Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod macmatej » 02 Júl 2013, 22:40

3x3m je zas kratka, ak ju nechces dat na diagonalu. Najlepsi rozmer je asi 2.4 x 3.6m, no ale z tej spominanej rolky sa to bude blbo zosivat.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod carlos9780 » 03 Júl 2013, 18:13

Tak ako ti píše macmatej na hamaku je(aspoň podľa mňa) 3m na dĺžku málo,ak to chceš širšie-teda zošívať to,zober radšej 7metrov.Uvedom si že pri šití sa budú okraje aspoň 2x zahýbať(aby tie putká mali na čom držať),tým stratíš tak10 centi na šírku+zošev v strede.Ako výsledok by si mohol dostať celtu odhadom tak 3,3 až 3,4x2,7-2,8metra čo už by bol dosť luxus, hmotnosť tipujem tak na 750-800gramov bez šnúr a kolíkov
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Chesus » 06 Aug 2013, 21:07

Nemáte niekto prosím vás skúsenosti s poľskou pelerínou? Zaujímalo by ma najmä, či je to použitelné ako pončo (kedže podla tvaru to tak vyzerá), aká je cca váha a ako je to s nepremokavosťou. Na nete sa akosi neviem dopátrať k bližšiemu info o nej. Ďakujem za všetky prípadné odpovede
http://www.armpek.sk/celta-polska-pelerina-mfh-632087b
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Tito » 08 Aug 2013, 20:10

Chesus píše:Nemáte niekto prosím vás skúsenosti s poľskou pelerínou? Zaujímalo by ma najmä, či je to použitelné ako pončo (kedže podla tvaru to tak vyzerá), aká je cca váha a ako je to s nepremokavosťou. Na nete sa akosi neviem dopátrať k bližšiemu info o nej. Ďakujem za všetky prípadné odpovede
http://www.armpek.sk/celta-polska-pelerina-mfh-632087b

Ahoj,
Dnes som mal tú pelerínu v rukách. Je to dosť ťažke. Môže to mať také kilo. Predavačka mi povedala, že tieto celty premákaju. Takže ak tak určite impregnovať - je to jedno, že je nová. či je to použiteľné ako pončo to neviem. Bavil som sa o tom s Divoxom - ten má 2ks. Nosí obe - kvôli pohodliu. Pýtal som sa či stačí jedna pelerína ako prístrešok a povedal, že to ťažko - 2 už sú OK. Mám 178cm, a bolo by mi to malé. používam Lidl kryciu fóliu, kým sa mi neotrhajú všetky očká. Pozerám po niečom ľahšom 3X3m.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Tito » 08 Aug 2013, 20:11

Chesus píše:Nemáte niekto prosím vás skúsenosti s poľskou pelerínou? Zaujímalo by ma najmä, či je to použitelné ako pončo (kedže podla tvaru to tak vyzerá), aká je cca váha a ako je to s nepremokavosťou. Na nete sa akosi neviem dopátrať k bližšiemu info o nej. Ďakujem za všetky prípadné odpovede
http://www.armpek.sk/celta-polska-pelerina-mfh-632087b

Ahoj,
Dnes som mal tú pelerínu v rukách. Je to dosť ťažke. Môže to mať také kilo. Predavačka mi povedala, že tieto celty premákaju. Takže ak tak určite impregnovať - je to jedno, že je nová. či je to použiteľné ako pončo to neviem. Bavil som sa o tom s Divoxom - ten má 2ks. Nosí obe - kvôli pohodliu. Pýtal som sa či stačí jedna pelerína ako prístrešok a povedal, že to ťažko - 2 už sú OK. Mám 178cm, a bolo by mi to malé. používam Lidl kryciu fóliu, kým sa mi neotrhajú všetky očká. Pozerám po niečom ľahšom 3X3m.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod daniel 99 » 15 Sep 2013, 10:32

Asi tu už o tom bola reč, ale nemá niekto túto celtu ? http://www.jazola.sk/ostatne/celta-plast-ruska/
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Pája » 15 Sep 2013, 11:15

Je to skoro stejné jako polská pelerína z odkazu výše. Používá ji třeba SKW a myslím, že je celkem spokojen.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod macmatej » 13 Okt 2013, 22:40

Tak DDhammocks sa konecne umudrilo a zacali vyrabat celty lepsich rozmerov. Konkretne som teraz vyskusal 3,5 x 2,4m. Nova celta sa zda na prvy pohlad vacsia, avsak prepocitana plocha na meter stvorcovy je v skutocnosti o nieco mensia.

Vsetko zostalo po starom ako pri znamej DD Tarp 3 x 3m, avsak novy rozmer mi viac vyhovuje. Na dlzku mi teraz neprsi na konce hamaky ani ked fuka trochu vietor. Na sirku nemam zbytocne velke okraje. Mam lepsi rozhlad do okolia a pri baleni sa mi bocne okraje teraz nevalaju po zemi. Najvacsiu vyhodu vsak vidim v tom, ze lano na zavesenie celty je vedene vrchom a voda tak neodkvapkava do hamaky. Dalej sa mi paci ze slucky na ukotvenie spagatov su zosilnene podsivkou s nepremokavym zaterom.

Pre mna je najidealnejsi rozmer, kedze ruksak a topanky si ukladam pod seba. Jedinou nevyhodou je cena, ale material aj spracovanie vyzeraju, ze by celta mohla sluzit este mnoho rokov.
Prílohy
IMAG0531.jpg
IMAG0529.jpg
IMAG0528.jpg
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 15 Okt 2013, 21:38

Mravec - inak, aj staršie typy sa dajú zavesiť "pod" nosné lano vďaka stredovým očkám :wink:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod Nataniel » 20 Okt 2013, 21:06

Rozmýšľam nad kúpou ruského/poľského ponča na stavbu prístrešku. Potreboval by som pár informácií:

1. Aké ťažké je to pončo ?
2. Stavia sa to tak, že sa rozprestrie na zem, prikolikuje sa a potom sa vztýči tá stredná nosná tyč ?
3. Aká veľká je potrebná tá nosná tyč ?
4. Dala by sa použiť takáto tyč http://www.usarmy.sk/svk/goods/1378/sta ... ena-340-cm alebo takáto http://www.usarmy.sk/svk/goods/3327/sta ... ena-900-cm ?

Ďakujem

//príspevok presunutý
//skw
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod SKW » 20 Okt 2013, 23:20

Nazdar! To pončo používam už nejaký čas. Ak z neho chceš stavať típí, tak sú potrebné 2 pončá, je to originálne dvojmužný vojenský stan. Dá sa použiť aj jedno pončo a napnúť ho ako polovičný kužeľ, no to je dobré len do pekného počasia, v daždi to neposkytuje najlepšiu ochranu, najmä ak šibe. Postup vypnutia prístrešku je jednoduchý, ja si najprv zapichnem do zeme tyč a až potom napínam strany a kolíkujem. Ako tyč používam lieskovicu. Ak tento prístrešok neplánuješ používať v nejakom vysokohorskom teréne tak mi kúpa a nosenie takej tyče ako si dal linky príde ako zbytočnosť, ale tak ak si ochotný to nosiť, tak si myslím, že obe tyče ktoré si uviedol by mali byť s týmto prístreškom použiteľné.

Veľkosť tyče môže byť rôzna, nižšia spôsobí menší sklon prístrešku čím získaš viac miesta no treba rátať s tým, že sa celty budeš dotýkať hlavou a nohami (no to závisí aj od toho aký si vysoký). Pri vysokej tyči je to opačne, menej miesta, nevystrieš sa v ňom, no celta má dobrý sklon a zvedie vodu jedna báseň. Výšku tyče si musí každý prispôsobiť svojej postave a svojim preferenciám. Čo sa týka váhy, tak dve pončá nie sú najľahšie keď mám pravdu povedať (zajtra ti to odvážim aby si mal presné číslo), je to bavlnená celtovina. Ešte posledná podstatná vec, pončá si treba po kúpe naimpregnovať, samotná látka je naimpregnovaná celkom dobre, no šitie nie je impregnované a presiakne, voda potom kvapká zo švov a gombíkov.

EDIT: Jedno pončo váži 1,49 kg.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Nataniel » 22 Okt 2013, 18:05

Ďakujem SKW moc si mi pomohol. Ja sa chystám nosiť to pončo ak ho nakoniec kúpim počas 3 sezón len jedno a na zimu buď dokúpim, alebo vymyslím niečo iné. V súvislosti s tým, že som očakával, že to moc efektívne pokiaľ začne dážď šibať nebude, ale chcem si kúpiť ešte bivi vrece http://www.naprezitie.sk/index.php?main ... cts_id=979 a v kombinácií s tým by to mohlo byť ok. Uvažujem však aj nad možnosťou, že si dám ušiť plachtu namieru na klasické áčko. No a čo sa týka tých týčiek tak som lenivý behať po lese a hľadať ich a dosť často vandre v piatok začínajú u mňa cca 18:00 čiže nočným príchodom na flek a taktiež rád chodím aj na nočné vandre a takto to mám poruke.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Gryf » 10 Dec 2013, 15:22

http://cdn.dornob.com/wp-content/upload ... stival.jpg

Celtovy hrad! :mrgreen: - Skautska gigantomania!
Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod macmatej » 11 Jan 2014, 16:53

Novinka roku 2014. DD Tarp 3x3 cevenej farby. Neviem aky zmysel ma cervena farba celty, kedze pri pobyte v prirode sa clovek sanzi co najviac zaclenit do okolitej krajiny. Jedine prakticke pouzitie ma napada ako hlavny tabor cereneho kriza.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod mohadive » 12 Jan 2014, 11:43

mozes bivakovat v mieste tazby zeleznej rudy a nikto ta neuvidi :D
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia