Kanady

Re: Kanady

Poslaťod radeton » 17 Aug 2014, 22:49

"Pol litráky" z obdobia ČSĽA boli zateplené iba v dolnej časti niečo nad členky vnútro hornej časti nebolo farbené žiadnou farbou,a ani tam nebola zdupľovaná žiadna látka.Bola tam normálna koža pri nových nepoužitých mala farbu skoro ako kožená zástera pre zvárača. Chcem podotknúť že každá kožená obuv časom prepustí vodu bez ohľadu čím ju kto impregnuje kvalita impregnačného prostriedku iba predĺži čas kým dôjde ku prieniku vody, no v žiadnom prípade mu úplne nezabráni.Pokiaľ chceš mať nohu v relat.suchu musíš sa trochu viacej buchnúť po mešci ako je to pri kúpe pol litrákov. No na druhej strane za ten peniaz je to plusová investícia keď vezmeme pomer vynaložených finanč.prostriedkov a úžitkovosť.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Kanady

Poslaťod ImreSVK » 18 Aug 2014, 19:08

Tak "motyka nevystrelila" a MSM army shop spomenutý od užívateľa 72janik ( http://msmarmy.sk/index.php?route=produ ... ct_id=1664 ) má veľkosti týchto čižiem už iba 4; 5 a 6 :?.

radeton píše:...

Ten test som robil len z mojej zvedavosti, že či budú vodeodolné, prípadne ako dlho vydržia. Pri päte medzi kožou a podrážkou je na oboch kanadách asi 1 mm "špára". Obával som, či sa nejak nezačína odlepovať podrážka ale zatiaľ to drží tak som sa tam snažil natrepať čo najviac krému, čo sa mi s tým hnedým TOP BOX-om nejak nedarilo (kvôli tej tuhosti, možno by som mohol skúsiť mierne nahriať v teplej vode) :evil:. Tým testom som aspoň zistil, že na bežné "prebrodenie" malého potoka by mali byť postačujúce.

Čo sa týka tých "pol litrákov" tak zháňam zateplené kanady, prípadne čižmy z čias ČSĽA. V klasických 60-tkach mi mrznú palce aj keď použijem thermo trekové ponožky (-30/+5 ) + zimné vložky (pri tejto kombinácii už začínajú byť dosť tesné a trebalo by asi zohnať 30 1/2 = 295 mm :idea:) a mám nejakú menšiu prácu v záhrade/lese, kde som nútený stáť/kľačať na mieste (veľmi nepomáha ani "cvičenie" s palcami) :?. Goratex a sympatex materiálom nejak neverím a preto sa snažím zohnať "poctivú" kožu pokiaľ to je ešte možné :roll:.
Uvidím ešte ako dopadnú zateplené kanady vzor 90 s rokom výroby 2005 v tohtoročnej "zime" (2014/2015) :shock:.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 22 Aug 2014, 22:07

v kazdych topankach co csla kedy mala ti bude zimana prsty ak sa nebudeshibat
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod Nataniel » 23 Aug 2014, 07:34

Ja mám BW Kanady ktoré tu už boli niekoľko krát zmienovane a zima mi v nich v zime nikdy nebola a vodu držia perfektne. Je to poctivá hrubá koža.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 24 Aug 2014, 14:18

nemaju nahodou povrch koze a dako pgumovany ci si to s inimi mylim??
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod Nataniel » 24 Aug 2014, 19:58

jasommato píše:nemaju nahodou povrch koze a dako pgumovany ci si to s inimi mylim??


Nie je to poctivá hovädzia koža
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 24 Aug 2014, 21:03

tak to budu asi ine tieto cudzie vzori sa mi milia
teraz uz sa to robi skoro na vsetkych iba koli tomu som si nekupil francuzske a to mi ich lacno ponukali
priatelka ma tak upravene tazke botky a ono to nebolo vobec vidno kym sa neoskreli
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod ImreSVK » 25 Aug 2014, 16:48

Zdravím,

koľko by ste ponúkli / pýtali za tieto kanady ?

http://i59.tinypic.com/2igfzfk.jpg
http://i57.tinypic.com/6ivepx.jpg
http://i59.tinypic.com/2epm2jd.jpg
http://i60.tinypic.com/9atpbl.jpg
http://i62.tinypic.com/hwcxgz.jpg

Predajca mi napísal:
... Kanady neobsahujú šnúrky, ale v prípade záujmu Vám ich môžem dodať. ... Kanady obsahujú ešte aj základné vložky. Kanady neobsahujú prídavné umelé vložky mriežkované. Tie je možné si dokúpiť za pár centov v obchode, prípadne zdravotníckych potrebách.

... kanady sú z čias, keď ešte bola povinná vojenská služba, doniesol ich môj otec z vojny. Majú cca 7 rokov. Kanady však neboli nikdy použité, boli uložené v botníku, sú kožené, koža je ešte tvrdá, nerozchodená a nerozhýbaná, nakoľko nikdy neboli použité a nik ich nemal obuté na nohách.

... Na fotkách, resp. na kanadoch sú škrvny. Chcem Vás len upozorniť, že to je špina od usadenia prachu a podobne, ktorú je možné a potrebné dať preč, teda vyčistiť kanady. Kanady som zatiaľ nečistil. Dal som ich na inzerát v neočistenom stave, či vlbec bude mať niekto o ne záujem.

... pliesen to nie je, botnik je vetrany. Je to klasicka spina, pozeral som to.


1. keď tie kanady nemajú plieseň ta "žem kefu" :shock:.
2. keď majú cca 7 rokov ta "žem ďalšu kefu" :roll:.
3. keď pýta za ne pri tomto stave a príslušenstve 30 € + 4,30 € za poštovné ta mu tote kefy pošlem poštou ...
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Kanady

Poslaťod atti.hombre » 25 Aug 2014, 17:07

:mrgreen: to nem pleseň ale brizolit :mrgreen:
povinná základka bola zrušená už ani nepamatám...trocha viac ako 7 rokov dozadu :mrgreen:

Ale inak vypadajú k svetu - savo a balzam na kožu...

no ja som už z kanád vyrástol...jedny mám na kosenie na záhrade 8)
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kanady

Poslaťod ImreSVK » 25 Aug 2014, 17:34

atti.hombre píše:... Ale inak vypadajú k svetu - savo a balzam na kožu...

...
Skvrny po napadení houbou se čistí 3% peroxidem vodíku s pár kapkami amoniaku
...
Důležité je přidat k promazávacímu roztoku desinfekci, která chrání kůži před plísněmi a škůdci. Používá se thymol, p-nitrofenol, 2-hydroxydifenyl a nebo opět průmyslově vyráběné desinfekční přípravky proti plísním (ne SAVO !!!).
zdroj: http://detektory.hantec.cz/clanky/renovace-kuze-81.html

Peroxid vodíka by nemal byť problém zohnať ale amoniak (čpavok ?) zatiaľ nemám tušenia.
Vidím to asi na "univerzálny" octový kúpeľ.
Zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť nejaký prípravok proti plesniam, ktorý nemá bieliaci účinok alebo nieje určený na stavebné účely :x.

Silne váham nad ich kúpou pri takomto stave a cene :?.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 25 Aug 2014, 19:16

S podobnými škvrnami mám skúsenosti a naozaj sa zvyknú robiť na koženej obuvi, keď dlho stojí "ladom", mám pocit, že sa to stáva vtedy, keď je koža dosť presušená... Jedné kanady som našiel také stvrdnuté ako doska a dalo mi dosť námahy, kým som ich "spracoval"... :) Možno aj vďaka tomu mi potom vydržali tak dlho... :) Či to je pleseň, alebo niečo iné, ťažko posúdiť... Len viem, že nejaký vplyv na obuv to nemalo... A pri starostlivosti tie škvrny zmizli...

Nové kanady stoja okolo 50 eur a viac a tieto sú fakticky nové, čiže ja si myslím, že cena okolo 25-30 eur aj s poštovným by mohla byť... :-k
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod ImreSVK » 08 Sep 2014, 22:44

Kanady som nakoniec predsa len kúpil. Mal si asi pravdu s tými škvrnami lebo keď som otvoril balík tak vôbec nepáchli zatuchnuto alebo po plesni. Koža bola dosť tvrdá.

Umyl som ich žinkou a jadrovým mydlom a sušil asi 2 dni na slnku a škvrny zmizli. Natrel som ich balzamom na kožu z vnútra a z vonku + čierne vojenské leštidlo a teraz vyzerajú ako nové :).

Škoda je, že sú mi asi na ... bo dotyčnej osobe, ktorej som ich kupoval má menšiu nohu (treba 27 1/2 => 275 mm) ... http://www.armytex.sk/armytex/4-Tabulka-velkosti táto tabuľka veľkostí je totálne na nič lebo vojenské číslovanie ČSĽA kanád 30 a 28 1/2 majú vnútornú dĺžku 300 mm a 285 mm (u 28 1/2 je asi vložka "ortopedický" tvarovaná - zvlnená a po vyrovnaní ma dĺžku 290 mm) :shock:.
Takže ak nenájdem nejakého náhradného majiteľa tak ich môžem dať predávať :? .
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Kanady

Poslaťod ImreSVK » 20 Dec 2014, 23:13

Zdar,
snažím sa zistiť čo za typ/vzor sú tieto kanady :?. Vyzerá to na "Made in ČSSR" :).

10 dierok na šnúrky, nezateplené s nejakým polstrovaním na vrchu.
20141220_200705 - kópia.jpg

20141220_200724 - kópia.jpg

20141220_200749 - kópia.jpg

20141220_200807 - kópia.jpg

20141220_200834 - kópia.jpg


8 dierok na šnúrky, nezateplené, bez polstrovania na vrchu. Vraj určené pre dôstojníkov SB (Štátna bezpečnosť?) a VB.
1 8D N Mr.jpg

4 8D N Mr.jpg

6 8D N Mr.jpg
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 21 Dec 2014, 09:28

Tie vrchné kanady sa zväčša zvyknú označovať ako kanady vz.82, ale už som videl aj označenie vz. 80... Zrejme niekde do toho obdobia budú spadať... :-k Podľa môjho názoru boli zväčša určené asi pre políciu, resp. pre zložky "Ministerstva vnútra"... Niekde sú označované, že sú určené pre hradnú stráž (zateplená verzia)... Trebárs viem, že na Slovensku boli používané, aspoň pred niekoľkými rokmi, hraničnou políciou a pod. Táto obuv existuje aj s deviatimi dierkami, zrejme sú viaceré varianty... :-k Existujú aj v čiernom prevedení. S tými spodnými som sa ešte nestretol, ale tiež to bude zrejme niečo podobné... :)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod ImreSVK » 21 Dec 2014, 13:37

Včera som nestihol dokončiť post (max. počet príloh je 10 fotiek na 1 post), tak ho dokončujem dnes.

Rolf píše:...

Tie vrchné 10 dierkové vidím 1 krát. Ťažko povedať o aký vzor sa jedná lebo našiel som aj ďalšie varianty vzoru 8X (?) čo si spomínal.

8 dierok na šnúrky, nezateplené, bez polstrovania na vrchu, čierne prevedenie.
7b 8D N Mr - kópia.jpg

8b 8D N Mr - kópia.jpg

9b 8D N Mr - kópia.jpg


9 dierok na šnúrky, zateplené, bez polstrovania na vrchu, čierne prevedenie, neznáma podrážka.
2 9D Z neznama podrazka - kópia.jpg

3 9D Z neznama podrazka - kópia.jpg


9 dierok na šnúrky, zateplené, s polstrovaním na vrchu, čierne prevedenie, podrážka asi vymenená(?).
4a 9D Z Xx podrazka.jpg

6a 9D Z Xx podrazka.jpg


9 dierok na šnúrky, zateplené, bez polstrovania na vrchu, hnedé prevedenie.
7b 9D Z Mr - kópia.jpg

8b 9D Z Mr - kópia.jpg

9b 9D Z Mr - kópia.jpg
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron