Kúpa nových topánok

Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 24 Dec 2010, 20:18

Po dlhej dobe zvazujem kupu novych topanok. Kriteria nasledovne
-musia byt vhodne do stredne narocneho terenu, v podstate lesy a nejake tie "kopce", obcas mozno do Tatier, ale primarne kriterium to nie je
-casto nosim batoh, maximalne 20kg (skor v extremnom pripade, v poslednom case mozno tak 10kg, alebo aj menej), takze musia byt stabilne
-membranu uprednostnujem Gore-Tex, ale vo vynimocnom pripade nie je nutna. Prezil by som aj bez nej.
-uprednostnujem znacky Lowa, Haix, Meindl, Merrell, Hanwag... ale necham sa nahovorit aj na nieco ine :D

Zatial dost zvazujem tieto:
Obrázok
Merrell Outbound Gore-tex verzia bez koze, viem ich zohnat s postovnym za cca 145€ (ebay)

Obrázok
Merrell Outbound Gore-tex kozena verzia, s postovnym za nejakych 180-190€ (obchod)

Obrázok
Lowa combat boots, s postovnym 180€, presne som to nepozeral

Nejake ine navrhy? Zatial sa mi pozdavaju dost tie prve, su to moderne topanky (2010), najlacnejsie z nich, sice neviem ci by som si mal doplatit za kozenu verziu :?: . Merrell sice v nasich koncinach az taky rozsireny nie je, ale v USA je to dost znama znacka... okrem toho jedne mam doma, takze tu je vyhoda vyskusania si ich a lepsie si dokazem vybrat cislo. Lowa combat boots som dlho zvazol, i ked mi pridu skor take vysokohorske, ci to nebude overkill na bezny bushcraft.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 24 Dec 2010, 21:22

Hoj.Aj ja som teraz kupoval nové topánky a kritériá som mal v podstate rovnaké,akurát som mal jasno,že musia byť kožené...kúpil som toto a som maximálne spokojný! Asolo Power Matic 100GV



Inak pri týchto botách som bral veľkosť 43 2/3 hoci mám nohu presne 43 jku a urobil som dobre...ostalo miesto akurát pre hrubú ponožku.Už som ich v snehu prevetral a nesklamali ma hoci ešte nie sú rozchodené...sú fajn.
Naposledy upravil atti.hombre dňa 08 Máj 2021, 09:29, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 24 Dec 2010, 21:41

=D> Gratulujem. Asolo som tiez zvazoval. Inac, pozeral som si tu stranku kusok, tie tvoje su zaradene do kategorie "Topánky pre ťažší - treking
trekingová obuv pre ťažší terén (Alpy, Tatry), viacdenné túry s batohom" potom tam je este kategoria "Topánky pre ľahší treking a turistiku
trekové a turistické topánky pre pohyb v ľahšom teréne (české a slovenské hory)" . Mohol by som vediet, preco si sa rozhodol prave pre tie z kategorie na tazsi teren? Mas ich hlavne do Tatier, alebo ako? Lebo ja by som ich skor okrajovo pouzival do vysokohorskeho terenu (skaly atd.), tak preto rozmyslam, ci to nie je na nase aktivity zbytocna pritaz...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Michal » 24 Dec 2010, 22:16

Vlastním HAIX AIRPOWER X21, celokožené vysoké, boty sú však nižšie ako klasické kanady. Membránu majú gore-tex, zosilenú špicu a podrážku.

Ja som s nimi spokojný, veľmi dobre odvádzajú vlhkosť z nôh, dobre sa v nich chodí, skvele držia nohu a ani po náročných pochodoch a behačkách v náročnom teréne som nemal otlaky a nepociťoval som v nich žiadne nepohodlie.
Podrážka je nastreknutá priamo na topánku, čo je + do odolnosti, v zimnom období však dosť tvrdne a nemá až tak dobrý grip a trošku sa v nich šmýka na udupanom snehu alebo ľade.

Trošku negatívne hodnotím ich relatívne vysokú hmotnosť - je to však daň za zosilenú špicu a podrážku - som však rád, že tieto veci topánky majú, už veľakrát ma zachránili :)

Pri ďalšom nákupe jednoznačne zaraďujem túto značku medzi favoritov :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 24 Dec 2010, 22:24

No ja som mal určité nároky na topánku.Tieto sú priamo stavané na šľapanie s batohom.Sám vieš aký zvykne byť terén aj v nižších polohách-vývraty, blato a skaly nie sú iba v Tatroch...Ja VHT nepestujem.Ale chcel som vodeodolnosť,pevnosť kvôli skalnatému terénu,nie veľmi tvrdé (nechodí sa v nich ani ako v nových ako v lyžiarkach!),potom je tam farba (bral som hnedé) a v neposlednom rade cena topánok.Nikde som ich v okolí nenašiel v obchode,tak som to riskol s e shopom.Trafil som sa a som spokojný.Na snehu sú perfektné.Nie sú zateplené,ale mne to nevadí,ked si dám ponožku Bridgedale Trekker tak mi v nich zima nie je.Už sa teším,ked ich rozchodím,aj ked som čítal recenziu človeka čo v nich prešiel Patagóniu kým ich rorchodil,ale vravím ja som v nich prešiel snehom tak 20km a nemal som pocit,že by ma otlačili... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 24 Dec 2010, 22:37

Michal : Idem popozerat dany model :) Inac co sa tyka podrazky, sam mam vibram, pravdepodobne je viacej typov, ale aspon to co mam ja, tak to je samovrazda cez zimu. Naznak ladu a lezim na zemi :lol: . Alebo hocico smyklavejsie. A nie som sam, dneska ked som hladal nieco o topankach, jeden sa stazoval na to, ze raz takmer spadol z utesu kvoli tejto vlastnosti vibram podrazky :lol:

Hombre: Eshopom to budem musiet riesit aj ja, nic vhodne tu v okoli moc nie je. Co sa tyka izolacie, tak to ma nikdy nejako netrapilo, na nohy mi akosi nebyva zima :) pripadne ako pises, dobre ponozky a je to. Ale mas pravdu, aj mimo VHT sa vyskytuje takyto narocny teren, kde sa to vyuzije.

Tie merrell ma dost lakaju, obidve verzie su konstruovane na nosenie s ruksakom, co som prebehol recenzie na nete, tak kazdy maximalne vychvaloval. A su pomerne lahke, co je dost zavazny faktor. Takisto ich viem zohnat najlacnejsie -145€. Tu na Slovensku stoja 180€ (kozene 190€)...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 25 Dec 2010, 00:12

Este zvazujem tieto, tento manik vyskusal 180 parov roznych topanok. V linkoch nad obrazkami je toho napisane viacej :

http://hardcoreoutdoor.com/2008/11/04/b ... r-gtx.aspx
http://hardcoreoutdoor.com/2010/12/01/l ... etter.aspx
Obrázok
Lowa Ranger
Two years ago, after evaluating more than 100 pairs of boots, I concluded that the Lowa Ranger GTX was the best all around outdoor boot on the market.


A este tieto dost chvalil:
http://hardcoreoutdoor.com/2009/07/28/h ... boots.aspx
Obrázok
Hanwag Cheyenne

http://hardcoreoutdoor.com/2009/10/14/h ... r-gtx.aspx - porovnanie

http://hardcoreoutdoor.com/2009/09/21/k ... ction.aspx
Obrázok
Tu pise okrem ineho:
Lowa Ranger GTX for hiking/backpacking-best all around on heavier/stiffer side
Hanwag Cheyenne GTX for hiking/backpacking-best all around on lighter/flexible side

http://hardcoreoutdoor.com/page/3.aspx -tu pise kusok o tych merrell zo zaciatku temy "boots look nice, well made, mid weight, interior collar seam rubs after 1/2 mile or so, would be a problem, good toe box room/mid to high volume but short, some toe bang, forefoot lacks a finished refined padded feel, did not leak "

Takze dost rozmyslam nad tymi Lowa Ranger
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 25 Dec 2010, 13:52

Sorry za triple post, ale tak rozhodol som sa pre tie Lowa Ranger
Obrázok
Stoja tu 200-215€, ale v jednom obchode v KE ich maju v akcii za 170€. Len moju velkost maju dostat na sklad az v polke januara, potom si ich tam pojdem skusit osobne, co je dost dobre, nemusim kupovat naslepo :D . Ak sa mi nepodari najst dovtedy nieco lepsie... co pochybujem :P

Jedine co ma kusok stve, je teraz novsia verzia - Lowa Ranger Hi, ktora je kusok vyssia. Len tu ju nikde nemaju este, a aj tak neviem, ci by sa to oplatilo :?:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 25 Dec 2010, 14:54

Tak koniec-koncov Löwa je kvalitná značka.Vyššie topánky sa zídu jedine ak chceš brodiť hlbšou vodou...na sneh sa poväčšine použijú aj návleky,preto by som si s tými vyššími hlavu nelámal.držím palce,aby ti to v januári vyšlo...:-)
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Michal » 25 Dec 2010, 15:13

v tvojom pripade ide asi len o to, co ti viac vyhovuje :)

Mne osobne napriklad viac vyhovuju vyssie topanky na vonkajsie aktivity lebo mi trosku lepsie drzia clenok:) V podstate medzi oboma modelmi nie je vidiet nejaky markantny rozdiel okrem vysky, obe topanky su ocividne velmi kvalitne spravene :wink:
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 20 Jan 2011, 21:40

Topanky mam uz doma, ako som to pisal v inej teme. Ale mam problem: nakoniec som ich objednal, nebol som po nich osobne, ale mam ich moznost este vymenit bezproblemovo za inu velkost. Ked si dam 1 ponozky tak noha nedrzi uplne pevne a ked sa postavim na spicky (alebo aspon ciastocne sa postavim na spicky), tak sa mi dvihne päta :x . Ako to mate vy? Ked si dam 2 ponozky, tak noha drzi pevne, aj päta drzi na mieste.

Tak neviem, vymenit za pol cisla mensie? Alebo nosit 2 ponozky? :evil:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod stormmast3r » 20 Jan 2011, 22:17

Neviem či ti to pomôže, ale ja vždy kupujem obuv mierne vačšiu(vyššia obuv, samozrejme nie botasky), tak o pol čisla a potom beriem dvoje ponožky. Mám na to dve dôvody. V "ťažkých" botách sa mi dosť potia nohy a system dvoch ponožiek dokonale odvádza pot od nôh. Tiež to chráni chodidlo pred otlakmi.

Je to na tebe čo ti viac vyhovuje
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 20 Jan 2011, 22:27

Co uz teraz,topanky treba v obchode vyskusat a az potom pripadne kupovat lacnejsie cez internet. Ja nosim jedny hrube ponozky, ini nosia jedny tenke a na nich hrube.Pozor aby sa ti ponozky po sebe nesuchali a v lete sa budes v dvoch hrubych asi potit.Teda asi vymenit ale velkost odskusat, to musis mat nohy ako v bavlnke. Ja som teraz kupil take pracovne za 37€, cista hovadzia koza.Presiel som asi 20 km, velmi pohodlne Za t cenu,aj keby len rok vydrzali .
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 20 Jan 2011, 23:04

Topanky som mal v plane kupit osobne, ale plany mi skrizili nejake ine povinnosti, tak som ich teda zobral takto, s tym, ze som sa vopred ubezpecil o moznej zamene za inu velkost, takze to az tak tragicky neberiem. Teraz som ich este kusok skusal, ale uz som sa rozhodol definitivne - vymenim ich naisto za pol cisla mensiu velkost. Inac su tie topanky z prvych dojmov super, ale viac napisem neskor, ked budem mat nejake skusenosti a spravnu velkost :) .

Obcas som experimentoval so systemom 2 ponoziek -tenkych a hrubych ale mal som z toho zmiesane dojmy (i ked to uz bolo davno a obidve ponozky boli pofidernej kvality, takze tento system uplne neodpisujem), viacej mi vyhovuju 1 hrube. Ale Tie topanky co mam teraz, tak ich mam stabilne len ak som si dal 2 hrube ponozky. Ak som si dal 1 hrube a 1 tenke tak mi to nepomohlo az tak. Takze uz ani nad inou moznostou nerozmyslam, treba mi mensie.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 21 Jan 2011, 16:16

ak ti nesadne ani iná veľkosť,máš právo odstúpiť od zmluvy...je to celkom smola,ale veľmi malé topánky sú tiež na oné...to si mal nohu voľnú aj ked si poriadne s nohou dorazenou na pätu zašnuroval boty?No ved uvidíš ked prídu menšie-držím palce aby to bolo akurát! :-)
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Ďalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron