Nosenie zbrane do lesa

Ruksaky, nosné systémy...

Nosite do lesa zbran?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Nosenie zbrane do lesa

Poslaťod Killian » 23 Dec 2014, 10:51

Z inej diskusie (dlhodobe prezitie v lese) ma napadlo urobit tuto temu spojenu s anonymnym hlasovanim.
Kolko z nas chodi do lesa so strelnou zbranou (kratkou samozrejme, kedze v SR/CZ su pre ucely sebaobrany povolene iba kratke zbrane)?

Je viacmenej jasne, ze v nasich koncinach bezny kaliber 9mm ma malu sancu na medveda, alebo divu svinu - bola by to skor nahoda ak by ho to zabilo hned. Skor ho len vyprovokuje k odvetnej akcii :). Na to by sa skor uz mohol nosit sprej na medvede. Zbran sa ale da pouzit na odplasenie a v nudzi sa da pouzit na zvukovu signalizaciu. Osobne zbran nosim, kedze v lese a hlavne v okoli romskych osad podla mna hrozi urcite nebezpecenstvo (dive psy / rozne zivly). Je to zial asi tak, ze clovek sa musi bat v lese viac clovek ako divej zveri.

Diskusii o pouziti zbrane proti divej zveri je dost vela aj na slovenskom internete, fundovane diskusie najdete hlavne na webforum.sk:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=948
Rovnako sa tam da docitat aj o postupe ziskania zbrojneho preukazu na Slovensku. V Cesku su v tomto velmi podobne zakony.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Nosenie zbrane do lesa

Poslaťod fatal_error » 23 Dec 2014, 11:08

Nosim, vola sa to nôž. ;-)

P.S. ziadne hlasovanie na internete nieje anonymne :)
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Nosenie zbrane do lesa

Poslaťod Jozzo » 23 Dec 2014, 12:12

Zvieratá nevedia, že to malé čo držíš v ruke je pištoľ a že sa jej majú báť. Reagujú na tvoju reč tela. Mal som niekoľko stretov so psami a v 99% prípadov stačilo proti nim vyštartovať a oni cúvli. Len raz jeden parchant necúvol, tak trochu dostal :/
Ďalšia vec ak pes breše, chce ťa varovať/odplašiť a dáva ti šancu, aby si ho poslúchol alebo presvedčil, že si silnejší. Taký čo chce zaútočiť to spraví potichu zo zálohy a v tom prípade je pištoľ na figu.

A čo sa ľudí týka, riziko v lese je v porovnaní s mestom takmer nulové. Stavím sa, že vysypať kôš chodíš bez kvéru.

PS: Páni moderátori, príspevky sa dajú aj presunúť, netreba ich hneď mazať...

:D ja viem...ale ked niekto prispieva do témy bez súvisu s témou - tak sa mi nechcelo
príjemné sviatky praje atti.hombre :wink:
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x


Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


cron