Filmy

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Re: Filmy

Poslaťod matus » 12 Júl 2012, 14:43

http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Filmy

Poslaťod Xavier » 18 Okt 2012, 18:28


celkom pekna podivana :) dufam ze sa Vam to bude pacit. Je to kratky kresleny film o muzovi, ktoremu sa podarilo pretvorit pustatinu na nadherny les.
Keby som mal ísť do divočiny len s jedinou vecou na prežitie, zobral by som si dobrý nôž. Keby som si mohol zobrať veci dve, zobral by som si dobrý nôž a sekeru.
E.T.Seton
Obrázok užívateľa
Xavier
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17 Okt 2012, 00:15
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Filmy

Poslaťod quaxo » 18 Okt 2012, 20:30

Alebo si jednoducho precitajte knihu :-) citanie nezaberie dlhsi cas ako ten kresleny film.
A ani tak nejde o to sadenie stromov :-)
Obrázok užívateľa
quaxo
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 12 Mar 2012, 17:06
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 99 x
Dostal Ďakujem: 35 x

Re: Filmy

Poslaťod opossum » 22 Okt 2012, 14:54

inak viete, ze cely ten pribeh je vymysleny? Ale vyznieva velmi vierohodne...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Filmy

Poslaťod KarpatskyChodec » 06 Nov 2013, 14:31

Priprava na zimne obdobie :) Urcite odporucam jeden z najzasadnejsich dokumentarnych filmov v dejinach kinematografie, este z cias nemej ery - Nanuk, clovek severu. Nebudem sa tu o nom rozpisovat, celkom prijemny clanok vysiel na SME: http://kultura.sme.sk/c/5265031/nanuk-c ... everu.html

Napriek tomu, ze ten film ma neuveritelnych 91 rokov, tak je stale velmi inspirativny a zaujimavy. Da sa pozriet napr. na YouTube:

Obrázok užívateľa
KarpatskyChodec
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Okt 2013, 20:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Filmy

Poslaťod Delewar » 08 Nov 2013, 13:03

Nebude to celkom v rámci témy portálu, ale nemá niekto nejaký link, odkaz na online zhliadnutie, prípadne stiahnutie filmu
Největší závod je život sám, dokument o Jozefovi Váňovi.

Vopred vďaka!
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Filmy

Poslaťod Willy » 18 Nov 2013, 11:11

Kniha od Forest Cartera - Škola Malého stromu - má i svojí filmovou verzi - DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO INDIÁNA.
Je to celkem zdařilý film, výborné herecké obsazení, ale kniha je kniha - ne všechny myšlenky se dají převést na filmové plátno.

Informace o filmu najdete
http://www.csfd.cz/film/19233-dobrodruz ... o-indiana/
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1051 ... 238143765/

stáhnout lze zde:
http://uloz.to/xRQjF151/dobrodruzstvi-m ... ana-cz-avi
anglická verze + možnost titulků:
http://uloz.to/hledej?q=Education+of+Little+Tree
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Filmy

Poslaťod Pája » 08 Jún 2014, 15:49

Nevím, jestli jsem to sem už nedávala, ale docela mě zaujal cestovatelský filmeček Berlin2Shanghai dvou dobrodruhů na kolech. Cesta jim trvala snad rok, ujeli 13 000 kilometrů přes hory, doly, pláně i pouště, cestou necestou. Odkázaní byli jenom na sebe, žádný podpůrný štáb. Film zachycuje, jak se dva blázniví kluci poperou s dlouhou cestou, hladem, žízní, náhlým kolapsem z vyčerpání, ponorkou.

Každopádně to má spád a kouzlo, od první do poslední minuty.

Originál pouze v němčině.





Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Filmy

Poslaťod matus » 06 Júl 2014, 18:12

:camp:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Filmy

Poslaťod Pája » 18 Júl 2014, 23:08

Jeden člověk může změnit svět. A tak Jadav Payeng už od 70. let trpělivě pěstuje les na ostrově Majuli v Indii, aby ho neodnesla řeka. Působivé; paralela příběhu o Muži, který sázel stromy.

Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Filmy

Poslaťod SKW » 19 Júl 2014, 00:08

Pekný príbeh a ozaj ušľachtilý čin. Obávam sa však, že jeden človek svet nezmení. Jediné čo môže urobiť, je ísť príkladom. Aby sa
zmenil svet, museli by sa zmeniť veľké masy ľudí. A to je žiaľ utópia. Povedzme si narovinu, koľkí z nás sú ochotní vzdať sa luxusu,
nepodporovať konzumný systém, peňažný a bankový systém a ďalšie a ďalšie zlo, ktoré nám v konečnom dôsledku ničí naše životné prostredie, našu Zem?
Pretože táto planéta je zázrak a je to to jediné na čom záleží. Či chceme či nie, každý z nás sa či už viac alebo menej podieľa na postupnej skaze nášho prostredia rôznymi činmi v našom živote, ktoré považujeme za bežné, normálne a ani si neuvedomujeme, čo nimi vlastne v konečnom dôsledku spôsobíme. Áno sú aj ľudia čistí, ktorí žijú v súlade s prírodou, no tých je stále menej a na tomto fóre sa určite nenachádzajú, vlastne niečo ako fórum ani nepoznajú.

Pozrite si tiež film Home (2009)(Domov), v ktorom je kombináciou strhujúcich scenérií našej krásnej planéty a záberov vývoja ľudskej existencie od počiatku až po dnešok poukázané na to, ako meníme planétu a kam smerujeme. Ozaj odporúčam pozrieť, až na pár nezmyslov ktoré sa tam dajú nájsť je to skvelý dokument ktorý nesie hlbokú myšlienku a odkaz, a ukazuje zdvihnutý prst smerom k ľudstvu, že pokiaľ sa čo najskôr nezmeníme, tak nás čaká niečo nepredstaviteľné.

Film je voľne dostupný, je aj na youtube v HD rozlíšení a s SK dabingom.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Filmy

Poslaťod Elév » 19 Júl 2014, 16:10

No čo Ti na to napísať Maťko náš? Spomenul som si na pekný citát, ale už neviem kto to povedal... volne preložené asi takto: "Ľudia bacha! Dobrá planéta sa dosť ťažko zháňa..." :?

A k téme vlákna... veĺmi príjemné prekvapenie pre mňa bol v poslednom čase "Tajný život Waltera Mittyho" v réžii a podaní Bena Stillera.
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Filmy

Poslaťod fatal_error » 19 Júl 2014, 21:34

Elév píše:No čo Ti na to napísať Maťko náš? Spomenul som si na pekný citát, ale už neviem kto to povedal... volne preložené asi takto: "Ľudia bacha! Dobrá planéta sa dosť ťažko zháňa..." :?

A k téme vlákna... veĺmi príjemné prekvapenie pre mňa bol v poslednom čase "Tajný život Waltera Mittyho" v réžii a podaní Bena Stillera.



Suhlasim, film sa mi tiez pacil ked som ho videl. Soundtrack ktomu tiez super. Film je lepsi nez trailer samozrejme :) hehe


Plus pridam este dva filmy, ktore ked sa vacsinou spytam ci ludia videli, odpovedaju ze nie. TaK sa to mozno hadam niekomu zapaci :camp:
1. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford - Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem


2. The Fall - Pád
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Filmy

Poslaťod Gryf » 22 Júl 2014, 18:42

"Пегий пес, бегущий краем моря"

- повесть Чингиза Айтматова.

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1343856

Obrázok


Фильм очень сильный!
Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Filmy

Poslaťod finn » 22 Júl 2014, 22:53

Film z prostredia skor "seacraft" ale zaujimavy http://www.csfd.cz/film/327119-vse-je-ztraceno

:ice:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť