Predstavte sa

Pre všetkých nových členov fóra možnosť sa krátko predstaviť

Re: Predstavte sa

Poslaťod kuny » 13 Sep 2013, 12:26

Ahoj Morffium, asi sme sa už videli na nejakom potlachu. Ja som z T.O. Durango z MA a na vašu osadu si trocha spomínam. Som rád, že je tu niekto z okolia, aj keď ja už bývam v TT a do MA chodím len občas. Keď som doma v MA, tak ešte niekedy chodím pozrieť do lesov pri Zlatom sedle a Watanayi.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod morffium » 13 Sep 2013, 17:19

Zlate sedlo...epocha Malackeho trampingu...ako rychlo to zacalo tak rychlo to aj skoncilo...vela slov-malo cinu...preto ma to omrzelo,ale flek to bol pekny :)
Moja partnerka ma obviňuje z toho, že ju nikdy nepočúvam. Či z niečoho podobného...
Nemám rád les. Sú tam stromy. Blbo sa mi tam parkuje ! - motočunder
Obrázok užívateľa
morffium
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 13 Sep 2013, 08:10
Bydlisko: Gajary
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod kuny » 14 Sep 2013, 08:34

Väčšina ľudí, ktorí na tie fleky chodili sa trampami len nazývali, ale mali od nich ďaleko. Väčšina z nich sa tam prišla len opiť. Nikdy sa nedostali na žiadnu slezinu ďalej ako z Malackého okresu a tak pre nich to čo tam videli znamenalo vrchol trampingu. A definitívnu bodku za tým obdobím dali až lesníci, keď obidva fleky zrovnali so zemou. Myslím, že Watanay by existoval dodnes, lebo úroveň trampov, čo tam chodila bola lepšia. Občas ešte stretnem v lesoch známe tváre z tej epochy a som rád, že niekto z nich je naozaj tramp, ale je to asi tak 5 ľudí z tých 100, čo tam chodilo. Mne na trampingu vadí skôr, že po 89 roku začal veľmi upadať. Padol režim, proti ktorému trampig predstavoval určitý vzdor a prišlo veľa noviniek na ktoré sa ľudia nachytali. Tým sa zrušila generačná kontinuita a tak, keď dnes prídem na slezinu, tak tam má 80% trampov nad 50 rokov a tak pre značný vekový rozdiel si s nimi nemám moc čo povedať. A na svoj pokročilí vek už sa netúlajú po horách a veľkých vandroch ako voľakedy, ale väčšinou sa len dovezú autom priamo na flek, čo mi je proti srsti. A keď idem na nejaký československý zraz, tak to je strašné a pripadá mi to viacej ako na nejakom festivale ako na starom dobrom trampe. Ale tak čo, vývoj ide ďalej a mladých tramping už moc to moc neláka a ani sa o ňom nemajú moc čo dozvedieť, keďže je to dosť uzavretá komunita ľudí a ťažko sa medzi nich diostať. Pre to som tu, lebo bushcraft sa mi podobá asi najviac na starý dobrý tramp z tých 80 a 90-tych rokov, aj keď ten názov nerád používam, lebo do buša tu nie je kde chodiť. Skôr by som bol za woodcraft, z ktorého napokon tramping vzišiel a prebral jeho zásady. A aj tak je to +/- stále o tom istom, t.j. vypadnúť z civilizovaného sveta niekam do prírody, len mi je trochu ľúto toho trampingu, lebo to mol náš Československý unikát a už pomaly oslavuje storočnicu. Ja aj tak ostanem asi už na vždy trampom, lebo prvý krát som prespal na fleku, keď som mal 2 roky, potom som prešiel cez turistiku, lezenie, VHT a fšelijaké crafty a survivaly zasa k starému dobrému vandrovaniu a trampu. A možno raz zasa niekto vytiahne tramping na svetlo ako prevratnú novinku a stane sa moderným. Uvidíme kam pôjde doba.

P.S. Za úpadkom trampingu je aj značné obmedzenie poriadať potlachy priamo v lone prírody. Dnes už je skoro nemožné vybaviť povolenie na potlach v obyčajných Karpatoch, teda ak nemá tramp konexie na vysokých miestach. Je to taká absurdita, že za fašizmu a komunizmu, keď trampov naháňali po lesoch policajti so psami sa im viacej darilo ako teraz, keď je kvázidemokracia.

P.S. 2: Nech sa druhí nehnevajú, že to dávam do tohto vlákna, kam sa to nehodí, ale chcel som ti odpísať. A vlastne som sa tu aj svojím spôsobom predstavil.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod morffium » 15 Sep 2013, 19:26

Klobúk dole kuny...vystihol si to presne...
Moja partnerka ma obviňuje z toho, že ju nikdy nepočúvam. Či z niečoho podobného...
Nemám rád les. Sú tam stromy. Blbo sa mi tam parkuje ! - motočunder
Obrázok užívateľa
morffium
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 13 Sep 2013, 08:10
Bydlisko: Gajary
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod loki12 » 01 Okt 2013, 18:47

Zdravím všetkých,som z Valaskej Belej. Mám rád prírodu a trávim v nej čo najviac času, pod stromom s širákom na tvári ale aj v spacáku na zasneženej lúke. Minulý rok som sa začal venovať pleteniu košíkov, trocha rezbárstvu a chovu hydiny. Teším sa na :camp:
loki12
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 22 Jan 2013, 14:44
Bydlisko: Prievidza
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 25 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 01 Okt 2013, 18:54

Tak ze ja ta vitam krajan. Podobne diagnozi ako ty su tu vitane. Verim ze mas cim prispiet do nasich tem a ze sa urcite stretneme pod tym sirakom a spolocne si podebatime pri nasom :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod loki12 » 01 Okt 2013, 19:03

Dik za privítanie, zdar lesu a bushcraftu.
loki12
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 22 Jan 2013, 14:44
Bydlisko: Prievidza
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 25 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod jasommato » 01 Okt 2013, 23:17

vytaj u nas :yees:
kosikar sa mi zide :mrgreen:
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod bobek » 06 Okt 2013, 20:43

Ahoj,
na tento web, jsem narazil čistou náhodou.
Četl jsem si příspěvky SKW, kde jsem narazil na lesní želvu a po přečtení jejího blogu jedním dechem jsem našel toto...
Je fajn že existuje parta která ctí právo silnějšího - přírody...
Osobně vyrážím na čundry a vandry (bohužel) jen jednou až dva krát do roka cca 20let,ale procházky lesem jsou velmi časté...
Holt jsem pracijící,ženatý a navíc mám 7-letou dceru a 4-letého syna :D ...
Na netu hledám inspiraci a návody na užitečně strávený čas v přírodě, zdokonalení sama sebe, své jemné motoriky, myšlení a zručností...
Pište ať druzí mají co číst... I já se přidám...
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 06 Okt 2013, 20:48

No tak vitaj, přisedni a sosej, když už ses tu přes nás dva dostal. ;-) :camp:

A taky bys mohl přispět, s tak dlouhou praxí!
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod SKW » 06 Okt 2013, 20:51

Vitaj na fóre bobek! :yees:
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod bobek » 06 Okt 2013, 22:21

Pája píše:No tak vitaj, přisedni a sosej, když už ses tu přes nás dva dostal. ;-) :camp:

A taky bys mohl přispět, s tak dlouhou praxí!


Děkuji za vřelé přivítání...
dlouhodobou praxí bych to nezval... Jednoduchá matematika- 20let x 1krát do roka = 20čundrů... to není zas taková praxe.
Nemohu se s Vámi rovnat, po přečtení všech Vašich příspěvků se řadím mezi zelenáče...
Ale sosat budu a pokud budu vědět něco víc co zde nezaznělo tak to z radostí přidám...
morava, morava, to je tam kde mám domov...
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod bobek » 06 Okt 2013, 22:24

SKW píše:Vitaj na fóre bobek! :yees:


Tobě taky díky za přivitanou...
Jako už jsem Ti jednou psal, jestli bůh a zdraví dá tak na ty slováky jednou dojdu.... :camp:
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod hunter2504 » 09 Okt 2013, 21:45

Ahojte,volám sa Richard a mám 16 rokov.Bývam v Košiciach.K prírode som sa dostal cez otca,lebo je polovník a chodil som s ním do prírody odmalička,teraz z ním chodím furt keď je možnosť isť na polovačku.Zbieram nože a dosť vela o nožoch som sa naučil z iných stránok a tak.Chodím aj na airsoft ku ktorému ma pritiahli spolužiaci ,veci ako maskáče mám,otec bol policajt,bol aj na vojne a všeličo som doma ponáchádzal,niečo mi aj otec vedel zohnať po kamarátoch a tak :lol: .Bol som už kdekade v prírode keď otca zavolali na polovačku a polovníci ma vela naučili o prírode.Na túto stránku som sa dostal cez vyhľadávanie na google.Bavia ma veci týkajúce sa prírody,bushcraftu,survivalu a dúfam že tu spoznám kopec dobrých ludí a naučim sa vela vela vecí. :yees:
hunter2504
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 09 Okt 2013, 21:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 09 Okt 2013, 21:51

Vítej, přisedni k virtuálnímu ohni, čti, a neboj se přispět. :camp:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron