turistické nohavice

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: turistické nohavice

Poslaťod juraj1974 » 01 Dec 2013, 20:40

dovolte mi len moju skromnu uvahu. Ako sa odlisuju zimne o beznych? Ja mam tie Rauchy a v zime su u mna bezna sucast vybavy. Co ocakavate od zimnych gati? Ked mam pod týmito nohavicami vhodne spodare tak nemam problem sa brodit snehom ako aj bezne nosenie v zimnom prostredi. Rychlo schnu su lahke a prijemne na nosenie. Ja neviem co vlastne od ,,zimnych,, gati ocakavate?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Nataniel » 01 Dec 2013, 22:14

juraj1974 píše:dovolte mi len moju skromnu uvahu. Ako sa odlisuju zimne o beznych? Ja mam tie Rauchy a v zime su u mna bezna sucast vybavy. Co ocakavate od zimnych gati? Ked mam pod týmito nohavicami vhodne spodare tak nemam problem sa brodit snehom ako aj bezne nosenie v zimnom prostredi. Rychlo schnu su lahke a prijemne na nosenie. Ja neviem co vlastne od ,,zimnych,, gati ocakavate?


No predsa teplo a sucho, čo pri tenkom materialy nemas zabezpečené
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod carlos9780 » 05 Dec 2013, 18:03

Nataniel píše:No predsa teplo a sucho, čo pri tenkom materialy nemas zabezpečené

No Juro na to kápol-záleží na čo tie nohavice budeš potrebovať,jedna vec je pohyb po prírode a iná dlhodobí pobyt na chlade bez pohybu -vojaci,strážné služby a pod. na bežné vychádzky jednoznačne termoprádlo(polypropén,vlna atd.)a na vrch nejaké nohavice-volba je už na vás(oheň vs rýchle schnutie-debata 100krát preberaná) ja používam frintex spodky(polypropylén) používané našou armádou,stáli tuším 7 e a na vrch buď 97čky maskáče alebo trekové nohavice(polyamid-elastan z lidla-3 rok a max. spokojnosť).Mám doma aj také futrované šuštiaky,nejaká flísová výplň tie som si zobral na trek len raz,po jemnom výstupe som bol durchom morký až som si myslel že som sa pototo... :lol: .Skrátka futrované gate využiješ len vo veľkých mrazoch,keď stojíš a bez ohňa-na čundri aj tak vždy sedím pri ohni.Žiadne nohavice aj na leto aj zimu niesú,ak chceš teplo a sucho výber závisí na tom čo v nich budeš robiť.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Marcela » 06 Dec 2013, 08:10

Toto vlákno je o „turistických kalhotách“, tudíž zabývat se tu kalhotami do sněhu, když se budu chovat staticky je asi OT. Myslím tím třeba např. co tu zmínil Nataniel, bo by si rovnou mohl pořídit nějaké extra oteplovačky, aby byl v tom suchu a teple… No na turistiku naprosto nevhodné – při nějakém tom fyzickém výkonu se člověk zpotí, a určitě nechce riskovat podchlazení ve chvíli, kdy se zastaví. Turistické kalhoty by měly odpovídat především tomuto požadavku, no do jaké míry je to pro někoho v pohodě, tak u jiného to může být jinak. Chci tím říct, že na zimní turistiku si můžete vzít jakékoliv kalhoty, které nosíte běžně v létě, ale záleží na tom, jaké prádlo si pod ně vezmete. A to i bez ohledu na to, jestli se budete brodit sněhem či ne. Osobně dávám přednost funkčním materiálům, tedy přímo na tělo něco, co odvádí vlhkost a udržuje moji optimální teplotu, druhá vrstva je vlastně to, co saje pot… (v létě je pro vnější vrstvu ideální bavlna, v zimě vlastně také, jelikož si můžete i sednout bez jakýchkoliv vrásek k ohni). Jako spodní vrstvu doporučuji vlnu, ale lze použít i spoustu těch dnešních ultra-lehkých umělin, respektive termoprádla určeného na zimu. Výběr je individuální. Každý máme prostě jinou hranici, kdy je mu teplo nebo už zima. Rozhodně ale není dobré vzít si na sebe neprodyšný materiál, který prakticky nedýchá. Ve skutečnosti to znamená asi toto: vezmu-li si na sebe spodní prádlo, které mi zaručí odvod potu od těla, hřejivost, a to i v případě, že se budu potit jako hovado, tak druhou vrstvou to zcela jistě nebudu bojkotovat něčím, co neodvede ony vodní páry. Naopak se budu snažit odvádět co nejvíce vlhkosti od těla, a další vrstvou toto mohu podpořit právě zrovna materiálem, který mi v tom pomůže. V podstatě jde o stejný princip jako u ponožek, kde je např. u trekových (dvouvrstvých) použit dvojí materiál – jeden odvádí pot a hřeje, druhý (vnější) pot absorbuje. Nejlepší kombinace je navíc s botami, které propouští vlhkost ven. Obvyklým případem, jak vše uzavřít, je zcela bez pochyb igelitová pláštěnka, holiny… apod. V takovém případě odvod vlhkosti (potu) úplně uzavřete, narušíte svoji termoregulaci, a v momentě, kdy se přestanete pohybovat, doslova prochladnete na kost. Proto je potřeba zvážit do jaké teploty vyrážíte na túru, v jakém ročním období atd. Určitě ovšem, pokud plánujete cosi vícedenního, není od věci, když budete mít s sebou na převlečení nějaké to suché prádlo.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Nataniel » 18 Dec 2013, 12:30

neviem či to sem patrí, ale nechcem vytvárať nové vlákno a preto to dávam sem. Viete niekde o slovenskom resp. českom obchode kde by som vedel zohnať vlnené nohavice, niečo podobné ako má tento ujo http://www.ravenlore.co.uk/html/woollen_trousers.html :?:
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Willy » 18 Dec 2013, 13:04

"Nataniel"
Trochu mi barvou a střihem připomínají druhoválečné britské battledress kalhoty - jen si nejsem jist z jakého přesně jsou materiálu.
Vím jen, že to byly velmi pevné a teplé kalhoty. Kluci co je měli, tak si je v zimě pochvalovali.
V soušasné době se ještě dají sehnat i úplně nové z té doby - v Kanadě před pár roky otevřeli nějaký prastarý výstrojní sklad a tam byly i záložní uniformy.
U nás to nakupují v současné době lidé, kteří se zajímají o Čechy za druhé světové války v britské armádě.
Dají sehnat například zde: http://www.panther-store.cz/katalog/cz/ ... alhoty-p40
Ale cena je dost drsná - no oni ty Ravenlorovi taky nejsou zadarmo :D !
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Nataniel » 18 Dec 2013, 14:51

No o tom battledress som už čo to počul. Veď aj Kuba ho používa. Ja by som skôr zobral niečo civilnejšie. Uvidíme či sa niekto na moju požiadavky ešte chytí :D , ale ďakujem aj za tvoj postreh.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod SMOler » 25 Jan 2015, 23:52

Zdravím,
pripravujem sa na sezónu a chcem ešte vystihnúť zimné výpredaje alebo nepremrštené sezónne ceny.

Hľadám odzipsovateľné nohavice (na kraťasy po kolená) z odolného materiálu. Nemusia byť až tak vodeodpudivé, hl. rýchlo presychavé a aby som sa v nich v lete nepotil. Doteraz som chodil v obyčajných kapsáčových rifliach, jeseň až jar sa tak dá, ale na teplé leto sú nepohodlné, hoci odolné.
Nechcem za to dať viac ako nejakých 40€ - tie Pinguin Ranch sa mi páčia, jedine že nie sú odzipsovateľné. Natrafil som na model High Point Saguaro Pants (od 72€), no len tá cena :-/ .
Prebrázdil som vlákna tuto, aj na iných fórach, ale nikde nie je poriadne zmienka o odzipsovateľných, často spomínajú akurát Milo, od nich som ale našiel jedine model Dillo Off taký, aj to sa nedá nikde zohnať.

Ďakujem
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Nataniel » 02 Apr 2016, 14:56

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod agressor » 14 Aug 2018, 10:08

Aktuálne idem kúpiť nohavice, ktoré budú odolné a niečo aj vydržia. Našiel som strih BDU 2.0 od výrobcu pentagon. Sú za dobrú cenu a strih nevypadá konečne tak široký. Názory? Ďakujem vopred...
https://www.armymarket.sk/pentagon-bdu- ... pentacamo/
agressor
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 10 Sep 2014, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod kapybara » 14 Aug 2018, 12:31

Pentagon, po pol roku si priprav sijaci stroj, najpr sa ti roztrhnu svy na vnutornych vreckach, potom odpadnu gombiky, su sice trojito presite ale obcas sa netrafia dvoma stehmi-diera medzi nohami.. na valanie sa po zemi je to ok, na dlhe chodenie urcite nie.
Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 264 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod zbojnik » 16 Aug 2018, 07:31

k tým BDU od pentagónu môžem dodať len toľko pred rokom si ich kúpila priateľka na von a po prvej prechádzke pár km a jednom praní sa zo žmolkovala látka na vnútornej strane stehien a na lítkach.
čoby nebol až taký problém ale keď sa do toho dostane nečistota tak potom to je úžas vykefovať.
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 09 Feb 2018, 09:17
Bydlisko: Kalinovo
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod Zvero » 16 Aug 2018, 08:39

Agressor, skus sa pozriet po znacke InvaderGear, je to z podobnej lacnej kategorie a je to poddivizia kvalitnej znacky Clawgear.
"Nature does nothing uselessly."
Obrázok užívateľa
Zvero
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07 Sep 2008, 14:36
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod wratko2 » 16 Aug 2018, 22:21

Ahojte, má tu niekto skúsenosť s turistickými nohavicami z Decathlonu ? Hľadám si nejaké nohavice za cenu okolo 30 € a Decathlon má celkom dobrý výber. Ďakujem.
Obrázok užívateľa
wratko2
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 24 Apr 2012, 14:52
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: turistické nohavice

Poslaťod 72janik » 17 Aug 2018, 08:04

No kámo (wratko), podľa avataru ti netreba žiadne riadne gate... Stačia dlhšie trencľe a ak ti bude zima tak si obuj ponožky... :wink: :mrgreen:
PS: ber to s rezervou a bez urážky.. ďakujem za pochopenie.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia