Kanady

Kanady

Poslaťod emo_hunter » 16 Jún 2010, 12:25

Tak čo aké máte skúsenosti ? Nosíte v lete v zime ? Ja áno najlepšia obuv (aspon pre mňa). :o
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod atti.hombre » 16 Jún 2010, 13:56

Mal som Kanady 2x-nikdy nové,vždy vyfasované v kasárňach od brata.Prvé mi odpísali achylovku...potom tie druhé lampasácké z hnedej kože mi sadli-boli v pohode,ale už mali zošlapanú podrážku a v zime som si musel dezén vyrezávať,aby som sa nezabil...Odvtedy nosím kožené turistické topánky-žiadny problém...zatial.Pokiaľ sa kanady pravideľne napúšťajú tukom tak sú vodotesné,preto proti ním nič nemám,len ja som už ďalším šancu nedal..zatiaľ.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kanady

Poslaťod Snypo » 16 Jún 2010, 14:01

Kanady =D> Takže asi takto,najlepsie je si kupit turisticku vysoku obuv s membránami (200€+) a človek ma vystarané.Kanady sú široký pojem,niekto si môže predstaviť klasicke vz.60-tky za 40 €,a niekto LOWA Combat za 220 € :-)
Na bushcraft(ak by som to robil) aj turistiku by som som nosil kvalitne turiskicke vysoke topanky.
Aktualne mam 2 páry letných kožených kanád a 1 pár vojenskej špecialnej obuvy na zimu.
Naposledy upravil Snypo dňa 16 Jún 2010, 14:15, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Kanady

Poslaťod Killian » 16 Jún 2010, 14:15

Tak nie sú kanady ako kanady. Klasické slovenské mi tiež drali achylovku, celkovo absolútne nevyhovujúce boli pre mňa.
Používam už veľmi dlho americké Belleville 700, podrážku majú odpruženú pomaly ako bežecké topánky (po betóne môžem chodiť celý deň bez problémov), membránu maju z Gore-Tex Best Defense, vrchná časť je z Cordury, podrážka Vibram. Výborná obuv, ktorá mi vydržala už 4 roky pomaly. A na americkom eBay sa dajú zohnať veľmi lacno, tak okolo 40-60 Euro tipujem nové.
Ak budem kupovať nové, tak určite tieto znova. Nikdy(!) som z nich nemal otlaky a nikdy ma neboleli chodidlá. Perfektná obuv do terénu. Ak neočakávam bahno, ťažký terén, vodu a podobne, tak siahnem po Merell Sawtooth (to opíšem asi osobitne neskôr).

Obrázok
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kanady

Poslaťod Adno » 16 Jún 2010, 14:18

Ja mam sice kanady (americkej armady, gore-tex, thinsulate vlozky, vibram podrazka atd. ), ale do buducnosti uz planujem nejake klasicke turisticke topanky. Hlavne tie, co spominal Snypo (Lowa Combat Boots, ja ich osobne za kanady nepovazujem) len ta cena... Na kanadach ale vidim jednu velku vyhodu- su dost vysoke, daju sa do nich vhodne "vlozit" nohavice a v lete ked je plno kliestov mam aspon pomyselny pocit bezpecia, ze mi neprejdu hned na kozu :) A takisto pri mensich potokoch sa to zide, clovek si nenamoci nohy.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kanady

Poslaťod Zvero » 16 Jún 2010, 15:20

Ja som nosil vz. 60 a pri tých to bolo niečo strašne. Päty až do krvi. Teraz nosím vz. 90. Po prvom pochode som mal otlaky, ale teraz sa mi už nosia pohodlne a nemôžem sa sťažovať
"Nature does nothing uselessly."
Obrázok užívateľa
Zvero
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07 Sep 2008, 14:36
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Kanady

Poslaťod emo_hunter » 16 Jún 2010, 16:19

Do kanád treba aj ponožky :D . Myslel som klasické, niečo ako toto http://www.vojenskyprodej.cz/index.php?soubor=kanady.htm . Sorry ale za topánky dať 200€ aby som ich cez leto roztrhol tak to teda nie :P . Raz som mal policajné (alebo take dačo) a tie boli super ako aj cez zimu tak aj cez leto, take mäkké aj celkom ľahké.


// aby im nesmrdeli nohy keď idu obťiahnuť jeho manželku (vtip) :D . Neviem ja som s kanadami spokojný, ale koľko ľudí toľko chutí :) .
Naposledy upravil emo_hunter dňa 16 Jún 2010, 16:41, celkovo upravené 1
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod sally » 16 Jún 2010, 16:37

emo.hunter - svoje staručké Asolo (turistická obuv) ktoré stáli svojho času cca 5500sk, deriem už šesť rokov a stále slúžia. Goráčová membrána už je na najlepšej ceste do dôchodku, no to by bola každá membrána. Takže topánky za 200e sa oplatia - sú komfortné, neničia nohu a sú pomerne ľahké.

Staré kanady som mal tiež, no ničili mi nohu a to nie som žiadna mäkká bábovka :twisted: Prečo si dnes vojaci, pokiaľ im to veliteľ dovolí, kupujú civilnú turistickú obuv?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kanady

Poslaťod Domino » 23 Jún 2010, 22:49

Ja používam Kanady Sympatexi z dvojtou špičkou a oproti starým vz.60 to je neskutočný rozdiel veľmi kvalitná obuv v zime aj keď nemám žiadne dobre ponožky tak bez problémov bál som sa že v teplejšom počasí sa mi budu veľmi potiť nohy ale tak zatiaľ to je v poriadku akurát sa chystám dokúpiť nejaké dobre impregnačné prostriedky
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod fremen » 05 Júl 2010, 20:03

Moje skusenosti s kanadami- mal som 2x vzor 90- este ked som bol na taboroch, casto cely den na sebe- kopec pochodov, aj behanie... vyborna obuv- musia sadnut- kvalita celkom ujde- su to celokozene topanky, ktore s trochou starostlivosti vydrzia dlho. Len na dlhsie slapanie po betone to nie je... Este zaujimavost, ked som dostal prve kanady, bol som tak nadseny, ze som si ich zobral na turu na krivan (prvy raz na nohe) a nemal som jediny odtlak. No ale na druhej strane som mal dvojo ponoziek.. (tenke+hrube). Neskor som prisiel k 60-tkam, ktore by som zhrnul tak, ze su kusok tahsie, aj akoby menej tvarne- 90tky sa mi na nohu pomerne rychlo prisposobli, 60tkam sa tusim prisposobila az noha :D ale zas su kvalitnejsie site, z poctivejsej koze a myslim, ze ich budu s prehladom nosit este moje vnucata. treba si na ne zvyknut a zacinat s kratsimi prechadzkami, na niekolkodnovu turu az rozslapane... No a pred rokom sa mi dostalo cti a dostal som kanady vz.62 (cierne, policajne) od jedneho vysluzileho policajta. (maju zo 5 rokov urcite, asi aj viac). Jedina chyba- podrazka typu mach, tu som dal vymenit za turisticku a teraz su z nich najlepsie kanady, ake som mal. Prijemne, pohodlne, a velmi poctivo usite. Tieto vrelo odporucam. Do lesa mi to prijde ako idealna obuv- nemusim sa o ne bat, chodi sa v nich dobre, vela vydrzia...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Kanady

Poslaťod marian160 » 08 Júl 2010, 12:35

Mám asi tieto
http://www.obuvspecial.sk/produkty.php? ... &id=S03010
Super kvalita a naša slovenská výroba
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod Blade » 08 Júl 2010, 12:54

Ja mam podobne, tieto:
http://www.obuvspecial.sk/produkty.php? ... &id=S03020

Su velmi pohodlne, brodil som sa v nich a si 2 hodiny v snehu skoro po kolena a vobec nepremokli. Fasuju ich policajti, ale vraj ked prsi tak zvrchu mozu premoknut. Tie su ale len na zimu.
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod emo_hunter » 04 Aug 2010, 09:55

Otázka, pre tých, ktorí nosia kanady - čo alebo aké ponožky nosíte ? :D
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod Zvero » 04 Aug 2010, 10:43

Nosím klasické hrubé bavlnené ponožky ASR....... Keď mi kanady drú nohy, tak s k nim dám ešte jedne, ale to už môžu byť hocijaké.
"Nature does nothing uselessly."
Obrázok užívateľa
Zvero
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07 Sep 2008, 14:36
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Kanady

Poslaťod sally » 04 Aug 2010, 12:19

emohunter: kanady síce nenosím, no vraj by sa do nich malo nosiť dvojo ponožiek: jedna tenká príjemná tesne na nohu a na ňu hrubšia.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Ďalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia