Skauting

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Skauting

Poslaťod Repelent » 19 Feb 2012, 18:53

Ja sa skautingu venujem uz pomaly 8 rokov(4/04) a nelutujem ani jeden monet ktory som vdaka skautingu zazil :) Skautingu Zdar :)
Repelent
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 19 Feb 2012, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Skauting

Poslaťod stormmast3r » 09 Sep 2012, 13:17

Ak by ste poznali nejakeho chalana/dievča, ktoré by sa chcelo venovať skautingu (najlepšie z KE), možte sa mi ozvať na pm :skaut:
Naposledy upravil stormmast3r dňa 06 Nov 2018, 09:04, celkovo upravené 1
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Skauting

Poslaťod michal Liptov » 14 Okt 2012, 19:18

venoval som sa ale uz davnejšie
michal Liptov
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 12 Okt 2012, 18:04
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Skauting

Poslaťod Mego » 04 Dec 2012, 10:01

Jasne že hej. Môj najlepši zažitok je už zpred 10 rokov, keď som bol ako 9 ročny krpec na prvom tabore. Bola tam jedna typkyňa, ktorú do nôh dodzigalo das 20 os a samozrejme, že sa nepriznala. Až na druhy deň rano zistila, že ma lytka hrubšie ako stehna (akože opuchnute), tak musela vyrukovať s pravdou von. No a potom dostala samozrejme hubovu polievku a naš vodca jej urobil chirurgický zákrok- poriadne jej ulial z vodky, potom si ľahla na brucho, on zobral skalpel a každe jedno žihadlo narezal a vybral. Potom namastil dajakym kremom či čim a druhe rano boli nohy ako nove :D :skaut:
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Skauting

Poslaťod Legil » 04 Dec 2012, 10:38

... hmmm skauting ... osy predsa nenechávajú žihadlá ... nedával si pozor ... bude ti odobratý bobrík pozornosti, alebo vedomostí ... 8)
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Skauting

Poslaťod Mego » 04 Dec 2012, 13:31

Nemam ani jeden ani druhy :P

Tak včely no... maš pravdu. Ako byvaly študent biologie by som taketo veci mal ovladať vždy a všade :D
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Skauting

Poslaťod streetfight » 07 Jan 2013, 23:18

sally píše:Neviem, či to patrí ku skautingu, no dlhé roky som robil vedúceho a zdravotníka na táboroch Pathfindra (klub Pathfinder-prieskumník), mám školenie a papiere, že môžem viesť vlastný oddiel a momentálne čakám, kým bude v škole trocha pokojnejšie obdobie (teda keď úspešne zbakalárčim) a ideme s priateľkou zakladať vlastný oddiel.

Členom slovenského skautingu som bol ako cca 12ročný asi mesiac - nesadli sme si ako kolektív, tak som zakotvil na pár rokov v TOM Vlčia svorka :yees:
Brácho je teraz u skautov - Bratislava, zbor skautov Baden-Powella či jak sa to volá. Veľmi si to chváli, boli v lete na tábore v Sklenom, kde ich po 2 týždňoch vytopil rozvodnený potok...proste zážitky, na ktoré sa nezabúda a tak to má byť. (doteraz s láskou spomínam na to, ako ma na tábore s Vlčou svorkou doštípalo cca 14 ôs, keď sme im s kamošom nechtiac porušili hniezdo :twisted: )


Ja som bol ako teenager x rokov skaut v Bratslavskom oddiely c.11 Baden-Powela povodne tobol oddiel Kamzici. Ale to bolo tak pred 10 rokmy cize asi tak okolo roku 2000 , presne si uz nepamatam. A tiez sme taborili v Sklenom. Paradne taborisko. A taktiez nam tam tyzden v kuse prsalo a bolo vytopene a mokre uplne vsetko. Takze zjavne niesom jediny co ma podobne spomienky :)
streetfight
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 06 Jan 2013, 23:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Skauting

Poslaťod atti.hombre » 13 Apr 2014, 09:31

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Skauting

Poslaťod atti.hombre » 28 Jún 2014, 18:15

:D a dačo o mierumilovnosti skautov:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Skauting

Poslaťod Lesso » 26 Sep 2016, 15:14

Skaut je podle mě nejužitečnější volnočasový kroužek, člověk se tam naučí mnoho užitečných informací,aktivit, které se po zbytek života nejednou hodí. I pouhé táborové noční hlídky v dětství zlepší psychickou odolnost(nebo naopak trauma když chytnete přepad :D )
A skauti si hlavně umí vážit přírody a nepatří k těm co na kraj lesa vyvezou haldu odpadu, což zdravý mozek nemůže udělat, navíc když jsou všude sběrné dvory.
Dobrých skutků taky moc lidí neudělá, spíš naopak :(
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

Predchádzajúci

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia