Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Waldläufer » 15 Sep 2013, 20:06

po precitanu tohto threadu rozmyslam kupit spacaky od carinthie. Viete niekto poradit spolahlivy obchod alebo e-shop kde sa daju kupit vyhodne, samozrejme bez kompromisov v kvalite?
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod root » 15 Sep 2013, 20:48

v obchode to bude drahé .. Ja som kúpil svoju Defens4 z inzerátu na Bazoši .. ako vyfasovaný prebytok od vojaka, a cena bola zlomok shopovej :-)
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod zelenaliska » 19 Sep 2013, 07:59

poznate nietko tento "spaci System"?:

http://sport.bazos.sk/inzerat/29435442/Spacak-americkej-armady-US-Army-GI-Modular-system.php

Keby to fungovalo tak ako je pisane, bolo by to celkom zaujimave
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod divox » 19 Sep 2013, 08:30

Ak by som mohol poradit,treba popozerat aj velke obchodne centra,najdete tam ozaj dobre spacaky.Ja som kupil spacak s umelym dutym vlaknom,trojkomorovy,za asi 30 eur,je do minus 30 stupnov a viac..vyskusane,nedam dopustit,ci zima,ci leto.Predtym,(asi 20 rokov) som kupil podobny,sluzi dodnes.Moze byt cely mokry,no hriat vas bude furt,odskusane na Dunajci kde 4 dni v kuse pršalo,a v stane nam tiekla voda potokom.Nepodliehajte reklamam,niekedy lacne veci Vam vydržia omnoho viac než predražene v značkovych predajnach.Viem čo pišem..
S pozdravom :wolf:

Len podotknem,nikdy som sa ani v jednom z tychto spacakov nezazipsoval,ci leto ci zima..
Naposledy upravil divox dňa 19 Sep 2013, 08:49, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 19 Sep 2013, 08:40

Za tu cenu mas kvalitny a hlavne novy zo zarukou spacak ci zimny alebo 3 sezonny. Ja mam len tu vrchnu cast tohto systemu a som s tym spokojny. Tie dalsie dva nemas istotu v akom su stave a kolko niekde lezali v kute podla mna urcite v kompresaku.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod zelenaliska » 19 Sep 2013, 13:50

No ono to som len so zvedavosti, ze co to je. Kebyze idem 110 eur vysolit za spacak tak nejaky pingu by som asi riesil.

ja v Tom mam asi jasno: defence 4 a Tropen a je vymalovane..este mozno ten vonkajsok z csla spacaku na ochranu.

Inak dneska som zapocul taku informaciu od kolegu, ze carinthia spacaky sa siju v poprade??? :shock: a ze vraj viem mat novy cerstvy za 70eur..
na to sa asi pozriem blizsie
Naposledy upravil zelenaliska dňa 19 Sep 2013, 16:31, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Chameleon_sk » 19 Sep 2013, 15:03

Zelenaliska: dobre si pocul. siju ich v Poprade. Svojho casu som preveroval moznost priameho nakupu, ale nepodarilo sa mi. Takze ak mas moznost, urcite do toho chod.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod helbo » 26 Sep 2013, 22:58

Tak toto je celkom zaujimavé.
Obrázok
Obrázok
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Nataniel » 30 Sep 2013, 14:13

Ahojte,

Prosím o praktické skúsenosti so spácákom Pinquin Expert, ak ho teda niekto má a spal v ňom tak pri -10 a viac.

Ďakujem
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Nataniel » 08 Okt 2013, 11:15

Ok. Tak mažem ... Správny názor máte chlapi
Naposledy upravil Nataniel dňa 08 Okt 2013, 14:49, celkovo upravené 1
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Chameleon_sk » 08 Okt 2013, 13:33

Nataniel, dobre informacie mas.
Mna pred rokom a pol poslali do .... vecnych lovist s tym ze to je vyslovene site na zakazku a v zmluve maju nieco o tom, ze to nesmu predavat. Je to logicke.
Mozno bude situacia teraz ina.
Kazdopadne... za pokus to stoji. Spacaky su paradne, takze isto by sa tu na fore naslo XY ludi co by do toho sli.

Len si dovolim poznamenat...
Ak tam teraz po zverejneni zacnu citatelia hufne volat (co je viac ako iste) tak sa na 100% nepodari nic vybavit.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod root » 08 Okt 2013, 14:01

Ak tam teraz po zverejneni zacnu citatelia hufne volat (co je viac ako iste) tak sa na 100% nepodari nic vybavit.

to si myslím aj ja ..

Oni majú zabehnutý - zrejme osvedčený spôsob predaja - a pochybujem aby riskovali že im nejaký veľkoodberať - armádny vyzbrojovateľ odskočil kvôli porušeniu zmluvy pre pár bushcrafterov :D
Skôr by som videl schodnú cestu tam "niekoho" nájsť .. Ono sa určite čo to nepodarí a lepšie je to za facku predať bez štítku ako to zošrotovať. Teda mne osobne by nejaká estetická chyba ( trebárz v šití ) neprekážala ho používať 8) .. teda najmä ak by bol za dobrú cenu.
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Spacák

Poslaťod Vilo » 19 Okt 2013, 02:22

Dobry den, potreboval by som radu pri vybere spacaku, rozhodujem sa medzi tymito dvomi: http://www.armytop.com/armytop/eshop/4- ... E-200-OLIV a http://www.armytop.com/armytop/eshop/4- ... lakna-OLIV Dakujem :)
Vilo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Okt 2013, 02:16
Bydlisko: Modra
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Spacák

Poslaťod root » 19 Okt 2013, 06:28

skús aj napísať kedy a ako to chceš používať, to je asi to najdôležitejšie .. Inak, ten Miltec - jedinú vec čo som id nich mal som veľmi skoro zahodil .. Inak o spacákoch je tu toľko popísané a toľko linkov na iné stránky kde sa táto tématika preberá,
že by si mal "pomôcť" pri výbere asi každý. Nikto nemá moc rád typ ľudí čo sú lenivý preštudovať a čakajú aby druhý neboli lenivý a radili , často stále dookola to isté ..
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Spacák

Poslaťod Chameleon_sk » 19 Okt 2013, 08:39

Vilo, za mna ti poviem ze ani jeden. Prihod este par E ak sa ti da a kukni si na bazari Defence4. je to overeny spacak.
ak si mam vybrat z tychto dvoch, tak ako root, mam averziu voci Miltecu. takze vychadza ProForce. na tuto znacku sa opytaj Sallyho. ten ti bude vediet fundovane odpovedat.
a este taka drobnost. tu ho kupis lacnejsie http://doprirody.sk/e-shop/celorocne-0


//duplicitní vlákno, sloučeno. P.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia