Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 00:25

root píše:Uvažujem ale nad tým že si dám ušiť plachtu na mieru z batohoviny s PU záterom ( na inom mieste som linkoval zdroj ) 140g/m2 ... bez hanby 4 x 4 metre :D Aj pri tom rozmere by nemala mať cca 2 a pol kila ..

Co si od tej batohoviny slubujes?
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod root » 25 Mar 2013, 00:34

to čo od Baumax plachty - aby som nemokol a mohol pod ňou prežiť aj dlhý čas nepohody ( jesť, prezliekať, baliť, variť,.. )a zbavím sa prípadného šuchotania :-) Hmotnosť by nemala byť moc väčšia ... A keďže si ju dám šiť na zakázku ( mám jednu známu, tak ma to moc stáť nebude 8) ) .. viem si nakonfigurovať pútka, oká .. tak aby sa dala použiť aj na iný spôsom ako len klasické Áčko ( aj navlečením palice do ôk ) ...
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 00:46

Obavam sa, ze to ale nebude zrovna vyhra (cim nechcem odhovarat :) ), kazdopadne:
    - batohovina sa sije pomerne riedkym svom (aby sa nerozsekala), takze pokial nebudes lepit svy, tak to moze hodne prepustat (ak teda, tak treba sit vedla seba a potom jednu cast prehodit a presit znova)
    - treba si latku najskor otestovat...hlavne kvalitu PU zateru..aby sa po castom krceni nezacal olupovat (testuj namocenu latku)
    - hmotnost bude vyssia ako baumax, ale na to si pripraveny :)
    - na ocka a uska si zozen nylonovy (PAD) popruh...urcite nie PES alebo PET

Potom daj vediet ako to dopadlo. Drzim palce.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod root » 25 Mar 2013, 00:58

to je budúcnosť, keby plachta z Baumaxu dožila, tak vyskúšam niečo nové... zataľ ale drží a vyzerá že ešte aj dlho bude :wink:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Bic0 » 21 Apr 2013, 18:34

Dnes som premierovo postavil britsku bashu a ako kukam, tak kukam, pri textilnom putku co je presne v strede sa po oboch stranach na mna ceria asi 1-2cm trhance. Uz ste niekto platali britsku bashu alebo nieco podobne? Zvazujem daco take cim sa plataju samonafukovacie karimatky.
Naposledy upravil Bic0 dňa 29 Apr 2013, 13:05, celkovo upravené 1
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod macmatej » 28 Apr 2013, 23:19

Minuly rok som nosil na viacdenne cyklotury hamaku a DD celtu 3x3m. Preto som sa teraz poohliadol po niecom lahsom. Par postrehov z mojej novej celty od Tent Wonder Hammock. Jedna sa o ultralahky model Green Ultralight Tarpaulin

So svojou dlzkou 3,6 x 1,5m perfektne pokryje hamaku, tak ze mi neprsi na hlavu ani nohy. Jej hmotnost je iba 320g. Vojde da do vrecka nohavic. Material je ripstom nylon s nejakym zaterom. Naozaj je to nepriepustne ako igelit.

Podla vyrobcu sa ma celta nadviazat len za krajne uchyty a napnut. Okraje su lemovane podsitym pasom, ktory by mal napetie rozlozit. Samotny material celty mi pripada jemny ako hodvab. Uvidime ci vydrzi aj v silnejsom vetre. Na celte mi chyba este aspon jedno ocko v strede, kade by sa dal vrchom prevliect spagat, ako to maju riesene DD Tarp. Mozno casom nejake dorobim.

To co ma uplne sklamalo boli pomocky na kotvenie. Ked som ich vybalil, hned som vedel, ze ich nebudem pouzivat. Koliky z bambusu kazdy iny. Snury kriklavo zeleny zbytocne hruby paracord. Tie cervene su zasa prilis natahovacie, ako snurka od teplakov. K ultralahkej celte tejto znacky sa taketo vybavenie proste nehodi.
 
 
Prílohy
IMG_2151.JPG
Na porovnanie vlavo DD Tarp + kotviace pomocky, vpravo TW Tarp + kotviace pomocky.
IMG_2147.JPG
IMG_2145.JPG
IMG_2144.JPG
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod laki » 16 Jún 2013, 13:06

Nazdar pani. prichadzam sem po radu, zvazujem kupu hamaky a celty. Hamaku uz mam vybranu (DD Camping Hammock), ale pri celte sa neviem rozhodnut. Green Ultralight Tarpaulin, ktoru spomina Macmatej ma vyhovujuce rozmery, o hmotnosti ani nevravim, ale posobi velmi krehkym dojmom. Celta 3x3m od DD je zas trochu kratka. Trichu vody alebo snehu na koncoch hamaky v pripade horsieho pocasia by snad ale nemalo vadit. Mate k tomu nejake prakticke odporucania?
Nemam tolko penazi, aby som kazdy tyzden kupoval novu celtu s inymi rozmermy, tak by som sa rad trafil na prvykrat ;) Diky moc.

PROBLEM SOLVED: myslim ze ked plachtu 3x3m upnem do kosostvorca, tak to bude stacit
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 16 Jún 2013, 22:43

Celta napnutá do kosoštvorca je super vec :yees: Na zimu, prípadne do silno veterných dní je to ale troška menej vhodné usporiadanie - rohy celty nie sú tak široké a trocha hamaku "podfukuje."

Možno nejaká celta 3,5*3 alebo 4,5*3 by nemusela byť celkom odveci. Na druhej strane - hamaka by sa nemala napínať celkom vodorovne a vzniknutý previs ju celkom slušne skráti (udáva sa, že by mal byť cca 30 °uhol medzi nosnými šnúrami a zemou), takže aj tie 3 metre na dĺžku zväčša stačia. :wink:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod root » 17 Jún 2013, 09:35

neviem či tu už bol link na tohto výrobcu: http://www.nordisk.eu/products/tents.html .. zaujímavé je že firma má zastúpenie aj na slovensku a v cz, ale ceny neviem, zaujímavé je že robia aj "normálne" rozmery okrem tých mini, teda 450x300 cm, pod takouto sa už dá aj existovať ( zabaliť, prezliecť, uvariť na variči ) pokiaľ je zlé počasie, ale kľudne aj 450x450 ..

a pokiaľ niekto chce svojpomocne, myslím že špičkový materiál za dobrú cenu 4€/1bm ( 150cm šírka ), so stĺpcom 10.000, odolný UV ( slnku ) a s gramážou 70g/m2 !!!

osobne sa mi páči že je z jednej strany zelený a z druhej strieborný, a napríklad hotový shelter
z tohto materiálu pre 2 osoby za 119€ je celkom OK cena

http://www.scandinavianoutdoorstore.com/media/productimages/Vihe_Loue_1.jpg

tá strieborná by mala fungovať ako odrazná fólia a hnať teplo z ohňa na spáča :D A zvýši aj tepelnú odolnosť . Chcelo by to vyskúšať ...
Osobne by som sa pridal keby sa malo kupovať hromadne. Mám neter v Londýne a nebol by problém aby to kúpila a posla s tým že € stačí dať jej mame ( segre ) a počkajú ju tu. Všetku z UK tak riešim 8) .. aj keď vidím že v poslednom čase by som zrejme radšej vstúpil do kravačinca ako do niečoho hromadného a angažoval sa v niečom ...

http://www.scandinavianoutdoorstore.com/en/teltat-ja-majoittuminen/laavut-ja-louteet/laavukangas/

samozrejme sa tam dajú kúpiť aj hotové plachty, dokonca aj sheltre a podobne:

http://www.scandinavianoutdoorstore.com/en/teltat-ja-majoittuminen/laavut-ja-louteet/

ale niektoré ceny sú pre našinca uletené - 349€ za tarp 440x450, aj keď je z Kerlonu, ktorý unesie aj pol metra snehu na sebe je moc.


stále mám Baumaxku 450x300 a nedám na ňu dopustiť . Nič menšie by som nechcel. Už sme sa na nej cez zimu aj spustili po snehu z kopca cca 2km a stále je v plnej kondícií :wink: Dokonca nemusím v noci ani oči otvoriť a viem že sa rozfúkalo, či sa vietor otočil .. :lol:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod carlos9780 » 29 Jún 2013, 17:19

Ja som si nedávno vyrobil vlastnú celtu,vyslovene pre hamaku-stará baumax 2x3m nieje pre hamaku najvhodnejšia ako som zistil na poslednom zraze :mrgreen: .Najskôr som objednal tovar
Kód: Vybrať všetko
 http://www.kinetic.cz/2-Nylon-70D210T-%E2%80%93-PU1---09-zelena--Prodej-materialu-Nylon-100-polyamid-PAD_48.htm
najdrahšie z toho vyšlo poštovné :( ale u nás som to proste nezohnal.
m_07062013498.jpg
rolka nylonu s PU záterom o hmotnosti 72gramov na m2,o šírke 150cm dĺžky 4m.
m_07062013499.jpg
hneď som otestoval nepremokavosť PU záteru-dá sa v tom nosiť voda jak v igelite.Tetke som to dal prešiť na stroji a našil som tam putká z PAD popruhu o nosnosti 380kg(20x1,1mm)
m_29062013508.jpg
Uchytenie o strom nieje riešené klasicky pretiahnutím cez očká jedného dlhého lanka,ale každá strana sa uchytáva zvlášť a na vnútorné lanko na zavesenie vecí nad hlavou má vlastné putka tak ostáva vnutorné lanko suché...výhoda vlastnej výroby urobíš si všetko ako chceš :wink:
m_25062013505.jpg
m_25062013506.jpg
Výsledný produkt sa dá vopchať do vrecka nohavíc,rozmer je 335x147cm(ešte mi 150x 80cm z rolky ostalo na záplaty),hmotnosť 370 gramov
m_29062013507.jpg
No uvidíme čo vydrží
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod oneho » 01 Júl 2013, 20:43

carlos9780: toto je zatiaľ najlepšia cena nylonu čo som na nete vydeľ. Koľko ťa to celé stálo (koľko chceli za poštovné)
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod carlos9780 » 02 Júl 2013, 10:18

oneho píše:carlos9780: toto je zatiaľ najlepšia cena nylonu čo som na nete vydeľ. Koľko ťa to celé stálo (koľko chceli za poštovné)

Peťo celé aj s poštou ma to vyšlo 23e ,z toho 7,22 materiál 11.69e poštovné(bez dph) :evil: .Platil som to prevodom na účet dopredu,pri dobierke by si ešte naša pošta vypýtala 6e za výmenu czk-eur :roll: .Inak tá cena na nete platí len ak bereš celú rolku(tusím 100m)inak prirátaj 20% za maloodber a je to furt bez dph takže + dalších 20%.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod stormmast3r » 02 Júl 2013, 11:59

Ta cena bez poštovného je veľmi dobrá. :shock:
Nieje tych 150cm na šírku málo?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod macmatej » 02 Júl 2013, 18:44

Tych 150cm na sirku je len tak tak. Problem je kam ulozit boty a ruksak. Je to cena za nizku vahu a male rozmery po zbaleni.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod oneho » 02 Júl 2013, 22:36

Ja by som si chcel spraviť 3x3m čiže 6bm to by malo byť už OK
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť