Lekárnička+prvá pomoc

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod Komisár » 22 Jún 2012, 00:08

Ja by som dezinfekciu veľmi neriešil, ak neoxidovala na vzduchu alebo slnku. Ak ju máš rok dva po expirácii, radšej vymeň. Najmä, ak je často vystavená mrazu. Skôr by som sa zameral na dôležité lieky (pre teba či pre blízkych), prípadne antibiotiká či lieky proti bolesti (myslím skôr tie silnejšie, nie ibáč ani paráč).
Что ни патрон - то враг.
Obrázok užívateľa
Komisár
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 05 Júl 2010, 10:30
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod helbo » 30 Mar 2013, 17:09

Tuto temu by som o5 vytiahol na povrch.
Zaseraz sa nam blizi krajsie pocasie, bude sa s nami tulat viac ludi, tak by sme mali mysliet aj na obnovu lekarnicky.
Kazdy mame tu svoju trosku, s ktorou si vieme poradit, ci pomoct niekomu.
Ja osobne nosim:
- 2 obvezy s kompresnou vlozkou
- 2 balenia kompresnych stvorcekov (v kazdom je po 5 kusov, vhodne pri ranach, ktore potrebujete prebalovat a sledovat)
- 2 trojuholnikove satky
- 1 plastove rusko
- metrovy rychloobvaz
- textilna naplast (2,5cm x 10m)
- septonex
- 1 * 6cmx6m obvaz
- v poslednej rade tam mam dake uzitocne tabletky na znizenie teploty a podobne
- cierne uhlie nenosim, kedze si ho vieme spravit za behu
Minule leto sa mi dostal do ruky Flector proti bolesti. Je len na predpis, no ten vam predpise kazda obvodna, ked on poziadate. Jeho vyhodu vidim hlavne pri, dakej prasknutej kosti a podobne, kedze je to oblbovak, ktory funguje 12hodin. Nosim so sebou dve baleniania, takto by som mal vydrzat 20hodin, pokial sa niekam dostanem k lepsiemu osetreniu.
To vsetko mam v malej tasticke, ktoru nosim pripnutu o batoh, pocas teplejsieho obdobia ju pravidelne doplnam, kedze chodia so mnou von aj deti. (preto aj metrovy rychloobaz :)).
Takze sa nezabudnite dovybavit, ak to povazujete za vhodne.
Do pekneho pocasia ! :)

:camp:
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod bobo7777 » 26 Apr 2013, 21:00

ja nosim lekarnicku vzdy do lesa. clovek nikdy nevie co sa moze stat. a z vlastnej skusenosti viem ze je to dobre kedze sa mi par krat stalo ze sa niekto v mojom okoli zranil a nikto nemal lekarnicku tak ta moja pomohla. nosim ju pripnutu na batohu v puzdre ktore je na to urcene a bolo zakupene v armyshope. veci v nej mam z lekarnicky ktora bola v aute. dezinfekcia obvazy atd. popripade este prikladam tabletky proti bolesti tie sa hodia stale teda aspon u mna :) .
takze vsetkym odporucam mat pri sebe aspon zakladne veci je velmi dobre ...
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod sony boy » 03 Máj 2013, 07:57

Používam klasickú autolekárničku doplnenú o niektoré veci ako sú:pinzeta,hlienová odsávačka,peán a svorky,niektoré duhy liekov(antibiotiká,lieky proti bolesti,lieky proti hnačke-velmi dôležité.)pribalil som si aj zoznam liečivých rastlín s účinkami a použitím,ktorý som zatavil do folie-poznám dosť druhov ale predsa len si človek nezapamätá všetko :).samozrejme že každý si tam doplní čo uzná za vhodné.
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod Mego » 29 Máj 2013, 16:16

Ľudia, dá sa niekde kúpiť schopná lekárnička, ktorá by bola ale prázdna? Myslím teda len ten obal. Rozmery maximálne 15cm najdlhšia strana. Osobná lekárnička, najlepšie, keby mala vyklapacie krídla (ako peračník). Na nete som niečo našiel, ale myslím si, že je značne nepríjemné platiť 17 € za kus látky. Hľadám to už das tri dni
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod Pája » 29 Máj 2013, 21:20

Stejný problém jsem řešila před časem. Bohužel schopné obaly s organizérem stojí obvykle kolem 20€ nebo výš, takže doporučuji vyhrabat zbytky látek a ušít si. Budeš to aspoň mít podle svých představ.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x


Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod Mego » 30 Máj 2013, 10:39

Na íbeji som pozeral, ale tam je to shit, alebo je to zhruba rovnako drahe, ako u nas (tie neshit)
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod tomtt » 30 Máj 2013, 10:51

ok
a co toto od Deuter-u za 7.9 Eur

rozmery 12x10x6 cm

http://www.horskamania.sk/outdoor/batoh ... euter.html

to sa mi celkom paci,asi ho kupim..
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod Mego » 30 Máj 2013, 15:06

No škoda, že z vnutra to radšej neodfotili. Nechcem, aby to bolo take trapne, že by som si to mohol ušiť aj doma na kolene. Chcem, aby som mal aspoň tie nožnice kde uložiť. Nie aby to tam bolo dnuka všetko narucane. Rozmyšlam nad tymto

http://www.ebay.com/itm/EMPTY-FIRST-AID-KIT-BAG-WITH-COMPARTMENTS-SMALL-RED-/110687530247?pt=UK_BOI_Medical_Lab_Equipment_Medical_Supplies_Disposables_ET&hash=item19c57dad07

Je to sice aj tak dosť drahe, ale na slovensku lacnejšie nekupim...
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod Bic0 » 30 Máj 2013, 16:07

8e za prazdny Deuter obal? Pohladajte niekto lekarnicku na motorku, pripadne sa opytajte kamosa ci nema staru (ja mam a idem ju pouzit na tento ucel). Oproti tej co je do auta je asi 2/3 co sa tyka objemu. Inak v cene 8e sa podla mna nejaka moto-lekarnicka uz da kupit aj s obsahom (co nechces vyhod a nahrad tym co chces). Zabehnite pripadne do lekarne, videl som tam minule nejake taketo lekarnicky.

@Mego: ak to tam narves hlava nehlava usetris priestor, ked to chces mat ekne ulozene tak tam samozrejme budes mat viac dier, aj ke dnapchat sa to da kadejako.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod tomtt » 31 Máj 2013, 13:54

@Mego - od toho isteho predajcu je tam toto kde su aj tie vnutorne oddiely na zips atd.. za takmer rovnaku cenu

http://www.ebay.com/itm/EMPTY-FIRST-AID ... 23235200c2


a k tomu deuteru je v popise,ze je tam vnútorný sieťovaný oddiel na zips,ale je fakt,ze fotka vnutrajsku by pomohla..
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod Mego » 31 Máj 2013, 14:32

Hej, ale toto už je 11cm, nebude to už priliš male? Okrem obväzov a takych srand tam hlavne potrebujem napchať uhlie (zavše trpim krutymi traviacimi problemami)
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod marian160 » 31 Máj 2013, 17:50

Chlapi čerstvo odfotené :D
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Lekárnička+prvá pomoc

Poslaťod radeton » 31 Máj 2013, 19:23

Hodím sem teda aj ja niečo čo je súčasťou mojej lekárničy okrem iných základných komponentov .Komplet súprava na šitie ku tomu sterilný pean, a samozrejme chirurg.rukavice.
Prílohy
mot.list 053.jpg
mot.list 051.jpg
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia