Batoh na dlhšie treky

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod root » 04 Feb 2013, 19:01

veď ja už len to vreco potrebujem, aby mali v čom zniesť z hôr zbytky čo vlci po mne nechajú... :lol:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod clay » 15 Feb 2013, 17:35

Mam neuveritelne pohodlny stary komunisticky batoh mne neznamej znacky, ale riesil som problem s priestorom, nakolko ma cca 50 litrov. Tak som dlho vyberal nieco vacsie, pohodlne a aj lahsie co do hmotnosti. Nakoniec som vybral batoh Loap Spirale 65+10 v zelenej farbe... a som absolutne spokojny.
Lepšie neskôr ako neskoro... back to roots, save the future
clay
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23 Mar 2011, 10:00
Bydlisko: NR kraj
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Dufi » 19 Feb 2013, 19:14

Tak pridam aj ja do temy, kedze ma problematika batohov, ich funkcnosti, dizajnu ci technologie vyroby zivila. Rukami mi preslo mnozstvo batohov. Od kvalitnych Arcteryx, North Face, Osprey, cez nejaky ten stred ako Karrimor, Deuter, Vaude az po "spodinu" tipu McKinley a spol. Svojho casu sme s partnerom z HK vyrobili aj skusobnu seriu skutocne kvalitnych batohov vlastnej znacky, ale zial, nebolo financnej inekcie ktora by nas potlacila vpred.
Skoncil som v podstate pri troch a poviem aj preco:

    vikendove letne vylety za oddychom pri ohni: GoLite Jam
Uzasny batoh ktoreho jasnym ucelom a devizou je jeho nizka hmotnost a k nej neadekvatna vysoka odolnost. Vyrobca sa specializuje na ultralahke produkty pri dodrzani vysokej kvality. Slabinou je samozrejme spartansky chrbtovy system. Pre nas, ktori mame plecia odchovane UeSkami vsak nemoze ublizit ;) Do tohto batohu zbalim letny paperak, celtu, oblecenie na noc, nejake to zakladne vybavenie a jedlo na 2-3 dni. Je to len jednokomorovy batoh, ale ma rozumne velke pevne bocne sietky a ploche predne vrecko na drobnosti potrebne pocas cesty. Vrch batohu je rolovaci (co je podla mna najefektivnejsie riesenie objemu batohov), nema ziadny vrchlik ani bocne kapsy. Na boku ma kompresne popruhy za ktore zvyknem zalozit celtu a alumatku. Okrem ineho, mam rad jeho olivovu farbu (manzelka ma rovnaky len v cervenej)

    vikendove zimne vylety, skialpove tury a pod.: Treksport Edge
Jedna sa o prototyp batohu vyrobeny v 10 ks serii. Z ekonomickych dovodov sa nedostal do seriovej vyroby. Jeho predchodca je batoh Cerro Torre. Niekedy Vam ho vyfotim ;) ..tu sa jedna o rozumnu velkost (cca 55 litrov) batohu v ktorom odnesiem zimnu vystroj. Vyhodou su urcite technicke detaily kt. ocenia skor skialpinisti, lezci a pod. Opat jednokomorovy batoh, co je z jednej strany (pevnost, funkcnost) jeho vyhoda a z druhej (komfort) nevyhoda.

    celorocne dlhe pochody (5 a viac dni): FairyDown Terra Nova
Asi malokto bude poznat tuto australsku (alebo novozelandsku) znacku. Skoncil som pri nej pretoze ma 2. najuzasnejsi chrbtovy system aky som kedy mal moznost skumat. Na batoh na 1. mieste som nemal :D ...jedna sa velmi velmi slusny batoh v ktorom odnesiem naozaj kvantum vystroje. Zial, uz davno som ho nemal na chrbte :( ...jedinu vec kt. mu viem vycitat, je absencia predelu komor a pristup do dolnej z vonku. Uz si nepamatam presne (nemam ho pri sebe), ale zda sa mi, ze vrchlik bol zmontovatelny a dal sa pouzit ako ladvinka. Ale mozno sa mylim a popisujem uz jeden z nasej vlastnej dizajnovej dielne :)

Osobne som si odvykol od roznych bocnych kapsiciek, pretoze standarnde z jednej strany mavam karimatku a z druhej celtu/stan. Nic vsak proti nim nemam, cas od casu mi padli za dobre, ked som potreboval vziat par veci navyse...len potom som sa uz citil ako vianocny stromcek :)
Dnes je toho na trhu tak vela, ze sa ludia v tom celom stracaju a maju dojem, ze je to nejaka strasna veda a ze sa tomu musia aj strasne venovat. Pritom cela ta problematika je len a len kvoli biznisu.
Vzdy sa vsak v spomienkach rad vraciam do dob, kedy som vlacil staru roztahanu US-ku, kedy som si daval zalezat na tom aby som ju dolkladne zbalil v kazdom moznom pocasi. A preto je uplne jedno co clovek ma na chrbte. Tak ci onak, to musi nosit. Podstatne dolezitejsie je, ako sa s tym nakladom sprava voci prirode ci ludom kt. na svojich potulkach streta.

1000w.jpg
GoLite
Couloir.jpg
FairyDown
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Dufi » 19 Feb 2013, 19:17

SvaroG píše:Nazdar páni, potrebujem radu. Na batohu mám dosť zdeformovanú tú penu čo má chrániť plecia pred otlačením. Dočasne tam mám hrubý filc alebo čo to je. Potrebujem poradiť, či v Bratislave nepoznáte nejaké miesto, kde by mi to vedeli opraviť?

Vopred ďakujem


Napis mi do spravy, dam ti kontakt na chlapika z vyvojovej dielne Treksportu. Ma firmu kt. vyraba prototypy, takze myslim ze ti budu vediet pomoct. Len sa treba pripravit na to, ze to bude aj nieco stat :) ...ale ak je batoh v poriadku, tak to stoji za uvazenie.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Dufi » 19 Feb 2013, 19:21

zelenaliska píše:Ahojte,

Ja mam momentalne na vylety do prirody warrior patrol pack (tusim 43l + 2x3l rezervoar na vodu) vyskusal som ho zatial len raz, ale plna spokojnost. Myslim ze na tyzdnovy trek by bol bez problemov stacil a planujem ho vyuzivat aj na jednodnove opekacky v prirode. Kompresnymi popruhmi stiahnem a je vymalovane 8)


Tento batoh vyzera paradne. Sice tie kvalitne nilonove popruhy aj nieco zavazia, ale podla vsetkeho to bude batoh "nezmar". Len tak zo zvedavosti, by ma zaujimala jeho cena a ci sa da kupit na SK/CZ...
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Dufi » 09 Mar 2013, 17:58

Spominal som znacku kt. sme vyvinuli v "hardware" oblasti s partnerom z HK. Tak len pre zaujimavost par ukazok. Ak by niekoho zaujimalo..pripadne by mal vela penazi a nevedel co s nimi, mozu sa vyrabat :)
Inak ich pri troche stastia mozete niekedy stretnut v terene :)
Prílohy
x-pedition_sideface.jpg
X-pedition
wraptor.jpg
Wraptor
needle_sideface.jpg
Needle
morph_sideface.jpg
Morph
morp_face.jpg
Morph
heavy_duty_sideface.jpg
Heavy Duty
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod kolovrat » 09 Mar 2013, 18:36

Tieto batohy znacky Warrior mali pred nedavnom v ponuke na 6mm.sk. Teraz som tam nasiel len Warrior Crusader Pack - WARR610CO:
http://www.tacticaldc.eu/images/max_WARR610CO.jpg

Tato firma ponuka aj zaujimave batohy firmy Eberlestock. Len ta cena ...

Osobnu skusenost nemam, ale v kategorii turistickych batohov ma zaujala ceska firma Corazon, menovite ich model Creek:
http://www.corazon-sport.cz/sm/product/ ... cerny-sedy
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod atti.hombre » 09 Mar 2013, 18:53

Dufi: je to krutá realita,že bez finančného zázemia zhynie veľmi veľa dobrých nápadov... :|
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sony boy » 03 Máj 2013, 08:30

Ja používam batoh BW mountain 88litr.je veľmi rozšírený a dobre dostupný v armyshopoch a na nete.má veľa popruhov na pripevnenie príd. materiálu-snežníc,karimatky,stanu,a pod.je z kvalitného materiálu,po impregnácii mi veci vo vnútri nepremokli ani pri silnom daždi.bočné vrecká sa dajúodopnúť a pod nimi sú daľšie popruhy.na moje aktivity absolutne vyhovuje.a je v rôznych farbách čiže pasuje aj k rôznym druhom maskáčov alebo oblečena.väčšinou stojí okolo 50-60 ečiek.
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod zelenaliska » 03 Máj 2013, 13:47

Dufi píše:
zelenaliska píše:Ahojte,

Ja mam momentalne na vylety do prirody warrior patrol pack (tusim 43l + 2x3l rezervoar na vodu) vyskusal som ho zatial len raz, ale plna spokojnost. Myslim ze na tyzdnovy trek by bol bez problemov stacil a planujem ho vyuzivat aj na jednodnove opekacky v prirode. Kompresnymi popruhmi stiahnem a je vymalovane 8)


Tento batoh vyzera paradne. Sice tie kvalitne nilonove popruhy aj nieco zavazia, ale podla vsetkeho to bude batoh "nezmar". Len tak zo zvedavosti, by ma zaujimala jeho cena a ci sa da kupit na SK/CZ...


Ano Bol Kupovany na 6mm.sk a hodnu chvilu som zvazoval. Ale kedze viem ze za kvalitny novy batoh min 100ka padne a je jedno kolko ma litrov..(ja bajkujem a na bajk si iny vak ako 1200Denierovy camelbak nekupujem) a na 6mm bol zrovna v akcii za cca 70eur tak som do toho prastil. Ako vravis bol som trochu prekvapeny ked mi prislo potvrdenie a vaha balika 5kg!!! :D, ale 1000denierova pvnost hovori sama za seba. Uz s nim par skusenosti mam a musim povedat ze je super. :camp:
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Richo » 27 Máj 2013, 23:03

Ak by niekto zvažoval kúpu veľkého batohu:
http://www.usarmy.sk/svk/goods/3266/ruksaky-vaky-ruksak-gruppe-ii-cce-bez-bocny

Celý ruksak, chrbtová časť, bedrák sa veľmi podobajú na BERGHAUS VULCAN.
Ak by to naozaj vyrábal Berghaus, tak cena 40€ je "veľmi ľudová".
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod SKW » 27 Máj 2013, 23:42

Súdiac podľa tej ceny, s vysokou pravdepodobnosťou pôjde o výrobok značky Mil-tec. Niežeby všetky ich veci boli zlé, no podľa mojich skúseností sú to väčšinou napodobeniny s kvalitou odpovedajúcou cene. A pri kúpe takéhoto typu batohu by som ja osobne radšej zainvestoval a volil niektorú z kvalitnejších značiek (Karrimor, Deuter, Lowe alpine atď.)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 28 Máj 2013, 08:47

Aby batoh s takým objemom nemal nastaviteľný chrbát... [-X (jediná výnimka - DPM diera a.k.a. bergen :) )
Ak to naložíš a budeš sa s tým dlhodobo vláčiť po horách, tvoj chrbát sa ti moc nepoďakuje.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Killian » 28 Máj 2013, 10:03

Berghaus Vulcan tiez nema nastavitelny chrbat, predava sa ale vo 4 chrbtovych velkostiach.
Toto je podla mna lacna kopia a nekupoval by som.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sony boy » 30 Máj 2013, 12:48

Na dlhšie treky som si nedávno zohnal batoh TL98-75 litrový od Alp Army.síce drahší ale perfektný.odporúčam všetkým čo by si chceli zohnať výstroj vo vzore Digital les,t.j, teraz čo má naša armáda našiel som perfektnú stránku:www.military-aktivity.cz.je tam veľa vecí a oproti www.Alp army.cz sú tam odosť lacnejšie ceny.a najlepšie je že sa dá vybrať látka:vz.95 zelený,vz.95 púštny,digital OSSR,zelená,čierna.čiže odporúčam stránku všetkým ktorý majú výbavu vo vz.95 alebo digital les.
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia