Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Pája » 14 Apr 2014, 13:42

Aké sú rozmery toho holandského ponča? Stačilo by na prístrešok pre jedného plus batoh?


To holandské pončo se rozměry nebude moc lišit od toho, co máš, na hamaku bude krátké každopádně. Při Tvojí výšce bych dokonce řekla, že Ti bude skutečně jenom tak tak i při spaní na zemi, a to i když ho natáhneš diagonálně. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože ho ke spaní používám, a při mojí výšce kolem 160 cm je to tak akorát. Obvykle ho natahuju na diagonálu do jehlánku okolo stromu, tehdy je tam pro jednoho a batoh celkem místo.

Jak pončo postavit se mrkni sem nebo tady.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Ctihor » 14 Apr 2014, 15:36

carlos9780 píše:P.s. kde si kúpil baumaxovku toho rozmeru??? pokiaľ viem robia len 2x3 alebo 4x3 metre..

No nekúpil som ju v Baumaxe, skôr som slovo baumaxovka použil na označenie typu celty. Momentálne žijem v Nórsku a tu ti majú taký kutilský obchodík. Vymákol som vtedy akciu, tak ma to stálo v prepočte asi 4,75 dukátov. O dva týždne rušám na SVK prinesiem niekomu? :DDDD
Obrázok užívateľa
Ctihor
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 13 Apr 2014, 12:23
Bydlisko: Hora
Dal Ďakujem: 12 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Ctihor » 14 Apr 2014, 15:40

Pája píše:To holandské pončo se rozměry nebude moc lišit od toho, co máš, na hamaku bude krátké každopádně. Při Tvojí výšce bych dokonce řekla, že Ti bude skutečně jenom tak tak i při spaní na zemi, a to i když ho natáhneš diagonálně. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože ho ke spaní používám, a při mojí výšce kolem 160 cm je to tak akorát. Obvykle ho natahuju na diagonálu do jehlánku okolo stromu, tehdy je tam pro jednoho a batoh celkem místo.

Jak pončo postavit se mrkni sem nebo tady.


Hm, tak to sa mi doňho investovať asi naozaj neoplatí. Radšej teda tú bashu. A ďakujem za zaujímavé odkazy.
Obrázok užívateľa
Ctihor
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 13 Apr 2014, 12:23
Bydlisko: Hora
Dal Ďakujem: 12 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod carlos9780 » 15 Apr 2014, 17:28

Ak hľadáš dobré pončo z ktorého sa dá postaviť prístrešok kukni na Jurek duo http://www.jurek.cz/vyrobky/pl%C3%A1%C5 ... #JUMP_HERE samozrejme predáva sa aj na SK, ja ho mám už nejakú dobu a max. spokojnosť zatiaľ ,pri veľkosti L(na 180-185 cm) má na dľžku 2,45metra a v rohoch má úchyty na šnúry.Predávajú k tomu aj nejakú sadu na postavenie prístrešku ale na to ti stačí aj kus šnúry+dá sa zbaliť do slušných rozmerov
Prílohy
m_15042014652.jpg
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Nataniel » 14 Aug 2014, 14:55

Máte niekto skúsenosti s plachtami od firmy Tatonka ?

Neviete poradiť obchod, kde ich na Slovensku predávajú, lebo ujo googl mi nevie poradiť ?

Zaujala ma táto plachta http://www.tatonka.com/Produkte/Zelte/t ... arp-2/2490 , ale presne týchto rozmerov majú aj z iného materiálu http://www.tatonka.com/Produkte/Zelte/t ... -2-TC/2461 .

Z pohľadu váhy, vodného stĺpca a farby by som volil tú z prvého linku, ale pevnosť a tým pádom životnosť bude väčšia asi u tej z druhého linku, alebo čo si o tom myslíte ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Richo » 14 Aug 2014, 22:16

Nataniel: Tatonka má na Slovensku obchodné zastúpenie cez Yak Steam http://www.yaksteam.sk - skús sa popýtať u nich.
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Nataniel » 15 Okt 2014, 19:59

Držal ste niekto v ruke túto plachtu http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/bivi/ ... #JUMP_HERE ? Dá sa na Slovensku niekde kúpiť ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod atti.hombre » 16 Okt 2014, 07:12

Od jurka sú plachty furt fajn. Normálne na sk asi nie,ale skús napísať niektorému z predajcov stanov Jurek ( napr: http://www.tomahawk.sk/sk/ ) - alebo rovno člemovi fora Budy ( majitel obchodu ) či by nevedel objednať pre teba jednu plachtu.

opravujééém- našiel som to u nich tu: http://www.tomahawk.sk/sk/stany-a-tee-p ... arp-2.html

gugl je blbec... :lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Bic0 » 06 Nov 2014, 06:49

Caute, vydrazil som nedavno tuto celtu https://www.youtube.com/watch?v=rPfQvpsfdok len v rozmere 3x4m. Rozmyslam ako na nu prirobit uchyty na vnutornej ploche placthy. Videl som ze niektori z vas ich tam nasivali, ale vzhladom k tomu ze nemam sijaci stroj tak toto nezvladnem. Nasiel som video kde chalan lepil nylonove slucky nejakym silikonom. Rovnako som videl aj akesi nacvakavacie klipsne ktore sa daju permanentne uchytit na celtu. Ma niekto z vas s tymto skusenost? Po krajoch dam asi klasicke mosadzne nitovacie "oka" ako to byva na inych celtach. Neviem sa ale rozhodnut co dat do stredu aby to drzalo a neznicilo celtu.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 06 Nov 2014, 17:01

Bic0: tie klipsne sa volajú ClingOn. Podľa skúseností zo zahraničných fór sú na to celkom dobré ohlasy, no namáha to materiál (nevhodné pre tenké alebo ľahko trhateľné látky).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Bic0 » 06 Nov 2014, 18:06

Cau Sally, ty asi myslis tento typ klipu

Obrázok

Ten pri prave pride taky ze keby som niekde v strede urobil na celte falec (zahnutim celty) a uchytil asi by to drzalo, len sa prave bojim toho ze by mi to tu celtu pozulo. Jedna moznost je ze by som medzi to vlozil est enejaky tenky material ktory by chranil celtu (tenky nylon). Narazil som aj na taketo clipy ktore sa normalne nacvaknu cez celtu natrvalo, len sa mi nepaci ze maju to usko tak naboku. Mozno by sa dalo nejako to skombinovat s kuskom paracordu - vyvrtat do vrchneho dielu dierky a supnut tam paracord ktory by von trcal ako usko. Tych klipov je kopec typov, najlepsie by bolo nasitie/nalepenie nylonovej slucky na celtu. Inak co sa tyjka trhania, videl som ze ked davali do cielt tie nitovane oka (grommets) tak ich podliepali pevnou paskou alebo kusom ineho materialu aby to netrhalo.

Obrázok
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod atti.hombre » 06 Nov 2014, 19:07

Už som to tu iste spomínal-ja používam pracky na traky z galantérky:
Obrázok

Funguje to dobre-teda aspoň na prírodných materiáloch,ale ak si dobre spomínam tak i na umeline - raz v zime som to kamoške požičal k syntetickej celte.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Bic0 » 06 Nov 2014, 19:14

Diky Atti, uz ani neviem kedy som naposledy nieco taketo videl :) Dobry napad, vyskusam ho iste niekedy na jar ked bude cas.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Bic0 » 11 Nov 2014, 21:34

Takze celta poputuje naspat k predajcovi. Ked ju kamarat rozbaloval (poslal som ju jemu lebo ja som mimo SK) tak nasiel male poskodenie sposobene tym ze predajca obalku zabezpecil spinkami ptori otvoreniu - spinky presli aj celtou ale nei je to nic hrozne, dohodli sme zlavu za ktoru kupim sadu na opravu a zalepim si to. Uz pri kupe som videl ze celta je popisana a potlacena roznymi vojenskymi symbolmi a textami, co by az tak nevadilo. Ale - medzi tymito emblemami seals, marines, navy a ine sa opakovane vyskytuje aj pekny obrazok orlice s hakovym krizom ... takze ak bude niekto objednavat z eBay wooddland celtu s potlacou kde je opacna strana strieborna, ratajte s tym ze sa tam vyskytuju aj emblemy ktore suvisia s propagaciou nacizmu.

celta nahlad

detail orlice
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Jozzo » 12 Nov 2014, 21:45

Tú celtu museli vyrábať malé negramotné čínske deti niekde v pivnici po tme, čo to tam je popísané a v akej hatmatilke? :D Teda oprava - v Thajsku :)
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron