spanie v hamake

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: spanie v hamake

Poslaťod stormmast3r » 29 Nov 2012, 23:15

B-Boy píše:Po preštudovaní tohto vlákna som si jednoznačne kúpil DD camping niekedy začiatkom augusta,
Som maximálne spokojný, spím zazipsovaný v nej, bez karimatky. Spacák mám stále bez ohľadu na teplotu.
Nad seba natiahnem diagonálne britskú bashu, som chránený pred dažďom a vetrom.

len by som sa chcel opýtať, kam dávate batoh? Ja ho dám pod seba na vrsvu driev, aby mi ho silnejší dážď nezmočil, no ešte som hamaku neotestoval v silnej búrke a tak neviem na koľko je to efektívne....


Ahoj, pocuj nemohol by som si niekedy obzriet tvoju hamaku? Mozme sa stretnut niekde v KE alebo ju mozes poslat po Lynxovi, teda ak by si chcel. :skaut:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod macmatej » 30 Nov 2012, 15:36

Ja si tiez davam ruksak na dreva, rovnako aj topanky aby nenavlhli. Pocul som, ze sa da zavesit este jedna lahka sietkovana hamaka na odkladanie veci pod seba.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 30 Nov 2012, 16:29

Čo takto zavesiť batoh na strom? Dobrý batoh cez noc rosou nepremokne, v búrke častokrát nepomôže ani tá vrstva driev.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod B-Boy » 30 Nov 2012, 23:02

teraz nosím 1m repky, pomocou prusíkovho uzla a skoby zavesím batoh s pláštenkou na konár, no v prípade potreby nieje po ruke...
to: stormmast3r v pohode, nebudem ju až do jari potrebovať, tak ju dám lynxovi (asi budúcu sobotu) a vy sa dohodnete :wink:
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 16 Mar 2013, 21:48

Zaúčal som nádejného zálesáka do tajov hamakárčenia. Môj výklad si nakrútil na video, tak sa oň podelím, ak by niekomu mohlo pomôcť:

Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod macmatej » 17 Mar 2013, 03:12

DDhamokcs prisli s cervenou farbou hamaky. Nejako mi to do lesa nesadne. Jedine ze by chcel niekto ladit s cevenou ruckou Mora classic.

Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sullysun » 17 Mar 2013, 17:32

ahoj, mam otázku na majiteľov hamaky od DD, dívam sa na modely ktoré predávaju a potrebujem trochu info z praxe model DD Camping Hammock je bez moskytiery? a je 100% nepremokavý alebo potrebujem celtu nad seba? A ktorý model z DD Frontline Hammock
DD Travel Hammock / Bivi a DD Camping Hammock je najlepší ? Proste klasika plusy a minusy, ďakujem za informacie
Obrázok užívateľa
sullysun
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Dec 2012, 15:34
Bydlisko: v divočine
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod macmatej » 17 Mar 2013, 18:35

Dd Camping je bez moskytiery, ale mozes pouzit druhu vrstvu ktoru cez seba prehodis mamiesto moskytiery. Nepremokavy nie je ziadny model, urcite si musis dat nad seba aspon nejaky igelit.

Model Bivi ma nepremokavu spodnu vrstvu, ale ta sluzi na to, ked si hamaku polozis na travu a lahnes si na nu.

Inak moskytiera je asi iba do dzungle. Za cely cas som ju nejako nepotreboval. Mozno tak raz za rok, a to som sa zakuklil dovnutra mojej DDCamping. Ta DDCamping je asi najlepsi pomer cena/hmotnost/vykon.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 17 Mar 2013, 18:44

Spávam v DD camping, chystám sa tento rok dôkladne vyskúšať DD frontline. V popise je okrem moskytiéry aj výhoda vnútorných úchytov na karimatku (aby sa nehýbala), očká na odkladaciu šnúru a podobné vychytávky. Plus moskytiéra umožňuje byť v hamake na dvoch vrstvách a súčasne byť chránený od komárov. To je veľké pozitívum najmä v lete, kedy je zbytočné kukliť sa do hamaky (teplo...) a predsa je potrebné chrániť sa pred otravným hmyzom. :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Lachy » 29 Mar 2013, 15:13

"vymyslel" som spôsob viazania paracordu pre celtu, teoreticky to môže fungovať aj pre hamaku- nemalo by nič povoliť ani sa roztrhnúť

tento systém som vyskúšal zatiaľ len s paracordom,
vďaka karabínam sa to dá rýchlo priviazať a rozviazať
ak je dvojité lano predsa len dlhé, dá sa okolo stromu omotať ešte raz, ono, prax ukáže
Prílohy
uzl.JPG
(ku starému kontu "B-Boy" už nemám prístup tak som založil nové konto)
Obrázok užívateľa
Lachy
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 07 Jan 2013, 17:01
Bydlisko: veľká lodina
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 58 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 01 Apr 2013, 01:22

Lachy: tento spôsob má pre hamaky svoje úskalia.

1) pri tenších stromoch je karabína nevhodne namáhaná a môže prasknúť (bude namáhaná na zlom a nie pozdĺžne, ako je jej maximálna nosnosť)
2) aby prusík uniesol bezpečne váhu človeka na rovnako hrubom lane z akého je uviazaný, musí to byť pomerne hrubé lano (guľaté, priemer cca 6mm a viac). Tam zas narážame na hmotnosť výbavy. (píšem zo skúseností z horolezectva, u hamák to možno bude iné)

Celtu bežne vypínam prusíkmi, pretože jej hmotnosť je nízka a prusíky to znesú.

Naviac, pri predstave, ako rozpletám prusík po viacnočnej záťaži, z mokrej DD šnúry, tak mi nie je do spevu :mrgreen: #-o No pre tú haluz to vyskúšam a uvidím. Možno sa mýlim :) :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Lachy » 01 Apr 2013, 11:39

Načo prusík rozpletať? Stačí ho stiahnuť až na samotný okraj lana

Čo sa týka namáhania karabíny, tu môžem len teoretizovať, no ak má karabína nosnosť 100kg tak aj keby hmotnosť zálesáka v hamake bola 100kg, nevadí. Ak sa hmotnosť rozráta medzi dve karabíny (na každej strane hamaky) tak namáhanie 50kg i keď v zlom smere by vadiť nemalo....
teoretizujem, vyskúšam :D
(ku starému kontu "B-Boy" už nemám prístup tak som založil nové konto)
Obrázok užívateľa
Lachy
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 07 Jan 2013, 17:01
Bydlisko: veľká lodina
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 58 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod helbo » 01 Apr 2013, 11:52

sally píše:Lachy: tento spôsob má pre hamaky svoje úskalia.

1) pri tenších stromoch je karabína nevhodne namáhaná a môže prasknúť (bude namáhaná na zlom a nie pozdĺžne, ako je jej maximálna nosnosť)
2) aby prusík uniesol bezpečne váhu človeka na rovnako hrubom lane z akého je uviazaný, musí to byť pomerne hrubé lano (guľaté, priemer cca 6mm a viac). Tam zas narážame na hmotnosť výbavy. (píšem zo skúseností z horolezectva, u hamák to možno bude iné)

Celtu bežne vypínam prusíkmi, pretože jej hmotnosť je nízka a prusíky to znesú.

Naviac, pri predstave, ako rozpletám prusík po viacnočnej záťaži, z mokrej DD šnúry, tak mi nie je do spevu :mrgreen: #-o No pre tú haluz to vyskúšam a uvidím. Možno sa mýlim :) :camp:


Sally vsetko je dane normou a zda sa mi ze spodna hranica v strihu je 6 ci 7 kN, by si sa musel riadne vykrmit pocas sviatkov :).
Zda sa mi ze ako prusik, tam ma nakresleny iny spagat :).
Kazdopadne je to zaujimave riesenie, no skor asi pre niekoho kto ho ma zauzivane :yees:
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 01 Apr 2013, 17:02

Helbo - kukol som svoj lezecký matroš a karabíny majú 7-8 kN nosnosť v priečnom smere (nie pozdĺž). No nie na zlom :yees: Tam o ich pevnosti môžme len špekulovať. Snáď by som niečo našiel v knihách od Shuberta (písal o nehodách pri lezení - lámanie karabín, zlé uzly...). Pokiaľ by bol dostatočne široký strom, aby bola karabína zaťažovaná pozdĺž, tak by to bolo aj schodné.

Teraz sa doma hrám so systémom, kde je použité len jedno cca 10 m lano, ktoré zároveň slúži aj ako ridge line... a vyzerá to moc chrumkavo.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Lachy » 01 Apr 2013, 18:41

na ten "systém" som použil 5mm paracord (miltec :lol: )... udržal mojich chabých 72kg,
na prusíkov uzol som použil úmyselne tenšie nylonové lanko aby sa "zahryzlo" do paracordu

(visel som cca 30cm nad zemou, na oceľovom ramene pre box.vrece)
Prílohy
lanoB.jpg
a nie je nutné to stále rozpletať, stačí to stiahnuť na koniec lana a nezaberá to tak veľa miesta aby sa lano nedalo použiť aj na iný účel
lanov.jpg
(ku starému kontu "B-Boy" už nemám prístup tak som založil nové konto)
Obrázok užívateľa
Lachy
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 07 Jan 2013, 17:01
Bydlisko: veľká lodina
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 58 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron