Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Elév » 08 Apr 2014, 11:43

Jedno z najkrajších miest Slovenska, úžasná dolina v západných svahoch Vtáčnika, pralesy, rezervácie (napr. Velká skala), horské potoky, medvede, rysy, salamandry, vzácne dravce, archeologická lokalita laténskeho osídlenia, ojedinelé biotopy a tiež najparádnejšia cvičná skala na Slovensku - 130 metrový andezitový Hrádok, kde vyrástli generácie československých horolezcov - úžasné miesto!!!
Príslušné štátne orgány ako ministerstvo životného prostredia!, banský úrad, samosprávny kraj a všetky dotknuté obecné zastupitelstvá sa kladne vyjadrili vo veci návrhu zahraničnej spoločnosti na ťažbu andezitu v tejto lokalite s prihliadnutím na všetky dôsledky z toho vyplívajúce teda napríklad: plošné odlesnenie, prašnosť, hluk, dôsledky odstrelov horniny, odklonenie prirodzeného toku potoka, vybudovanie prístupov a komunikácií, plánovaných 400 tisíc kubíkov vyťaženej horniny ročne - čiže 1100 kubíkov denne - čiže cca 80 tatroviek prechádzajúcich denne dlhé roky jedným z najkrajších miest v tejto krajine a hlavne neuveriteľne obrovská mŕtva, prašná diera na stovky nasledujúcich rokov tam, kde je ešte dnes plno života! A to všetko iba kvôli peniazom... existuje petícia v ktorej úspech síce neverím ani trochu, ale neviem čo iné legálne by som mohol spraviť ako podpísať.

big_tazba_andezitu_ohr.jpg
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod beaster » 08 Apr 2014, 12:30

Podpisane ... ale obavam sa, ze sila penazi je v tomto poondiatom svete nad vsetky ine sily :(
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod MIKE » 08 Apr 2014, 12:33

z toho, čo sa v tomto štáte robí mi je zle... keď sú prachy, dá sa všetko a ľudia môžu podpisovať koľko chcú, moc to nepomôže...
nie som na 100% istý, opravte ma ak sa mýlim, ale mám pocit, že takéto online petície nie sú na Slovensku právoplatné... jednoducho to treba ručne podpísane.
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod root » 08 Apr 2014, 12:49

napadá ma len jedno a preto pomôžem si citátom:

"Z vyššího princípu mravního vám říkam, že vražda na tyranu není zločin ... "
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Elév » 08 Apr 2014, 12:54

Do riti! ...je to tak ako píše MIKE. Online petícia nadobúda právny charakter len pod podmienkou, že je použitý zaručený elektronický podpis! Velice šikovne vymyslená vetička v zákone... vybavenie elektronického podpisu stojí cca 200euro.
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Nataniel » 08 Apr 2014, 13:19

Jedno z najoblubenejších pohorí, kde som sa rád vždy vracal. Nemôžem tomu pochopiť a je mi z toho na zvracanie a určite je v tejto chvíli dôležité to podpísať aj napriek vyššie spomínanému. Zúčastnil som sa už viacerých petícií a už som raz dostal aj odozvu na pozastavenie daného konania.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod radeton » 08 Apr 2014, 22:15

Kto sú vlastne týto ľudia ktorí si uzurpujú právo rozhodovať o zničení prírodných krás iba pre to aby si ich pár naplnilo peňaženky v mene koho,a čoho majú toto právo? Kto im ho dal? Mám niekedy chuť vzjať do rúk kalašnikov a strieľať :evil: Je mi na grcanie z tohoto štátu,ak sa to vôbec dá nazvať štátom.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Jozzo » 16 Apr 2014, 10:37

Bolo to aj v médiách? Ja som sa o tom dozvedel až tu. Treba si pripraviť argumenty, zavolať pár ľudí z fachu, zvolať všetky TV na tlačovku do lesa a oznámiť to populácii. Tzv. mediálny tlak je to jediné, čoho sa kompetentní boja. Všetky tieto petície sú iba spôsobom, ako utíšiť svoje svedomie ale bez akéhokoľvek efektu.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod MartinV » 16 Apr 2014, 14:01

suhlas Jozzo
MartinV
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 25 Feb 2014, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 34 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Elév » 16 Apr 2014, 15:08

Jozzo píše:Bolo to aj v médiách?...


Nebolo! Ja som sa to dozvedel od nášho starostu, ktorý to mal zase z nejakého zasadnutia regiónu už v podstate ako hotovú vec... teraz som s ním hovoril a nič nového v tejto veci nevie. Volal som zo známym s Prievidzkého oddielu James, čo sú vlastne zatial jediný iniciátori nejakého protestu a autori tejto petície a malo by to byť (vraj) stále ešte v riešení, pretože vedenie Bystričian, jednej s dotknutých obcí, vznieslo nesúhlas.
Čítal som správu o konaní o povolení ťažby, ktoré prebiehalo už od roku 2011 a jediný zainteresovaný štátny subjekt (?), ktorý mal námietky a nesúhlasil, bola (je?) správa ChKO Ponitrie. Oni preskúmavali stav, podmienky, požiadavky navrhovateľa a tiež vyčíslili škodu spôsobenú prípadnou realizáciou na cca 4,7 milióna eur, čo bolo v ďalšom konaní jednou vetou zmietnuté zo stola.
Obyvatelia Kamenca p.Vtáčnikom a Zemianskych Kostolian, na verejnej schôdzi v tejto veci mali najväčšie strachy o stav vozovky vedúcej cez obce a o statiku svojich domov, toto sa odbilo slovami: "žiadne strachy, všetko vyriešime".
Čo sa týka medializácie, argumenty horolezcov sú biedne a týkajú sa v podstate výlučne prevádzkovania športového lezenia na Hrádku a o enviromentálne dôsledky sa ani len neobtreli. Najkompetentnejšíe by bolo asi ChKO Ponitrie, keďže pozná detaily, dokázalo by patrične odborne a relevantne argumentovať a tiež má nejakú tú váhu hlasu štátnej inštitúcie (čo je na druhej strane možno aj zle). Len neviem, či ich treba kopnúť do riti, alebo tiež vylezú až v prípade, že to nejaký Rasťo Ekhert vytiahne niekde v správach. Za seba - spravím čo budem vedieť :| , ak máš v tomto smere nejaké skúsenosti, tak davaj sem... :!: Díky.
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod MartinV » 16 Apr 2014, 16:01

Z mojich pracovnych skusenosti:
najlepsie bude aktivovat zelenych a busit do medii co najviac - emisny dopad na prostredie, skody/hlucnost sposobene dopravou, chranena flora a fauna v oblasti.
Toto by malo zdrzat cely proces a minimalne vyvolat debaty o nahradnych opatreniach a nakladoch s nimi spojenymi.
Velke naklady=ziadna investicia :-)
Faktom je, ze tiez o tom neviem z ineho zdroja ako z BP.
MartinV
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 25 Feb 2014, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 34 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Jozzo » 23 Apr 2014, 20:29

Správy musia chodiť každý večer, nemajú v nich čo dávať, ak sa im ozveš určite prídu. Dokonca ak niektorí redaktor práve "nemôže", predhodí danú tému aj kolegovi z "konkurenčnej" televízie (vlastná skúsenosť). Enviromentalistika je nezaujímavá, ale James vďaka Šperkovi ešte rezonuje. A do toho trochu politiky, VÚC, ministerstvo a hneď majú materiál ktorý chcú.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Nataniel » 23 Apr 2014, 20:57

No ja som písal do JOJ, Markízy, STV a aj do Nového času a ozvali sa len z JOJ, že to poslali redaktorovi čo robí TV Noviny a zatiaľ žiadna odozva. Zajtra skúsim poslať do JOJ ešte na inú adresu a uvidíme či sa chytia.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bystričianska dolina - tesne pred popravou!!!

Poslaťod Nataniel » 13 Aug 2020, 14:36

Poprosim Vas, pomozte mi!!!!! podpiste peticiu...https://www.peticie.com/peticia_zastavm ... 6aGBVmXrYo kliknite na zobrazit podpisovy formular, vyplnte ho, potvrdte podpis..na email vam pride potvrdenie podpisu, potvrdte ho!! Dakujem ..zachovate vrchy Vtacnika, zachrante hory!!!
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x


Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron