Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod helbo » 28 Feb 2013, 08:52

Bic0 píše:Ak by niekto zhanal, na usarmy.sk sa znova objavili v ponuke britske basha, ale len v pustnej farbe. Momentalne maju este skladom 2 kusy. Tie klasicke zeleno-hnede vraj nevedia kedy a ci vobec budu. Ku mne uz cestuje ta pustna :)


Toto povedali aj mne pred rokom, ked som menil baumaxovu za nieco ine :) ... zobral som si pustnu, tak isto zanikde v lese a urcite budes spokojny, je to dobry material. No uz v nej mam par dier od uhlikov, popodlepoval som to skytextom :yees:.
Tak si ju uzi :camp:
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod venco » 28 Feb 2013, 10:56

Včera som aj ja odtiaľ jednu odbjednal, zajtra by mala dôjsť. Vymením ju za plachtu z baumaxu a uvidím....
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod berg » 18 Mar 2013, 18:52

Majitelia, ste spokojni s brit.bashrou z usarmy?
V akom su stave,kedze su pouzivane?

Planujem ju tiez objednat, celta CSLA mi je kratka /175cm/
Obrázok užívateľa
berg
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 04 Okt 2012, 16:38
Bydlisko: SE/BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 18 Mar 2013, 19:15

Je to dobry material. Splna vsetky ocakavanie. Nebud pri ohni a prezije ta.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod berg » 18 Mar 2013, 21:59

Juraj - rozmery uvadzane na usarmy sedia? 220cm x 250cm
Mohol by si ju aj zvazit, ak mas na com, myslel som ze je lahsia ako 1kg.
Obrázok užívateľa
berg
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 04 Okt 2012, 16:38
Bydlisko: SE/BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Bic0 » 18 Mar 2013, 22:03

Plachta a obal pustny maskac = 1027 gramov
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 18 Mar 2013, 22:10

berg píše:Juraj - rozmery uvadzane na usarmy sedia? 220cm x 250cm
Mohol by si ju aj zvazit, ak mas na com, myslel som ze je lahsia ako 1kg.



Rozmer by mal sediet. Vaha mojej bez obalu previazana len paracordom 968g
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 18 Mar 2013, 23:10

Len na margo britskej bashe - mám ju a som s ňou všeobecne spokojný (nemám nič lepšie :mrgreen: ). No strašne, ale strašne ma štve, že sa pod ňu moja hamaka zmestí len tak tak. Resp. konce sú prakticky aj mimo ňu. To platí pre klasické Áčkové usporiadanie. Pokiaľ dám bashu po diagonále, tak je to fajn, no vtedy je na figu to, že tá basha je obdĺžnik a teda chlopne smerujúce k zemi sú oproti sebe posunuté. No za 15e je to super kúpa :yees: V tej cene je asi len plachta z baumaxu, ktorá je ťažká a neforemne hrubá.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod MIKE » 24 Mar 2013, 10:55

Aký rozmer "plachy z baumaxu" máte/ste mali? Ja som hľadal 3x3m, ale taký rozmer asi vôbec nemajú, len 2x3m.
Inak všetky tie plachty majú "hustotu" 120g/m2, len jednú maskáčovu som našiel 80g/m2 - o dosť ľahšiu.
Naposledy upravil MIKE dňa 26 Máj 2013, 18:41, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 18:30

Problematika s nazvom "CELTA" je pre mna hodne zaujimava. Materialovo a rozmerovo je urcite jednou z najlepsich volieb tzv. "basha". Je to velmi podareny vyrobok, kt. sa da dostat v pouzivanej (ale zanovnej) ci novej forme za par euro. Ked na mna vsak pride nostalgia, radsej vytahujem celtu z klasickeho materialu, cize z celtoviny. Je to taka klasika. Prijemny material v pekne zelenej farbe (aspon teda vacsina).
Osobne mam a dlhe roky som pouzival klasicku cs. celtu - stvorec:
celta_CS.jpg

Jej vyhodou bola svojho casu dostupnost. Slusne dostupny bol aj kosostvorec, ktory som, zial, nikdy nemal...ale dufam, ze si ho niekedy este zabostaram "do serie" :D
Rozumne rozmery a tvar ma rakuska celta...hlavne pre solo hraca:
celta_AT.jpg

Osobne sa mi ale z klasickych cielt najviac pozdava polska celta. Ci uz vzhladom na rozmery alebo tvar:
celta_PL.jpg


Baumaxova plachta je takym protipolom klasickej celty. Je synteticka (co prinasa vyhody aj nevyhody), ma mensiu zivotnost, je lahsia...a v neposlednom rade je pomerne lacna, i ked celty klasicke sa daju kupit zanovne asi v rovnakych cenovych hladinach. Osobne ale baumaxovu plachtu nemam rad...proste som v tomto smere konzerva :) ...bashu este ako tak precitim :D
Vyhodou cielt je, ze sa daju rozne spajat a kombinovat a v pripade nudze sa daju pouzit aj ako ponco, na co su zvacsa stavane (maju napr. stahovanie okolo krku ci otvor pre ruku so zbranou).

Casom do obrazkov doplnim aj ocka, slucky, spagaty, otvory a pod., nech maju hl. zaciatocnici prehlad...a k tomu by som pripadne pridal aj nejake tie fotky samotnych pristreskov. Dufam, ze to niekomu pomoze :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Nataniel » 24 Mar 2013, 21:31

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 21:58

Nataniel píše:Ja mam rad tieto pachty http://www.lh-shop.cz/index.php?option= ... =5&lang=en

Celkom palka na to ze maju len zimny maskac :P
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Chameleon_sk » 24 Mar 2013, 22:58

Dufi, ked uz nieco podobne tak sa mrkni po tomto: http://www.general-store.cz/produkt.php?id=418

Ja som nadmieru spokojny (aj ked kvoli vahe by som ju na "treky" nebral :wink: )
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 23:02

Chameleon_sk píše:Dufi, ked uz nieco podobne tak sa mrkni po tomto: http://www.general-store.cz/produkt.php?id=418

Ja som nadmieru spokojny (aj ked kvoli vahe by som ju na "treky" nebral :wink: )

Vyzera to zaujimavo...ale ta cena je peklo :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod root » 25 Mar 2013, 00:18

Mne Baumax plachta ( 4x3 ) vyhovuje .. pokiaľ nadkrívam hamaku, ktorá má 3 metre, používam ju 4 metrovou stranou na dĺžku, teda mám presah pol metra na každú stranu nad hamakou a nemoknem ak prší, či sneží ... najmä s vetrom, a dá sa zrobiť aj prístrešok na zem, kedy sa dá použiť 4 metre na výšku - a to tak, že viac ako meter dám na zem ( treba vyzbierať kamene a drevo, ale tých pár minút za to stojí ).. môžem kľudne aj na mokrú, plastová plachta sa dá "okúpať" v potoku od blata + cca meter na výšku zadnú stenu, hornú hranu tvorím poväčšine palicou ( na šnúre ) a zbytok je veľmi slušná strecha, pod ktorou sa dá aj presliecť, posedieť .. Celý ten prístrešok má tvar L + zošikmená strecha ..

Tu je tá plachta použitá na 3m dĺžky, vidieť ako "lícuje" s hamakou vedel som že je dosť pod nulu, dážď nehrozil, tak som to riskol - ráno som mal ale na koncoch už sneh ..

Obrázok

Neviem si predsataviť byť v hamake s niečím menším, keď zažne chcať celý deň a noc .. Takto mám slušný komfort, dá sa sedieť, prezlkiecť, zabaliť .... Jedié mínus jeto že vo vetre Baumax plachta šuští, pokiaľ ju poriadne nevypnete :lol:

Uvažujem ale nad tým že si dám ušiť plachtu na mieru z batohoviny s PU záterom ( na inom mieste som linkoval zdroj ) 140g/m2 ... bez hanby 4 x 4 metre :D Aj pri tom rozmere by nemala mať cca 2 a pol kila ..
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia