Farba oblecenia

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Ake farby bushcraft oblecenia preferujete?

Pestré
8
3%
Tmavé (olivová, čierna, khaki atď.)
156
58%
V maskovaciom vzore
99
37%
Iné (uveďte)
8
3%
 
Celkom hlasov : 271

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Snypo » 15 Júl 2010, 11:24

vz.85 sú 2 najodolnejšie nohavice aké som mal možnosť realne vyskušať ( prvé sú original KSK nohavice - to je už fakt nezničitelne). Fakt v kamenolome by sa tie nahovavice nepoškodili po rokoch prace v nich :twisted: Problém je že v lete je priam nemožné v ich fungovať,to ako keby ste mali na sebe neoprén kua tak hrube su
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod stelli » 15 Sep 2010, 17:08

Adno tu mas eshop kde maju tie 85ky a aj dalsie slovenske,ceske a ine veci http://www.armpek.sk/slovenska-armada

Edit : patri to do ineho vlakna
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod rorschach » 11 Nov 2010, 20:53

Ja nosím nohavice, nejaké britské O-G Combat.
Cierne lebo zelene, mam rad ich strih a vrecka na stehnach, nie su take objemne ako USA BDU Nohavice.
Britske rolaky, uzasne al strasne teple, v zime sa v tom strasne potom, ked chodim.
Vlneny britsky sveter, nemecku moleskin koselu, v tom chodim prakticky stale.
A este mam v oblube v zime francuzsku fleece budnu, vyborna.
Never Compromise
Obrázok užívateľa
rorschach
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 08 Nov 2010, 18:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod kenaiwolf » 06 Dec 2010, 21:57

Zvacsa DPM cize anglicke maskace, PLCE, obcas US BDU, Hanwag boty. Do zimy namiesto ciapky francusku vlnenu kuklu, obcas francusky fleece, nemecke flecktarn trilaminat (pseudo gore) a obcas cez to BW schneetarn. Skratka to co mi najviac vyhovuje pre moje potreby.

Skratka maskac a oliv na vsetky sposoby, len zostat co najviac neviditelny. Obcas dokonca ghilie :D
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Snypo » 07 Dec 2010, 17:56

kenaiwolf píše: Obcas dokonca ghilie :D

Tak ano toto som tiež nespomenul :lol: V zime (na nezasnežene miesta) je v tom mojom príjemne teplo :D
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 07 Dec 2010, 18:39

Mne na farbe až tak veľmi nezáleží, najradšej zelené, sívé a čierne odtiene. Ak chcete byť čo najmenej viditeľní, používate v zime aj nejaké biele maskovanie ?
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod kenaiwolf » 07 Dec 2010, 23:34

v.v.l.a.a.d.o.o píše:... Ak chcete byť čo najmenej viditeľní, používate v zime aj nejaké biele maskovanie ?


Zatial neprekonatelny sa mi javi spominany BW schneetarn
Obrázok Obrázok
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Yuro_šík » 12 Jan 2011, 23:39

vz 60-neznicitelne 4 roky a len jedna mala diera ked som preskakoval plot na strelnicu :oops: mam komplet aj s lanovymi koselami mozem len odporucat v zime nosim na bezky a lepsie jak termopradlo :lol: ja osobne kupujem z tade http://www.webareal.sk/armytex mas vsetko v jednom obchode a i ta cena je ok v porovnani s inymi armyshopmi
"Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží a může vydat jen to, co nasbíral." Ernest Thompson Seton
Yuro_šík
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jan 2011, 21:01
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod stormmast3r » 13 Jan 2011, 18:42

Mate sa vy s tymi módnými oblečkami :D. Ja berem stare rifle, tričko, mikinu (flanelku), vetrovku a hura na čunder... :P
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod rafoo » 16 Jan 2011, 14:15

napodobne :D
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Snypo » 16 Jan 2011, 17:45

jaj ale to neviete ze treba super HI-tech modne membranove obliečky nosiť na sebe? Aj Bear to nosí,aj vela turistov a hlavne take veci vidno v každom letáku :lol:
Yuro_šík: vz.60 teba rešpekt :P Klasika,hrube silne odolne lacne a v každom poriadnom armyshope toho maju VELA .
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Raikon » 17 Feb 2011, 22:50

Ahojte, podľa mňa na farbe oblečenia a kvalite veľmi záleží. Tak ako už bolo spomenuté príroda by sa nemala narúšať. Vhodné sú vojenské maskáče, nakoľko sú cenovo lepšie dostupné a hlavne sa vyznačujú kvalitou. Sú tak navrhnuté a šité aby vydržali drsné podmienky a boli pohodlné, teda spĺňali určitý komfort. Ja osobne používam maskáče vz. 75 olivovej farbe. Netreba ale zabúdať, že maskáče majú svoj význam a to predovšetkým, aby maskovali. Maskovanie má v prírode veľmi veľa výhod ako napríklad pri pozorovaní zveri, pri love, ale netreba zabúdať, že keď sa pohybujeme v lese môžete prekvapiť zver, ktorá môže zareagovať obranné čo môže viesť vyplašenú zver k útoku. Ak ich používate maskáče, doporučujem mať pri sebe aj časť výstroje, ktorá má iné farby ako okolie napríklad nejkú šatku, šál al. refl. vestu, alebo niečo krikľavé v prípade, že sa ocitnete na mieste kde sa poľuje. Na záver chcem uviesť, že akékoľvek oblečenie používate malo by byť kvalitné a spĺňať všetky podmienky pre dané ročné obdobie a oblasť v ktorej sa budete pohybovať.
Obrázok užívateľa
Raikon
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 03 Feb 2011, 22:25
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod sally » 17 Feb 2011, 22:58

Raikon - aký je to prosím ťa vzor 75? Keď sa človek ocitne na mieste kde sa poľuje, je jedno či má ružovú vestu alebo ghilie oblek - ak je poľovník debil (a tých je, zdá sa mi, majorita), tak mu pomôže len Ten Hore.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod SKW » 18 Feb 2011, 01:07

Raikon píše:Ahojte, podľa mňa na farbe oblečenia a kvalite veľmi záleží. Tak ako už bolo spomenuté príroda by sa nemala narúšať. Vhodné sú vojenské maskáče, nakoľko sú cenovo lepšie dostupné a hlavne sa vyznačujú kvalitou. Sú tak navrhnuté a šité aby vydržali drsné podmienky a boli pohodlné, teda spĺňali určitý komfort. Netreba ale zabúdať, že maskáče majú svoj význam a to predovšetkým, aby maskovali. Maskovanie má v prírode veľmi veľa výhod ako napríklad pri pozorovaní zveri, pri love, ale netreba zabúdať, že keď sa pohybujeme v lese môžete prekvapiť zver, ktorá môže zareagovať obranné čo môže viesť vyplašenú zver k útoku.

Pri pozorovaní zveri je farba oblečenia/maskáčov menej podstatná, pretože zver vidí v inom spektre ako človek. Raticová zver vníma najlepšie zelenú a modrú farbu, ale aj to iba ako odtieň šedej. Maskovanie je skôr účinné voči ľuďom. Môžeš byť v lese aj v červených teplákoch a zver neodplašíš farbou svojho oblečenia, ale pohybom a svojim pachom. Čím lepšie dokážeš minimalizovať prudké pohyby, tým viac budeš nenápadný, bez ohľadu na to, čo máš oblečené.
Zver má mimoriadne vyvinutú schopnosť registrovať pohyby. Len pre zaujímavosť, taký jeleň spozoruje obyčajné žmurknutie oka na vzdialenosť 50 metrov.

Raikon píše:Ja osobne používam maskáče vz. 75 olivovej farbe.

Nemáš náhodou na mysli olivovo zelený vzor 85?

Raikon píše:Ak ich používate maskáče, doporučujem mať pri sebe aj časť výstroje, ktorá má iné farby ako okolie napríklad nejkú šatku, šál al. refl. vestu, alebo niečo krikľavé v prípade, že sa ocitnete na mieste kde sa poľuje.

Toto je dobrá rada, veľmi málo ľudí vôbec napadne vziať si do batoha tenkú reflexnú vestu keď idú do lesa, napriek tomu, že nič neváži. V podobnej situácii som sa raz ocitol, ešte šťastie, že ten čo bol so mnou mal na sebe pilčícku uniformu, ktorá má od polky chrbta až po krk reflexný pás. Počas potuliek sme sa dostali medzi niekoľkých lovcov, ktorí boli na spoločnej poľovačke. Jeden z nich prišiel k nám a povedal, že na nás mieril, no včas zbadal oranžovú farbu. Asi nieje potrebné opisovať, čo mi potom behalo hlavou. Je jasné, že podľa kódexu môže poľovník vystreliť, len ak spoľahlivo identifikuje cieľ, ale stačí že raz natrafíte na nejakého nedočkavého fušera a je po zábave.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod hikingsurvival » 18 Feb 2011, 14:18

Ja nosim večšinov pouzite armadne oblečenie je to lacne a spolahlive :wink: .a ešte občas normalne civilne.
[nie turisticke]
hikingsurvival
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16 Nov 2010, 16:38
Bydlisko: Piešťany,Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia