Woodcraft kalendar

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Woodcraft kalendar

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 16:39

Zdravim vsetkych. Neviem, ci to patri do tejto temy (ak nie, tak poprosim o presun), ale vymyslel som taku jednu ficurinu: Spolocny kalendar cinnosti, ktore sa daju vykonavat v lese. Prakticky to znamena, ze v tomto kalendari najdem informacie kedy mam zbierat ktore huby, kedy mam zbierat smrekove vyhonky, kedy mam zbierat ktore bylinky, kedy mam zbierat koru brezy, drevo lipy, kedy... Jednoducho kalendar cinnosti v lese resp. akysi pripomienkovac, nech vidime co sa kedy da v lese riesit. Dufam, ze sa rozumieme :D
Kalendar je robeny v Google Apps a najdete ho tu (rozne formaty):
XML: http://www.google.com/calendar/feeds/fi83st2l88mm0iltooel8fc2pc%40group.calendar.google.com/public/basic
ICAL: http://www.google.com/calendar/ical/fi83st2l88mm0iltooel8fc2pc%40group.calendar.google.com/public/basic.ics
HTML: http://www.google.com/calendar/embed?src=fi83st2l88mm0iltooel8fc2pc%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Prague

Ak by mal niekto zaujem spolupodielat sa na nom a ma ucet v Gmaili alebo v Google Apps, tak mi napiste do posty emailovu adresu a pridam Vas ako osoby kt. mozu obsah spracovavat (prosim piste len zodpovedni a ti kt. viete ako to v danom zdielanom kalendari funguje :)

Dufam a verim, ze to bude zaujimava ficurinka a v pripade, ze by administratori tohto portalu chceli kalendar integrovat, tak kludne dajte vediet, poslem jeho kod.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod sullysun » 24 Mar 2013, 20:01

Myšlienka je to zaujímavá , ale viem ako to vyzerá ked je toho veľa, používame v prácí google kalendar, ty tam maš zatial dva zápisy, pokial ich bude o hodne viac , sice každy bude inak farebne označený( tých farieb tam koľko nie je), ale i tak to bude poriadný chaos, neviem aku maš predstavu a ako to maš premyslene s realizaciou, ale príde mi to že ťa to napadlo, začal si ale veľmi si to nepremyslel( to nie je kritika), skusiť sa to može, za pokus nič
Obrázok užívateľa
sullysun
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Dec 2012, 15:34
Bydlisko: v divočine
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 20:16

Chaos to nemusi byt. Kalendare si v googli zapinas/vypinas, takze mas zapnuty len ten co pouzivas. Cas od casu si zapnes kalendar "WOODCRAFT" a pozries co sa v danom obdobi robi, pripadne ked sa nejaky vikend chystas von, tak si ho zapnes a pozries si co by si mohol vonku riesit. Na druhu stranu sa da urobit aj to, ze si zobrazis zoznam, preletis ocami a co ta zaujme si skopirujes do vlastneho kalendara aj s pripomienkou. Ja osobne mam natahanych niekolko kalendarov a nepocitujem ziadne komplikacie:
2013-03-24_191909.jpg

Samozrejme, je to treba urobit, sledovat, vyvijat,... A v pripade ze to niekomu nevyhovuje, vie sa kedykolvek z neho "odhlasit".
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod sendyk » 24 Mar 2013, 20:17

Myslím si že to nie je až taký zlí nápad už len preto že som oveľa viac v práci ako býva zvykom a tak som minulý rok prešvihol smrčky aj miazgu
Obrázok užívateľa
sendyk
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 06 Okt 2011, 08:20
Bydlisko: Smolenice
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 57 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod sullysun » 24 Mar 2013, 20:23

zle si ma pochopil, viem ako sa zdieľaju kalendare atd. mal som na mysli zápisy vo woodcraft kalendáry, pokial to bude prebiehať ako si myslíme na jeden deň bude pripadať veľa činností, zo začiatku samozrejme nie ale časom a hlavne v období kedy je kopa aktivít či už zberu jednotlivích rastlin, húb atd. chce to od počiatku zaviest systém
Obrázok užívateľa
sullysun
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Dec 2012, 15:34
Bydlisko: v divočine
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 20:31

Jasne, rozumiem. Ano, urcite toho bude casom viac a bude to neprehladne resp. nie zrovna prehladne :). Tak pre taky pripad treba vymysliet nejake skupiny udalosti a tie rozlisovat farbami. To samozrejme nebude 100%-ne riesenie, ale aktualne neviem o nicom, co by poskytovalo takuto moznost zdielania a bolo by prehladnejsie ako Google Kalendar. Keby sme chceli robit aplikaciu na mieru, tak to zakape este v zarodku :)
Ak chceme zacat, asi by sme mali poriesit tie kategorie a dat tomu system (o ktorom sa asi sam zmienujes). Kludne to rozsirte:

    - zber lesnych plodov (plody, huby)
    - zber liecivych rastlin
    - zber materialu na vyrobu predmetov(prutie, drevo)
    - naklicovanie, vysadzanie rastliniek (domaci polnohospodari)

...treba to rozdiskutovat :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Pája » 24 Mar 2013, 23:43

Čau, o něčem podobném jsme tu už párkrát diskutovali, ale kvůli složitému tech. řešení se to vždy odložilo. Myslím, že tohle je dobrý nápad, i když to bude mít svoje mouchy. Jsem ochotná sem tam něčím přispět. A ještě mám poznámku - do stávajících skupin bych přidala ještě položku "sezonní činnosti", protože některé věci se v souvislosti s výskytem materiálu obvykle dělají v určitou roční dobu (příklad: sběr lýka - výroba provazů).
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 23:51

Pája píše:Čau, o něčem podobném jsme tu už párkrát diskutovali, ale kvůli složitému tech. řešení se to vždy odložilo. Myslím, že tohle je dobrý nápad, i když to bude mít svoje mouchy. Jsem ochotná sem tam něčím přispět. A ještě mám poznámku - do stávajících skupin bych přidala ještě položku "sezonní činnosti", protože některé věci se v souvislosti s výskytem materiálu obvykle dělají v určitou roční dobu (příklad: sběr lýka - výroba provazů).

Myslim, ze stoji za to minimalne to vyskusat. Co sa tyka tych sezonnych cinnosti, tak vacsina zapisov budu sezonne cinnosti. Napr. zber lyka bude opakovana udalost raz za rok v kategorii "zber materialu", trvajuca od dna X do dna Y (samozrejme vzdy to bude cca). Ak teda, tak mi napis do spravy gmailove konto nech ta pridam medzi ludi kt. mozu do daneho kalendara zapisovat.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 00:57

Takze na Pajin navrh:

červená: bylinky
oranžová: materiál
modrá: pestovanie
zelená: lesné plody, huby

Pisem to sem, aby sa na to nezabudlo :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Fiodor » 27 Mar 2013, 13:22

Vyskúšal som si zadať ten kalendár do svojho googlu . Páči sa mi to . Ešte keby to bolo farebne rozlíšené tak je to super.
Fiodor
Fiodor
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 10 Jan 2013, 19:50
Bydlisko: Košice-Šaca
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Dufi » 27 Mar 2013, 14:22

Farebne by to odlisene malo byt podla mojho prispevku nad tebou. Este to treba poriadne naplnit...to vezme nejaky cas, ale myslim ze to bude super.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod sally » 28 Mar 2013, 00:00

Dufi - super myšlienka a skvelé prevedenie :) :yees: Ako ale ten kalendár dostanem na svoj google účet, resp. ako to spraviť, aby som ho videl vo svojich kalendároch?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Woodcraft kalendar

Poslaťod Dufi » 28 Mar 2013, 00:11

V lavo, kde mas zoznam kalendarov, mas "ine" kalendare. Tam je sipka v ktorej vyberies pridat kalendar podla url..alebo tak nejak..
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x


Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron