Cvičenie,zraz

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Cvičenie,zraz

Poslaťod macky » 14 Mar 2013, 15:08

Zdravim,iste ste uz navstivili podobne stranky ako: www.armytraining.sk Tieto kurzy su delene do viaccerych stupnov...prve-najlacnejsie ludom z tohto fora vela nedaju...a tie najvyssie su drahe...
Mame na fore ludi ako je Radeton,Sally,Kapo a pod.,Slovensko je krajina v ktorej sa da okrem stroskotania v slanej vode najst asi vsetko...
Co tak dohodnut termin a miesto? Nech skusenejsi a starsi naucia nieco mladsich ...ale nie len na fore!

Ak je uz podobna tema zalozena-povazujte za bezpredmetne...
macky
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 13 Nov 2011, 15:29
Bydlisko: Spišský Hrhov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod Chameleon_sk » 14 Mar 2013, 19:40

Moj macky,

iniciativa pekna. Je fajn sa dat dokopy s niekym kto ma podobne zaujmy. Len tak hutam ci ti ide o buschcraft alebo nacvik survivalu.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod radeton » 14 Mar 2013, 20:49

Pokiaľ by sa niekto ujal niečo také zorganizovať, a mal by niekto záujem o moje skromné skúsenosti možno by som si našiel pár dní počas roka na niečo podobné. Ináč tá agentúra ktorú si uviedol odvádza fakt kvalitné kurzy. Paťo Žitník je môj dlhoročný kamarát,preskákali sme spolu pár dní, a odvalili pár spoločných zoskokov.Je to ozaj človek,ktorí dokáže civilom predať kopu skúseností a grifov,ktoré sa nemajú možnosť naučiť nikde inde,niekedy je aj trochu tvrdý, ale vždy je to profesionálne zvládnuté po každej stránke, a je to iba k dobru absolventa.Nechcem tu nejako propagovať jeho agentúru,ale na slovensku nič kvalitnejšie v tom čo ponúka nenájdete aspoň nie pre civila.(taký kurz zajatia je zážitok na celý život pre civila ktorý nikdy neprišiel napr.do styku s metódou taktického výsluchu chalani vám tam dokážu navodiť takú atmosféru stresu že niekedy máte dojem že vás fakt uniesli teroristi :D tieto skúsenosti sa môžu potom hoci kedy absolventom zísť dnes je doba búrlivá)
Naposledy upravil radeton dňa 14 Mar 2013, 21:03, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod Dufi » 14 Mar 2013, 20:59

Presne ako pise Chameleon...zalezi na tom (z mojho pohladu), ci sa ti jedna o "prezitie v prirode" alebo "suzitie s prirodou" :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod radeton » 14 Mar 2013, 21:09

Niekedy na prežitie v prírode človek potrebuje zvládnuť aj trochu iné schopnosti, ako len schopnost súžitia s prírodou 8) .
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod Chameleon_sk » 14 Mar 2013, 21:22

Presne ako pise Radeton...na prezitie v prirode okrem znalosti prirody treba mat aj zdravy sedliacky rozum. :D
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod Dufi » 14 Mar 2013, 21:40

Hlavne z toho nerobme kovbojku ;)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod radeton » 14 Mar 2013, 22:10

No tak ja ozaj nemám potrebu z čoho koľvek tuná robiť kovbojku bratu. :ice:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod macky » 15 Mar 2013, 20:31

Len tak hutam ci ti ide o buschcraft alebo nacvik survivalu. Ak mam hovorit za seba,tak o vyrezavanie lyzice z dreva mi vobec nejde...som skor za rady a typy ktore nie su v knihach napr.Prirucka ako prezit...
Co sa tyka organizacie,tak dajte typ KDE...Slovensko nie je velke...a ak nas bude viac,tak to ma svoje caro...a hlavne ak ma niekto iny rozhodne za mna,tak clovek nehlada tolko proti...
macky
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 13 Nov 2011, 15:29
Bydlisko: Spišský Hrhov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Cvičenie,zraz

Poslaťod Pája » 15 Mar 2013, 22:00

Takže, přátelé, jednoduchý rozdíl mezi zálesáctvím a survivalem:

Zálesáci chtějí umět žít v přírodě a s přírodou, využívat její zdroje a přetvářet je v něco s užitnou hodnotou. Survivalisti se snaží přírodu porazit a využít z ní cokoliv, co jim poslouží k přežití po omezenou dobu, než se dostanou zpět do civilizace.


_____________________________

Již podle názvu je zjevné, že my jsme fórum, které se zabývá problematikou toho prvního. Pokud Macky chceš survivalový trénink, abys přežil (bez ironie) zabloudění v horách, uprostřed lesa či po pádu vrtulníku v neznámé zemi, je lépe se obrátit například na Tebou citovanou agenturu či na zdejšího člena Keinawolf, který dělá instruktora u jiné a kurz si zakoupit. Pokud totiž vím, zatím se tady neuvažuje o rozjetí podobných kurzů či workshopů. Pokud už nějaký bude, zcela jistě v rámci zálesáckých či řemeslných dovedností.

P.S. Máme tu i vlákno, který se tímto rozdílem zabývá.

Kód: Vybrať všetko
http://www.bushcraft-portal.sk/forum/viewtopic.php?f=4&t=15
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x


Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia