Noze Fallkniven

Témy o nožoch

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Bic0 » 18 Nov 2013, 21:53

Uz som videl vela krat ze cena v beznych obchodoch je nizsia ako cena na oficialnom webe vyrobcu. Vyrobca stanovi odporucanu cenu ale samozrejme predajcom dava tovar za nizsiu cenu. Niekedy vyrobca stanovi presnu cenu za ktoru sa ma dany produkt predavat, niekedy to necha na predajcoch.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 20 Nov 2013, 17:17

Este prosim Vas poradte, nemam zaujem o tento inzerat, iba som ho nasiel http://sport.bazos.sk/inzerat/30456113/ ... ven-F1.php - podla coho rozoznat, ze je to kopia? ked aj parametre a vsetko sedi ako u originalu? naco si mam davat pozor pri kupe? dakujem za radu :)
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod zelenaliska » 20 Nov 2013, 17:24

No v prvom rade ti ho za 25E nikto nepreda
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 20 Nov 2013, 18:45

zelenaliska tak to viem aj bez teba. Ide mi skorej o to ako zistim falzifikat od niecoho takeho ako som uviedol. To aj obchodnici potom mozu predavat za 80 € kopie. Preto som opatrny a aj vyssie som avizoval, ze nechapem preco na officalnej stranke ho predavaju drahsie ako u nas :D
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod atti.hombre » 20 Nov 2013, 19:07

Yankee : je to politika predaja- v nej sa zohladňuje pár vecí-napr. aj kúpyschopnosť obyvatelstva ...no a v neposlednej rade napr. ked nejaký distribútor vezme tovaru za kamion tak dostane výhodnú cenu a provízie.A ked potom predáva tak môže ísť s cenou nižšie a je lacnejší ako výrobca- toto platí všade-stavebniny ( strešné krytiny,elektroinštalácia a pod. ) nie len pri nožoch. proste cenu v lokalite ovplyvňuje veľa faktorov...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 20 Nov 2013, 21:22

atti a bic0 dakujem za vysvetlenie :) len ma to tak zaujalo, no uz budem vediet :) Teraz mi vrta v hlave ten inzerat - nemyslim cenu ani samotny inzerat ide mi o to, ze ten noz je ako original, keby nebolo zmienene, ze je to replika tak by som to nerozozna. aAmoja otazka znie, ako to rozlisit, ked je na nerozoznanie, bez ohladu na cenu. Ci su nejake znaky podla coho je to rozoznatelne :) Videl som napr. jeden shop, kde sa predaval za 90 € ten noz, viem, ze na oficialnom webe je ovela drahsi, u nas takych cca 120 €a tuna za 90 €normal v obchode, tak ako si overim ci sa nejedna o podvod? lebo podla tohto inzeratu co tu chalan predava repliku tak by som naletel obchodnikovi. Ďakujem :)
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod zelenaliska » 21 Nov 2013, 08:18

Yankee, tak aby som ti teda trosku aj pomohol, tak len male info. Na predoslej strane tejto temy rkw dal link, kde samotny vyrobca udava rozdiely medzi ich a fejkovymi nozmi:

http://www.fallkniven.com/en/counterfeit

Ak nevies po anglicky s niekym sa porad...

potom zu len treba dodat ze Google ma skoro vsetky odpovede ;)
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 21 Nov 2013, 11:07

zelenaliska: Ano ano postrehol som :) To ma len tak zaujalo, ze ti sikmookí maju naozaj drzost kopirovat este aj logo original. Teraz pozeram, ze distribuuju aj na slovensko do jednej nemenovanej predajne :) ( nechcem sirit reklamu ) takze uz viem, kde kupim a nemusim rozmyslat a strachovat sa ci to neni ,,padelek,, :)
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 24 Nov 2013, 18:45

yankee na ORIGINALNom nozi f1 ... je vidiet na cepely hnd pri zaciatku rucky ... medzi tym zliabkom a ostrim v strede masik ocele to je vg10 ovsem to vidiet ked si nastavis tu cast ostria na dobre svetlo .. a pri v
svetle to vidiet aj na chrbte .. a konci rucky na ocely .. nastavis noz na dobre slnecne svetlo a na chrbte budes vidiet v streda pasick ocele hruby asi dva mm to je laminovanie a to fake nema (vlastna skusenost) pred rokom som kupil nevedome fake na presne bazosi a potom som na vianoce dostal original ... ak chces cepel od faku mam .. gumennu rucku som odtial odrezal obyc morou taka bola makka :D ak chces mozem ti odfotit origo a fake
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 25 Nov 2013, 17:36

rkw: krása, toto som potreboval vediet :) jasne posli aj foto. Presne toto som mal na mysli, ze ako rozoznat repliku, pretoze ten noz na bazosi vyzera naozaj origos a aj rozmerovo vsetko sedi. To ma mrzi, ze si naletel podvodnikom, tu nastastie upozornuje, ze je to kopia, lebo inak by podla mna naleteli viacerí, aj ked ta nizka cena sa zda napadna uz od zaciatku. Aj ja by som si vypytal od Jeziska, ale viem, ze noz sa nema kupovat druhym - teda aspon u nas to tak je :D takze musim si ho zaobstarat sam.
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 25 Nov 2013, 17:41

zajtra posielam fotku :)
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 25 Nov 2013, 17:44

rkw: dikes, inak si vsimni cas odosielania :D wuaaa piseme v buducnosti
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod rkw » 25 Nov 2013, 18:17

:mrgreen: no hej ... tak f1 je dobry vyber podla mna :yees:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod Yankee » 25 Nov 2013, 18:23

preto ho chcem :) daj nejaku svoju recenziu kludne ak chces. Rozmyslal som medzi H1 a F1, ale tak zoberiem to eFko :)
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Noze Fallkniven

Poslaťod sally » 26 Nov 2013, 00:45

Recenziu veľmo uvítame, najmä v príslušnej sekcii :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia