Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v práve

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod streetfight » 13 Feb 2013, 13:59

juraj1974 píše:Dovol mi aby som ta trosku pribrzdil ak to uz predomnou nespravila priroda.....
Nikto na nikoho neutoci a tvoja reakcia je presne adekvatna tvojmu prispevku... Netreba ti vela aby si vyceril zuby. Mozno som bol aj ja pri tych stretoch so skinmi a vyzera to ze si naozaj uz bol v par konfliktoch co je aj vidiet. Tie uderi do hlavy sa vzdy po case prejavia... :roll:
Toto je forum kde si ludia vymienaju skusenosti o krasach lesa a dovednosti s tym spojene. Nie o tom ako komu a cim hozbit hlavu a ako komu a cim dolamat ruky ci nos....
Sorry nedalo mi ale ak ty na niekoho z tohto fora zautocis mas ma krku....


Si ale nejak trosku mimo misu a realitu priatelu.
Ten kto prvy na mna ironicky posmesnymi poznamkami zautocil bol ten koho tu teraz obhajujes.
Zjavne ti unika realita a postupnost prispevkov.
streetfight
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 06 Jan 2013, 23:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod juraj1974 » 13 Feb 2013, 14:04

Jasneee... nepochybuj o tom... Ale ak by si videl dalej ako na spicku tvojho nosa tak by si si precital aj to ze to nebolo brane ako urazka. Mal by si vypustit paru. Alebo viec co? Mal by si odyst....
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod Chameleon_sk » 13 Feb 2013, 14:22

Streetfight ci ako sa volas,
Precital som si prvy riadok a hned z neho mi vyplyva jedna vec - zmylil si si portal. Toto nie je survival portal ale bushcraft portal. Je to aj v nazve.
K dalsim tvojim nazorom sa nebudem rozpisovat lebo su tak isto vzdialene, presne tak isto ako tvoja informacia a pohlad na obsah portalu.
Nik na teba neuroci. Slovny utok vyzera uplne inak. To mi ver.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod streetfight » 13 Feb 2013, 14:39

Ako ja z vas chalani nechapem naozaj.
Sme v sekcii oftopic o Sebaobrane takze nemyslim ze som si zmylil forum.
A ako byvaly skaut a stali bushcrafter citam podobne fora, urcite som sa nezmylil.

Ja som len napisal svoje osobne skusenosti a postrehy.
A hned na to dostanem posmesnu poznamku, dalsi sa tu tiez hned zacne do mna navazat invektivami.
Bez toho aby som ja vyvolal tento flame alebo sa do niekoho zacal ja navazat...
Ok nechajme to tak...vidim ze si idete svoje na svojom piesocku...vasa vec.
Naposledy upravil streetfight dňa 13 Feb 2013, 15:00, celkovo upravené 1
streetfight
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 06 Jan 2013, 23:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod sally » 13 Feb 2013, 14:55

Páni, čo takto vychladnúť? Vystrčíme hlavy z okna, necháme trocha snehom zasypať a hneď je svet krajší.

Dovolím si dať za pravdu streetfighterovi, že tatuse, v snahe aby bol vtipný, použil fakt nevhodné slová. :camp:

Týmto poprosím o uzavretie diskusie k tomuto prípadu a skúsme sa venovať vecne samotnej téme - ako sa nenechať zavrieť, keď sme v práve. To sa isto týka ľudí nie len v pouličných bojoch, ale i obyčajného turistu, ktorého buzeruje lesná stráž, človeka vlastniaceho rodinný dom vedľa dementných susedov, vodiča motorového vozidla v hustej premávke...
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod tatuse » 13 Feb 2013, 15:09

nechcel som tu rozpútať takéto vášne len to trochu možno odľahčiť. Dávať tu návody ako niekoho udrieť, pokrájať a potom zahladzovať stopy.....to hádam patrí niekam inam. Určie je na tomto fóre dosť ľudí čo nie sú ušúľaný z " kvetu makového", ale nepotrebujú tu robiť ramená. Ak boli moje slová nevhodné tak sa ospravedlňujem. Určite je vhodnejšie sa tu dočítať ako niekoho rozrezať od brucha po krk. Howgh !
tatuse
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 22 Júl 2012, 20:54
Bydlisko: Nová baňa
Dal Ďakujem: 224 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod juraj1974 » 13 Feb 2013, 15:35

To Sally:


Preco ja neviem ostat na retazi???
Sally. Kamarat moj lesny. Ako by som ti to? Nemyslim si ze tatus niekoho urazil alebo sa ho nejako dotkol. Uz v prvej vete odznelo ze sa nechce nikoho dotknut. Aj on povedal svoj nazor. Ovsem nikoho nenazval dementom na fore. Clovek ktory to spravil je presne ten typ ktoremu vo vybuchanej hlave staci uuuplne mala zamienka na to aby reagoval presne tak ako pise vo svojom prispevku. S pouzitim vsetkych moznym prostriedkov na odrazenie utoku.
Uvedomujem si ze tato tena je vysoko citliva pre vas military survivalistov ale nie som si celkom isty ci toto je presne to co chceme na tomto pokojnom fore citat....
Pokoj vsetkym ludom co sa neboja zapalit si ohen bez toho aby sa bali ze ich niekto objavi..
Pokoj aj tym co vedia vychutnavat si ticho a nemaju problem v lese pozdravit cloveka bez toho aby sa pred nim skryvali vidiac v nom agresora...
Naposledy upravil juraj1974 dňa 13 Feb 2013, 15:37, celkovo upravené 1
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod streetfight » 13 Feb 2013, 15:36

tatuse píše:nechcel som tu rozpútať takéto vášne len to trochu možno odľahčiť. Dávať tu návody ako niekoho udrieť, pokrájať a potom zahladzovať stopy.....to hádam patrí niekam inam. Určie je na tomto fóre dosť ľudí čo nie sú ušúľaný z " kvetu makového", ale nepotrebujú tu robiť ramená. Ak boli moje slová nevhodné tak sa ospravedlňujem. Určite je vhodnejšie sa tu dočítať ako niekoho rozrezať od brucha po krk. Howgh !


Ospravedlnenie prijmam :)
Taktiez prijmy prosim moje ospravedlnenie za tu moju invektivu

Mojim cielom rozhodne nieje robit ramena.
Vsetko to boli len rady ako sa chovat a ako sa efektivne branit.
Su to rady ktore mam osvedcene odskusane a funguju.
Cast z toho su prebrane takticke postupy z ochrany osob a sebaobrany.
Pripustam ze ten navod dakomu pride surovy az brutalny, ale taky bohuzial obcas byva aj zivot.
Ide len o to ze mnoho ludi ušúľaný z " kvetu makového sa mozu dostat do situacie ktora sa rozobera v tomto topicu
A vtedy je dolezite rychlo sa rozhodovat a konat.
Podla mna kazdy clovek ma mat osvojenych zopar navykov ktore mu mozu pomoct vyvarovat sa base alebo nemocnici.
Za kazdu cenu....sloboda a zdravie su pre mna osobne to najdolezitejsie.

Podotykam ze niesom ziaden agresor ani bytkar.
Agresivitu a konflikty vyslovene neznasam, vyhybam sa im ako mozem.
Tak ako vsetci na tomto fore mam rad prirodu , les a pokoj v dusi.
Zivot bohuzial vsak prinasa obcas rozne situacie a je potrebne sa k nim nejak postavit.

P.S: To co tu splietas juraj1974 naozaj nema obdoby.
Za prve: ma posudzujes, odsudzujes , napadas ma aj ked som ti nic neurobil(nenapisal)
A nazyvas ma vybuchanou hlavou a i. aj ked o mne nic nevies.
Za druhe: dufam ze sa raz dostanes do situacie kedy budes skutocne ohrozeny ty alebo tvoja rodina.
Tak mi potom napis a ja sa ta opytam ako si sa zachoval a co si spravil pre to aby si seba alebo rodinu ochranil.
Dufam ze budes k utocnikovy mierumilovny a laskavy...
Naposledy upravil streetfight dňa 16 Júl 2013, 08:19, celkovo upravené 1
streetfight
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 06 Jan 2013, 23:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod radeton » 13 Feb 2013, 18:15

Ja by som chcel vyjadriť ,čisto môj osobný názor na ten prvý príspevok streetfighta .Myslím že veci ktoré tam napísal o rôznych spôsoboch sebaobrany s popísaným "náčiním" sú ozaj rozumne zdôvodnené, a súhlasím s tým čo ku jednotlivým spôsobom sebaobrany s tým ktorým "náčinním" napísal. Mám dojem že vie o čom píše a nie je to teoria načítaná od pána Chlíbka Podotýkam,že je to iba čisto môj osobný názor,s ktorým sa ostatný nemusia samozrejme stotožniť. Dnešný svet bohu žiaľ nie je taký mierumilovný,a láskavý ako sa na prvý pohľad môže zdať. Každý z nás sa môže kedykoľvek ocitnúť v životnej situácii,keď bude nútený bojovať možno do slova o svoj život,alebo o život a zdravie svojich blízkych a vtedy nie je čas moralizovať sebaobrana musí byť vždy prevedená tvrdo a efektívne,ináč sa stáva neúčinnou.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod Borsuk » 13 Feb 2013, 19:22

Chlapi, normálne ste mi nahnali strach,ešte že po lesoch nechodí toľko darebákov ako v meste po
uliciach. Nerád by som s takýmito paranoickými myšlienkami vychádzal na lesné chodníčky
zasneženej prírody.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod BRÉGO » 13 Feb 2013, 20:45

radeton píše:Ja by som chcel vyjadriť ,čisto môj osobný názor na ten prvý príspevok streetfighta .Myslím že veci ktoré tam napísal o rôznych spôsoboch sebaobrany s popísaným "náčiním" sú ozaj rozumne zdôvodnené, a súhlasím s tým čo ku jednotlivým spôsobom sebaobrany s tým ktorým "náčinním" napísal. Mám dojem že vie o čom píše a nie je to teoria načítaná od pána Chlíbka Podotýkam,že je to iba čisto môj osobný názor,s ktorým sa ostatný nemusia samozrejme stotožniť. Dnešný svet bohu žiaľ nie je taký mierumilovný,a láskavý ako sa na prvý pohľad môže zdať. Každý z nás sa môže kedykoľvek ocitnúť v životnej situácii,keď bude nútený bojovať možno do slova o svoj život,alebo o život a zdravie svojich blízkych a vtedy nie je čas moralizovať sebaobrana musí byť vždy prevedená tvrdo a efektívne,ináč sa stáva neúčinnou.


Úplný súhlas radeton.
Obrázok užívateľa
BRÉGO
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 09 Jan 2013, 13:26
Bydlisko: pod Rohačkou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod juraj1974 » 13 Feb 2013, 23:28

To Streetfight:

Nie nepoznam ta. A ani ta nesudim. Jedine co ma nastartovalo je to ako si nazval clena tohoto fora dementným.... lebo napisal svoj nazor.
Nam za sebou dost tvrdy vycvik ktory ma naucil ako sa chovat a spravat v situaciach o ktorych si napisal. Bohu zial som sa aj v zivote dostal do takych situaci ktore mi zelas aby som zazil. Zazil som ich a ako moja rodina tak aj ja som este stale tu. Nebudem tu pisat o tom kolko kosti muselo byt zlomenych aby som sa dostal z nejakej riti. Bola to moja praca. Nebanujem. Ani to kolko casu som stravil s putami na rukach bruchom na zemi. Je to za mnou. Zijem svoj zivot a neobzeram sa uz. Ty co ma poznaju vedia.. Tak ako napisal Radeton. S tvojich slov je zjavne to ze vies o com pises. Plne s tym suhlasim. Moja reakcia ale bola presne na to co som napisal na zaciatku. A ak si presiel aj ty tym o com pises tak si dostal na hlavu tak isto ako kazdy co zije takyto zivot. Viem kolko toho vydrzi lebka cloveka.... strasne vela.
Suhlasim s tym ze svet je zly a treba byt pripraveny na vsetko. Moj zivot ale nechcem smerovat tak aby som v kazdom videl nepriatela a potencionalneho vraha. Jednoducho nechcem.... Tento svet a hlavne nas svet o ktorom je toto forum je krasny. Zime ho tak aby sme nemuseli spavat so zbranou pod hlavou. Mozno som naivny stary frflos ale tento svet mi vyhovuje viac a nechcem k sebe pripustit zle z betonovych dzungli... a preto utekam pred nim do lesa... haug dohovoril som :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod marian160 » 14 Feb 2013, 09:53

Ja si myslím príspevok čo napísal streetfight mal hlavu a pätu a súhlasím s tým čo napísal radeon.

K spomenutým brokovým nábojom - skúšal som v gloku 17 ako prvý náboj a neobtiahlo záver, takže na takéto strelivo je revolver určite lepší.

O spreji si nemyslím, že je to maximálny hazard (zajímalo by ma prečo) - určite je lepší ako holé ruky (u netrénovaného) a môže získať čas na útek. Určite nie keď je viac útočníkov ale ak je napr. jeden?
Okrem iného je verejnosťou a asi aj políciou vnímaný ako obranný prostriedok. Ak napr. budete tvrdiť že boxer máte na obranu lebo sa nemynie (ako sprej) alebo ho netreba nabíjať (ako paralyzér) asi vám moc ľudí neuverí.

Na odľahčenie popis stretnutia s policajtmi cca 15 rokov späť.
V mladosti ma s kamarátmi v piatkový večer zastavili mestskí policajti a vyslovene chceli zarobiť, "že rušíme nočný kľud a nech zaplatíme pokutu inak nás zoberú". Mali sme vypité ale hluk sme nerobili. Vtedy mi zazvonil mobil dal som občiansky a kúsok bokom šiel telefonovať. Medzičasom niektorí zaplatili pokutu a ku mne prišli policajti či už skončím s telefonovaním. Podľa rady od kamaráta čo mi volal som povedal "áno už skončím volal som s právnikom" Opýtali sa čo mi poradil. Tak som povedal že právnik mi povedal nech si zoberiem blok a poznačím čísla ich služobných preukazov. Prišli sme k autu vrátili mi občianky a popriali peký večer a odkráčali.
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod streetfight » 14 Feb 2013, 10:43

Pre juraj1974:
Jasne uplne ta chapem a rozumiem o com pises v poslednom prispevku.
Rozhodne a v ziadnom pripade nezelam tebe ani tvojej rodine nic zle.
Bol to skor basnicky obrat.

Pre marian160:
Ano presne brokovy naboj ti v poloautomate neobtiahne zaver.
Lebo brokovy naboj ma slabsiu prachovu napln ako klasicky naboj.
Musis vystrelit, obtiahnut zase zaver aby si mohol opat vystrelit.

Preco je sprej hazardom?
Sprej proste nefunguje, a najma nie ked je clovek pod adrenalinom.
Ano stipe je to neprijemne ale nie az tak aby to utocnika odradilo.
Niekto ta napadne, vytiahnes sprej..vietor zafuka oproti tebe a skoncil si.
Pouzi sprej v zatvorenej miestnosti a si spokojny aj ty.
Dalsi argument.
Zazil som to a nie raz a nie len ja.
Prebiehal konflikt, dotycny vytiahol sprej pouzil ho.
A namiesto par kopancov na zemi tak nasral dotycneho/zasiahnuteho sprejom ze ho rozbil uplne na kasu.
Sprejom odozenies nasraneho dochodcu alebo divoku babku.
Ale nie agresora co ti skace po hlave.


Co sa tyka toho co tu popisal juraj 1974 a v podstate aj iny.
Jeden extrem je byt paranoidny a neustale cakat utok.
Druhy extrem je byt uplne nevsimavy a nepripraveny.
Jednoznacne zivenie strachu a paranoie z utoku v sebe dovedie k poruche psychickeho zdravia.
Druhy postoj, zivot na oblaciku a uplna nevsimavost a laxnost vedu k ujme na fyzickom zdravy.
Idealny je stav kedy je clovek uvolneny, v pohode.
Uziva si zivot, prirodu....cokolvek co ma rad.
Ale je zaroven vsimavy, pozorny, iste veci robi automaticky.
Je kludny, vyrovnany bez strachu lebo je si vedomy ze cokolvek sa stane vie sa o seba postarat.
Proste nic v sebe neriesi a nezivy ziaden strach.
Takeho stavu sa vsak da zvacsa docielit bud len treningom alebo roznymi zivotnymi skusenostami.
Najma ty co zazili v realite vela takychto situacii, vedia velmi dobre ze sa o seba vedia postarat.
Tuto otazku uz zasadne neriesia lebo ju uz vyriesili.
V tomto ohlade su uplne spokojni a kludni.
Je vsak mnoho ludi co ziju normalnym zivotom ale po istej skusenosti sa chcu vediet branit.


Pokusim sa aj v tomto ohlade dat zopar rad:


Treba si uvedomit ze sebaobrana (akakolvek krizova situacia) ako taka je 99% psychika a 1% fyzika.
Rozhoduju rychle a pohotove reakcie, nie velke svaly.
Jedinym a najvacsim problemom co nam brani v pohotovych reakciach je adrenalin.
Nic ine.
To je to co cloveku v krizovych situaciach sposobuje zdrevenenie a neschopnost reagovat.
Normalny spokojny clovek sa do skutocne krizovych/nebezpecnych situacii nedostava.
Preto jeho telo nieje zvyknute na vysoke davky adrenalinu v zivot ohrozujich situaciach.
Ten co uz nieco naozaj nebezbecne/zivot ohrozujuce zazil vie o com hovorim.
Neda sa to opisat treba to zazit.

Jediny sposob ako sa zdreveneniu a neschopnosti reagovat vyvarovat je pomale zvykanie si.
Zvykanie si na davky adrenalinu.
Tak ako fetak zaziva najvacsie rause pri prvych poziti drogy, a neskor mu uz tie davky nestacia a musi ich zvysovat.
To iste plati aj pre adrenalin.
Je potrebne si zvykat na davky adrenalinu.
Cloveka to casom prestane paralyzovat, uz pozna ten pocit a vie tento stav vyuzit pre svoj prospech.
Bohuzial su len v podstate 2 moznosti ako to natrenovat.
Bud vyhladavanie/zazivanie realnych konfliktov, co moc nedoporucujem.
Alebo treningom simulovanych utokov.
Samozrejme ze telocvicna a spolucvicenci nedokazu nasimulovat realny strach.
Preto sa snazia aspon simulaciami tento stav priblizne navodit.
Robi sa to napriklad simulovanym utokom viacerych osob na jednu osobu a podobne.
Aby cvicenec reagoval co pod mozno najvacsim stresom a tlakom.
Tymto sposobom sa uci reagovat podvedome.
Napriklad Krav Maga ma tento aspekt treningov prepracovany dost dobre.


Myslim to v kontexte toho aky scenar casto stretavam.
Normalny clovek zije spokojne, stastne az kym sa nestane obetou agresie.
Nasledne zacne po vplyvom strachu riesit nejakym sposobom otazku obrany.
Niektory si kupia pistol , iny sa daju na bojove umenie a podobne.
Niekomu z toho zasibe viac alebo menej, iny to zobere relativne zdravo a realne.
Taky clovek sa potrebuje a chce dopracovat k stavu ze sa nemusi bat lebo sa vie o seba postarat.
Proste uz tuto otazku neriesi lebo ju vyriesil a zije si spokojne dalej.
Preto chcem uviest a ozrejmit kazdemu kto ma o toto zaujem.
Tohoto stavu sa normalny clovek dopracuje az po niekolko rocnom treningu v telocvicni.
Bohuzial.
Ale ten pocit stoji za to.
streetfight
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 06 Jan 2013, 23:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod sony boy » 10 Feb 2014, 10:41

čo používate na sebaobranu v lese a v meste?proti ludom a zvieretám???mal niekto aj nepríjemnú skúsenosť ? ja osobne používam na každom výlete do prírody OC sprej 400ml s dosahom 12m,proti medvedom a túlavým psom.v meste 100ml Nato sprej tiež proti túlavým psom a ludom.
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron