teplé vložky ) - neváhajte. Mám info, že sa pomaly strácajú zo skladov a nové sa nevyrábajú :-k
Prílohy
srb.jpg
SRB
pl.jpg
PL
cz.jpg
CZ
Naposledy upravil root dňa 15 Okt 2012, 14:57, celkovo upravené 1
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Baldur » 15 Okt 2012, 14:53

Na tie parky som aj ja zvedavý.Koncom týždňa sa chystám do armyshopov na nákup,tak sa rozhodujem medzi srbskou,francúzskou a švedskou na zimu.
Doteraz nosím obuv:niečo ako kanady,ale sú to pilčícke kožené topánky s plechom v podrážke a oceľovou špicou,čierne montérkové nohavice,ktoré vydržia fakt veľa,alebo maskáčové nohavice z armpeku-woodland a v zime ešte teplú vložku do kabáta vz.60.,ktorá stála tuším 1,5eura.
http://www.usarmy.sk/svk/goods/2328/kab ... m90-pouz-s
http://www.usarmy.sk/svk/goods/2336/kab ... ky-s300-s-
http://www.army-shop.cz/produkty/bundy- ... /3645.html
Obrázok užívateľa
Baldur
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 25 Aug 2012, 15:33
Bydlisko: Zlaté Moravce
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 22 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron