Skladacie ručné pílky

Nože, sekery, pílky..

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Outside® » 18 Apr 2013, 20:59

Laplanderku nosím do lesa už cca 20 let. Nepamatuju si přesně, kdy jsem jí kupoval, odhaduju podle toho, že firmu Bahco koupila v roce 1991 firma Sandvik AB. Moje "archivní" pilka má sice už prací setřený logo na listu (Bahco tam určitě nebylo), ale na pojistce je značená Sandvik, ovšem už s rybičkou Bahca, takže bude někdy cca z doby sloučení. Co jsem chtěl říct: za tu dobu jsem viděl několik k nepoužití zohýbanejch nebo i zlámanejch Fiskarsek, ale Laplanderka mi slouží celou dobu k plný spokojenosti. Neměnil bych.

P1230494.jpg


P1230492.jpg
Obrázok užívateľa
Outside®
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17 Sep 2012, 21:38
Bydlisko: n/a
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Pája » 13 Máj 2013, 12:14

Po velmi mokrém víkendu na malokarpatském sraze musím podotknout, že husqvarňácká pilka nemá list z nerezu, ale z leštěného uhlíku. Nezrezivěla do hloubky, ale liška se objevila. Odstranění bylo jednoduché, gázou namočenou v octě.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod MYSSKYN » 14 Máj 2013, 17:37

Ahoj ona je ta uhlíkovka jenom pochromovaná ale zase na druhou stranu se dá ta uhlíkovka zakalit na větší tvrdost a měla by vydržet víc jak podobná pilka z nerezu :wink:
MYSSKYN
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 01 Mar 2013, 20:32
Bydlisko: Jižní Čechy
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod 100lo » 16 Okt 2013, 18:48

prosim vas mate niekto skusenost s pilok Silky gomboy. http://www.supernaradie.sk/pilka-gomboy ... boy&page=1
100lo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 17 Sep 2013, 12:21
Bydlisko: Bobrov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod djuso » 01 Nov 2013, 01:05

Dúfam, že neidem príliš of-topic ale dnes ma náhle pobozkala tvorivá múza, a táto téma je pre to asi najvhodnejšia. V dielni som opravoval staré náradie, okrem iného aj priamočiaru pílku. Zničené ložisko spôsobilo zadretie a spálenie motora, preto som sa rozhodol, že ju vyradím. Zaujal ma na nej upevňovací systém pre pilový list, tak som ju rozobral. Celý systém je privarený na kovovú tyčku z rozšírením uprostred (viď fotky). Prosto tento systém som odobral, zbytok som poslal do starého železa. Rozhodol som sa, že z nej spravím malú skladaciu pílku na drobné konáre a podobne, vymeniteľnú obdobu toho čo nájdete na švajčiarskom noži. Po čase na to možno prirobím drevenú rúčku, a nabrúsením starej pílky spravím k tomu aj nožovú čepeľ. :-J parametre môjho modelu: Dĺžka čepele: 10cm, celková dĺžka 21,5cm.
Prílohy
IMAG0079.jpg
Pílka v zloženom stave
IMAG0073.jpg
Pílka v rozloženom stave
Obrázok užívateľa
djuso
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 27 Okt 2013, 17:04
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 20 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Marekk » 08 Feb 2014, 22:04

Po dvou víkendových čundrech okolo Vánoc 2013 jsem dospěl k názoru, že bych si chtěl pořídit novou skládací pilku.
Moje původní skladací pilka z Lidlu (99,- Kč) letěla do popelnice, protože měla příliš měkký list a při řezání palivového dřeva na táborák byla až příliš nebezpečná :cry:

Pro koupi nové pilky jsem měl 2 kritéria:
- cena do 250,- Kč (čti 9€)
- pevnější a co možná nejdelší list

Hledání mi trvalo asi týden a nakonec jsem dospěl k názoru, že vlastně nepotřebuji pilku skládací, ale bude mi stačit i ocaska. Na čundry ji potřebuji pouze od podzimu do jara, tedy v období, kdy nosím spacák a tudíž krosnu. Tam se i ocaska krásně vejde a nebude o moc těžší, než pilka skládací :D

Koupil jsem za bratru 249,- Kč v Hornbachu pilu BAHCO PrizeCut NP-19 s délkou čepele, pro buškraftera neuvěřitelných, 475mm :mrgreen:
Ať si říká kdo chce, co chce, ale tohle je parádní pořezáníčko za pár peněz a příprava dříví na táborák je radostí :D
Zuby jsou sice nízké, ale vzhledem k tomu, že řežu především suché dřevo, považuji toto za výhodu. Čerstvé dřevo jsem ještě neřezal, ale strach nemám. Vzhledem k délce listu myslím, že se zuby nebudou nijak zanášet, protože odhoz pilin je v té rychlosti dostatečný.

bahco.jpg
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod macmatej » 09 Feb 2014, 02:00

Jedno obdobie, ked som nemal skladaciu pilku a potreboval som pilovat, tak som nosil takutu podobnu capovku z Lidlu. Na zuboch bol kryt z umelej hmoty a tak sa dala v pohode prenasat v bocnom vrecku turistickeho vaku.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod conkoslaf » 14 Feb 2014, 11:11

Nazdar , neviete niekto nahodou kde by sa dala zohnat takato pilka?? okrem ebay a amazon. Dík

http://www.amazon.com/Coghlans-8901-Folding-Saw/dp/B000ECSDHG
Najväčším dobrom je žiť podľa prírody.
Marcus Tullius Cicero
Obrázok užívateľa
conkoslaf
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 22 Jan 2014, 21:10
Bydlisko: Trencin svk
Dal Ďakujem: 132 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod atti.hombre » 14 Feb 2014, 11:31

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod grizlly » 14 Feb 2014, 11:33

grizlly
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 11 Mar 2011, 22:43
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Mamarcel » 18 Feb 2014, 22:00

Dnes mi prisla tato kombinacia pika + noz - Bahco laplander :yees:
Mam aj malu pilku Fiskars s tym oranzovym zatahovacim kolieskom (pride mi to istenie praktickejsie a je mensia aj lahsia, bez ostrych hran) a zda sa mi ze omnoho rychlejsie reze nez to Bahco ale to bude chciet odskusat poriadne v terene, tesiiiim
Prílohy
Bahco.jpg
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod pawuk » 22 Feb 2014, 22:03

http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-8CBF151C ... htm?id=128

v lidli od štvrtka 27. februara za 3,99€
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod macmatej » 23 Feb 2014, 02:07

Presne tu lidlovu mam uz niekolko rokov. Narezala uz nazaj nespocet kmenov. Oproti laplanderke reze trochu horsie, ale zas az taky velky rozdiel v rezani to nie je. Za tu cenu sa oplati, odporucam.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod mohadive » 23 Feb 2014, 11:41

Ja mam tiez. nie lidl, ale ako keby ich jedna mater mala. Reze fakt dobre.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Nataniel » 23 Feb 2014, 22:09

Mamamrcel prosím keď budeš mať čas a chuť bol by som rád, keby si sa podelil o nejakú recenziu tej Bahco pílky. Začal som sa pohráva s myšlienkov, že si aj ja také niečo kúpim. No a kde na webe si vlastne kupoval a čo Ťa to vyšlo ? Ďakujem
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron