Štúdium informatiky

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Štúdium informatiky

Poslaťod stormmast3r » 29 Jan 2011, 00:07

Blíži sa čas posielania prihlášok na VŠ. Chodí / hlási sa niekto toho roku na TUKE FEI(ty by som išiel najradšej)? Prípadne kde inde si poslať ako poistku?
A vlastne, koľko zalesakov študuje informatiku ? :D
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Štúdium informatiky

Poslaťod Killian » 29 Jan 2011, 00:31

No ja tam prave koncim 2. rocnik ing. stupna, odbor Informatika. Ale neviem to tak zhodnotit, pretoze bakalara v informatike som skoncil v Ziline.
Odporucam forum www.tu-ke.com, tam sa riesia aj taketo otazky.
Tie 2 roky ing. stupna boli v pohode - okrem 1-2 predmetov - hlavne teda obavana Teoreticka informatika vyucovana Hudakom :D . Ale na bakalarovi tam su nejake vyradzovacie predmety. Ale kto sa trosku uci, hlavne ked pridu skusky, tak nie je problem. Problemom je hlavne matematika, ak sa v nej trochu orientujes tak nebude problem, ak nie tak s troskou usilia to pojde :) .
Ale necakaj vela od tej skoly, u nas to nema nejaku velku uroven, cest vynimkam :). Musis sa naucit veci do praxe sam, skola je tak na titul :D, a v praci si ta aj tak overia a nebudu brat podla nejakej skoly. Teraz uz mam cas a popri skole pracujem ako programator pre jednu mensiu firmu v KE, webove aplikacie v Jave (rozne technologie a frameworky), nieco v C#...
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Štúdium informatiky

Poslaťod Zvero » 29 Jan 2011, 00:46

Podobný problém.. rozhodujem sa medzi TUKE FEI: Informatika alebo STU FIIT: Informatika .. plus hľadám ešte "poistku" :D
"Nature does nothing uselessly."
Obrázok užívateľa
Zvero
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07 Sep 2008, 14:36
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Štúdium informatiky

Poslaťod Adno » 29 Jan 2011, 00:54

No, aspon za mojich cias brali na TU KE informatiku bez skusok, takze som to tam mal ako poistku, neviem ci je to tam teraz ine :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Štúdium informatiky

Poslaťod Killian » 29 Jan 2011, 13:30

Tak FIIT ma povest pomerne tazkej vysky - je tam vela matiky a teoretickych predmetov. Potom je este FEI, ta ma tiez nejake informaticke odbory - vacsina ide skor tam.
A v Ziline je inac celkom dobre, v podstate mozem odporucat, dost profesionalny pristup. V Bratislave zase lahko najdete neskor popri skole pracu.
Do Kosic brali bez skusok skoro vsetkych, potom samozrejme vacsina vypadla tak prve 2 semestre. Ako to je teraz, to neviem, nieco sa vravelo ze sa zmenili podmienky za ktore dostava skola peniaze od statu na jedneho studenta a asi sa im uz neoplati brat tolko studentov naraz :D .
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Štúdium informatiky

Poslaťod stormmast3r » 17 Feb 2011, 18:49

Aký je váš subiektívny názor na priemer vysvedčeni (koncoročne 1,2,3) 1,73? Poslal som si na hosp. informatiku (beru 100ks) a ako druhý odbor som dal všeobecnu informatiku(350ks). Akú mam podľa vás šancu že ma vezmu na hospodársku? Aký ste mali priemer keď ste sa uchádzali o štúdium? Z mojho subjektívneho pohľadu to nieje zly priemer, resp. sudiac podľa mojej triedy, ľudia s lepším priemerom si posielaju skôr na iné školy.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Štúdium informatiky

Poslaťod Killian » 17 Feb 2011, 22:16

Si myslim, ze by to malo byt bez problemov. Pokial viem, tak subjektivne HI je lahsi odbor.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Štúdium informatiky

Poslaťod mark » 02 Mar 2011, 15:49

otazka je hlavne co by si v buducnosti chcel robit :-) niektore informaticke smery su viac menej len "vata" na trhu prace..mam s tym dlhorocne skusenosti :(
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia


cron