Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod opossum » 05 Dec 2013, 15:01

juraj1974 píše:Ak plast tak skus Nalgene ak radu chod do hlinika..


Nalgene je značka?
jo, niečo už vymyslím :)
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod juraj1974 » 05 Dec 2013, 15:10

Ano Nalgene je znacka: http://pomocky-na-varenie.heureka.sk/nalgene-wide-mouth-blue-1_0l/

To len pre info. Urcite sa preklikas ak bude chiet aj k podrobnejsim infoskam. Vela zdaru.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod jasommato » 06 Dec 2013, 12:54

daniel 99 píše:Nechcem vyznieť ako blbec ale ako sa vlastne pije z tej poľnej fľaše čsľa ? Keď ju mám na opasku dáva sa dole celá alebo sa vyberie z remeňa ? Pýtal som sa viacerých známych čo boli na vojne ale každý mal nejaký iný typ fľaše alebo čo ](*,)


ak mozem poradit ja ju nosim na opasku ale povodny zaves je moc visoky a bije sa s bedernym popruhom batoha navyse sa fakt zle vybera z remienkou takze som vlozil kozene ocko medzi remienky kamsa navlieka na opasok a z kuska koze a 7mm karabiny som si spravil zaves takto mi karabina vysi asi 7cm pod opaskom a na nej az cutora cize nezavadzia pri noseni batoha a nebrani v pohibe ruk ako ed vysi hore navyse karabinu rozopnes v sekunde a nemusis ju komplikovane vytahovat z remencou bez zavesu sa cez ocko a karabinu da vesat aj kdekolvek na batoh
ak sa mi ju podari vyhrabat z veci vecer prihodim foto
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod macmatej » 04 Feb 2014, 00:51

Pititko znacky KUPILKA v tvare kuksy. Kompozit zlozeny z 50% dreva + 50% plastu. Bezudrzbove, recyklovatelne. Ma s tym niekto skusenosti, ci to vydrzi naozaj mnoho rokov ?

Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod jasommato » 04 Feb 2014, 14:58

moc neverim ze je takyto kompozit reciklovatelny
je to furt plast radsej si vyrezat drevenu
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod jura_czech » 04 Feb 2014, 19:57

opossum píše:
juraj1974 píše:Ak plast tak skus Nalgene ak radu chod do hlinika..


Nalgene je značka?
jo, niečo už vymyslím :)


Nalgene můžu doporučit - dobrá flaška a nepřenáší pachy, pokud Al, tak Sigg - tu už mám 5 let a v podstatě ji denně tahám do práce a dobrý, jediný co musím vyměnit je těsnění na víčku, už to po těch pěti letech není ono 8)
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod joche » 04 Feb 2014, 23:18

Nevie mi niekto poradit kde sa da zohnat svajciarska vojenska flasa? Nasiel som jeden obchod, ale nie je na sklade. Dik :)
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod Legil » 04 Feb 2014, 23:49

Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod joche » 06 Feb 2014, 00:05

Myslel som tu druhu v poradi, neuvedomil som si, ze moze existovat viac modelov. Dik za pomoc! :wink: :yees:
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod Pája » 20 Okt 2015, 21:59

Od hliníku k nerezu

Docela dlouho jsem hledala ideální neplastovou flašku, kterou bych s sebou mohla vláčet jak do lesa, tak každý den v batohu nebo tašce. Jako všichni jsem začala hledat mezi hliníkovýma flaškama, takže jsem narazila velmi brzo na švýcarskou armádní lahev s dřívkáčem. Objem 1l by byl fajn, ale nějak jsem nikdy nenašla důvěru v korkový špunt a furt kontrolovala, jestli nepovolil. A na denní nošení to taky moc nebylo, pokud jsem se nechtěla cítit jako mimozemšťan.

DSC00092.JPG
Benzina, Švýcarka, Pinguin a petka

Na přelomu předminulého a minulého roku měla Benzina akci na hliníkové trojboké flašky s plastovým šroubovacím uzávěrem. Měli tři velikosti, největší 0,75l. Té jsem se natahala opravdu hodně, každý den až do března tohoto roku. Nebyla to špatná lahev, ale blbě se čistila a pokud v ní voda stála víc jak půl dne, potom jsem v ní cítila pachuť hliníku. Pilo se z ní velmi dobře, ale tu pachuť hliníku jsem nemohla překonat, a hledala jsem jinou alternativu. Taky mi vadilo, že po pravidelném nalévání horké vody se začal "rozpíjet" vnější nátěr, což ve mě moc nevyvolávalo důvěru ve zdravotní nezávadnost.

Flašky od Sigg nebo Wengeru jsem nechtěla, protože je to zase hliník (a za vysokou cenu), navíc uvnitř potažený nějakou antibakteriální vrstvou (Bůh ví, z čeho - tohle v pití přimísené mít nechci), a nedá se do nich nalít horká voda, ani v nich voda ohřívat.

Nakonec jsem skončila u nerezové litrovky od Pinguinu. Velikostně je velmi podobné švýcarské flašce, jenom je užší. Uzávěr je plastový s pořádným gumovým těsněním (což u předchozí lahve nebylo moc dobře udělané) a velmi dobře se otevírá. Původně byl k flašce ještě sportovní uzávěr "na cucání," který jsem ovšem vyhodnotila, že je úplně k ničemu - na rozdíl od plastových flašek se sportovním uzávěrem, nebo speciálního uzávěru na Wengerech není jak vyrovnávat vznikající podtlak, takže se člověk nenapije. Používám tedy jenom klasický šrubovací. Díky širokému hrdlu a lesklému vnitřku člověk vidí, co pije (což je obzvlášť v létě jako letos k nezaplacení - plno vos). Díky tomu se do ní dají sbírat i třeba jahody nebo jiné drobné plody. Široké hrdlo má ale i odvrácenou stránku, pokud člověk nedá pozor, pobryndá se. Voda v ní nechytá jakoukoliv pachuť, i když stojí třeba dva dny. Což teda normálně stát nenechávám, lahev se snažím nejpozději večer vypláchnout a otevřenou nechat stát do dalšího použití. Čistím teplou vodou, občas s troškou octa. Nosím jenom čistou vodu, takže s usazeninami problém nemám. Kvůli objemu 1 litr to není ideální na vícedenní akce, tam zatím zůstávám věrná petkám. Počítám ale, že si pořídím ještě druhou, čímž tato nevýhoda odpadne. Oproti nerez flaškám od Klean kanteen vyniká i cenou - koupila jsem ji za 250 korun.

DSC00093.JPG

DSC00094.JPG

DSC00095.JPG

Stejně jako hliníková flaška švýcarské armády má i Pinguin na hrdle široký lem, a dá se zavěsit nad táborák místo konvice. To jsem zatím nezkoušela, ale poměrně často ji používám jako termofór, na to je vynikající. Od pořízení ji nosím každý den, jsem velice spokojená. Původní logo na boku se pomalu ale jistě odralo, ale vem ho čert, není důležité. Akorát by to teď na chladnější období roku chtělo ušít nějaký obal, aby mě nestudila do rukou. Upřímně doufám, že mi tato lahev vydrží dlouho.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod fatal_error » 21 Okt 2015, 10:42

Ja pouzivam Nalgene 1,5L presnejsie http://outdoor-lahve.heureka.cz/nalgene-wide-mouth-1500-ml/ . Ide o to, ze liter vody mi do lesa je vzdy malo a furt som tu vodu vypil skor, nez som dosiel do ciela :D . Takze som z litrovky presedlal na 1.5 litrovu flasku. Da sa do nej naliat aj vriaca voda a caj vydrzi v jari lete a jeseni teply docela dlho. Tak asi pred tyzdnom to boli nejake 3-4 hodiny a to vonku bolo okolo 3 stupnov. Flasa ma siroke hrdlo co ma svoje vyhody aj nevyhody a je bez BPA - cize skodlivych rakovinotvornych latok, ktore sa vyskytuju v kazdom plaste.
Co sa tyka znacky SIGG tak do flasiek horucu vodu nenalejete (do tych plastovych) a preto vyrabaju este termosky :) Ale tie stoja okolo 1000kc/33eur
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod Pája » 21 Okt 2015, 15:25

Já jsem k plastu nějak ztratila důvěru - navíc flašku mám vždycky připnutou vně batohu, takže bych měla strach, že když někde nevyberu rožek nebo do mě někdo vrazí v buse, praskne. Jinak ten objem je samozřejmě limitující. Do přírody s litrovkou jdu jenom pokud vím, že potkám cestou důvěryhodný zdroj. Proto si chci koupit ještě jednu, budu mít batoh pěkně vyvážený. 8)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod MYSSKYN » 22 Okt 2015, 18:50

Ahoj Pája jen taková kontrolní otázka vejde se ta nerezová lahev místo té hliníkové do toho originál setu.Podle fotky se zdá že je vyšší.
MYSSKYN
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 01 Mar 2013, 20:32
Bydlisko: Jižní Čechy
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod SMOler » 08 Nov 2015, 21:44

Ahoj, dobrá voľba ;) . Je to taký priemer, že by sa dala dopasovať do nejakého hrnčeka (napr. od Tatonky)?
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod Pája » 21 Dec 2015, 17:16

Mysskyne, promiň pozdní odpověď - původní set k švýcarské flašce nepoužívám, takže nevím, jestli se vejde. Časem to zkusím a dám vědět.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia