Prak

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Prak

Poslaťod helbo » 20 Jan 2013, 13:43

Rozmyslam, ze sa pojdem prejst do bratislavskeho pristavu (ak sa tam da volne poprechadzat). Popozeram sa ci tam nenajdem niekde rozsypanu tu aglorudu. No na zaciatok bude vhodne hoci co. Dake tie 8mm najdem aj doma popripade si mozem natiahnut plachtu a mozem strielat aj sklenene gulicky. No urcite si nieco najdem. Teroreticky ked budem mat natiahnutu plachtu, tak sa mi to vsetko pozbiera naspat. Kazdopadne nerad by som strielal na volny ciel s tym, ze to bude lietat za cielom kade tade. Predsa len si neviem predstavit to, ze by som prisiel do lesa a vystrielal tam na plechovku 50 ocelovych guliciek a nechal by som ich v prirode ako odpad. :camp:
Ta prakiada by bola zaujimava, ak nas bude niekedy viac, tak mozme nieco zrealizovat.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Prak

Poslaťod helbo » 21 Jan 2013, 19:42

Ahoj guma je povodne z DANKUNG , no ja som dostal posledný kúsok do daru na odtestovanie. Vlastnú som ešte neobjednával.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Prak

Poslaťod 72janik » 23 Jan 2013, 13:10

Pre milovníkov praku tú mám tip na oceľové guľky:
http://www.supermagnety.sk/prislusenstvo/
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Prak

Poslaťod oneho » 23 Jan 2013, 23:01

helbo píše:Rozmyslam, ze sa pojdem prejst do bratislavskeho pristavu (ak sa tam da volne poprechadzat). Popozeram sa ci tam nenajdem niekde rozsypanu tu aglorudu. No na zaciatok bude vhodne hoci co. Dake tie 8mm najdem aj doma popripade si mozem natiahnut plachtu a mozem strielat aj sklenene gulicky. No urcite si nieco najdem. Teroreticky ked budem mat natiahnutu plachtu, tak sa mi to vsetko pozbiera naspat. Kazdopadne nerad by som strielal na volny ciel s tym, ze to bude lietat za cielom kade tade. Predsa len si neviem predstavit to, ze by som prisiel do lesa a vystrielal tam na plechovku 50 ocelovych guliciek a nechal by som ich v prirode ako odpad. :camp:
Ta prakiada by bola zaujimava, ak nas bude niekedy viac, tak mozme nieco zrealizovat.


Ja som si chcel pôvodne (teda ešte chcem, len som sa k tomu nedostal) spraviť Lapač s terčom. V podstate by bola v ráme zamesená plachta niečo v tvare V a v strede by bol zavesený terč 10cm priemer. V podstate ako keby som strieľal do sáčika :-D

Obrázok
niečo podobné, no aby sa to dalo rozoberať do batoha

Ešte doplním, takýto prak si spraviť
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

k tomu strelivu

Poslaťod clay » 09 Feb 2013, 23:25

Chcel by som taky maly napad k strelivu do praku, ktory som dostal ja a velmi sa mi osvedcil... teda mojej penazenke.
Kupil som za par centov v Tescu sklenene gulicky - duhovky, s ktorymi sme hravali ako mali chlapci gulicky do jamky. Kopec muziky za par drobnych.
Pouzivam ich na cvicenie, a tak mi nie je luto strat.
Na ostro potom ocel...
Lepšie neskôr ako neskoro... back to roots, save the future
clay
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23 Mar 2011, 10:00
Bydlisko: NR kraj
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Prak

Poslaťod stormmast3r » 10 Feb 2013, 00:13

ozaj vyjdu lacnejsie ako ocelove? :-k

ved jedna duhovka sa menila za 5 hlinenych
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: k tomu strelivu

Poslaťod oneho » 21 Feb 2013, 21:40

clay píše:Na ostro potom ocel...
A čo strieľaš na ostro??? :D
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: k tomu strelivu

Poslaťod clay » 23 Feb 2013, 18:37

oneho píše: A čo strieľaš na ostro??? :D


hehehe... :yees: dobre sa pytas :D ja este len cvicim :roll: myslel som, ze naostro je mozne potom uz pouzivat ocelove gulicky, co sa na to predavaju... ale ved vsetci vieme, ze naostro nepovoluju nase zakony strielat nic, takze ja len cvicim so sklenkami 8)
Lepšie neskôr ako neskoro... back to roots, save the future
clay
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23 Mar 2011, 10:00
Bydlisko: NR kraj
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Prak

Poslaťod oneho » 12 Mar 2013, 21:59

Dnes som bol v Topoľčanoch a zastavil som sa vo firme ARES Zaoberajú sa výrobou streliva rôznych kalibrov a druhov.
Kúpil som si tam muníciu na prak. Olovené gule .36 kal (9,14 mm 4,54 g/ks). Cena bola viac než dobrá. 3,11€ za 100 ks.
Ich strelivo predávajú aj v rôznych puškárstvach no na porovnanie v puškárstve v BA som dal za 100 ks 4.80€

Už mám doma zásobu 500 ks :lol: to mi snáď pár dní vydrží :D
Pre istotu si idem spraviť lapač s terčom...

Inak ešte táto firma tam má aj predaj rôznych vojenských vecí, maskáče ešusi a tď...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Prak

Poslaťod helbo » 13 Mar 2013, 10:12

No asi to skusim pohladat aj ja niekde v BA ... mam nedaleko zbrane a strelivo, tak by to tam mozno mohli mat :) ... s lapacom nevidim problem, teda ak nechces daky profesionalny zo 8mm duralu 8) :) :D
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Prak

Poslaťod oneho » 13 Mar 2013, 21:16

Ich výrobky pre slovensko distribuuje http://www.deasarms.sk/index.php?akcia=kontakt je to bratislavské puškárstvo kúsok od mojej práce. Tam som tie prvé kupoval aj ja. Momentálne tam však .36 kal nemajú majú len .45 kal (cez 11 mm), to je tiež dobrá munícia no predsa len o niečo drahšia...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Prak

Poslaťod helbo » 14 Mar 2013, 10:21

.45 kal znie celkom fajin, no na moj prak by to bolo uz asi dost, ale tak vyskusat to mozem :)
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Prak

Poslaťod root » 17 Mar 2013, 11:40

možno je to tu už niekde strčené, ale ten človel ma zaujal .. je riadne "zažratý" do svojho koníčka:

http://youtu.be/3Ncf-odoJSs

http://youtu.be/_AySuafZ8to

ale toto stojí za zváženie! Ľahké, nenápadné, skladné, a pritom 120 lb !

Kto by pochyboval o účinnosti gumizbraní, alebo má chuť na pečené prasiatko:

http://youtu.be/av2pSSfW-WI
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Prak

Poslaťod Slavik » 10 Apr 2013, 16:40

Możno to niekomu uľahčí ale asi iba Blavakom. V Rači v Jysku-bytové doplnky atď.... majú keramické guľôčky veľkosti klasických sklenených. Su take oranžové v plastových krabickach a cena bola nejakých 60,- centov cca. za asi 80 ks. Nepočítal som ich tak neviem presne.
Myslím že keramika spraví v prírode určite menej škody nez olovo.
A veľmi dobre ns streľbu sú aj oceľové matky - osmičky. Väčšie sa mi zdali už moc ťažké.

Obrázok
Slavik
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 12 Nov 2010, 14:54
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Prak

Poslaťod cornus » 11 Apr 2013, 18:26

Perfektné gumizbrane, len nepresný názov témy. Prak je pôvodne niečo iné.
Obrázok užívateľa
cornus
 
Príspevky: 228
Registrovaný: 11 Máj 2012, 08:44
Bydlisko: Galgocz
Dal Ďakujem: 85 x
Dostal Ďakujem: 81 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia