Farba oblecenia

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Ake farby bushcraft oblecenia preferujete?

Pestré
8
3%
Tmavé (olivová, čierna, khaki atď.)
156
58%
V maskovaciom vzore
99
37%
Iné (uveďte)
8
3%
 
Celkom hlasov : 271

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Chris » 23 Aug 2011, 22:13

Fremen mám otázku. Má ta bunda aj kapucňu ?
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod fremen » 23 Aug 2011, 22:56

Ma. Vyslovene jednoduchu, taku ako vsetky bundy strihu M-65. Normalne je zrolovana v limci, zatvara sa tam zipsom. Tiez je z toho isteho matrosa ako zvysok bundy.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Chris » 26 Aug 2011, 21:29

Vďaka, inak Gore-Tex sa drží ? :) Ako si spokojný ?
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod fremen » 26 Aug 2011, 21:58

Ako odpovedat? Asi takto: Na goracovu bundu je super. Vyborny strih, lepsi ako mam na bunde z hudy sportu za X tisic... Nemusim sa o nu bat- cena nebola nijako desiva. Gorac funguje ako ma -nepremokne. Je nenapadnej farby, zaroven je to technicka bunda.

Ale na druhej strane nemam gorac velmi v oblube-som zastanca bavlny a klasickych maskacov. (vydrz, daju sa susit na ohni...)
Takze tak nejako.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod macky » 03 Dec 2011, 13:56

Co sa tyka goraca netreba zabudnut ze paropriepustnost ma od 8-42 tis. a to je sakra rozdiel.
Niekto je zastancom maskacov niekto membrany,inemu stacia ryfle...ked nezoberieme do uvahy rozdiel ceny,mozno by trebalo spomenut kto prejde kolko kilometrov a za aky cas...niekomu staci vyjst za dedinu,tam spravi ohen opecie slaninu a je spokojny.Su tu aj nejake military aktivity (aj mne sa to viac rata) a tam je toho potenia podstatne viac.Nehovoriac o veku,kondicke,strave,vahe a inych faktoroch...ale ako som uz pisal sam mam problem nejako to zladit...momentalne to riesim tak ze som pat hodin v lese spoteny nezastavujem na viac ako minutu,ale slapem mokry domov...
Co sa tyka pozorovania zveri,tam sa clovek spotit nesmie,cuch maju super vsetky zvieratka...
Viem ze znova je odbocenie od povodnej temy-ale odbocil niekto predo mnou...
Nakoniec je to asi jedno-hlavne je BYŤ v lese ! len pozor na zdravie...
macky
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 13 Nov 2011, 15:29
Bydlisko: Spišský Hrhov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod canowicakte » 10 Mar 2013, 18:34

Nazdarte! čo sa farby oblečenia týka tak moja voľba sú maskáče. Avšak! nie je maskáč ako maskáč..mal som nohavice/blúzu MARPAT BDU wooland od firmy Tru Spec, stálo ma to celý brigádnicky mesačný plat a po pol roku nosenia po lese, po chate, robil som na poli a podobne tak švy sa porozparovali a navyše farba odišla dosť rýchlo. To už sú ale roky dozadu dnes mám výstroj woodland, vegetato, multicam na jeseň, dpm a volím skôr armádne originály ako tu bolo spomenuté, tam je kvalita slušná, avšak mám aj dosť kópii originálov od MFH, Sturm/Helikon kde je to tiež celkom fajn aj s trvácnosťou farieb . Taktiež mám na isté príležitosti :P "svojručne" urobené woodland ghillie a na zimu klasický biely prevlečník ako tu bol v prílohe pár strán dozadu. Občas nejaká oliva sa pritrafí ale to sú viacmenej spodné vrstvy krátke tričká a tak, ale tak na opekačky rifle/bársjaká bunda stačí. Z mojej skúsenosti je však riflová farba teda indigová dosť ľahko spozorovateľná, ale to je viac menej fuk či nie? Hlavne ide o zážitky, snáď niesom OT :)
"The more you know, the less you carry"- Mors Kochanski
Obrázok užívateľa
canowicakte
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Apr 2012, 04:58
Bydlisko: Nová Baňa
Dal Ďakujem: 23 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod kolovrat » 21 Apr 2013, 19:06

Ako som uz uvadzal v teme pre impregnaciu, stal som sa vlastnikom starozitnej, ale nikdy nepouzitej predsienky ku stanu Jalta z hrubej bavlny. Ma veselu oranzovu farbu, ktoru ocenia vsetci pionieri. Nie vsak ja. Stale uvazujem, ako sa tej oranzovej bezpecne zbavit a spravit nejaky vhodnejsi farebny odtien. Pred tym, nez by som znicil celu predsienku som si povedal, ze spravim pokus na kuse oblecenia, na ktorom ma pripadny neuspech nebude mrziet. A tak vlastne vznikol tento maskac:
Obrázok Obrázok

Postup, ktorym som sa riadil (poznamky a doplnenia uvediem na konci prispevku).
1. Modru monterkovu bluzu zo 100% bavlneneho kepru som vymocil cez noc v teplej vode so Savom
Obrázok
Na zaciatku som si myslel, ze vysledok mojho snazenia bude priblizne rovnaky, ako je vzor svajciarskeho maskacu
Obrázok
Dalej som si myslel, ze "vypalenim" svetlejsich miest docielim farebne odtiene v ramci jednej farby.
Obrázok
2. Kedze postup "vzorovania" je presne opacny ako pri batikovani, farbil som od najtmavsej - tmavo hnedej farby Duha. Nevedel som, ako to farbenie dopadne, tak som do pracky hodil este jedno stare biele tricko pre pripad, ze by odtien bol prilis silny.
Obrázok
3. Domestosom, hubkou a kelimkom ako sablonou som "vyzral" do hnedej farby "vzory", ktore som chcel nechat nafarbit svetlou farbou - olivovou Duhou.
Obrázok Obrázok
4. Nenechajte sa vyplasit farbou mokrej bluzy ako ja. Po uschnuti vysla olivova pekne na povrch. Vsimnite si na druhej fotke farbu niti - zrejme su polyesterove, lebo farba sa ich ani nedotkla.
Obrázok Obrázok
5. "kukuricna" kamuflaz.
Obrázok
6. Stale to vsak nebolo ono, tak som domestosoval dalej.
Obrázok
7. Zelena farba Duha mala zabezpecit dalsiu "vrstvu" farebnych map. Nakoniec to dopadlo uplne inak.
Obrázok Obrázok
Upozornujem, ze zelena Duha je po rozmiesani modra !! Latka po farbeni chyti taky akvamarinovy nadych. Treba to riadne preplakat v octovej vode. Vysledok nie je sice podla ocakavania, ale neurazi.

Zhodnotenie postupu:
- bol som prekvapeny tym, ze svetlo zelena farba prekryla tmavohnedu i olivovo zelenu
- medzi farbeniami je vhodne latku preplakat, aby sa farby medzi sebou nemiesali
- Domestos je pre vzorovanie lepsi nez Savo (gelova konzistencia)
- myslim, ze nebolo treba modre monterky savovat, pretoze ta tmavohneda by ich zrejme bez problemov prefarbila
- vystriham pred roznym "sablonovanim" (lepiacimi paskami, voskovanim), je to strata casu
- pokial mate malo Sava alebo Domestosu, ich ucinok pri nanasani vzoru sa da zvysit osprchovanim v horucej vode
- pozor na polyesterove doplnky (nite, zipsy, uplety, )na takto upravovanej latke sa nenafarbia a uplne vystupia na povrch
DOPLNENie 22.4
- voda po prvom plakani (pocas farbenia v pracke) je schopna prifarbit napriklad biely shemag
- skusil som "vyzieranie" farby peroxidom vodika (zenska v lekarni tvrdila, ze je to 30% roztok)- neodporucam, efekt ziadny, drahe a potencionalne nebezpecne
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod kolovrat » 10 Máj 2013, 22:02

Buduci tyzden bude v drogeriach siete Teta farba Duha za 80 centov sacok. Tych, ktori by chceli vyrobit maskac podla mojho navodu prosim, aby bud pockali do dalsej revizie (robim dalsie "maskace", ale farba sa mi nechce drzat ... musim prist na to kde robim chybu) alebo latku pred tym poriadne savom vybielili a pri naneseni dalsej farby miesta, kde ju chcu mat tiez poriadne vydomestosovali (tak, aby bolo miesto vyrazne bledsie od ostatnej farby - nazorna je fotka 3). Usetria si tak cas, peniaze a zbytocne uvazovanie kde sa stala chyba.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod sony boy » 16 Jún 2013, 10:36

Ja chodím zásadne v maskáčoch.doteraz to bol vz.97,najnovšie som ,,prezbrojil´´ na vzor digital les.je to síce drahšia záležitosť čo sa týka blúzy,nohavíc,batohov ale kvalitný matriál.všeobecne dávam prednosť vojenskému vybaveniu pred kriklavými turistickými doplnkami.jeden príklad-kto bol na vojne alebo dral nesmrteľné maskáče vz.60 isto vie že vydržia dlhšie ako niektoré nohavice síce s membránou ale ked tá sa poruší alebo roztrhne stáca svoje schopnosti.a samozrejme je to aj cenová dostupnosť a rozmanitosť vojenského vybavenia.vo všeobecnosti 100 ľudí-100chutí
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod šejna » 12 Feb 2014, 18:54

Ahoj, no záleží kam idem a za akým účelom. Keďže chodím poväčšinou sama, tak volím farebné oblečenioe pre prípad nehody. Keď sa dohodneme viacerí, tak volím maskovacie farby, hlavne olivovú a čiernu. Sama som sa zúčastnila hľadanie zatúlaného kamaráta, ktorý vybočil z chodníka, traja sme prešli okolo neho,keď sme sa vracali ho hľadať. Ležal v kroví, mal poranenú nohu a nedokázal sa otočiť tvárou k nám. Nikto ho nevidel.Našli sme ho vyslovene náhodou. Červená kričí a púta pozornosť...a možno raz zachráni.
šejna
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 12 Feb 2014, 16:55
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod 72janik » 12 Feb 2014, 19:43

dal som iné, ale to len preto lebo preferujem druhu a aj tretiu moznost
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod bobek » 12 Feb 2014, 19:58

Nejraději chodím v maskáčích vz.95, nechci být viděn a chci vidět první (mimo jiné i zvěř) ...
Nebyly drahé a při poškození si vystačím s jehlou a nití, mají mnoho kapes a jsou i pohodlné.
Samozřejmě vím že takové to oblečení může skrývat i nebezpečí (myslivci, pytláci, úraz zmiňovaný výše...) a proto pro
jistotu mám v kapse dva reflexní pásky, červenou a bílou silikonovou led blikačku z kola a píšťalku.
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Paleccc » 12 Dec 2014, 01:38

Ja nosím predovšetkým veci turistické. Najčastejšie čierne, hnedé alebo rôzne odtiene zelenej či šedej. Niektoré prvky výbavy mám však vyslovene krikľavé a páči sa mi to :wink: Zopár kúskov mám aj vojenských, napr. nohavice vzor 85. Musím však povedať, že maskáče sa mi proste nepáčia... Vojenské veci olivovej alebo inej farby mi nevadia, ale maskáče mi proste pripadajú trochu komicky :D Sorry ak som sa niekoho dotkol... A poviem vám páni, že aj väčšina turistiek (čo poznám) veľmi maskáče nemusí, takže ak chcete v lese zbaliť nejakú divožienku, tak maskovacie farby neodporúčam :mrgreen:

Vzhľadom na ceny, sa určite oplatí viac armádne oblečenie, ale ja väčšinou nakupujem vo výpredajoch a moderné materiály a vychytávky a pod. mi väčšinou pasujú viac na klasických turistických veciach a aj vzhľadovo mi vyhovujú viac... Často krát sa aj farebne dajú všetky turistické veci prispôsobiť rôznym požiadavkám. Niektoré firmy vyrábajú špeciálne edície turistického oblečenia vo farbách pre poľovníkov a pod...

Teraz sa tu cítim ako odpadlík, keď som verejne priznal, že nenosím maskáče :D
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Bic0 » 12 Dec 2014, 07:46

Maskace nosim na airsoft, do lesa nosim podobne ako ty bud turisticke veci, pripadne jednofarebne vojenske kapsace (olivove a cierne nohavice madarskej armady z vypredaja). Do hor su vhodnejsie vyrazne farby, predsalen tam je asi vacsie riziko urazu, zatulania ako v lese. Vyrazna farba pomaha lokalizovat osobu, to je to co pravi zalesaci vacsinou nechcu. Material maskacov je vacsinou pevny, znesie toho ovela viac ako technicke turisticke oblecenie. Na druhej strane je tazsi a samozrejme vacsinou nema ultramoderene vlastnosti (priepsutnost par, rychle schnutie) ako lahke technicke materialy.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Tito » 12 Dec 2014, 09:59

Najradšej mám Coyote brown alebo khaki. Ako alternatíva je tam Oliva + čierna.
Maskáče nemusím - maskáčovú bundu ktorú mám tak nosím len na prácu okolo domu.
Pre výlety do Tatier a iných vyšších kopcov je to limetkovo žltá bunda s reflexnými prvkami.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron