Survival bag do vozidla.

Ruksaky, nosné systémy...

Survival bag do vozidla.

Poslaťod Panters » 22 Dec 2013, 17:18

Ahojte hladám na webe rady atd ... ohladne survival bagov do offroadu a jeden chcem mat aj doma. V aute chcem viac kitov a rôzne náplne.Našiel som pár vecí ohľadne apokaliptyckých kitov na prežitie ale nebolo to nič moc. Zaujímajú ma samotné bagy, náplne, uchytenie vo vozidle atď. Vopred ďakujem za odpovede a rady
Panters
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 25 Júl 2010, 23:12
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Survival bag do vozidla.

Poslaťod Chameleon_sk » 22 Dec 2013, 18:37

Ahoj,

fajn tema na bushcraft portali. Pred cim utekas? Ake mas vozidlo? Skusil si konzultovat tuto temu na survival forach?
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Survival bag do vozidla.

Poslaťod juraj1974 » 22 Dec 2013, 19:36

Panters píše:Ahojte hladám na webe rady atd ... ohladne survival bagov do offroadu a jeden chcem mat aj doma. V aute chcem viac kitov a rôzne náplne.Našiel som pár vecí ohľadne apokaliptyckých kitov na prežitie ale nebolo to nič moc. Zaujímajú ma samotné bagy, náplne, uchytenie vo vozidle atď. Vopred ďakujem za odpovede a rady



Kolko noci si uz stravil v lese? Kolko ohnov si uz zalozil aby ti nebola zima a neostal si hladny? Tvoje nohy uz presli lesmi a naplnili ta uz pocitom spokojosti? Co vidis ked sa tulas? Pozdravis ludi v lese alebo sa hras na neviditelneho? Daj si odpovede a skus sa zamysliet.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Survival bag do vozidla.

Poslaťod Panters » 22 Dec 2013, 23:30

Vozidlo Pajero 3.2 DiD, neutekám pred ničím, ohňov a nocí bolo dosť. Táto téma ma zaujíma z dvôvodu expedícií off raodom v nie zrovna bezpečnom prostredí.
Panters
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 25 Júl 2010, 23:12
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Survival bag do vozidla.

Poslaťod SKW » 22 Dec 2013, 23:34

U nás sa táto problematika veľmi nerieši, nakoľko v podmienkach Slovenska je dosť nepravdepodobné(nie však nemožné), že budeš potrebovať survival bag kým máš pri sebe mobil. Je to skôr reálna záležitosť niekde v Kanade alebo v Rusku, kde tieto veci môžu zachrániť človeku život. Veľa užitočných informácií a rád sa dá nájsť hlavne na zahraničných fórach, tam sa to rieši viac, u nás sú preperi považovaní väčšinou za bláznov :roll: (až kým sa niečo nestane ;-)). Tu máš pre začiatok článok na nejaký emergency survival kit do auta. Zoznam vecí samozrejme nebude vyhovovať každému a treba ho upraviť podľa potrieb jednotlivca a raz za čas "aktualizovať" najmä potraviny.

http://www.mungosaysbah.com/2010/01/49- ... r-kit.html
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Survival bag do vozidla.

Poslaťod Panters » 26 Dec 2013, 00:12

RE:SKW ďakujem za radu, expedície budú v budúcom roku v oblastiach bývalého Ruska a ideme aj do Rumunska a nižšie.Takže podobnú výbavu určite chcem.Dúfam že nebude núdzová situácia ale čert nikdy nespí. Takže sa chcem detailne pripraviť na možné komplikácie.
Panters
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 25 Júl 2010, 23:12
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x


Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron