Pláštenka vzor 85

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Pláštenka vzor 85

Poslaťod rafoo » 16 Apr 2012, 21:11

Kúpil som si novú pláštenku vzor 85. Zatiaľ som ju nestihol otestovať neskôr bude možno aj dáka recenzia. Mám však otázku ktorá mi nedá spať. Načo je kapucňa tvarovaná tak ako je? mám na mysli gombík úplne na vrchu, a "dieru" z vonkajšej strany kapucne? Ak ste niekto použili, viete načo to je alebo stačí nápad. Vítam všetko.
Obrázok
To lesklé je 2€ minca
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
To je tá "diera"
ObrázokObrázok
Obrázok
Obrázok
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod Killian » 24 Apr 2012, 13:52

Podla mna to pouzijes, ked chces tu plastenku pouzit ako celtu/pristresok. Za ten stred sa to nejako natiahne na snuru/zapne. Ale to si len myslim.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod Rolf » 26 Jún 2012, 17:31

rafoo píše:Kúpil som si novú pláštenku vzor 85. Zatiaľ som ju nestihol otestovať neskôr bude možno aj dáka recenzia. Mám však otázku ktorá mi nedá spať. Načo je kapucňa tvarovaná tak ako je? mám na mysli gombík úplne na vrchu, a "dieru" z vonkajšej strany kapucne? Ak ste niekto použili, viete načo to je alebo stačí nápad. Vítam všetko.



Túto pláštenku som už svojho času používal, ale, pravdupovediac, som nevedel, čo máš presne na mysli... Ale teraz som si ju zakúpil a podrobnejšie preskúmal... Ten gombík v kapucni a to "očko" by tam mali byť z jedného a jednoduchého dôvodu, a to, aby sa kapucňa dala zapnúť, t.j, ak máš pláštenku na sebe a kapucňu z nejakého dôvodu nemáš na hlave, tak si ju tým gombíkom do tej dierky zapneš, aby iba tak voľne nevisela a trebárs do nej nepadal dážď alebo sneh... Princíp je rovnaký ako pri kapucniach na blúzy a kongá "vz. 60". Ale už si možno na to prišiel aj sám... :wink:

Tá pláštenka je dobrá vec a lacná... Viem, že existujú dva typy: jedna je zospodu pogumovaná a ten druhý typ je len, akoby som povedal, iba "šušťák" bez pogumovania, čiže, ak človek má ten druhý typ na sebe, tak pri väčšom daždi to jednoducho trochu premokne... Mne prišla, chvalabohu, pogumovaná... :P

Dá sa rôzne použiť: dážď, sneh, studený vietor, ako tepelný izolant, ako "podložka", ako "prehoz", napr. cez spacák, ako celta na provizórny prístrešok a pod... Som rád, že ju mám... :)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod radeton » 26 Jún 2012, 21:50

presne ako píšeš je to tam na ten účel.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod jasommato » 23 Okt 2012, 20:31

mam tuto plastenku ale pouzivam ju len na ryby ked sa moc nehibem lebo sa neda nosit pod batohom a vseobecne neni moc na pohib koli vecinou schovatym rukam
ale ma vihodu ze ked s nehibemmam ruky v teplucku a suchu
niesom si isty ucelom dvojitej kapucne ale asi to bude koli izolacii
mam ju aj na rybi len ako nudzovku radsej mam nenecky trilaminat
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod stormmast3r » 02 Mar 2013, 19:59

Zmesti sa pod tu plastenku aj 65 litrovy batoh?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod Rolf » 03 Mar 2013, 17:22

Ja si myslím, že asi skôr nie, pretože tá pláštenka okolo pliec a krku je dosť "natesno" (priliehavo obopína ramená) a smerom dolu je potom už dosť voľná a dosť sa rozširuje, preto myslím si, že s takým veľkým batohom na pleciach (ak by prevyšoval krk) by to veľmi nešlo, snáď s nejakým menším, a ktorý sedí na pleciach poniže krku, by to nejako snáď šlo...

Dosť to závisí aj od postavy človeka... Myslím, že sú tri veľkosti tejto pláštenky: 1,2,3... Keby si človek menšieho vzrastu kúpil trojku veľkosť, tak možno nejako by sa dalo, ale potom by možno tú pláštenku ťahal až po zemi... :D

Ja mám výšku 185cm, som taký statnejší v ramenách a pláštenka veľkosti 3 mi sedí ako uliata... Ale taký veľký batoh by som pod ňu na plecia určite nedal... :) Nezapol by som potom hore gombík... Myslím si ,že lepšie by bolo natiahnuť nejaký poťah na batoh...
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod rafoo » 09 Mar 2013, 08:57

mozno zmestil,neskusal som ale iba ako nudzovka. _Bolo by to nepohodlne a na chrbte by bola dosť krátka
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod rayen » 07 Sep 2013, 10:14

kde a za kolko si ju kupil?
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Pláštenka vzor 85

Poslaťod Rolf » 07 Sep 2013, 11:25

Ja som kupoval z "armytexu" a stála 7 eur.
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x


Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia