Pasce

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Re: Pasce

Poslaťod Elév » 29 Jan 2014, 13:35

sally píše:Čo spravil B-boy je hlúposť, to sa zhodneme všetci :) No kde v zákone je uvedené (prosím citáciu daného zákona), že KRÁTKODOBÉ ZHOTOVENIE pre informatívne účely - rozumej: postavím, paličkou vyskúšam funkčnosť a hneď rozoberiem - je trestné? Lebo čo písal Oraj: " Samotne kladenie pasti je porusenie zakonu !!!" je, myslím si, hlúposť.


Nie je! Zákon nepozná pojem "KRÁTKODOBÉ ZHOTOVENIE pre informatívne účely" :roll: , ak to budeš robiť doma v kuchyni tak je to v poriadku, ak v polovnom revíri (čo je v podstate takmer všade inde) tak porušuješ zákon a páchaš trestný čin! Zakázané spôsoby lovu definuje zákon 274/2009 Z.z. o polovníctve, §65 (a píše sa tam o komplet všetkom čo sa v tomto vlákne preberalo!), definíciu trestného činu a postihy Trestný zákon §310 - Pytliactvo.
Ak ťa nájde člen polovnej stráže, že niečo také robíš, tak má právo podla §29, od.3 (cit.):
"...pri plnení úloh použiť tieto donucovacie prostriedky:
a) hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany,
b) slzotvorné prostriedky alebo iné paralyzujúce prostriedky,
c) obušok,
d) putá,
e) varovný výstrel."
...a povinnosť (odsek 11/f, cit.):
"...oznamovať bezodkladne zistené porušovanie predpisov
podľa povahy veci orgánom činným v trestnom
konaní, obvodnému lesnému úradu, komore a užívateľovi
poľovného revíru..."

sally píše:Potom by mali pozatvárať väčšinu zálesáckej komunity už preto, že si posúva po nete odkazy na youtube s Mearsom a spol. kde sa rozoberá problematika pascí a podobne :yees:


Asi nie pozatvárať, ale inak vcelku trefa :yees:
Podla §65 Zákona o polovníctve odsek 8, sa dokonca (cit.):
"Zakazuje propagovať, ponúkať a predávať prostriedky a zariadenia na lov zveri, ktoré sú zakázané podľa odseku 2 písm. a) až c) a k).
...čiže ak by niekto veľmi, veľmi chcel, tak už táto diskusia sa môže považovať za porušenie tohto zákona... :shock:

Welcome to the matrix! :mrgreen:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Pasce

Poslaťod Hrom » 15 Jan 2015, 09:00

K těm zákonům o myslivosti. Jsou asi takové jak si je páni poslanci vytvořili. Není tajemstvím, že velké množství poslanců v českém parlamentě jsou také myslivci a na Slovensku to bude asi podobné. Myslím si, že pokud bude někdo trénovat stavbu pastí na myši, které mu lezou ve sklepě, tak je to OK. V případě nouze o potravu se pak dají zkušenosti využít na větší zvěř. Pasti jsou nejefektivnější zařízení, jak získat energeticky vydatnou potravu.
Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Hrom
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 04 Dec 2012, 10:08
Bydlisko: Český Krumlov
Dal Ďakujem: 93 x
Dostal Ďakujem: 147 x

Re: Pasce

Poslaťod juraj1974 » 22 Máj 2018, 10:47

Ozivim temu. Podotýkam ze to bolo na mojom pozemku a slo o dlhodoby boj so skodcom ktory mi plienil moju urodu. Tak som zhotovil primitivnu pascu ktoru som sa volakedy naucil. Ide o zapichnuty konar s motúzom na ktorej je slucka. Je prednapnuty a zaisteny dvoma kolikmi z výrezmi ktory je jeden v zemi a druhy na motuze od slucky. Pointa je v tom ze ak slucku dam pri noru tak ze musi cez nu obyvatel nory prejst.. nasledne sa spusti mechanizmus ktory utiahne slucku okolo tela. Predpnutim palice si urcite ci korist vystreli a doslova obesi alebo ostane len v slucke na zemi.. V mojom pripade som chytil chrčka polneho tak ze mal slusku okolo brucha co mu branilo ujst do nory. Tak ze zil...
Prílohy
IMG_20180516_194935-COLLAGE.jpg
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Pasce

Poslaťod divox » 23 Máj 2018, 20:18

Jurij,si mi neveril :mrgreen: tak som ich poslal k tebe :D
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Pasce

Poslaťod juraj1974 » 23 Máj 2018, 21:39

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Predchádzajúci

Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron