Ako sa pripraviť na vojnu ?

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Chesus » 09 Jún 2014, 13:46

djuso píše:Každé mesto má nejakú továreň, ktorá predstavuje strategický cieľ pre konvenčné bombardovanie. Ale pochybujem, že sme až tak podstatná krajina,aby na nás niekto hádzal jadrové zbrane.

Počas studenej vojny boli aj na naše územie namierené jadrové zbrane NATO. Boli sme náraznikové pásmo a v podstate prvá línia. Plány preventívneho útoku NATO údajne počítali s plošným vybombardovaním našeho územia atómovkami. Problém je, že i keď sa ZSSR rozpadol a ČR a SR už dávno nie sú čo sa týka armády to čo bývali, teraz sme v NATO a stále sme v prvej línii v prípade konfliktu s Ruskom. Cez naše územie by prúdili pozemné vojská NATO smerom na Rusko, takže by som sa vôbec nedivil, ak by na nás stále nejaké rakety mierili, akorát už nie zo strany NATO :lol: Stále sme z hľadiska polohy myslím si celkom podstatná krajina v prípade takého konfliktu. Ak u nás budú naviac rozmiestnené v dohľadnej dobe nejaké základne NATO ako nedávno avizoval svoje želania Biely Dom ohľadom spolupráce s ČR a SR, asi nie je o čom... Určite by sem prišiel v prípade jadrovej výmeny nejaký ten hríbik. I keď ja nie som žiadny vojenský expert, je to len rýdzo môj laický pohľad na vec... Druhá vec je tiež reálnosť takého konfliktu, neverím, že by si to ktorákoľvek strana dovolila, i keď jeden nikdy nevie čo sa mocipánom preháňa v hlavičkách :lol:
nejaké info o cieľoch a plánoch NATO z čias studenej vojny na našom území napr. tuná:
http://nsarchive.wordpress.com/2011/11/08/u-s-war-plans-would-kill-an-estimated-108-million-soviets-104-million-chinese-and-2-3-million-poles-more-evidence-on-siop-62-and-the-origins-of-overkill/
http://www.sme.sk/c/6889981/aj-v-ceskoslovensku-sa-ratalo-s-tretou-svetovou-oznamil-by-ju-asi-husak.html
nejaké informácie sa dajú nájsť aj na http://www.csla.cz/
Len som tým chcel povedať, že sa v tomto pre nás podľa mňa situácia od čias ZSSR až tak príliš nezmenila a i naša malá na prvý pohľad nie príliš významná krajinka by to mohla schytať, kedže podobné plány ako malo NATO kedysi pre naše územie môžu teraz existovať na strane Ruska
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod djuso » 11 Jún 2014, 09:09

Svojim spôsobom máš pravdu.
Ale nechal by si obrovskú armádu prechádzať územím, kde prednedávnom buchla atómovka? No ja osobne niesom stratég, ani psychológ, ale myslím, že by to malo zlý vplyv na zdravie aj psychiku danej armády. Preto sa skôr prikláňam k názoru, že ak už sa niečo pokašle, tak bude nasledovať konvenčné bombardovanie.
Obrázok užívateľa
djuso
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 27 Okt 2013, 17:04
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 20 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod jasommato » 12 Jún 2014, 23:36

taky detajl ak by cez nas isli tanky tak nie NATO ale sorej ruske pretoze v pripade konfliktu kym by sa nato zorganizovalo a daco spravilo rusi by uz boli v polke europi
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod djuso » 13 Jún 2014, 06:13

hej, jasné že ruské tanky. NATO by sa podľa mňa priklonilo k stratégii obrany z obdobia studenej vojny. :-P Bránilo by úzke oblasti vhodné pre prechod tankov ako je údolie Fulda v nemecku.
Obrázok užívateľa
djuso
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 27 Okt 2013, 17:04
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 20 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod dodo » 13 Jún 2014, 18:32

Zdravím internetových stratégov :wink: ,tak to vyzerá,že na vojenskej službe ste už asi nestihli byť-na to aby sa na niekoho mohlo zaútočiť,je potrebné z neho urobiť nepriateľa,ktorý ohrozuje rodiny radových vojakov...Pri súčasnej úrovni spoločenského myslenia v kultúrnej Európe(tam patria aj Rusi!) sa to už žiadnej moci nepodarí,a armáda sa používa len na prípadnú obranu, robenie poriadku a demonštráciu sily v menej "kultúrnych" oblastiach.
To neznamená,že netreba byť na možné problémy aspoň trochu pripravený...
Naposledy upravil dodo dňa 15 Jún 2014, 09:28, celkovo upravené 1
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod djuso » 14 Jún 2014, 20:49

dodo, vďaka Bohu, mne sa už povinná vojenská služba vyhla. :-J
Obrázok užívateľa
djuso
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 27 Okt 2013, 17:04
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 20 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod root » 14 Jún 2014, 21:44

ani nevieš o čo si prišiel ... 8)
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Vojna a bushcraft

Poslaťod froshy » 30 Sep 2014, 18:05

Ahojte, ratam ze je otazka casu ked prdne USA a vhlave a dostaneme sa do vojny. Ste pre pripad pripraveny ujst do lesa a tam prezivat co najdhlsie ? Dake skusenosti s bushcraft mam kedze chodim s teleskopom do prirody na par dni a zijem len sprirody :D naposledy som si donesol boreliozu.


presunuté do správnej sekcie
froshy
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 30 Sep 2014, 18:00
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod juraj1974 » 30 Sep 2014, 20:27

cital si vsetky paranoidne clanky co su tu v tejto teme? Skus poklikat a zacitat sa.... citaj pozorne a nechaj teleskop doma. Ale na druhej strane by som si veeelmi rad precital tvoje skusenosti zo zitia par dni v prirode s tym teleskopom.. :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod jasommato » 30 Sep 2014, 20:53

s teleskopom?? dufam ze malym teleskopickym rybarskym prutom na upitlacenie jedla pretoze to celkom chapem:D
ale ak si myslel taky ten srandovny tazky obusok tak to mi zmysel moc nedava ale ak nahodou hej vimen ho za noz alebo ak ti teda nevadi vecia hmotnost tak sekerku :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Pája » 30 Sep 2014, 21:05

Když si rozkliknete to video, tak je tam hvězdářský teleskop....
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod radeton » 30 Sep 2014, 22:55

Ja si myslím že túto tému by bolo vhodné na tomto fóre proste uzamknúť. Načo tu pretriasať veci o ktorých nikto z nás nemá ani šajnu. Nikto kto sem chodí nezažil vojnu,a nemá osobné skúsenosti s vojnou, a zabíjaním ktoré je jej súčasťou. To ako sa pripraviť na vojnu riešia iní odborníci, a ani oni v tom nemajú celkom jasno.Vojna je niečo čo si nikto z nás nedokáže ani predstaviť nie to ešte radiť ako sa na ňu pripraviť. Ak si niekto myslí, že v prípade vojeny v Európe proste vycestuje do lesa, a tam to prečká,tak žije v snoch. Potom si tu niektorí nahovárajú že vezmú teleskop, a vzduchovku a s tým vyriešia svoje prežitie počas vojn.konfliktu :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Tito » 01 Okt 2014, 10:25

radeton píše:Ja si myslím že túto tému by bolo vhodné na tomto fóre proste uzamknúť.


Ďakujem za príspevok bratm, hovoríš mi z duše. :yees:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod opossum » 01 Okt 2014, 10:52

presne tak. Vojna je o tom, že všetko sa otočí naruby, neplatia žiadne morálne a logické pravidlá, to čo je bežne tabu, je vo vojne povolené v mene obrany nejakého -izmu, obrany vlasti, obrany etnika, demokracie apod. sa vraždí, znásilňuje, ničí, rabuje... bla bla bla...všetko prehluší zvierací pud sebazáchovy a ľudí to poznačí doživotne, alebo ešte dlhšie...každý národ v sebe nosí staré krivdy a tie sa prenášahú z generácie na generáciu- Páni, kotrí tu fantazírujete o nejakej príprave na prežitie, tak je možné použiť skúsenosti z iných menej hraničných oblastí. Sú proste veci, na ktoré sa nedá nijako pripraviť. Stačí si prečítať zopár knižiek profesionálnych vojakov, čo to s nimi urobilo za pár orkov v armáde a na misiách - poznačený na celý život, neschopný zaradiť sa do civilného života. Ak ide niekomu čiste o fyzické prežitie, tak tam vťazia úplní psychopati, schopní bez zábran zabíjať, ale ani to nie je definitívne víťazstvo, pretože náhoda je blbec a týchto zabijakov zas len niekto mocnejší využíva a nechá ich inými zabijakmi zlikvidovať. Takže pre bežného občana je vhodné žiť tak, ako doteraz, prestať sledovať oblbováky na youtube...mať nejaké skúsenosti z praktiockého a bežného života, ako sa o seba postarať, je úplne samozrejmé, ale PRIPRAVOVAŤ SA NA VOJNU v nejakej nádeji, že to budem práve ja, ktorý si vlastnými silami zabezpečí prežitie - hahaha. V hre je príliš veľa premenných, oveľa viac, ako v bežnom zabezpečenom živote.
Ale pre tých, kotrí chcú silou mocou prežiť, a nie len vo vojne, mám jednu radu: peniaze a mejatok vyriešili vždy v dejinách elegantnejšie tanto problém. Vždy sa zachránil taký človek, ktroý bol ochotný uplatiť, podviesť, intrigovať...vid dejiny holocaustu. Stačí si prečítať zopár kvalitných publikácií o tejto téme. Takže netreba mať ani pevné zdravie, fyzickú kondíciu, zručnosti a vedomosti o prežití v divkej prírode (to sú silne romantické predstavy). Stačí mať majetok, dobré kontakty a ostré lakte :)
A ostáva tu ešte jedna morálna otázka: Dá sa žiť s veodmím, že som prežil ja na úkor iných? Niekto s tým dokáže žiť celý život, niekto nie. Sú aj iné rozmery života, ako len fyzické prežitie...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Marcela » 01 Okt 2014, 11:04

Vyloženě uzamknout téma je podle mě zbytečnej nesmysl, nic to nevyřeší.
Protože vždycky se najde někdo, kdo se tu bude takovou otázkou zaobírat, anebo přijde zase někdo nový a založí nové téma s podobným názvem, jako třeba "Vojna a bushcraft"... 8)

EDIT:
Nicméně děkuji radetonovi za jeho asi nejvěcnější příspěvek k zde řešené problematice, a i když s ním občas v něčem nesouhlasím, tak pod tento jeho poslední příspěvek se klidně podepíšu.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia