Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Flase na vodu

Poslaťod Dufi » 10 Mar 2013, 12:40

Nataniel píše:No ja na LH akciach pouzivam takuto cutoru http://scottish.livinghistory.cz/galler ... cutora.jpg a na vandre nosim klasiku cutoru CSLA no a rozmyslam nad http://www.army-shop.cz/produkty/jideln ... 37/75.html . No a co vy ostatni ?


Tak to su paradne cutorky...az sa hambim za svoju US plastovu dvojliterku v pustnom obale ...ale 25 euro je celkom hodne...to mam 4 moje za to


//přesunoto z Tykví. P.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod jura_czech » 10 Mar 2013, 13:27

Já používám už asi 4 roky Sigg 1 l a vadí mi pouze to, že při častém používání šťávy se po běžném vypláchnutí dole tvoří povlak, který je třeba mechanicky odstranit - ideál je trošičku jemnýho písku s vodou, pak zamíchat, nebo jsem to zkoušel i s rýží a pak naleju ocet s vodou a nechám přes noc působit. Loni jsem dostal Nalgenku Wide Mouth a ta mi přijde taky super, navíc se daleko snáž čistí než Sigg a bordel je díky průhlednýmu materiálu vidět.
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Dufi » 10 Mar 2013, 17:16

jura_czech píše:Já používám už asi 4 roky Sigg 1 l a vadí mi pouze to, že při častém používání šťávy se po běžném vypláchnutí dole tvoří povlak, který je třeba mechanicky odstranit - ideál je trošičku jemnýho písku s vodou, pak zamíchat, nebo jsem to zkoušel i s rýží a pak naleju ocet s vodou a nechám přes noc působit. Loni jsem dostal Nalgenku Wide Mouth a ta mi přijde taky super, navíc se daleko snáž čistí než Sigg a bordel je díky průhlednýmu materiálu vidět.

Co oko nevidi, srdce neboli. Usadeniny a pod. nie su skodlive. Je to len kozmetika. S nepriehladnou flasou s uzkym hrdlom usetris veeeela casu :D ;) ...inak sigg flasku, hodne pomackanu, mam aj ja niekde...len keby som vedel kde :P
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod jura_czech » 10 Mar 2013, 19:54

Dufi píše:
jura_czech píše:Já používám už asi 4 roky Sigg 1 l a vadí mi pouze to, že při častém používání šťávy se po běžném vypláchnutí dole tvoří povlak, který je třeba mechanicky odstranit - ideál je trošičku jemnýho písku s vodou, pak zamíchat, nebo jsem to zkoušel i s rýží a pak naleju ocet s vodou a nechám přes noc působit. Loni jsem dostal Nalgenku Wide Mouth a ta mi přijde taky super, navíc se daleko snáž čistí než Sigg a bordel je díky průhlednýmu materiálu vidět.

Co oko nevidi, srdce neboli. Usadeniny a pod. nie su skodlive. Je to len kozmetika. S nepriehladnou flasou s uzkym hrdlom usetris veeeela casu :D ;) ...inak sigg flasku, hodne pomackanu, mam aj ja niekde...len keby som vedel kde :P


Taky názor.... :yees:
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod benluben » 13 Mar 2013, 15:01

Čo sa mojej maličkosti týka používam už asi 20 rokov klasiku, hliníková poľná fľaša ČSLA s plastovým uzáverom vo filcovej vložke. Uzáver je vymenený lebo ten korkový doslúžil. :D
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod traper » 14 Mar 2013, 08:35

Viete mi poradiť, kde by som zohnal plastový uzáver na hliníkovú poľnú fľašu ČSLA? korkový mi pomaly odchádza a rad by som ho vymenil za plastový..vďaka za každú radu!
Obrázok užívateľa
traper
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 17 Apr 2011, 22:37
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Nataniel » 14 Mar 2013, 11:29

Plastový neviem,ale keď sa mi pokazí korkový tak ho nahradím korkovým štupľom od šampanského.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod SKW » 14 Mar 2013, 11:35

traper píše:Viete mi poradiť, kde by som zohnal plastový uzáver na hliníkovú poľnú fľašu ČSLA? korkový mi pomaly odchádza a rad by som ho vymenil za plastový..vďaka za každú radu!


Najjednoduchšie je popýtať sa vo svojom miestnom armyshope. Na nete sa predaj samotných štupľov vyskytuje dosť zriedka no dá sa nájsť - http://www.army-shop.cz/produkty/jideln ... /4544.html
Akurát že toto je armyshop v ČR (vyššie poštovné) ale rátaj s tým že pravdepodobne sa im neoplatí posielať ti len jeden samotný štuplík.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod SMOler » 14 Apr 2013, 23:41

snáď sa to tu hodí... mojím cieľom bolo zhotoviť poľnú fľašu s termoregulačnými vlastnosťami, pripínateľnú na opasok a za lacno... nie je to síce 100% bushcraft-ové, ale je to home-made :)
Obrázok
na výrobu boli použité:
- 1L pet fľaša (táto je od energeťáku Maxx, ale tá sladká tutti-frutti chuť sa snáď nedá vypláchnuť)
- molitanová izolácia za radiátory
- waterproof textília (taká čo je aj na ruksakoch), šnárka, putko s cvokom (cvok tam ešte chýba)
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod sony boy » 03 Máj 2013, 08:40

záleží od toho na ako dlho človek ide do prírody a v akom ročnom období.všeobecne využívam Cammel-bag na pitie a ked si chcem uvariť polievkau,čaj alebo nápoj z MRE tak mám poľnú fľašu klasika US
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod SKW » 28 Aug 2013, 14:55

Včera sme sa s Jodom trochu hrali na švadlenky ;-) Z NVA celty sme pošili futrály na švajčiarsku fľašku a čsľa ešus:

Obrázok
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod mohadive » 29 Aug 2013, 11:53

pekné, ked sa znova budete nudit poslem rozmery esusu, flase, karimatky, atd.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Yankee » 30 Aug 2013, 17:37

Ahojte,
chcel by som sa spýtať čo hovoríte na túto fľašu? Viete mi povedať niečo bližšie k nej? (kde sa používali, či sa ešte používajú, funkčnosť, hodnotenie, material, klady, zápory ....čo vás napadne). Mám ju, je úplne nová, nepoužitá, ale aj pochybujem či ju využijem, neviem si ju predstaviť ešte aj naplnenú za opaskom :) už teraz má nejakú tú gramáž, ale príde mi celkom praktická s tými dvoma ,,nádobkami,, :) Ďakujem
Prílohy
P1010004.JPG
P1010003.JPG
P1010002.JPG
P1010001.JPG
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod root » 30 Aug 2013, 18:37

vyzerá to že ani nevieš čo máš a na čo je to dobré .. hádam časom pochopíš užitočnosť takejto zostavy, variac si sám v lese večeru, či rannú kávu pri východe slnka .. :wink:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Yankee » 30 Aug 2013, 19:07

root píše:vyzerá to že ani nevieš čo máš a na čo je to dobré .. hádam časom pochopíš užitočnosť takejto zostavy, variac si sám v lese večeru, či rannú kávu pri východe slnka .. :wink:


Ahoj root,

viem čo mám a načo je to dobré :) iba som chcel o nej zistiť viacej, lebo som takú ešte nevidel. Chcem zistiť kde sa používali, či sa ešte používajú... napr. u armády, a akej, alebo nejaké info :)
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron