EDC nôž

Témy o nožoch

Re: EDC nôž

Poslaťod sally » 09 Jan 2011, 00:07

inak, mohli by ste sem písať, aké EDC používate a čo všetko s ním robíte. Lebo je rozdiel mať ako EDC niečo subtílnejšie od Bokkera a tank ako je produkcia ZT.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: EDC nôž

Poslaťod zt0350 » 10 Jan 2011, 01:18

sally ked uz spominas tank ZT0350 tak jeden mensi vlacim so sebou aj jaa zatial som ho pouzival na vsetko co som potreboval od rezania obalov potravin , krajanie samotnych potravin , roznych plastov a kade coho co bolo treba cez odvetvovanie tuje pomocou bucharu(ktore noz zvladal bez problemov) az po stiepanie triesok na ohen teda v ramci moznosti strom so zatvarakom rubat nebudem :D skusal som aj firesteel ale na hrane z dlc upravou bez sance a ostrim skrtam nerad.......raz som sa dokonca blisol aj na jarmoku ked sme si s frajerkou davali klobasu tak som tasil a krajal ale v restike by som sa asi radsej trapil priborakom aby som niekoho nedaj boze neprestrasil :D takze moje ZT je ozaj EDC ako ma byt :D......chcelo by to nejake foto pridam dodatocne ked najeke najdem alebo nafotim 8)
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: EDC nôž

Poslaťod fremen » 10 Jan 2011, 08:22

Ja som dlhe roky pouzival ako EDC victorinox climber- myslim, ze o nom vela pisat netreba.
Potom som nosil Pocketbushmana od Cold Steelu- viem, ze vela ludi nema tuto firmu v laske- priznam sa, ze to neriesim- a prave tento noz sa mi od nich velmi osvedcil. Je velky- naozaj dost- na EDC rozhodne az moc- ale tym, ze je velmi uzky, nestalo sa mi, ze by mi vo vrecku prekazal. Zarovem som mal so sebou vzdy "skoro" pevny noz- ma celkom zvlastnu poistku, o ktorej je toho pomerne dost na nete- podla mna je super. Naozaj mam istotu, ze sa mi nechcene nezavrie a vydrzi viac,ako liner lock, ci back lock. V zachvate nadsenia som sa rozhodol, ze ked s nim na nete robia battoning, skusim to aj ja- najskor opatrne, na tenkych konaroch, potom som zobral konar s priemerom asi 10cm- a nesetril som ho. Noz to bez nejakych problemov ustal- nevznikla ani vola pri cepeli, co som ocakaval. Celkovo som z tohto noza bol dlhu dobu celkom uneseny- pretoze rozhodne nepatri k najdrahsim,ale vydrzi toho mozno aj podstatne viac. Jedine, co mi casom prekazalo, bolo to, ze ked som ho vytiahol medzi ludmi, zvlastne na mna pozerali- svojou velkostou budi nebezpecny dojem. A chrbat cepele je mierne zaobleny- cize s firesteelom nefunguje az tak dobre.
Teraz nosim RAT 1. Otvara/zatvara sa jednou rukou, co je pri EDC podla mna vyhoda (na zavretie bushmana su treba ruky dve), chod poistky je prijemny hladky, noz ma dobru ergonomiu, je lahky- oproti bushmanovi je hrubsi, co obcas zacitim. Hrana cepele je ostra, takze s firesteelom sa pracuje super.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: EDC nôž

Poslaťod bertold8 » 20 Jan 2011, 23:24

Tak taky pridam svou trosku do mlyna. Nuz nosim denne. Do dlouhych kalhot Rat 1. Primerene siroka cepel, prakticky tvar. Rucka sedi opravdu dobre. Pravda oproti jinym je trosku delsi a tezsi. Puzivam na rezani obalu, chystani jidla, rezani kartonovych krabic, klacek na burta, .... Battoning sem zatim nezkousel. Do kratasu na leto jsem si pred Vanoci poridil Kabar 4062. Maly nozik, co opravdu nic nevazi. Spicka neni moc na bodani, ale napr na mazani pastiky je tvar cepele super. Pouziti opet stejne jako u Rat. Jen duty vybrus je o docela velky kus rezivejsi, takze uz me parkrat kousnul ani jsem nevedel jak. V batohu mam porad zalozni Vnox Climber, hlavne kvuli nuzkam, paratku a pinzete
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: EDC nôž

Poslaťod sally » 01 Feb 2011, 23:57

dnes mi poštárka doniesla dlho očakávaný balík. Po rozbalení na mňa vykukla hnedá kartónová krabička s nápisom CRKT a v nej bola moja nová EDC kudla: CRKT M21-04 Fantázia, od výroby holí, hladký chod, čepeľ perfektne vycentrovaná, perfektné spracovanie. Za cenu 46eur to bola skvelá kúpa. :idea:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: EDC nôž

Poslaťod venco » 02 Feb 2011, 13:54

Kurňa to tam išli ceny dobre dole mňa tam moja vyšla pred 3 rokmi nejakých 70 USD. Ale aj tak za tú cenu super kudla. Niektorým užívateľom M 21-tky po čase liner zaskakoval až za okraj, ale ja s tým problém nemám a vôbec ju nešetrím. Urobil si dobrý nákup :wink:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: EDC nôž

Poslaťod sally » 02 Feb 2011, 14:22

venco - dík. Ohľadom lineru chodiaceho až za kraj čepele - nemohlo to byť spôsobené slabo dotiahnutým hlavným šroubom čepele? Neviem ako na iných (starších) modeloch, no moja má pomerne dosť slušne vybrúsenú styčnú plochu čepele/linerlocku na tak povediac krivku, kedy liner ak sa samotný neohne, nemá ako dôjsť na druhú stranu čepele. O preskakovaní linerlocku až na druhú stranu som počul hlavne v spojitosti s batoningom pri zafixovanej čepeli (čo je imho totálne na figu technika pri akomkoľvek zatváracom noži). Každopádne, nožík je to geniálny a teším sa z neho ako malé deculo :lol:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Michal » 02 Feb 2011, 14:31

preskakovanie sa môže diať dlhodobým používaním, keď sa liner lock zoderie, alebo keď z nožom ako si povedal robíš tažkú prácu a namáhané časti sa opotrebujú. Ja mám doma asi 5 rokov čínsky nôž za asi 315 Sk (440C oceľ), spravil som mu konvex jedovatý, sekám s ním, režem, batinongujem, "ničím" ho proste ako sa len dá prácami, na ktoré mi je lepší nožík ľúto :D Liner lock drží ako hluchý dvere len uloženie čepele sa trošku vykývalo, zatiaľ je ale nôž v celku tak ho veselo používam ďalej ako občasné EDC.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: EDC nôž

Poslaťod stormmast3r » 02 Feb 2011, 15:48

s tym preskakujúcim linerom maju vraj problem niektore rat-1tky
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: EDC nôž

Poslaťod venco » 02 Feb 2011, 16:42

Mám aj potkana a tam sa mi liner zdá ešte trochu silnejší jak na crkt. Ale radšej mám crkt-čko.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Rafael Ingvis » 07 Feb 2011, 20:44

Moje prvé EDC ktoré za niečo stálo:
Obrázok
(nie mil-tecový šunt ale victorinox)
no putrovalo s kolegom ktorý dal výpoveď preč (veľmi sa potešil keď som mu ho dal na rozlúčku)teraz nosím:
Obrázok
ktorý som dostal od priateľky keďže som si pol roka nemohol vybrať náhradu
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Trenkinen » 08 Feb 2011, 02:06

Ako EDC nosim klasiku: RAT - IZULA (na krku/za opaskom) a v batohu do prace nejaky noname multitool.Spokojnost velka, i ked je to dost maly noz.Na obaly, snury, klobasu :mrgreen: , je tak akorat. Planujem striedat s Fallkniven F1 (ten nosim s inymi nozmi hlavne do lesa a na grilovacky), az kupim namiesto neho Helle Eggen.
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Mamarcel » 08 Feb 2011, 16:37

Neviete mi prosim niekto poradit ci existuje victorinox (nieco ako je spartan) ktory ma iba pilku a noz + otvaraky a bodec? Nechcem tie drahe za 30Eur s mnozstvom pre mna zbytocnych veci ako vyvrtka, hak a pod. Nieco tak do cca 10 eur hlavne s nozom a pilkou???
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Rafael Ingvis » 08 Feb 2011, 16:58

Mamarcel píše:Neviete mi prosim niekto poradit ci existuje victorinox (nieco ako je spartan) ktory ma iba pilku a noz + otvaraky a bodec? Nechcem tie drahe za 30Eur s mnozstvom pre mna zbytocnych veci ako vyvrtka, hak a pod. Nieco tak do cca 10 eur hlavne s nozom a pilkou???


Hello,
Je niečo také. Ten vic. pre bundeswehr ktorý som tu prezentoval má naviac iba vývrtku a ak sa pamätám stál ma aj s poštovným nejakých 7 evri. s tým otvárakom sa dá otvoriť konzerva a aj pivo, hrot je zároveň použitelný ako šrobovák
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Phoboss » 09 Feb 2011, 19:31

Nahodou som narazil na vyssie spominany multifunkcny nozik Bundeswehr na aukre, pri okamzitej kupe by mal vyjst do 10 eur http://aukro.sk/item1444045592-vreckovy-nozik-n-z-original-bw-4-dielny.html#gallery
Phoboss
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 22 Jún 2010, 23:18
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron