Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Vilo » 16 Dec 2013, 01:29

Čaute..potreboval by som poradit pri vybere zimnych bot, rozhodujem sa medzi tymito http://www.sportisimo.sk/merrell/reflex-ii-mid-leather/44523/
http://www.sportisimo.sk/merrell/northcoat/44524/ alebo nejake ine za taku cenu...ďakujem
Vilo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Okt 2013, 02:16
Bydlisko: Modra
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Rolf » 16 Dec 2013, 18:52

Merrell je značka, na ktorú sú dobré ohlasy, čiže si myslím, že za uvedenú cenu sa oplatia... A čo sa týka výberu, tak to je len na tebe, čo osobne máš radšej... Ja preferujem vyššiu, koženú obuv do lesa, ale tá vyššia obuv na obrázku myslím, že nie je kožená, čiže je to na tebe... :wink: :)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod carlos9780 » 16 Dec 2013, 19:04

Tie druhé sú síce vyššie ale skôr by som šiel do tých nižších-kozenných predsa len tie vieš lepšie naimpregnovať (včelí vosk a pod.) ako hentú umelinu ktorú môžeš max. nastriekať impg.sprejom,hl. vzhľadom na to že ani jedny nemajú membránu.Samozrejme záleží na tom v akom prostredí sa v nich chceš pohybovať-ak suchá mestská zima kľudne aj tie vyššie,každopádne tej značky sa báť nemusíš.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Nataniel » 16 Dec 2013, 22:25

Máte niekto skúsenosť s takýmto typom topánok do zimy http://www.google.sk/imgres?imgurl=&img ... CAwQsCUoBQ ? Ja už dávno niečo také chcem, ale sú dráhe tak hľadám nejakú náhradu v podobnej podobe :-)
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod SKW » 16 Dec 2013, 23:06

Tie sorely majú inak veľmi dobrú reputáciu, vídam ich pomerne často u ľudí na zahraničných bushcraft fórach, sú obľúbené hlavne medzi Kanaďanmi. Tiež ma zaujali a poškuľujem po nich, no zatiaľ ma takisto odrádza cena a hlavne nemožnosť si ich vyskúšať niekde poblíž v kamennom obchode. Tu je nejaký malý review aj s testom vodeodolnosti:

http://rockymountainbushcraft.blogspot. ... ou-40.html

To len tak moje 2 haliere k tomuto, inak ti neporadím kvalitnú náhradu, zatiaľ mám skúsenosti len s čínou :roll: .
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Nataniel » 17 Dec 2013, 12:36

No a ešte niečo podobné je značka Kamik, ale tiež je drahá. Mne sa páčia aj, že sú také štýlové nakoľko ma to tiahne k trapperstvu.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod zelenaliska » 17 Dec 2013, 13:50

SKW píše:Tie sorely majú inak veľmi dobrú reputáciu, vídam ich pomerne často u ľudí na zahraničných bushcraft fórach, sú obľúbené hlavne medzi Kanaďanmi. Tiež ma zaujali a poškuľujem po nich, no zatiaľ ma takisto odrádza cena a hlavne nemožnosť si ich vyskúšať niekde poblíž v kamennom obchode. Tu je nejaký malý review aj s testom vodeodolnosti:

http://rockymountainbushcraft.blogspot. ... ou-40.html

To len tak moje 2 haliere k tomuto, inak ti neporadím kvalitnú náhradu, zatiaľ mám skúsenosti len s čínou :roll: .


Inak SKW v tomto vlakne by si mohol hodit Kratky nazor na tie zimne foxy ktore mas, mna tiez zaujima ako si s nimi spokojny

Vdaka
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod SKW » 17 Dec 2013, 14:04

OK. Tie čižmy FOX sú celkom dobré, je to síce MFH alebo niečo také ako Mil-tec, no musím uznať, že nie sú zlé. Kupoval som ich už dávnejšie pred viac ako dvoma rokmi a zatiaľ mi slúžia dobre, nosím ich síce väčšinou len okolo domu a tak, ale posledne ich berávam aj do lesa... akurát že to nie je obuv na dlhé treky.

Majú vnútri reflexnú ponožkovú vložku. Ja som do nich ešte napratal hrubšie filcové vložky na spodok pod tú ponožkovú vložku a izolujú od zeme perfektne. Počas toho môjho posledného nocovania v lese som mal nohy stále teplé. Kľúčom k teplým nohám sú dve veci: Aby bola noha voľná, nestiahnutá ako keď zatiahneš šnúrky na šnurovacej obuvi, to je obyčajne problém, lebo tým sa obmedzí prietok krvi, ktorá vyhrieva končatinu pochopiteľne. Tiež to chce dobré ponožky. Niektorí ľudia odporúčajú zimnú obuv mať väčšiu o číslo alebo číslo a pol dokonca, práve kvôli ponožkám. Dva až tri páry vlnených ponožiek sú kľúčom k príjemne teplým nohám. Mne sa osvedčili anglické armádne ponožky ECW (Extreme cold weather socks) - http://www.army-shop.cz/produkty/obuv-- ... /8063.html Ale to som trochu odbočil od samotných čižiem.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod fatal_error » 17 Dec 2013, 17:31

Ja som take boty SOREL ale v damskej verzii kupil priatelke...Zatial vypadaju v pohode, ale este nemame sneh tak cakam kedy ich poriadne vyskusa vonku. Ja osobne nosim na nohach Lowa Hunter GTX® Extreme Obrázok . Zatial som velmi spkojny, no uvidime ked ich poriadne potrapim na potulkach lesmi.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Bic0 » 17 Dec 2013, 17:35

Frajerka ma Lowa Tibet uz asi 8 rokov a neda na ne dopustit. Ja osobne som v nich mal trochu klaustrofobicky pocit - mam siroku nohu vpredu a citil som trochu bocny tlak. Inak by som do nich hned siel.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod fatal_error » 17 Dec 2013, 19:28

Bic0 píše:Frajerka ma Lowa Tibet uz asi 8 rokov a neda na ne dopustit. Ja osobne som v nich mal trochu klaustrofobicky pocit - mam siroku nohu vpredu a citil som trochu bocny tlak. Inak by som do nich hned siel.


Ja som skusal svoje cislo (42) a tie ma tiez tlacili po bokoch v prednej casti topanky...tak som zobral čislo (43) tie boli uz velke...No nastastie Lowa robi aj boty v pol čislach tak som zohnal (42,5) a tie su mi akurat. Trosicku vzadu je este vola, ale pri hrubych ponozkach je to uplne OK. Su to predsalen boty na zimu. Na nete som na konkretne tento (Lowa Hunter GTX® Extreme) produkt nenasiel ani jednu negativnu recencziu preto som si ich kupil. Kazdy clovek ma ine nohy, dokonca moze mat aj trosku odlisny tvar jednej a druhej nohy. Takze najst topanky, ktore sadnu ako uliate je velmi tazke. Uplne najlepsie mi sedela obuv od firmy Magnum Elite Spider 8 konkretne Obrázok ... Ci v zime ci v lete vydrzali toho velmi vela nato ze su to boty do mesta a na leto. Prezili aj 25km turu v hlbokom snehu v -18°C. Vyborne sa v nich beha aj po lesnom terene a boli a asi este aj su to najlahsie vysoke boty na svete. Uz neviem vahu ... Tento rok sa urcite posnazim aby som si ich kupil znova.
Mozem odporucat. :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod wratko2 » 05 Jan 2014, 22:07

Ahoj, zháňam nové topánky na dlhšie túry a zatiaľ mi padli do oka slovenské goretexové púštne kanady, aké máte s nimi skúsenosti ? Oplatí sa ich kúpiť ?
Obrázok užívateľa
wratko2
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 24 Apr 2012, 14:52
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod MIKE » 06 Jan 2014, 01:22

Skús prebehnúť túto tému,
viewtopic.php?f=10&t=56&start=135
spomínajú sa tam ja tieto púštne kanady
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod wratko2 » 06 Jan 2014, 13:09

Prebehol som ale spominaju sa tam klasicke goretexove kanady alebo pustne bez goretexu a mna zaujimaju pustne s goretexom
Obrázok užívateľa
wratko2
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 24 Apr 2012, 14:52
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 06 Jan 2014, 13:26

Sory za OT :roll: Púštne s goretexom... oné- načo je v púšti menbrána?...ale to je len filozofická otázka- to sa vari vyrába? horšie je že vyrába... :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia