Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod BushrangerCZ » 21 Jan 2011, 16:19

Já jsem reklamoval svoje Garmont Sitka GTX, popraskala kůže, odlepoval se gumový lem i trošku podrážka, po bitvě s prodavačem jsem vyhádal peníze a zítra jedu vyzkoušet Meindl Vakuum GTX.
Jediné, co se mi na nich nelíbilo, byl ten červený lem, to nenávratně spraví pár výletů do jarního lesa, a "semišový" nubuk, toho se zbavím prvním natřením voskem.
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 21 Jan 2011, 17:14

atti.hombre píše:ak ti nesadne ani iná veľkosť,máš právo odstúpiť od zmluvy...je to celkom smola,ale veľmi malé topánky sú tiež na oné...to si mal nohu voľnú aj ked si poriadne s nohou dorazenou na pätu zašnuroval boty?No ved uvidíš ked prídu menšie-držím palce aby to bolo akurát! :-)

No, mam skusenosti aj s malymi topankami aj s väcsimi. Pri malych topankach bola chodza dole kopcom utrpenie, palec natiskany na spicke topanky nepotesi. Kusok väcsie topanky som mal doteraz, na rovine to je este celkom znesitelne, ale napriklad pri pochode vrstevnicou sa noha smykala do stran v topankach - hodne neprijemne. Sice sa väcsinou odporuca kusok väcsia topanka, ale moja skusenost - ani velka, ani mala - musi sadnut uplne presne => to znamena ze noha sa v topanke nehybe, je tam pevne, ale palcom sa nedotykate spicky. Takze ja by som uz radsej tie topanky siel vymenit aj 10x, ale nech sedia.

Poriadne zasnurovanie nieco pomoze, ale nie je to ono - je to ako keby ste si dali nohu do igelitky, otvor by ste stiahli az tak, ze by vam pomaly prestala prudit krv do noh, ale samotne chodidlo by tam vnutri aj tak lietalo :lol: .

Ale horsia sprava - momentalne o pol cisla mensiu velkost nemaju, az o cele cislo (u lowy to je vraj 8mm), tak neviem :evil: Este som sa ich spytal, ci im dojdu aj take, ake chcem v dohladnej dobe, tak uvidim. Prinajhorsom ich budem musiet vratit spät a obhliadnut sa inde.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 21 Jan 2011, 18:02

Ja som kúpil toto. Vyskúšal som 5 topánok a tieto mi sadli najlepšie. Chcel som niečo pevné ale ľahšie ako klasické vibramy.
Prílohy
267.jpg
267.jpg (74.69 KiB) Zobrazené 19238 krát
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod stormmast3r » 21 Jan 2011, 20:23

v.v.l.a.a.d.o.o píše:Ja som kúpil toto. Vyskúšal som 5 topánok a tieto mi sadli najlepšie. Chcel som niečo pevné ale ľahšie ako klasické vibramy.


Nekupoval si ich nahodou v pracovných odevoch? Ja som tam kupil tiež podobne zimne "farmarky". Nosím ich už 2 rok a žiadne známky opotrebenia nevidno.
Obrázok
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 22 Jan 2011, 16:11

Pravdaže, sú to pracovné topánky, poradil mi kamarát lesník. Ak by vydržali dva roky, to by som už ani iné nechcel. No u mňa je to tak 1000 - 1200 km za rok , uvidíme.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 22 Jan 2011, 21:27

BushrangerCZ píše:Já jsem reklamoval svoje Garmont Sitka GTX, popraskala kůže, odlepoval se gumový lem i trošku podrážka, po bitvě s prodavačem jsem vyhádal peníze a zítra jedu vyzkoušet Meindl Vakuum GTX.
Jediné, co se mi na nich nelíbilo, byl ten červený lem, to nenávratně spraví pár výletů do jarního lesa, a "semišový" nubuk, toho se zbavím prvním natřením voskem.
Obrázok

Trochu som googloval viacej info o tychto topankach, same pozitivne ohlasy :) , potom daj vediet, ci ti sadli a ako si spokojny. Keby som si topanky vyberal znovu, tieto by som zaradil urcite medzi moznych kandidatov :) . Celkovo, nemecke znacky su zarukou kvality a plati to aj u topanok.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod fremen » 22 Jan 2011, 21:33

ja mam vybornu skusenost s hanwag yukon- celokozenne, aj futro. Pohodlne, makucke. Tiez nemecka znacka. :D Minimun svou, dobre spracovanie.
Prílohy
270_img1_598x1196.jpg
270_img1_598x1196.jpg (59 KiB) Zobrazené 19188 krát
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 22 Jan 2011, 22:47

Tie hanwagy sa mi zdajú dobré , aj na vht. Na garmonty pozor, kamarátovi sa tiež odlepovala tá gumová obruba.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod BushrangerCZ » 22 Jan 2011, 22:58

v.v.l.a.a.d.o.o píše:Tie hanwagy sa mi zdajú dobré , aj na vht. Na garmonty pozor, kamarátovi sa tiež odlepovala tá gumová obruba.


Já měl několikery garmonty, a všechny jsem zničil. Jediné, které drží, jsou Garmont T8 jungle boot, a ty jsou vyrobené americkou pobočkou Garmont Tactical. Ty musím naopak pochválit, nejlepší vojenské boty jaké jsem kdy měl na noze.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod BushrangerCZ » 02 Feb 2011, 21:28

Adno píše:
BushrangerCZ píše:Já jsem reklamoval svoje Garmont Sitka GTX, popraskala kůže, odlepoval se gumový lem i trošku podrážka, po bitvě s prodavačem jsem vyhádal peníze a zítra jedu vyzkoušet Meindl Vakuum GTX.
Jediné, co se mi na nich nelíbilo, byl ten červený lem, to nenávratně spraví pár výletů do jarního lesa, a "semišový" nubuk, toho se zbavím prvním natřením voskem.
Obrázok

Trochu som googloval viacej info o tychto topankach, same pozitivne ohlasy :) , potom daj vediet, ci ti sadli a ako si spokojny. Keby som si topanky vyberal znovu, tieto by som zaradil urcite medzi moznych kandidatov :) . Celkovo, nemecke znacky su zarukou kvality a plati to aj u topanok.


Zdar, tak je mám doma, zatím jsem v nich nachodil sotva pár kilometrů, ale první dojmy velmi dobré... není v nich moc vedro a nepotí se noha, netlačí, nezvedá se mi v nich pata, bezva.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 11 Feb 2011, 14:47

Tak od vcera mam uz Lowa Ranger, ale tentoraz v spravnej velkosti :) . Sice len o pol cisla mensie, ale ten rozdiel tam je rozhodne citit, teraz topanky sedia ovela pevnejsie. Skusal som aj o cele cislo mensie, ale to som uz citil palcom spicku topanky. Odtien koze je kusok tmavsi, ako tie co som mal predtym, krabica je zelena a nie modra ( :lol: ), ale nic ineho som nepostrehol. Ked s nimi kusok pochodime v terene, ozvem sa :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 11 Feb 2011, 15:56

Spravil som este nejake tie fotky, kym su nove. Inac, na tie fotky treba kliknut, ak ich chcete mat velke bez scrollovania, ale na to uz snad prisli vsetci :)
Prílohy
lowa1.jpg
lowa1.jpg (239.68 KiB) Zobrazené 19099 krát
lowa2.jpg
lowa2.jpg (208.94 KiB) Zobrazené 19099 krát
lowa3.jpg
lowa3.jpg (212.98 KiB) Zobrazené 19099 krát
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 11 Feb 2011, 16:22

:D ...ja nie,tak dakujem za návod... :lol: Inak pekné boty...nech ti dlho slúžia!
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 17 Feb 2011, 18:23

Adno - super boty, tíško závidím. Vyzerajú pre mňa ako horúci kandidát, keďže moje staré Asoly už pomaly ale isto po viac než 5 rokoch strácajú dych.


p.s. ani ja som nevedel, že keď kliknem na fotku, tak sa zobrazí bez scrolovania :oops:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod me2dik » 16 Mar 2011, 09:41

No tak vcera bol den D na nakup novych topanok, rozhodovla som sa medzi modelmi Meind Island Pro, Assolo Lhas a Aku Conero. Nakoniec vyhrali Aku, lebo Meidly boli tazke ako krava a Assola uzke a Aku mi sadli ako rit na serbel :D Dneska ich idem prehnat na Branisko tak uvidime ....
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron