Stan

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Stan

Poslaťod jasommato » 12 Okt 2014, 11:28

stan mam stare komunisticke acko vyrobca bukovec
uz ho roky pouziva len s priatelkou cize tak raz doroka :?
je tazky jak sfina ale nevimenil by som ho za novi koli materialu cista bavlnena celta pekne dycha a spi sa v nom ako vonku
vecinou spim pod celtami a je to ovela lepsie ako stan pretoze v stane nemozem spat na dosah od ohna a zo sna prikladat polienka
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Stan

Poslaťod Jozzo » 12 Okt 2014, 20:14

Jurek Atak ktorúkoľvek verziu tu niekto nemá? Zaujímali by ma skúsenosti po dlhšom používaní, výdrž, či nepresakuje voda časom...
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Stan

Poslaťod atti.hombre » 12 Okt 2014, 20:17

:yees: má sused...objednával som ho ( atak 2 ) pre neho tak dva-tri roky dozadu-zatial žiadna sťažnosť,ale ked s ním budem tak sa ho opýtam.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Stan

Poslaťod sally » 13 Okt 2014, 10:55

Jozzo: mám od Jurka Vandr 2,5 duo (teda nižšia rada od Atack) a drží fest :yees: Zvládol 3 týždne v ukrajinských Gorganoch (hádam som to pohorie správne vyskloňoval :P ), kosodrevinu, búrky, niekoľkodňový dážď...a doteraz si ho brácho berie na skautské akcie a stále drží. Jediná závada doposiaľ - bráškovi sa na ňom podarilo poškodiť pútko na apside, kam sa dáva kolík. U Jurka bezplatne prešili.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Stan

Poslaťod Willy » 13 Okt 2014, 19:01

S výrobky od JURKA mám zatím jen pozitivní zkušenosti a navíc kvalitní materiál v příjemných zelených barvách.
Stan máme MIDI 2 - naprosto v pohodě. Navíc podložka pod podlážku stanu využitelná, když stavíte stan na kamenitém povrchu a chcete se pojistit před propíchnutím podlážky a nebo využitelná pokud si chci postavit jen tropiko stanu bez vnitřku stanu. Tato podlážka má našita na správných místech všechna očka a poutka pro duralové trubky i kolíky - paráda.
Máme od JURKA s ženou nepromokavé obaly na batoh - také v pohodě.
Máme také ponča a zatím vydrželi nejvíc ze všech ponč od různých dalších výrobců - například od Kondoru nedoporučuji, velmi brzy se na nich začal loupat zátěr.
Na produkci JUREK stojí za povšimnutí, že nedávné době velmi rozšířili nabídku různých bivakovacích přístřešků.
Koukněte na :
http://www.jurek.cz/cs/vyrobky/stany/bivi
Jinak je zajímavá recenze s fotografiemi na jejich plachtu s originálním tvarem TARP 2 UL:
http://vyletynasneznicich.blogspot.cz/2 ... -2-ul.html

SNC02497.jpg
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stan

Poslaťod Jozzo » 14 Okt 2014, 15:38

Pôvodne som chcel bivivreco, ale stan sa toľko nerosí a zmestím do neho aj výstroj. Takže to bude niečo z Atak rady, asi Atak 1.5. V podstate som ešte nenarazil na recenziu, kde by Jurka hanili :)
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Stan

Poslaťod Mamarcel » 01 Feb 2015, 15:40

Ahojte, pozerame s priatelkou po nejakom stane na obcasne vyrazenie do prirody ci kempu, cenovo prijatelne nemusi byt znackove nieco ako napr. tento:
http://outdoor.online-sport.cz/stany/tu ... ld-dome-i/
Co nanho poviete? vodny stlpec sa mi celkom paci ze s neremokavostou by mal byt OK a priestorovo tiez pre dve osoby... Za rady pip. ine odkazy vam budeme vdacny. :camp:
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Stan

Poslaťod Nataniel » 01 Feb 2015, 16:40

Stan musí byť určite dvojvrstvovy a veľmi praktické sú dva vchody. Neznackovy stan by som určite nekupoval. Ja by som išiel asi do Colemana mám doma Nevadu ale teraz neviem akú majú kvalitu. Myslím že dobrá voľba bude aj Jurek.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Stan

Poslaťod Bic0 » 01 Feb 2015, 18:47

Chcem sa vas tu opytat ci som ja jediny komu prekaza ako su standardne riesene predsienky respektive otvaranie stanu alebo s to prekaza viacerym. Standardne maju mensie stany s priblize stvorcovou podstavou jednu alebo dve predsiene ktore mauju trojuholnikovu podstavu. V pripade ze je sucho je to celkom OK, ale v pripade ze von prsi je vonkajsia vrstva samozrejme mokra aj z vnutra - a tu je moj problem. Ked sa rano trepem zo stanu, musim sa natiahnut dole az do rohu kde je bezec zipsu - to samozrejme konci tak ze som nakoniec mokry lebo som sa stihol poopierat o stan. Nehovoriac o tom ze ak sa chcem zo stanu dostat pohodlne, musim odhodit obidve strany. Nedavno som kupoval 3-miestny (rodinny) stan od Coleman Phad X3 ktory to ma riesene o cosi lepsie, este som ho vsak bohuzial nevyskusal v terene. Problem je ze tymto sposobom su riesene len vacsie stany, pripadne jednoplastove. Najst dvojmiestny dvovplastovy stan s rozumnou vahou (Phad X3 su relativne tazke) ktory nema predsien riesenu do trojuholnika a nestoji majland sa zda byt nemozne.

Cresline 2L podorys
Obrázok

Crestline 2L predsien
Obrázok

Phad X3 predsien
Obrázok
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Stan

Poslaťod mohadive » 01 Feb 2015, 22:31

ja to neriesim.spacak nema predsien:-)
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Stan

Poslaťod jasommato » 01 Feb 2015, 23:05

a na celte si ju zrobis kde len chces :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Stan

Poslaťod Bic0 » 02 Feb 2015, 01:27

Nie vzdy sa ale da ist nalahko - ked viem ze bude prsat, priadne snezit - alebo pod celtu - malo zalesnene prostredie (viem ze je moznost pouzit palicku namiesto stromu). Navyse chodim aj na akcie kde mame sice rozlozeny tabor (1000 ludi) ale clovek sa pohybuje zvycajne mimo - vtedy je lepsie mat svoje veci hodene v stane ako len tak pohodene pod celtou vsetkym na ociach. O tom ze v stane ma clovek rozhodne vyssi komfort - byt pri -10 pod celtou a v stane uz je slusny rozdiel.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Stan

Poslaťod jasommato » 02 Feb 2015, 16:31

to je fakt ked je velky kemp tak je stan lepsi a ja na festaky nosim stan
ale ze by bol v zime vyhodnejsi stan nemozem potvrdit ked si pri ohni pod celtou z jednej strany ta hreje ohen a z druhej ti cast tepla z ohna vracia celta ked si v stane tak je ti ohen nanic
ale zase ak si bez ohna tak je stan lepsi o tolko ze na teba nefuka
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Stan

Poslaťod ImreSVK » 24 Apr 2015, 23:42

Zdravím,

poprosil by som Vás o radu ohľadom kúpy stanu :). Idem na akciu (termín: 1.8 - 10.8.2015) vzdialenú asi 4 km od Kráľovej Lehoty ( https://goo.gl/maps/sompY ) a zháňam nejaký dvojvrstvový nepremokavý stan (1 alebo 2 miestny) s cenou cca +- 50€ (ak to bude možné) :?.

Chystám sa objednať nejaké veci z tohto armyshopu ( http://www.armpek.sk/ ) a pozerám, že tam majú aj nejaké stany.
1. http://www.armpek.sk/detail-produktu/st ... fleck.html vraj nepremokavý :?:.
2. http://www.armpek.sk/detail-produktu/st ... fleck.html z popisu tam toho nie je čo veľmi vyčítať :?.

Ak má už niekto s tými dvoma čo som našiel nejaké skúsenosti, tak mi prosím dajte vedieť. Prípadne ak sa už niečo také riešilo, tak by som poprosil kde :roll: (poprosím link alebo kópiu citácie, kľudne aj do SS).
Za všetky typy a rady Vám vopred ďakujem :yees:.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Stan

Poslaťod fatal_error » 25 Apr 2015, 10:10

A keby si si len pomocou jednej celty, karimatky a paracordu alebo hoci aj balkonovej snury urobil klasicke A-čko plus jeden otvor zahadzal vetvami listim a druhy nechal pootvoreny? Pride mi nezmyselne vyhodit 50€ za total shit stan, kde sa ti tycky ohnu jak hovienko po prvom pouziti. Vodny stlpec 1200mm :D si robia srandu snad, ved to je tak max na rannu rosu...Su to proste vyhodene peniaze. Je lepsie kupit jednu poriadnu vec, ktora ti bude sluzit roky (no tam si s cenou uplne niekde inde) alebo ak nieje dost penazi tak poriadne improvizovat. Aj o tom je predsa bushcraft nie? 8)

Viem, velmi som ti s vyberom nepomohol, ale mozno aspon prehodnotis ci stany, ktore si tu nahodil, ma zmysel kupovat. :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia