Kanady

Re: Kanady

Poslaťod daniel 99 » 16 Júl 2013, 15:46

Ďakujem za rady. Majú ich na viacerých ešopoch no veľkosti tak 6 - 10 no ja potrebujem aspoň 11-12 :?

http://uniformy-a-maskace.armybazar.eu/ ... y-id13706/ tento vyzerá dobre no neviem či sú pravé :?: . Podľa predchádzajúcich predlôh vyzerá že áno ale radšej si nechám poradiť.
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Kanady

Poslaťod SKW » 16 Júl 2013, 16:48

Tie 60-ky v tom inzeráte sú pravé. Akurát že kanady vzor 60 sa v priebehu rokov robili s rôznymi typmi praciek, tieto v inzeráte majú ten menej častý typ, ktorý pozostáva z dvoch kovových štvorčekov pomedzi ktoré sa prevlieka remienok. Takýto typ mne osobne veľmi nevyhovuje, najradšej mám tieto klasické pracky:

“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Kanady

Poslaťod daniel 99 » 16 Júl 2013, 16:57

Pravda, na tom tvojom príklade vyzerajú tie pracky jednoduchšie a praktickejšie... Len kde také zoženiem :roll: . Nemá náhodou niekto nejaký osvedčený obchod alebo inzerát nna 60-ky ?
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 16 Júl 2013, 18:57

Tak, ako Ti písal SKW, tie kanady, ktoré uvádzaš pravé sú, len sa zapínajú na dve očká... Tento typ sa vyrábal pred 60-kami, ktoré sa zapínaju na "rebrík", to sú presne tie, ktoré udáva na obrázku SKW... Ja mám dvoje 60-ky a obidvoje majú viazanie na tento rebrík a zapnuté držia naozaj fest... :) Tie na dve očká som nemal, no neviem, či nemajú sklony k uvoľňovaniu... :-k

Ale opäť musím povedať, že si sa dosť "sekol", tak o dva týždňe, pretože ak potrebuješ číslo 12, tak možno tiež ešte minulý týždeň som na bazoši videl inzerát, kde chlapík ponúkal tieto kanady "na rebrík" veľ. č. 12 a sa mi zdá, že tiež len okolo 25-30 eur a mal viacero kusov... :wink: Možno by si mohol skúsiť napísať tam do inzerátu, že zháňaš kanady, možno by sa niekto ozval... :)

Nemajú na Teba číslo ani v Armpeku? Uvádzajú tam, že majú aj väčšie čísla... :-k

Inak som našiel na bazoši jednu ponuku, ale sú to 13ky a za 50 eur, ale píše tam človek, že aj dohodou, tak kto vie...http://oblecenie.bazos.sk/inzerat/27424 ... ost-33.php
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 17 Júl 2013, 07:43

ja som mal presne tieto 60ky a kamos mal tie s dvoma ockami
ja som sa obul aj vyzul richlejsie a drzali obe zhruba rovnako pevne :D
teraz mam vz 90 a tie su este richlejsie :D ale 60 boli pohodlnejsie
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod kolovrat » 17 Júl 2013, 20:02

Dneska som bol v Koma Plus (kupoval som tu nemocnicnu deku) a ked som bol uz mimo predajne, tak som si vsimol, ze tam maju plno kanad vzor 60. Cenu neviem, ale vzhladom k tomu, ze nohavice vz. 60 u nich stoja 28,60E, tak si myslim, ze cena kanad bude atakovat tiez podobne astronomicke hranice.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kanady

Poslaťod daniel 99 » 18 Júl 2013, 21:52

Rolf píše:Tak, ako Ti písal SKW, tie kanady, ktoré uvádzaš pravé sú, len sa zapínajú na dve očká... Tento typ sa vyrábal pred 60-kami, ktoré sa zapínaju na "rebrík", to sú presne tie, ktoré udáva na obrázku SKW... Ja mám dvoje 60-ky a obidvoje majú viazanie na tento rebrík a zapnuté držia naozaj fest... :) Tie na dve očká som nemal, no neviem, či nemajú sklony k uvoľňovaniu... :-k

Ale opäť musím povedať, že si sa dosť "sekol", tak o dva týždňe, pretože ak potrebuješ číslo 12, tak možno tiež ešte minulý týždeň som na bazoši videl inzerát, kde chlapík ponúkal tieto kanady "na rebrík" veľ. č. 12 a sa mi zdá, že tiež len okolo 25-30 eur a mal viacero kusov... :wink: Možno by si mohol skúsiť napísať tam do inzerátu, že zháňaš kanady, možno by sa niekto ozval... :)

Nemajú na Teba číslo ani v Armpeku? Uvádzajú tam, že majú aj väčšie čísla... :-k

Inak som našiel na bazoši jednu ponuku, ale sú to 13ky a za 50 eur, ale píše tam človek, že aj dohodou, tak kto vie...http://oblecenie.bazos.sk/inzerat/27424 ... ost-33.php


No, asi vyskúšam ten armpek- aj keď sú trošku drahšie. Ten chlap v inzeráte uvádza "13" no to by mi boli asi veľké... A okrem toho sa daju z armpeku objednať aj iné veci čiže ušetrím na poštovnom :lol: . Myslíte že tie z armpeku sú nové alebo aspoň zánovné ? Nechcem aby mi poslali nejaké staré obnosené "čmejdy"
.
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 19 Júl 2013, 07:22

Ja si myslím, že toho, že budú nejaké obnosené, sa určite báť nemusíš. :D Budú, jednoznačne, nové, ak by boli zánovné, tak by to určite uviedli a aj cena by bola iste nižšia, čiže žiadne obavy... :wink: :yees:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod kolovrat » 23 Júl 2013, 16:42

Koma Plus Nove mesto nad Vahom:
Kanady vz. 60 len male velkosti. Jeden par velkost 9 a 10. Ostatne pre deti. Zrejme sa jedna o kanady z roznych obdobi, comu zodpoveda rozny tvar podosiev a rozpe typy pouzitej koze /boli aj s hladkou aj s vrascitou/.
Cena 55E je podla mna prehnana.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kanady

Poslaťod daniel 99 » 26 Júl 2013, 20:00

http://www.tifantex.sk/pracovne-odevy/e ... nady-vz-60 asi už o týchto kanadách bola reč ale moc sa mi ju nechce hľadať. Sú to 60ky ? Má ich niekto ?
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 26 Júl 2013, 20:06

Na strane 16 sa už jeden človek na ne pýtal, ale nie sú to originál 60-ky... :)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod zelenaliska » 19 Aug 2013, 07:54

Chcem sa kanadznalych opytat, dufam ze mi nevynadate ze sa ruham :), ale vcera som doma vyhrabal vz.60 kandady, ktore som nosil na tury este ako TOMik. Su rozchodene na moju nohu a pokial si pametam nemal som v nich ani otlaky ani smradlave nohy. Rad by som si ich obcas obul, ale su pre mna zbytocne vsoke.
Jak som tak na nich pozeral napadlo ma, ci by z nich nebolo mozne dat sikovnemu obuvnikovy vyrobit cele topanky, teda celu hornu cast (s vyfukmi) dat prec a nasit tam limec, takze z nich vyrobit kvazi tazku turisticku "vibramku". Je to len idea, aj otec aj svagor mi skoro vynadali ze je to ruhanie, ale rad si vypocujem dalsi nazor.
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 19 Aug 2013, 19:57

Bolo by to zaujímavé... Možno sa to nezdá, ale tie kanady sú fakticky "kotníkové" baganče, s napevno našitými spinkami, ktoré slúžia predovšetkým na založenie nohavíc... Čiže môžeš to vyskúšať a bolo by to možno aj praktickejšie, keď by si mal kotníkovú obuv a vo vrecku by si nosil aj tie odpárané spinky, a keď by si potreboval zopnúť nohavice, tak by si ich iba vytiahol z vrecka a zapol okolo členka... :D Bolo by to niečo podobné, ako nosili nemeckí vojaci počas 2.sv. vojny... :) :wink: :yees:
$T2eC16FHJF4FFkdlqNV6BRng!lB2sg~~60_57.JPG

$T2eC16hHJHkFFluElZPjBRngBSYbfQ~~60_57.JPG
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod daniel 99 » 08 Sep 2013, 19:26

No kanady mi nakoniec prišli - asi tak pred 2 týždňami len som to tu nestačil napísať. Rok výroby - 1980, stály ma 30 E :yees: . A ďakujem všetkým "kanadaznalým " za rady :)
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Kanady

Poslaťod radeton » 08 Sep 2013, 19:50

Chcel by som len podotknúť ku tým kanadám vz.60. Originálne vojenské kanady vz.60 vyrábané v dobe ČSSR pre ČSĽA nemali nikdy iný typ zapínania remienkov,ako dvojitý rebrík.(výnimku tvorili dôstojnícke kanady ,ktoré mali však iný typ podrážky,a remienky išli do klasickej pracky)Pokial niekto niekde ponúka kanady vz.60 so zapínaním na pracku nejedná sa o obuv vyrobenú v bývalej ČSSR pre príslušníkov bývalej ČSĽA. Je to s veľkou pravdepodobnosťou už iba napodobnenina. Kanady vz.60 vyrobené za socíku pre ČSĽA boli z kvalitnej kože čo sa už nedá tvrdiť o napodobneninách vyrobených po tomto období.Samotný spôsob zapínania je úplne bezproblem.zapnutie a vypnutie remienkov je rýchlejšie ako pri klasickej pracke. Starí bojovníci nachádzajúci sa na tomto fóre ktorý v nich strávili 2 roky vám určite rád popíšu pár variant zapínania remienkov do rebríčka :D :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť