Paracord

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Paracord

Poslaťod macmatej » 18 Dec 2012, 21:52

Pri deleni paracordu pouzivam tento trik:

Paracord prerezavam opinelom na podlozke sikmo v uhle 45°. Konce su potom menej rozstrapkane. Po opaleni sa vytvori nie gulicka, ale taky stvrdnuty spic. To pride vhod napriklad pri prevliekani cez uzke diery.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Paracord

Poslaťod MYSSKYN » 29 Mar 2013, 19:27

Ahoj všem protože si myslím že mít u sebe kus pevnýho provazu nemůže být na škodu zašel jsem do místního armyshopu a koupil jsem 10 metrů padákove šňůry o průměru 5 mm od firmy MFH.Pak jsem někde na netu vyčetl že unese až 400kg a chtěl jsem to vidět v praxi 8) v práci pomocí jeřábu a digitální váhy do 5 tun pokusil jsem se zvednout břemeno o váze 400kg už při 20 kg se milý provázek začal natahovat jak žvejkačka při 40 kg byl už dvakrát delší a při 80 kg se přetrhnul úplně :shock: já jen aby s touhle trapnou napodobeninou paracordu někdo neztrácel čas a hlavně penize
MYSSKYN
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 01 Mar 2013, 20:32
Bydlisko: Jižní Čechy
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Paracord

Poslaťod radeton » 29 Mar 2013, 20:45

Bolo by zaujímavé takto vyskúšať originálnu šnúru z vrchlika vojenského padáka OVP-68. Mám doma pár metrov nosných šnúr z tohoto padáka iba nemám možnosť skúsiť to takýmto postupom ako si to skúšal ty. Myslím že nosnosť tejto šnúry z vrchlíka sa udávala 150 kg ak sa ešte dobre pamätám, a bolo ich tam 28 o dlžke 7,5 m. Ináč osobne by som si rád pozrel šnúrku o hrúbke 5mm ktorá udrží zaťaženie 400 kg :)
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Paracord

Poslaťod Dufi » 04 Apr 2013, 10:55

Tak..konecne som sa dostal ku zaoblenej spone, takze som podla navodu poriesil remienok na hodinky: http://www.instructables.com/id/Woven-p ... /?ALLSTEPS
paracord.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Paracord

Poslaťod Dufi » 04 Apr 2013, 11:12

...a teda este som zapracoval do neho magneziovu tycinku :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Paracord

Poslaťod SMOler » 15 Apr 2013, 01:28

(vymazané)
Naposledy upravil SMOler dňa 30 Jún 2015, 02:12, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Paracord

Poslaťod joche » 15 Apr 2013, 18:22

Ak chces paracord tak myslim, ze na tej stranke je nieco ine. Z ebay ti to viem kupit. Cao :D
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Paracord

Poslaťod SMOler » 16 Apr 2013, 00:11

Michal píše:Celkova spickova spokojnost :) pevnost je prakticky overena na cca 230 kg, ked sme na kusku tejto snury viseli ja a dvaja kamosi :)

myslis tento? http://usarmy.sk/svk/goods/441/doplnky-spagatove-lano-commando-15-m Mil-Tec 5mm 3,50€/15m
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Paracord

Poslaťod SMOler » 16 Apr 2013, 00:17

joche píše:Ak chces paracord tak myslim, ze na tej stranke je nieco ine. Z ebay ti to viem kupit. Cao :D

Tak Root písal, že má dobrú skúsenosť s http://www.armyobchod.sk/index.php?main_page=index&cPath=31_33 ... idem pozajtra pozrieť do http://www.dobrylovec.sk/sk/, či tam niečo nenájdem, ale inak si asi vystačím z tým od Mil-Tecu z Usarmy, keďže tam už robím väčšiu objednávku v blízkej dobe :)
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Paracord

Poslaťod root » 16 Apr 2013, 09:12

ešte raz vstúpim - ten link čo som dal na obchod som dal preto, že to je vlastne podniková predajňa výrobcu, ktorí sídli za tou predajňou. A je tam veľký výber nie len šnúr, ale aj pásov, lán, gumolán .. a neviem čoho ešte všetkého. A cena tých šnúr je tam najnižšia ako som kde videl. Predávajú sa v metráži aj inde, ale za inú cenu. Pri osobnom odbere a ak človek kúpi čosok viac ( kupoval som cca 25 metrov tenkej šnúry 3mm POP a 20 metrov nejakej hrubšej, tušám 5mm ), dostáva ešte "zľavu" na poladni ... zaokrúhlil mi predavač cenu dole o takmer euro. Na to čo potrebujem - uviazať celtu, mať rezervnú šnúru do lesa na všetky použitia mi to bohato stačilo a bude stačiť.

Tie POP šnúry sú bez jadra, určite menej unesú, sú to tie ( pokiaľ nekupujete určite nie lepší Miltec ) čo sú v ponuke takmer vo všetkých armshopoch. Neviem pevnosť, ale viem že 5mm šnúra ma udží ... Aj keď život by som zveril radšej REP šnúre s jadrom:
http://www.armyobchod.sk/index.php?main ... 0f3bc84322 :D

( kto nevie, POP je z polypropilénu, REP je z polyamidu )

Okrem iného je tam kopec vecí čo nemá na webe, zastavujú sa tam vojaci a "vypredávajú" cez komis často nové ( nadbytočné ) veci. Včera som skoro plakal - fungl nové nohavice na postavu 170-175, ale boli mi v páse trochen úzke, predsa mám už svoj objem :oops: .. 2 kusy gate ( maskáč woodland ) fungl nové, originály Francúzkej cudzineckej légie za 35€ ( kus ) každý aj s trakami .. a nezmestil som sa do nich, sú pre niekoho kto je chudý ( konfekčný ), 170-175 cm. .. a podobných perličiek tam vždy nájdem viac.

Nabudúce ke)d pôjdem okolo, spravím fotky zo sortimentu šnúr , ak mi majiteľ dovolí.

howgh
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Paracord

Poslaťod Nataniel » 27 Aug 2013, 20:47

Neviem kde by som to inde dal tak by som sa rad spytal, ze ktory material je co sa tyka povrazu lepsi, tento http://armyoriginal.sk/1742/18712/kempi ... m-mfh.html alebo tento http://usarmy.sk/svk/goods/441/doplnky- ... mando-15-m , alebo je to to isté :) . Slúžiť to ma na stavbu pristrešku.

Ďakujem za vaše postrehy
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Paracord

Poslaťod Pája » 27 Aug 2013, 20:48

MFH nebo Mil-tec, vždyť to je prašť jako uhoď. Skoč si do železářství koupit něco od Lanexu popřípadě nějakou rep šňůru, a nemusíš dumat.

P.S. Tvůj příspěvek jsem přesunula.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Paracord

Poslaťod Nataniel » 28 Aug 2013, 10:35

Keď sa nebudeme pozerať na značku, ale na materiál tak, ktorý je vhodnejší ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Paracord

Poslaťod root » 28 Aug 2013, 10:53

na stavbu prístešku ti to je úplne jedno .. kúp si lacnejšiu
Inak jeden výrobca udáva ako materiál polypropylén, druhý nylon .. ale povedal by som že sa jedná o totožnú šnúru POP
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Paracord

Poslaťod Tito » 28 Aug 2013, 11:56

Nataniel píše:Keď sa nebudeme pozerať na značku, ale na materiál tak, ktorý je vhodnejší ?

Ahoj,
Ako píšu nado mnou, pokiaľ to chceš na stavbu prístrešku (nie zrubu :mrgreen: ), tak by som bral lacnejší. Mám paracord za pár šupiek, žiaden originál. Na stavbu prístrešku plne postačuje - ono sa to časom zaprasí, odre, zauzlí,.... je to viac-menej spotrebná vec. Pokiaľ to chceš riešiť napnutie celty a jej pripevnenie tak to stačí. Používam na napnutie Lidl celty prádlovú šnúru ktorá bola priložená pri celte a je to úplná pohoda. :wink:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron