Bushcraft vs slovenske zakony

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod morffium » 13 Sep 2013, 10:06

Problem je v tom,ze kto sa dostane k hrantu,tak ten papá...a je jedno ci tam je stary alebo novy...ide o to,ze keby sa tam dostal aj niekto z nas,tak aj ten bude chamtivy...ci uz dobrovolne alebo pod natlakom vecsiny nasich zákonodarcov...jeden za vsetkych-vsetci za jedneho :shock:
Moja partnerka ma obviňuje z toho, že ju nikdy nepočúvam. Či z niečoho podobného...
Nemám rád les. Sú tam stromy. Blbo sa mi tam parkuje ! - motočunder
Obrázok užívateľa
morffium
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 13 Sep 2013, 08:10
Bydlisko: Gajary
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod canowicakte » 08 Okt 2013, 21:49

@morffium presne, je to jedna banda ktorá si všetkých drží ako stádo, človek keď vstupoval cez brány kapitalizmu a demokracie si myslel že ooo bude sloboda, sloboda? toto je sloboda? veď v USA je to horšie teraz ako za tuhého socíku u nás a viem čo hovorím teda. Čisté obmedzovanie na každom kroku aj v lese, jasné treba mať pravidlá inak by tu bol totálny chaos/anarchia, lenže čo je veľa to je príliš, normálny, obyčajný človek nesmie nič ale ten čo si vybaví alebo je pri válove tak je kráľ a môže skoro hocičo aj strieľať koľko a čo sa mu zachce.

ps: Dnes ešte aj pos***tý pes musí behať s čipom, a tešme sa aj my na podobné chuťovky, novodobý Mauthausen. Som absolútne OT prepáčte mi musel som. :? grc
pss: A nikto to nezmení ani revolúcia ani žiaden šašek lebo vždy sa to vráti do pôvodných koľají, ľudstvo je raz také.....ani moje lamentácie nepomôžu :mrgreen:
"The more you know, the less you carry"- Mors Kochanski
Obrázok užívateľa
canowicakte
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Apr 2012, 04:58
Bydlisko: Nová Baňa
Dal Ďakujem: 23 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod root » 12 Nov 2013, 00:10

root píše:LOL .. ako tie iné vlády, či strany sú zárukou že bude fajn ?! Aspoň tak to vyznelo. Všetko jeden hnoj a jeden horší, ako druhý. Je úplne jedno kto tam je z dnes verejne známich politikov. Zúri tu kapitalizmus (?! ) tak si zvykajte že vlastníctvo je postavené nad všeobecný záujem.

Howgh

a "zúriaci kapitalizmus" v praxi ... ak túto chobotinu schvília tak dovi - dopo ..

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... ekvapenie/
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod atti.hombre » 12 Nov 2013, 06:01

:roll:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod sally » 26 Nov 2013, 00:49

Cez víkend sme pri Amonovej Lúke streli miestneho horára. Sympatický mladý chalan s feši hafanom. Výborne sme pokecali, vzdávam mu hold, poklonu a poďakovanie za starostlivosť o les, férový prístup a spríjemnenie dňa. Aj ražnú si s nami, dvoma tulákmi, vypil :yees: :mrgreen:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod rockyman » 11 Jan 2014, 23:43

Tak ja moc zo strascami , polovnikmi nebivam skor je problem z ludmi oni chodia na drevo takzvane: cierne virubovanie a nam nadavaju ze co tam chceme robit a mame vipadnut z lesa . A najhorsie je ze mam len trinast a dospelemu sa stavat nemozem musim posluchnut a ist rec . Je v tom bordel a som zvedavi co nam o par rokov ostane z lesov.
rockyman
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11 Jan 2014, 23:04
Bydlisko: Rajecka Lesna
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Elév » 12 Jan 2014, 10:32

Nedá sa odolať: Rockyman, z tohto diktátu to máš za päť :wink:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod dvidec » 08 Feb 2014, 18:16

http://www.youtube.com/watch?v=Z_woS7eWmw8 pozrite si toto vydeo o slovenskych lesoch,o tom aky dokažu byt niektory ludia.Je to pre mna velmi poučne aj ked ja na to nebudem mat velky vpliv.Ale ked budem v lesoch tak sa určite budem spravat tak aby som niak neposkodil prirodu.Odporučam pozriet. :!: :!:
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Kamarátka » 08 Feb 2014, 22:39

Dvidec, chválim Ťa a ďakujem za záväzok správať sa v lese ako normálny človek - chrániť a nepoškodzovať. Nech Ti to vydrží navždy. =D>
Kamarátka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 14 Dec 2013, 22:57
Bydlisko: TO
Dal Ďakujem: 45 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Rafael Ingvis » 09 Feb 2014, 03:16

pridávam sa. Ale video je jednoznačná reklama na zlegalizovanie ťažby dreva na celom území SR
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod matus » 09 Feb 2014, 10:45

to video nam pustali v skole ako prezentaciu na pripravnom predmete pre tažbu čiže nieco na tom zlegalizovani bude :)
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Elév » 09 Feb 2014, 11:29

Fuha, toto je teda dosť tvrdá agenda drevárskej lobby, ten zákon o nezasahovaní v piatom stupni ochrany im riadne leží v žalúdku :mrgreen: ... hodné doktora Goebbelsa :yees: ...toto premietajú deťom na školách?
Dvidec, les ako ho poznáme existuje na tejto planéte viac ako 350 miliónov rokov, lesníci dvesto, naozaj si myslíš, že bez nich to nebude fungovať?

PS: Prerátané na milimetre (moja obľúbená zábava: 1mm=1rok) by to bolo 350 kilometrov proti 20tim centimetrom, pre porovnanie: existencia hominidov (čiže nás) = cca jeden a pol kilometra! :mrgreen: 8)
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod mohadive » 09 Feb 2014, 11:54

Ja som dokazal pozerat prve dve minuty. Potom som to radsej zrusil. asi by som sa pogrcal.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod dvidec » 09 Feb 2014, 19:18

Elév prepač ale ja som sa v tvojom texte akosi stratil :D :D .to vydeo som tam dal hlavne preto aby bolo viac ludi informovani o takýchto veciach.Aj ked prirodu nikdy nikto nezniči ale mali by sme sa k nej spravat lepsie (poniektory ludia). Mohadive ako si to myslel :?: :?: .Ospavedlnujem sa,som trochu nechápavy :D
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod mohadive » 10 Feb 2014, 18:30

Ako s nasou policiou. "pomahat a chranit", ale realita je niekde inde.
Ked som si pozeral historiu zonacie slovenskeho raja, tak som sa utvrdil ze to nieje o ochrane prirody, ale o tazbe dreva :(

Si priamo z Bobrovca? Super miesto. syn tam bol 2x v indianskom tabore.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia