Vase vylety

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Vase vylety

Poslaťod opossum » 05 Mar 2014, 15:04

čo je to za pušku? Aký kaliber (ráž)? Na akú vzdialenosť strieľate s optikou?
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Marcela » 05 Mar 2014, 17:01

Jedná se vzduchovku fy. Weihrauch, typ HW98 v ráži 4,5mm (.177).
Používám střelivo JSB (Josef Schulz Bohumín), respektive diabolky Exact 4,52mm o váze 0,547g, které jsou ideální pro tyto zbraně s nastavením na 16J, to odpovídá cca rychlosti střely 240m/s.
Střílím soutěž v HFT (Hunter Field Target), kde jsou sklopné terče rozmístěny od 7 do 41m. Jejich tzv. „killzóny“ (místo zásahu pro sklopení celé siluety) jsou převážně kruhové, a pohybují se od 15 do 45mm v průměru (podle vzdálenosti…). Více viz. pravidla: zde.
Optiku mám od MTC (Optisan), typ Viper 10x44 (desetinásobné pevné zvětšení, objektiv o průměru 44mm) s SCB křížem.
Mimo tuto soutěž lze ale samozřejmě střílet na mnohem vzdálenější cíle, tedy i na víc jak na 50m :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Waldläufer » 05 Mar 2014, 22:35

Weihrauch, to pasuje k Tvojej "Sniperke". Komu das gulku medzi oci, na toho caka farar a Weihrauch :lol:
Zelam Ti pevnu ruku a ostre oko.
Prílohy
weihrauch.jpg
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Waldläufer » 08 Mar 2014, 23:12

Za hranicou vsednych dni
Prílohy
Foto1420.jpg
Foto1412.jpg
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Vase vylety

Poslaťod azrael01 » 09 Mar 2014, 13:54

Včera oddych + brigáda...zatiaľ 3 vrecia fliaš a 1 a pol vreca ostatného odpadu. Ešte tam toho je dosť...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
azrael01
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 23 Feb 2014, 00:50
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 110 x
Dostal Ďakujem: 40 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Rolf » 09 Mar 2014, 20:06

Z dnešnej prechádzky...

Na kraji lesa sa prebudili už aj lesné mravce a pomaly si upravujú príbytok... :)
S5000035.JPG


Putovanie starolesom...
S5000046.JPG


Spolu s Bleduľou jarnou už rastie pomerne hojne aj Scila dvojlistá... Týmito dvoma rastlinami sú zakvitnuté pomerne široké plochy... Ich kvety už prilákali aj prvé motýle... Pomerne často som stretával žlté motýle... Mal by to byť Žltáčik rešetliakový. Okrem neho som zo dva razy zaregistroval aj nejaký druh babôčky. Podľa chabej fotky, ktorú som spravil, som ho doma identifikoval ako Babôčku brestovú...
P090314_11.51.JPG


Cestou lesom som zbadal na vysokom buku (min. 15m) nejaké väčšie hniezdo... Vzápätí som si všimol, že tam sedí aj nejaký vták... Bol to Krkavec čierny... :) Aj na fotke je vidieť pri pravom okraji hniezda hlavu... Zvedavo som si ho obzeral, no krkavčiu matku to prestalo baviť a začala poletovať zo stromu na strom v blízkosti hniezda a pritom vydávala nespokojné zvuky... Tak som sa radšej pobral preč, aby som ju zbytočne nerozčuľoval... :) Obďaleč som zbadal poskakovať po stromoch snáď prvykrát v živote Ďatľa malého, no nepodarilo sa mi ho sfotiť, nakoľko hneď odletel preč...
S5000049.JPG


"Príbytok lesných škriatkov"... :) Vo vnútri je tento dub úplne bútľavý... Dobrá skrýša na niečo... :wink:
S5000041.JPG


Pod niektorými dubmi som našiel na zemi tieto žlté bobuľky... Patria poloparazitovi menom Imelovec európsky, ktorý parazituje výhradne v korunách dubov, kde vytvára guľovito rozvetvené útvary, na ktorých rástu tieto žlté bobuľky... Z týchto plodov sa vraj kedysi vyrábal lep na chytanie vtákov... No vtáky rady konzumujú tieto bobule a svojim trusom pomáhajú pri šírení tohto parazita...
P090314_11.25.JPG


Tento vyvrátený hrab predstavuje doslova materskú škôlku Práchnovca kopytovitého... :)
P090314_11.05.JPG


Mám rád tento starý les... Človek tu vždy natrafí na niečo zaujímavé... :wolf:
S5000051.JPG


Cestou domou som natrafil v zaschnutom blate na stopy divej mačky... V posledných rokoch je to čoraz častejší jav, čo je veľmi potešujúce... Minulý rok koncom zimy som z auta (v noci) dokonca zbadal dve mačky hneď za dedinou pri ceste... :wolf:
S5000052.JPG


S5000053.JPG
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Vase vylety

Poslaťod bobek » 09 Mar 2014, 22:11

V sobotu jsem byl s dětmi na krátké procházce ke sv. studni (pramen v lese).
Cestou jsem využil čerstvé síly dětí a cestu jsem trochu zkrátil, odbočil jsem z pěšiny a vyrazil napříč vrstevnicemi.
Vydrápali jsme se na jinou pěšinu a vydýchávali jsme "těžký" výstup. Děti měly žízeň a když pily byl najednou konečně klid... :P
Z pod kopce jsem slyšel rychle se přibližující zvěřinu, listí krásně šustělo a děti pořád pily. Nějakých třicet metru od nás přebíhaly pěšinku dvě srny , šáhl jsem po foťáku ale snky se vzdalovaly.
Najednou jsem ze stejného místa zaslechl stejný zvuk šustícího listí, namířil jsem foťák, ale rychle putoval do kapsy, na místo toho mi ruka instinktivně sjela na nůž, udělal jsem dva rychlé kroky vlevo kde stály obě děti, abych jim ze svého těla vytvořil štít,ještě se nezpamatovaly ze srnek a už se na nás řítil statný štětináč .
Byl tak čtyřicet metrů od nás,naštěstí to měl chudák do kopce a mě napadlo přerušit ticho lesa a začal jsem si hlasitě prospěvovat.
Dětičky stály jak přibité... Divočák se zastavil koukal na nás, my na něj a já spíval ještě hlasitěji. Nevím jestli ho vystrašil můj hlas, repertoár nebo faleš s jakou jsem zpíval, ale rozmyslel si všechny další úkony otočil se o 180° a utekl od kud přišel.
celou cestu jsem měl oči i uši na stopkách ale mé děti svým mluvením přehlušily i sled mých myšlenek.
Toho dne jsem potkali ještě pár zajíců, srnek a náramně jsme si užili prosluněný den....
:camp:
Prílohy
DSCN2029.jpg
DSCN1914.jpg
DSCN2014.jpg
DSCN1992.jpg
DSCN1991.jpg
DSCN1925.jpg
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Vase vylety

Poslaťod root » 11 Mar 2014, 19:08

poznáte to, pôvodne som chcel len vystreliť na hodinku, dve ale všetko sa to zvrtlo... Najskôr som sa kochal miestami ktoré poznám..

Obrázok

a potom som sa rozhodol že vám znepríjemním večer svojim ksichtom :-D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

až som sa pobral aj na miesta ktoré nepoznám... také, ktoré "normálny" človek obchádza.
Terén z ktorého má radosť koza, ale bežný občan sa im vyhýba :-)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nejak vo mne silnel taký zvláštny pocit, ktorý ma hnal ďalej a ďalej, znova a znova sa driapať do svahu z ktorého som už dva krát skĺzol zopár metrov späť .. až som ju našiel, novú ďúru !
Pre ilustráciu a mierku je na stene zavesený môj daypack :-)

Obrázok

Prvá naozaj asi aj obývateľná jaskyňa :-) Obývateľná pre to že je úplne suchá a hlavne je monolitická.

Obrázok

Obrázok

Vstupný portál má na výšku cca 180 cm a po ňom je komora s výškou viac ako 2m ..Po cca 5 metroch sa začne jaskyňa najskôr mierne, potom viac zvažovať a tiesniť. Celá jej dĺžka je odhadom ( po viditeľný koniec ) 15, 16m. Čo je ďalej neviem, ďalej som sa nedostal kvôli tomu že prielez je hodne úzky a ja mám v páse tvar štupla. Bol som sám a nechcelo sa mi riskovať zaseknutie :-D

Obrázok

nejaký vonkajší okuk:

Obrázok

Zopár cvakov z cesty spúť do civilizácie... Znak že tieto miesta sú pod ochranou Bohov lesa:

Obrázok

... a každý, kto by chcel škodiť, či páchať zgerbu by mal s nimi dočinenia !

Obrázok

fotiek mám ešte veľa, ale na túto formu fóra je ich myslím až až ...
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Vase vylety

Poslaťod SMOler » 11 Mar 2014, 19:59

Zdravím! Pekná jaskynka. :yees: Kde to je, ak smiem vediet?
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Vase vylety

Poslaťod root » 11 Mar 2014, 20:06

Stražovské vrchy ... od KE je to kus cesty :-)
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Vase vylety

Poslaťod rkw » 16 Mar 2014, 13:34

tak dokopal som sa k tomu ze by hadam bolo vhodne prispevat aj inde ako k nožom :mrgreen: ... tak tu je par toho ročných :camp:
http://imgupload.sk/viewer.php?file=sjy ... 1whz7x.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=rt4 ... 07fyt7.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=5wh ... dxcbcz.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=6ek ... vc77vy.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=b2x ... brgxbm.jpg

:camp: je to v nedalekom borivicom lese tak sme si tam postavily tento ,,posed,, :camp:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Vase vylety

Poslaťod atti.hombre » 22 Mar 2014, 19:13

Nejak neplánovane ,ale celkom rád som vyvenčil svoje baby za krásneho jarného počasia...





ako správne lesné víly sa šlo naboso :mrgreen:




:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Vase vylety

Poslaťod juraj1974 » 22 Mar 2014, 19:20

EEEEjha ale mi rastie ta nevesticka moja.. Krasny vyletik...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Rolf » 23 Mar 2014, 19:04

Pár fotiek z dneška... Les už pomaly začína pekne zelenieť a začala už u nás rásť aj ďalšia chránená rastlina menom Korunka strakatá (Fritillaria meleagris)... V priemere je vysoká asi 30cm, ale nezriedka rastú aj vyššie rastliny... Má veľmi pekné, nápadne kvety fialovej farby, s takým "šachovnicovým" vzorom... :wolf: :) Aspoň pokiaľ ja viem, tak u nás rastie iba na úzkom pruhu na jednom mieste v lese... Zvyčajne kvitnú až v apríli, ale tento rok im doprial rast už v marci... :)

S5000139.JPG


S5000138.JPG


S5000135.JPG


S5000133.JPG


S5000131.JPG


S5000145.JPG


S5000129.JPG
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Vase vylety

Poslaťod helbo » 23 Mar 2014, 21:27

Prispejem aj ja jednou malou prechádzkou :). Keďže sobotu chutí najlepšie vonku.
Začal som sa Zochovej chate, rád sa tam vraciam, strávil som tam v chatovej oblasti časť svojho detstva.
Spravil som si taký menší okruh.
Prílohy
DSCN2263.jpg
Vybral som sa smerom na Hubalovú, kde som si dal po hodine a pol obed. Na hubalovej je vytvorené už dlhé roky pekné odpočívadlo. Síce sa tam premelie vaľa ludí, no vždy sa nájde v tom dave niekto, kto sa nehambí a prisadne si. Tak sa mi pauza trošku príjemne predĺžila.
DSCN2266.jpg
Moje kroky ma zaviedli ďalej po červenej smerom na Čermák, čo je zhruba tak 40 minút. Z Hubalovej je to mierne do kopca.
DSCN2268.jpg
V ovzduší bolo cítiť nádherný jarný deň. Miestami mi pripomínal vánok z porastov až teplé letné dni. Kiež by chcelo byť toto leto také mierne ako tento deň. No netreba snívať a treba si užívať jar plnými dúškami.
DSCN2273.jpg
Po príchode na Čermák prišlo klasické osvieženie v Modranskej BABE a nekonečný veget na lúke.
DSCN2281.jpg
Dosť bolo oddychu. Nerád chodím z Čermáku priamo na Zochovu chatu po žletej. Je to prudké a dá sa to zbehnúť pomerne rýchlo. Moje kroky ma nasmerovali okolo Troch kopcov k rázcestiu Zbojnícke. Na tomto úseku som sa zhrozil prvý krát. Minul som niekoľko výrubov za sebou. Zo Zbojníckej som šiel smerom na Vápenku až k ráscestiu Nad hvezdárňou, ktoré je kúsok pod Veľkou homolou. Tento úsek vyzeral už priam ako cesta. Turistický chodník ujazdení miestami odhadom až na 8 metrovú cestu, nekonečne veľa pripraveného dreva, hotový biznis.
DSCN2286.jpg
Tu som už naberal smer Zochova chata. Míňajúc hvezdárne, zjazdovku a jazierko v ktorom som sa kúpaval ako dieťa. Proste nostalgia. Po cca 14nástich kilometroch stojím opäť pred Zochovou chatou, kde sa môj pekný deň skončil. Povinnosti ma na dlhšie nepustili, ale to nič ja sa ešte ukážem.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia