Stan

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Stan

Poslaťod divox » 05 Apr 2012, 21:30

Legi: :yees: ale mam krajcirku co mi usije zubrika..
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Stan

Poslaťod spider207 » 13 Júl 2012, 20:32

Ja som hladal nejaky stan pre 2 osoby, nase poziadavky s manzelkou boli najma pomerne lahky a skladny, min. jedna predsienka kde by sa dalo varit, inak pouzitie skor lite camping (bikovacka, vikendove "chatove" akcie, ... ), ziadny extrem takze som netrval na vodnom stlpci 15000/10000 a titanovych prutoch. Vybrali sme Jurek Midi 2.5, kolega rybar je s nim velmi spokojny, no potom som objavil Zajo Norsk 2 a to sme uz neodolali. Velku rolu hrala cena, bol som ochotny dat za stan cca 200€, Jurek bol za 180€ takze pohoda, no Zajo bol teraz v akcii za 100€ a este mi dali v obchode zlavu na Hudy kartu takze som skoncil na krasnych 92,90 - co je bratu polovica z Jurka. Vyhodou bolo, ze stan mali rozlozeny priamo na predajni tak som si ho mohol pekne vyskusat a popozerat. Za tu cenu som ozelel aj o 2000mm slabsiu podlahu a pruty T6 namiesto T9 oproti Jureku. Myslim, ze na nase prilezitostne pouzitie staci, ak nas to chyti tak za par rokov pojdem kludne do nejakej Extreme rady, ale momentalne nebol dovod.
Obrázok
Umenie žiť nie je umenie hrať s dobrou kartou, ale umenie zohrať so zlou kartou dobrú hru.
spider207
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 17 Júl 2010, 11:09
Bydlisko: ZV
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Stan

Poslaťod Goose » 11 Dec 2012, 21:06

Môžete mi poradiť? Váham medzi: Pinguin Vega extreme - Pinguin Summit 3. Ktorý z nich by ste brali radšej?
Goose
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 02 Júl 2011, 10:04
Bydlisko: Martin, MT, SVK
Dal Ďakujem: 43 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Stan

Poslaťod rayen » 11 Dec 2012, 21:49

pre kolko osob chces stan? lebo jeden je pre 2 a druhy pre 3 osoby, rozdiel vo vahe je iba 300g, cize ak ti tento rozdiel nevadi asi by som isiel do toho summit 3 plus zbaleny je dlhsi o 3cm, summit 3 sa mi paci hlavne kvoli velkej predsieni, cize ak das veci von vyspite sa aj styria a da sa pouzit aj bez vnutornej casti, cim vies nejaky ten objem a vahu usetrit, vela zalezi co od stanu potrebujes, ja osobne som potreboval najma maly stan, ktory mi nebude kratky, tu maju oba modely 220cm cize ak mas okolo 180cm tak to bude stacit, musis ratat ze budes trocha dlhsi ked si lahnes, ak teda nespis v klbku, ak mas dajake dalsie otazky tak rad pomozem
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Stan

Poslaťod Goose » 11 Dec 2012, 22:05

rayen píše:pre kolko osob chces stan? lebo jeden je pre 2 a druhy pre 3 osoby, rozdiel vo vahe je iba 300g, cize ak ti tento rozdiel nevadi asi by som isiel do toho summit 3 plus zbaleny je dlhsi o 3cm, summit 3 sa mi paci hlavne kvoli velkej predsieni, cize ak das veci von vyspite sa aj styria a da sa pouzit aj bez vnutornej casti, cim vies nejaky ten objem a vahu usetrit, vela zalezi co od stanu potrebujes, ja osobne som potreboval najma maly stan, ktory mi nebude kratky, tu maju oba modely 220cm cize ak mas okolo 180cm tak to bude stacit, musis ratat ze budes trocha dlhsi ked si lahnes, ak teda nespis v klbku, ak mas dajake dalsie otazky tak rad pomozem


Rayen, ďakujem moc. Ono, ohľadom tých osôb je to zložitejšie. Záleží od konkrétnej akcie. Niekd&y idem len sám, inokedy nás ide viac (aj stanov potom môže/nemusí byť viac). Preto v toto moc neriešim. Radšej sa pýtam ohľadom kvality. Summit má geodetickú konštrukciu a 4 body kríženia. Vega zas sa kríži v 3 bodoch ale má nejaký iný dural (asi druh je iný). Plus rozdiel vo vodnom st´pci podlahy 12000 vs 10000 H2O. Je nejaký veľký rozdiel v ich kvalite? Alebo sú kvalitou (voda a vietor) porovnateľné (približne)?
Inak, dispozične sa mi páči viac Summit - rovnaký dôvod ako si napísal ty - páči sa mi vďaka tej rozmernej predsieni. BTW: mám do 180cm, takže OK. ďakujem za cenné rady
Goose
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 02 Júl 2011, 10:04
Bydlisko: Martin, MT, SVK
Dal Ďakujem: 43 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Stan

Poslaťod rayen » 11 Dec 2012, 22:28

no moj stan ma vodny stlpec na podlahu 4000mm a na vonkajsi stan 3000mm a zatial prezil bez ujmy
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Stan

Poslaťod vinyl » 07 Máj 2014, 13:21

zdravim mam stan od husky asi 5kg chcel by som nieco lahsie okolo 2-3kg pre 2-3osoby narazil som na ferrino lightent 2 ale chcem sa spytat su tie podlahy v tych lahkych stanoch dostatocne odolne? nedochadza ku rychlemu presuchaniu ,potrhaniu? dakujem
vinyl
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 13 Apr 2013, 13:54
Bydlisko: presov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Stan

Poslaťod Nataniel » 07 Máj 2014, 21:20

Ja keby som opäť kupoval stan tak by som išiel do značky Coleman, Vlastným Coleman Nevada, ktorý sa už nevyrába, ale určite majú stále dobré kvalitné stany. Našiel som môj stan na českom bazoši tak posielam pre predstavu čo mám doma http://sport.bazos.cz/inzerat/34881735/ ... ada-AL.php . Je síce pravda, že som ho dávno nepoužil, lebo používam plachtu.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Stan

Poslaťod Legil » 07 Máj 2014, 22:00

... mam Ferrino Lightent 2, - vyrobca uvadza vahu oklo 1,8 ale moj ma 1,6 kg - ale pouzivam ho hrozne malo - (Ukrajina poloniny, ked som sam) no zatial ziadne problem nebol.
Mam Husky Bonely a ten beriem ked som s žienkou. Tiež nema problema - len vaha je okolo 3,4 kg
Popozeraj Jurek - mali a aj maju stale dobre stany http://www.jurek.cz/cs/vyrobky/stany
No aj na bazoši sa najdu dobre kusky za dobru cenu.
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Stan

Poslaťod sally » 08 Máj 2014, 12:32

Stany od Jurka môžem za seba taktiež odporúčať. Mám Vandr 2,5 duo a je to nezmar. Jurekové stany sú ľahké a pevné, možnosť voľby počtu predsiení i počtu nocľažníkov. A v prípade problému (brat mi utrhol jedno očko na prednej apside), priateľské jednanie a rýchla oprava. :yees:

edit: oprava názvu na Vadr 2,5 duo
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Stan

Poslaťod atti.hombre » 08 Máj 2014, 12:52

Kamarát má Jurek Atak 2

http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/outdo ... #JUMP_HERE

Plná spokojnosť...duralové tyčky v cene.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Stan

Poslaťod fatal_error » 09 Máj 2014, 12:00

Neviem teraz z toho vyjst na roznych forach citam ze sa im Jurek stany trhaju pri silnejsom vetre a ze sa ohynaju aj tie duralove tyce. Mate nejake prakticke skusenosti ako obstali Vase stany? Lebo za tu cenu do nasich podmienok vypadaju fajn. Nie kazdy ma na Hilleberg :)
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Stan

Poslaťod Pája » 09 Máj 2014, 15:40

Jurek Vandr mají známí už několikátou sezonu na nějaké nenáročné akce a velmi si pochvalují. Já za sebe mám zkušenosti se starším modelem Husky Bird pro tři osoby, taktéž fajn, akorát při dešti ten vchod není z nejpraktičtějších; stany s prutem nad předsíňkou jsou podle mě výhodnější.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Stan

Poslaťod Paleccc » 10 Okt 2014, 16:43

Pridám aj ja moje skúsenosti so stanom Jurek. Používam Jurek Bivak 1 - keď chodím sólo. Je to ľahký (1,2kg), jednoplášťový stan s jednoduchou konštrukciou - dve duralové tyče sa prevlečú tunelmi, stan sa ukotví kolíkmi na 6 miestach a hotovo. Kupoval som ho používaný - v záruke. Prešiel so mnou Cestu SNP, takže dostal riadne do tela. Bol som s ním spokojný, vždy podržal a keď som ho potreboval, tak bol za 3 min. rozložený... Ku koncu sa mi začali párať "uši" kde sa stan kotví kolíkmi. Musel som ho poslať na reklamáciu kde to prešili.

Veľmi dobrá a podrobná recenzia na tento stan je tu: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=8701


+ váha
+ ľahko sa rozkladá
+ vydrží lejaky
+ duralové tyče
+ pevné, hrubé kolíky
+ miesto akurát pre jednu osobu + batoh
+ malý, nenápadný

- rosí sa (s tým ale treba počítať)
- vypnutie "strechy" si treba odsledovať pri stavaní - poriadne napnúť - inak ovisne a zmenšuje priestor
- pre niekoho môže byť dosť krátky - už ja sa v ňom ledva vystriem a to mám okolo 183 cm
- je nízky - nedá sa v ňom posadiť
Prílohy
DSC_0415.jpg
DSC_0418.jpg
DSC_0277.jpg
DSC_0417.jpg
DSC_0402.jpg
DSC_0422.jpg
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron