Re: Sekera Fiskars X7

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod Pája » 26 Dec 2012, 20:15

Bez potřeby vytvářet flame, ale stejně: sekery fiskars nejsou pro nejnáročnějšího uživatele. Spíš pro nejpohodlnějšího, kterému je zatěžko po práci nářadí uklidit a věnovat mu trochu péče.

//EDIT: Hlavný (prvý) príspevok tejto témy bol zmazaný autorom. Nová recenzia sekery Fiskars X7 je vítaná.
//skw
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod atti.hombre » 26 Dec 2012, 20:40

:mrgreen: som nenáročný užívateľ...a som aj pohodlný-to je pravda... :lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod Pája » 26 Dec 2012, 22:56

Scout: nemyslela jsem to tak, že aby byl člověk echt "zálesák," tak nutně potřebuje švédskou sekeru. Stejně je to nakonec na tom, jak je člověk dovedný, než jak má drahé nářadí - a aj ta fiskarska je poměrně drahá, pokud se bavíme o ceně.

Chtěla jsem jen poukázat na to, že fiskarsky nejsou určené nejnáročnějším (a teda nejvybíravějším) uživatelům, ale naopak co nejširší mase lidí, jinak by je nevlastnil pomalu každý třetí, co topí dřevem. A masová většina lidí po práci sekeru hodí na ponk nebo nechá ve špalku, a dál se o ni nezajímá. Jenom protože je fiskarska plastová, tak to dokáže snášet dost dlouho.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod stormmast3r » 27 Dec 2012, 15:08

Keď ako bushcrafteri nemáte problem s nožmi mora alebo hultaforst, neviem preco su pre vás fiskarsky taky problem :roll:
Naposledy upravil stormmast3r dňa 29 Dec 2012, 23:56, celkovo upravené 1
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod root » 27 Dec 2012, 16:41

Ja by som ju nechcel. Viem že možno vydrží viac ako ja a prežije ma, ale - čisto hipoteticky v duchu pertraktovanej lesnej múdrosti, viem si ju opraviť, keby sa posr@la ?!
Keby som si mal vybrať na cestu do lesov Fiskars a tú čo som s ňou ešte ako decko robil triesky, zoberiem si tú starú... Bárz s ňou budem museť zaťať 30x, miesto 12 úderov Fiskars-kou za zoťatie klátu, bárs na nej bolo už 4x menené porisko, dá sa aj núdzovo vymeniť ešte aj 10x .. Dá sa to aj na Fiskars-ke?

Nechcel by som aby vzniklo flame. Je to iba môj ( nepodstatný ) názor.
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod atti.hombre » 28 Dec 2012, 19:43

Fiskars X10 : varechu k vareniu som vystrúhal len sekerou až do konečného stavu- tak je ostrá a obratná...do dreva ide ako divá. Kolíky k celte sa dajú s ňou v kľude zabíjať aj do tvrdej zeme...Ergonómia rukoväte je perfektná...ťažisko hlavy sekery vyvážená. Nedopatrením som na záhrade pri štiepaní polien preťal klinec 3x čo zanechalo na ostrí sekery malý zub- neriešim- funkčne neutrpela...Ostáva u mňa vo výbave natrvalo...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod sally » 29 Dec 2012, 23:34

Téma premazaná. Poprosím, aby sme sa opäť vrátili svorne ku kruhu ohňa priateľstva, porozumenia a ochoty pomôcť si navzájom. Howg. :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod Fiodor » 01 Feb 2013, 10:14

Fiskars X15 používam už 6 rokov aj mačetu fiskars sú to veľmi kvalitné náradia . Najbližšie si chcem kúpiť sekerku X7 alebo X10.
Fiodor
Fiodor
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 10 Jan 2013, 19:50
Bydlisko: Košice-Šaca
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod zelenaliska » 06 Feb 2013, 09:57

Ja mam x7 s tym plastovym krytom a maximalna spokojnost. Je pravda ze jej oprava v pripade poskodeni poryska by bola vacsi problem, ale ako sa tu uz viac krat riesilo kedy vam realne vznikne situacia ze sa poskodi? ked budem 5 rokov sam v lese? to uz mozno ano, ale na tie nase pobyty mimo civilizacie... a je lahka skladna a vykonna.
akurat som ju oblepil Maskacovou paskou, lebo ta kriklavooranzova ma trosku iritovala do lesa :)
Naposledy upravil zelenaliska dňa 13 Sep 2013, 14:53, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod daniel 99 » 07 Sep 2013, 20:28

Ja som si tiež zadovážil pár Fiskarsiek lebo som si ako mladý myslel že sú to jediné kvalitné sekery :oops: ](*,) . No SKW ma vyviedol z omylu a prešiel som na Hultafors Hugy 20 a FRIL Klasik :wink: .
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod kacenak » 08 Jún 2014, 23:09

Včera sme boli rúbať brezy, a tá kriklavá farba mi prišla celkom vhod, mohol som si ju viac menej hodiť kamkoľvek do trávy, a nemusel ju potom hľadať, a tiež sa mi zdá, že vydržala trošku dlhšie ostrá ako ostatné sekery.. Čo mi však vadí, že to nie je veľmi v súlade so zálesáckou filozofiou, mať rúčku z neprírodného materiálu, a absolútne mi to nepasuje, ale keď už môže moja mora, tak môže aj fiskars, so sekerou som vcelku spokojný :) (mám X10)
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod bobek » 09 Jún 2014, 15:50

Taky s trochou do mlýna přispěju.
Jsem "šťastný" majitel té nejmenší (x5) a té největší štípací (x27) a mohu říct že to jsou velice kvalitní sekery.
Moje žena vloni sama poštípala fůru a půl (18kubíků) dřeva půl na půl buk a smrk, nechtěla mi sekyru dát, :ice: že se jí štípe dobře.
Nenutil jsem ji do práce, jen si to chtěla vyzkoušet. :mrgreen:
x5-ku nosím s sebou na vandry a to kvůli váze a velikosti.
Není to nářadí "buřtkrafťáků" ale je to pohodlné tak jako já .... :oops:
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod Tito » 09 Jún 2014, 16:20

Fiskarsky som si zabezpečil cez vernostné programy na Slovnaftkách.
X5 - veľmi šikovná a skladná, nevýhodu však vidím v krátkosti rúčky - pri trocha razantnejšom štiepaní, alebo rúbaní človek cíti, že sa nemôže naplno oprieť do práce. Je to taká morálna podpora a pomocník na ľahšiu prácu.
X7 - dhlšia rúčka, lepšie sa s ňou pracuje ako s x5-kou. je však menej skladná - aj kvôli plastovému púzdru. Ináč akurátna veľkosť pre ľahké tábornícke práce.
x11 - pracovitá pani, veľmi osožná pri príprave dreva na oheň a prípadné zatĺkanie kolíkov.

Na štiepanie klátov používam štiepaciu sekeru značky Torq s kompozitovou rukoväťou a nedám na ňu dopustiť - skvelý kauf.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod rkw » 23 Júl 2014, 16:21

Tak doteraz som pouzival sekeru x11 bola super no velka :-) ... takze som ju vymenil za sekeru fiskars x7 ktora je mensia , lachsia , a na bezne tabornicke pouzitie vhodnejsia , tak aj na vyrezavanie z dreva .
Sekera prisla dnes .. Porobil som klasicke tabornicke veci , zahrocovanie kolikov , stiepanie triesok , Montovanie karoserie nakladiaku nabuduce ;) :) :mrgreen:
A teraz vazne . sekera prisla ostra a splnila presne ocakavania ... tu su niake fotky
V zavere sekeru fiskars x7 ale aj ine ich modely ja osobne urcite s kludom odporucam vsetkym co chcu kvalitnu sekeru a zatial nemaju financne moznosti na svedske sekery typu gransfors , wetterlings ....
:camp:
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
prisla aj s dobre znamou plastovov kabelkov ktora proste nesmie chybat , je prakticka ale ,ale .... cize zase zhanat kozu :)
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Sekera Fiskars X7

Poslaťod conkoslaf » 23 Júl 2014, 19:37

Tá "plastová kabelka" ako si to nazval je riadna hlúposť. Hneď po kúpe mojej x17-ky, ešte cestou z nemenovaného hobbymarketu mi spadla na hlinenú poľnú cestu z ruky a ten špeciálny oranžový uzáver sa rozletel na 4 časti. :mrgreen:
Najväčším dobrom je žiť podľa prírody.
Marcus Tullius Cicero
Obrázok užívateľa
conkoslaf
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 22 Jan 2014, 21:10
Bydlisko: Trencin svk
Dal Ďakujem: 132 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Ďalší

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia